Osobnosti: 17. november 2021 – mainstreamové médiá DEMOKRATICKY KLAMÚ?

18. novembra 2021

NIČ NIE JE STRATENÉ, KÝM STOJÍME PRI SEBE

Tibor Eliot Rostas: Dnešný deň je pre mňa dňom boja proti fašizmu.

17.11.1939 fašisti zatvárali univerzity a zastrelili deväť hlavných predstaviteľov študentských spolkov, viac ako tisíc ich odvliekli do Sachsenhausenu. Dnes, prijímaním diskriminačných nariadení a delením ľudí na dve kategórie, sa prapodstata fašizmu prejavuje opäť v plnej hrôze.

Fašizmus nikdy neskončil, on je živený kapitálom vyvolenej elity, ktorá stála za rozpútaním svetových vojen, vrátane tej tretej, na prahu ktorej stojíme. Musíme však pochopiť, že opakovaným skandovaním hesiel „hanba“ a „odstúpiť“, sa v konečnom dôsledku nezmení vôbec nič. A takisto vôbec nič neprinesú prejavy, v ktorých rečníci oboznamujú dav so situáciou, o ktorej už všetci za celý ten čas vedia.

Stále ešte chýba vízia a schopnosť ňou nadchnúť Slovensko. Čo sa po eventuálnych voľbách zmení, bude pravdepodobne prívetivejší a spôsobilejší komunikačný prístup, elementárny cieľ koordinovaného globálneho plánu však zostane rovnaký: dosiahnuť čo najvyššie čísla aplikovania experimentálnych preparátov, za ktoré nikto nechce niesť zodpovednosť. Vďaka Bohu, s takýmto vývojom ani po 600 dňoch neprestajného obliehania duší polovica Slovenska zásadne nesúhlasí, ale želá si slobodu.

Priatelia, bol som pozvaný predniesť príhovor na pódium – čo si veľmi vážim – dal som počas niekoľko hodinového pochodu mestom s tisíckami ďalších prednosť využitiu každej minúty na rozhovory s množstvom ľudí, opätovanie objatí, vrúcnych podaní rúk a dojímavým slovám podpory, ktoré ma ani na chvíľu nenechali na pochybách, že úprimné úsilie a práca, ktorej sa venujeme už celé desaťročie, má státisíce prívržencov a oddaných ľudí.

Som nesmierne rád, že množstvo ľudí chápe poslanie, ktoré každá jedna statočná duša v dnešnom veku veľkej transformácie a prebudenia zohráva a že jediné, čo nás zaväzuje, je zotrvanie v princípoch, pretože každý má v tomto živote možnosť aj tým najdrobnejším dobrým úmyslom meniť celý svet.

Jan Baranek

17. novembra 2020 

Jan Baranek Niekoľko desiatok (podľa TV Markíza) fašistov a mafiánov (podľa Igora Matoviča), dnes demonštrovalo v uliciach Bratislavy (viď. priložené foto cca 50 tis ). Som veľmi, veľmi zvedavý, čo naši činitelia povedia na to, že na Slovensku máme toľko fašistov a mafiánov.

Typický slovenský mafián napr. je: skrachovaný živnostník, slobodná matka, ktorá prišla o prácu… Typický slovenský fašista je: skrachovaný majiteľ rodinnej reštaurácie, ktorá sa pomoci od štátu nedočkala, izolovaný dôchodca, matka 4 detí – onkologická pacientka s odloženou liečbou, atď…

Táto chátra a zmes podivných kriminálnych indivíduí obsadila hlavné mesto pod láskavým a mierom naplneným dohľadom ťažkoodencov, vodných diel naplnených šampanským, nemeckých ovčiakov vycvičených na spoločenskú hru „Škatule hejbejte se!“. Pod láskavým dozorom a dohľadom ozbrojených síl, sa aj najväčší extrémisti upokojili.

Ale, nechajme prehovoriť samotných účastníkov. Pani Alena prišla na demonštráciu z Martina aj dvoma dcérkami, 10 a 12 ročnými. „Som notorická fašistka už od narodenia. Vo fašistickom duchu vychovávam aj svoje dcéry. Napríklad doma cvičíme hod dlažobnou kockou do hlavy oponenta. Nám je jedno, že nám táto vláda posiela denno denne finančnú pomoc, aby naša reštaurácia neskrachovala. Nechali sme ju skrachovať teda my a zamestnancov sme prepustili, hoci od štátu sme dostali veľmi štedré finančné prostriedky aj na ich mzdy. Lebo naša fašistická nenávisť proti tejto vláde a najmä proti jej predsedovi, otcovi Slovenska I. Matovičovi je silnejšia, ako pud sebazáchovy a rodinná idyla.“

A nechajme prehovoriť aj zástupcu mafiánov. Pani Etela prišla zo Šarišských Michalian. Pani Etela je už 25 rokov na vozíku. Ten tlačí jej manžel, ťažký diabetik Otakar, mafián. Pani Etela: „Som presvedčená Mafiánka už od malička. Sem som prišla, aby som zamedzila Jemu poraziť hnusobu. My s manželom hnusobu podporujeme! Pýtate sa prečo? Lebo máme čierne myšlienky, ale najmä preto, lebo sme mafiáni. Záleží nám na tom, aby na hnusobu umierali naši starčekovia a starenky, teda ľudia, ako sme my. A aby ste vedeli, všetku štedrú pomoc, ktorú ako dôchodcovia dostávame v týchto ťažkých časoch od štátu, spoločne s manželom splachujeme do záchoda! Nech žije Mafia!“, uzavrela pani Etela svoj preslov. Pán Otakar mlčal, iba prikyvoval hlavou a hľadal inzulín.

Priatelia, bohuvďaka za osvietenú a profesionálnu vládu, ktorá tak efektívne vie eliminovať podobných mafiánov a fašistov, akých ste videli vyššie. Vďaka a veľká vďaka aj našim médiám, ktoré nerobia zbytočnú paniku. Podľa očitých svedectiev bolo totiž na demonštrácii cca. 50tis.(?) podobných fašistov a mafiánov. Mainstreamové médiá však uviedli iný počet, prijateľnejší – niekoľko desiatok, až pár stovák. Predsa len, lepšie sa to počúva, ako 50tis.(?) a národ zbytočne nevyplašíme. A najmä nie Igora.

DJOKOVIČ: NEVERÍM MÉDIÁM! ŠÍRIA KLAMSTVÁ A PROPAGANDU, KTORÁ VYHOVUJE ELITE!

Novak Djokovič, srbský tenista: Neznášam, keď sa šíria lži. Som na to zvyknutý zo svetových i domácich médií. Slobody v nich je čoraz menej. Informačný systém sa vydal smerom, ktorý už nemá správne základy.

Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič sa v rozhovoroch s novinármi počas prestížneho turnaja Masters v Paríži rozhovoril o svojom vzťahu k médiám a o ich vplyve.

„Nie, nečítam noviny. Žiadne aplikácie, ani tlačené vydania. Správy nepozerám už niekoľko rokov,“ rozhovoril sa dvadsaťnásobný Grand slamový šampión.

„Keďže však fungujem na sociálnych sieťach, dostávam sa, samozrejme, ku všetkým informáciám. Nemôžem sa predsa tváriť, že sa ma nič netýka. Som človek s emóciami. Záleží mi na obhajovaní skutočných hodnôt, spravodlivosti a pravdy,“ dodal Djokovič.

Áno, aj ja sa mýlim. No neznášam, keď sa šíria lži. Som na to zvyknutý zo svetových i domácich médií,“ oprel sa Djokovič do súčasnej žurnalistiky. Uvádza sa to na www.sport.pravda.sk.

„Slobody v nej je čoraz menej. Informačný systém sa vydal smerom, ktorý už nemá správne základy. Vytvára sa akási propaganda. Tá vyhovuje elite, určitej skupine ľudí. Ani to mi však nezabráni obhajovať veci, ktoré považujem za správne,“ uzavrela tému 34-ročná srbská legenda.

Ondrej Štefík: Pred 32 rokmi to začalo…


Zastavila sa výstavba. Maximálne sa obmedzila produkcia. Národný majetok sa rozkradol. Krádež nazvali kupónová privatizácia, neskôr iba privatizácia. Slovensko predali do zahraničia.
Ľudia chodia pracovať do zahraničia, lebo tu si nevedia nájsť uplatnenie. Žijú tam často v katastrofálnych podmienkach. Sú oddelení od rodín, priateľov a blízkych. Ale tak je to údajne „cool“ a „in“.
Zdravotná starostlivosť je čím ďalej drahšia a nedostupenejšia. Školstvo je z roka na rok slabšie a slabšie. Vznikli školy, ktoré sú pre národné hospodárstvo zbytočné. Tie štát paradoxne dotuje najviac.

Dnes sme sa dostali do takej miery zošrotovania ľudských práv a slobôd, že nikdy nevieš či ti v práci nevytrú nos, alebo na ulici nepichnú cudzorodú látku do tela. Lebo ťa chcú chrániť. Asi pred vlastnou imunitou… Však, na tej by nik nezarobil. A keď ti policajt obuškom rozbije hlavu za to, že nemáš handru na tvári, tak je to iba klasicky policajný zákrok a on za to dostane pochvalu od funkcionárov a pohlavárov rezortu či strany. Dokonca mu premiér pošle odmenu. Ten premiér, ktorého posadli duchovia…

Demokracia  vyhovuje 2 % občanov a 98 % sú otroci a devastovaní.

Rozpad spoločnosti na všetkých úrovniach, morálnej kultúrnej, ekonomickej, hospodárskej, vzdelanostnej, zdravotníckej, mediálnej, sociálnej, duchovnej, rodovej, národnej, štátnej ústavnej, zákonnej a právnej.

Harabin: Vládnuci na čele s prezidentkou úmyselne rozdelili spoločnosť!

Pred 17. novembrom, ktorý je štátnym sviatkom, Dňom boja za slobodu a demokraciu, sa ozval na svojom videokanáli bývalý sudca a aktivista Štefan Harabin. Vyzval ľudí k protestom.   

V úvode Harabin povedal, že vlastenci a vlastenky prestávajú byť pasívni. Podľa neho vláda a prezidentka vyhlásili svojim občanom vojnu. Namiesto toho, aby ich zaujímalo zdravie občanov a to, z čoho majú žiť. Podľa Harabina iba klamú, aby naplnili plány západných elít, čo sa ešte nedávno považovalo za hoax.

Dokladom ich nekalého konania sú utajené zmluvy s farmaceutickými firmami produkujúcimi vakcíny a klinické texty, ktoré sa na Slovákoch realizujú. Zradili vlastný štát, spustili genocídu cez experimentálne preparáty, za ktoré nikto neručí.

Terorizujú ľudí s iným názorom 

Navyše ženú políciu proti obyvateľom, postihuje sa za názor, ktorý je iný, ako chce vláda a jej slúžiace médiá. Polícia fyzicky napáda protestujúcich a za túto agresiu sú odmeňovaní. Dokonca sa vyhrážajú lekárom a sestričkám za zdokumentovanie následkov po vpichnutí vakcíny. Požadujú falšovanie pitevných správ. Svoje zločiny podkladajú zavádzajúcimi štatistikami, ktoré majú ukázať, že v nemocniciach sú najmä nezaočkovaní.

Vládnuci na čele s prezidentkou úmyselne rozdelili spoločnosť a zvyšujú tlak vydávaním ďalších protiústavných opatrení.

Na protesty treba prísť a slušne vyjadriť názor 

Štát chce podľa neho použiť na protestoch silové zložky proti odporcom opatrení bez ohľadu na to, že sa blíži deň pripomenutia boja za slobodu. Harabin preto vyzýva ľudí na zhromaždeniach v tento deň, aby zachovali pokoj, aby nemali zámienku zaútočiť, aby sa nenechali vyprovokovať. Zároveň však treba aj digitálne zaznamenávať doklady o zneužití právomocí. Podľa neho sa blíži čas, keď sa budú porušitelia zákona trestnoprávne zodpovedať. A vtedy budú potrebné dôkazy.

Prestaňme byť otrokmi

„Ľudia, nebojte sa brániť svoje práva a účasťou na protestoch to dajte vedieť. Rúško je symbolom otroctva. Oni sa nás začnú báť vtedy, keď prestaneme byť otrokmi,“ uzatvára svoj prejav Harabin.

Sudca JUDr. Patrik Števík hovorí: V právnom štáte neočkovaní nesmú byť za svoje rozhodnutie šikanovaní, hanení a označovaní za vinníkov kolabujúceho zdravotníctva

V roku 2021 je evidentné, že na Slovensku zdravotníctvo nefunguje, chýbajú pracovné sily v nemocniciach a lekári sa búria. Je to zodpovednosť tých, ktorí si z rôznych dôvodov trúfajú byť politikmi a riadiť našu krajinu. Nezaočkovaní občania nenesú zodpovednosť za stav zdravotníctva

Spoločenské vedomie a oficiálny spoločenský diskurz o tom, v akých časoch žijeme, sa postupne, pod vplyvom vládneho vakcinačného rauša a OTP segregačnej drezúry zvulgarizoval a zredukoval už len na otázky kovid automatu a „viny“ neočkovaných za súčasnú situáciu. Za týchto okolností ako závan čerstvého vzduchu pôsobí zamyslenie sudcu a publicistu Patrika Števíka, ktorý sa vracia ku samotnej podstate práva v časoch epidémie a nastavuje nelichotivé zrkadlo ľuďom, ktorí nedorástli na úlohu riadiť štát. Prinášame ho v plnom znení:

Problém epidémie v právnom štáte

Odpradávna ohrozovali ľudskú spoločnosť nebezpečenstvá rôzneho druhu a závažnosti. Boli to nebezpečenstvá, ktoré si ľudia privodili vlastnou nezodpovednosťou, prehnanou túžbou po moci či peniazoch. Inou kategóriou sú ohrozenia spôsobené prírodnými javmi, ktorými dáva príroda človeku najavo, že pýcha predchádza pád. Nie je neobvyklá vzájomná kumulácia a prepojenie týchto druhov ohrození. Vojny, hladomory, epidémie chorôb, zemetrasenia či tornáda znepríjemňujú fungovanie ľudského spoločenstva od nepamäti. Skutočnosťou je klimatická kríza ohrozujúca priamo ľudský rod ako taký.

Bolo mi dopriate žiť v dobe, v ktorej som konfrontovaný s ohrozením epidémiou koronavírusu Covid-19, ktorý nastavuje zrkadlo človeku a spoločnosti. Odkedy sa človek dostal na úroveň intelektuálnej bytosti, okamžite zistil, že zdravý životný štýl je najlepšou prevenciou pred takmer všetkými druhmi chorôb. Pohyb, čerstvý vzduch, zdravá vyvážená strava, vitamíny či korektná hmotnosť zabezpečujú človeku lepšiu imunitu organizmu ako tým, ktorí tieto zásady porušujú. Zdravo žijúci ľudia si pochopiteľne trúfajú prekonať potenciálne zdravotné hrozby vlastnou imunitou podporenou rokmi osvedčenými liekmi. Bez paniky sú prichystaní aj na úder vírusu, ktorý je nebezpečenstvom najmä pre ľudí vo vyššom veku, chronicky chorých, či pre ľudí ignorujúcich zdravý životný štýl.

Peter Marček v strede

Peter Marcek

Priatelia, Slovenky a Slováci! Chcel by som sa ako hlavný organizátor protestného zhromaždenia na Šafárikovom nám. spolu s hnutím Republika a ďalšími vystupujúcimi z rôznych opozičných politických strán a hnutí v Bratislave poďakovať, najmä vám všetkým statočným občanom Slovenska, ktorí ste prišli na tento protest a nielen na tento, ale aj na všetky protesty, ktoré boli organizované 17. novembra 2021 v Bratislave, ale aj tým, ktorí tento protest, alebo tieto protesty sledovali Prostredníctvom video kanálov na Facebooku a ďalších iných sieťach.

Veľká vďaka za osobnú statočnosť a nebojácnosť! Tieto protesty nekončia, opäť sme sa presvedčili, že v jednote je sila a Slovensko patrí nám, občanom a nie skorumpovaným politikom, diletantom a diktátorom, tie časy už skončili! Netreba sa báť ulice, to je asi jediná forma občianskej nespokojnosti, ktorej sa bojí táto diletantská fašistická vláda! Som človek premýšľajúci a verím v hodnoty života. A nezlomí ma nejaký psychopat, ktorý chce zaviesť NWO.

Žijeme len raz a život si vážim rovnako ako svoju rodnú zem, naše Slovensko. Dovoliť ovládnuť krajinu zločincom znamená nielen zabiť seba, ale aj rodinu, svoje deti a priateľov, sny a vieru!!! Všetci, ktorí žijeme na Slovensku, sme na jednej lodi. Neexistuje v skutočnosti občan zaočkovaný, alebo občan nezaočkovaný. Podľa Ústavy Slovenskej republiky existuje len občan Slovenskej republiky. Nič iné.

Ak dovolíme, aby sa táto loď potopila, tak sa všetci do jedného potopíme s ňou. A je úplne jedno kto koho volil, bude úplne jedno akú vieru ste v sebe mali. Všetci padneme naraz. Čo sa týka novinárov a pisateľov článkov, ktorí podporujú túto zločineckú vládu a nepíšu pravdu o šikane, vraždení, zabíjaní, o experimentálnom očkovaní, všetci do jedného sa stávate spolupáchateľmi týchto zločinov.

Veľká vďaka patrí pre mňa najlepšiemu novinárovi na Slovensku, Igor Jurečka, ktorý ukazuje pravdu a realitu aká je a jeden z mála nazýva veci pravým menom. Patrí mu hlboká úcta za to, čo robí a ako to robí.

Je hlúposťou rozdeľovať sa na skupiny, pretože len v jednote je sila. Rozdeľovať znamená zmenšovať a čím je skupina menšia, tým je slabšia a ľahšie ovládateľná. O to horšie to je ak to robí vláda. Potom je za tým vždy niečo zlé. Spomeňte si len na povesť o Svätoplukových prútoch. Jeden prút ľahko zlomili, ale tri sa už nepodarilo zlomiť. A o tom je život. O jednote. O hľadaní spojitosti, o hľadaní pravdy a jednej vízie. Eddie W. Nicholas, človek ktorý miluje Slovensko a je pre mňa rodnou zemou i domovom.

Protest v Bratislave 17. novembra 2021 videá:

Ľuboš Blaha

Volajte políciu! Na Bielej vrane sa dnes pohybovala nebezpečná antirúškarka – svojou nezodpovednosťou ohrozila všetkých naokolo a určite všetci umrú na Covid.

1. Takto by o tejto fotke informovali liberálne médiá, keby nešlo o Zuzanu Čaputovú.

2. Ale keďže je na fotke ona, tak napíšu článok, ako skvele vyzerá a aký má úžasný úsmev – toľkú krásu predsa nebudeme zakrývať nejakou špinavou handrou, nie?

3. Oni si už naozaj robia z ľudí srandu. Keď si dáte dole rúško v Lidli, ohádže vás o zem polícia a skončíte vo väzbe.

4. Keď má Robert Fico v parlamente plexisklo, tak tam pročkovia pištia ako Viktorka na splave.

5. Ale Matovič si veselo behá bez rúška a tvári sa, že točí dokumentárny film.

6. Kolíková si v parlamente v pohode klábosí s kolegyňou bez respirátora. Pred pár dňami som ju prichytil a uverejnil som fotku.

7. A kuknite, ako to poňala naša drahá prezidentka. Takto ide príkladom. Dnes pri udeľovaní cien Biela vrana. Ešte sa tým aj pýši na svojom fejsbúku.

8. Tak čo, pani prezidentka, dáte to na Igora a vyhovoríte sa, že ste točili dokumentárny film? Zase budete hľadať právne kľučky? Ako pri referende?

9. Alebo papaláši nemusia nosiť rúško – to šikanujete iba bežných ľudí? Oni musia a vy budete ťahať z vačku výhovorky?

10. Vodu kážu, víno pijú! A ľudia toho už majú plné zuby. Padni komu padni – a v prvom rade by malo padnúť tým, ktorí tu z rúšok robia náboženstvo a sami na ne kašľú. Toto je veľká hanba, pani prezidentka. Prosím, priatelia, zdieľajte. Nech Slovensko vidí to liberálne pokrytectvo!


Pripravil OZ Pán občan 

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

ŠTEFAN HAMRAN, poverený prezident PZ SR: Sloboda dnes NIE JE obmedzená ZÁKONOM, ale COVIDom-19, a polícia na to obmedzenie bude striktne dohliadať vs. Vladimír Mečiar, ex premiér SR: Keď (aj) polícia bez opory ZÁKONA použije násilie, ľudia ho majú právo proti polícii opätovať … KARTIČKA ODPORU-19 podľa čl. 32 ÚSTAVY

ŠTEFAN HAMRAN, poverený prezident PZ SR: Sloboda dnes NIE JE obmedzená ZÁKONOM, ale COVIDom-19, a polícia na to obmedzenie bude ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Lekár, ktorý hovoril, že „nebude plakať” nad smrťou neočkovaných ľudí, zomrel 2 týždne po covid očkovaní

Kanadský lekár, nadšený zástanca covid očkovania, sa otvorene vysmieval a ponižoval tých, ktorí sa nechcú očkovať… po svojej 3. dávke ...
Spravodajstvo

HROBÁRKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY – AKTIVISTKA ZUZANA ČAPUTOVÁ. Svojimi “žalmami” žiada zahraničie o intervenciu proti Slovákom

Bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko je fanatická aktivistka Zuzana Čaputová Na portáli POLITICO.eu vyšiel dňa 3.6.2023 článok s názvom „Slovensku hrozí, že ...
Spravodajstvo

Najlepší v covide na svete | Jaroslav Turánek

Odrazu český Reflex píše: bola to pandémia rúšok, vakcín, lockdownov a nie covidu. Prečo náhle takto otočili? Rozhovor s farmakológom ...
Spravodajstvo

Plandémia 3: Veľké prebudenie 

Tento dokumentárny zážitok skladá zakázané kúsky skladačky, aby odhalil celkový obraz toho, čo sa skutočne deje vo svete. Veľké prebudenie má ...
Spravodajstvo

Dmitrij Medvedev nedávno vravel, prečo Ukrajina zmizne…

Medvedev: “Teraz je čas povedať, ako Ukrajina zmizne, ako aj aké je riziko obnovenia konfliktu v Európe a vo svete.” ...
Spravodajstvo

PhDr. Marta Danielová, predsedníčka Rady pre mediálne služby, zneužíva právomoc verejného činiteľa na šikanovanie rádia SLOBODNÝ VYSIELAČ

Všetko, čo sa na Slovensku deje, má svoju previazanosť a kauzálnu „logickosť“. Po vypuknutí umelo vytvorenej pandémie Covid 19 (Cov je ...
Aktualizované 6.6. 12:34
Spravodajstvo

Reakcia Harabina na obžalobu: Považujem to za ideálnu prezidentskú kampaň. Presne ako u Trumpa

Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na expredsedu Najvyššieho súdu a exministra spravodlivosti Štefana Harabina. Dôvodom je status, ktorý napísal vlani vo ...
Aktualizované 6.6. 23:19
Spravodajstvo

MEGALOMÁNSKY TUNEL NA ŠTÁTNY ROZPOČET A BEZPEČNOSTNÁ HROZBA VYŠE 21 MILIÓNOV EUR - Čaputovej korupcia z našich peňazí

MEGALOMÁNSKY TUNEL NA ŠTÁTNY ROZPOČET A BEZPEČNOSTNÁ HROZBA! VYŠE 21 MILIÓNOV EUR NA USÍDLENIE MIGRANTOV NA SLOVENSKO POD TAKTOVKOU ČAPUTOVEJ ...
Spravodajstvo

Mierová výzva od občanov sa na Globsec nedostala

Zistili sme, že na Globsecu 2023 sa zúčastňujú len osoby, ktoré veľmi pravdepodobne žiadnu mierovú zmluvu, či mierové návrhy neprednesú. ...
Spravodajstvo

Pozvánka na AntiGLOBSEC 2023

SHO pozýva na AntiGLOBSEC 2023: Vojnových štváčov nebudeme tolerovať na území nášho štátu Dámy a páni, v dňoch 29. až ...
Spravodajstvo

Žiadame Slovenskú akadémiu vied o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice

Žiadosť o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice Asociácia za život a rodinu o.z. iniciovala túto petíciu predseda SAV ...