ORIGINÁL DOPISU ROBERTA FICA NAJVYŠŠÍM EURÓPSKYM ŠTÁTNIKOM

25. apríla 2022

ORIGINÁL DOPISU ROBERTA FICA NAJVYŠŠÍM EURÓPSKYM ŠTÁTNIKOM, V KTOROM UPOZORŇUJE NA ZÁNIK PRÁVNEHO ŠTÁTU NA SLOVENSKU A MAFIÁNSKY PROCES, LIKVIDÁCIA A KRIMINALIZÁCIA PREDSTAVITEĽOV. Kotleba aj SMER-SD prekážajú USA na Slovensku v ich plánoch na transformáciu krajiny na vojensko-politickú základňu USA s plne servilnou bábkovou vládou pod kontrolou Washingtonu!

Strana SMER napísala dva úplne kľúčové a výbušné dokumenty, o ktorých hovoril predseda SMERu Robert Fico na sobotňajšej tlačovej konferencii. Na Slovensku v posledných hodinách prebieha niečo, čo by sa dalo nazvať Nocou dlhých nožov, resp. Ústavným pučom, kedy súčasná vláda Eduarda Hegera sa rozhodla zlikvidovať a zavrieť do kriminálu, minimálne teda v prvej fáze do väzby, najvyššej špičky najsilnejšej opozičnej strany SMER na čele s predsedom Robertom Ficom. Andrej Babiš a Tomio Okamura v ČR by mali byť na pozore, pretože toto sa čo nevidieť môže prekopírovať aj do Prahy.

Vo väzbe na Slovensku už sedí vysoký člen SMERu Robert Kaliňák, bývalý 3-násobný minister vnútra Slovenska v 3 vládach Roberta Fica.  Pokiaľ kauze nerozumiete, tak v skratke ide o to, že Robert Fico a Robert Kaliňák boli obvinení zo založenia zločineckej skupiny, ktorá spočívala v tom, že Robert Fico zverejnil informácie o daňových trikoch bývalého prezidenta Andreja Kisku. Toto obvinenie je tak absurdné a tak neuveriteľné, ako keby najväčšou vinou politika bolo poukázať na neprávosti svojej politickej konkurencie.

Tlačovka SMERu 23. 4. 2022

Inými slovami, Robertovi Ficovi hrozí až 12 rokov za to, že ako politik robil svoju prácu a upozornil na neprávosti okolo financií a daní bývalého prezidenta. Špeciálna prokuratúra mu dáva za vinu, že tým porušil daňové tajomstvo. Lenže, problém je v tom, že to by potom museli ísť sedieť všetci novinári na Slovensku, ktorí kedy v minulosti publikovali informácie o kauzách oligarchov, mafiánov, politikov a ďalších osôb zapletených v korupcii, v praní špinavých peňazí a v rôznych daňových podvodoch.  Inými slovami, ide zjavne o účelové obvinenie, ktoré má zlikvidovať vedenie strany SMER tým, že predseda strany spolu s bývalým ministrom vnútra budú vo väzbe, pokojne aj rok alebo dlhšie, čím bude SMER dokonale politicky paralyzovaný.

Na Slovensku sa začala likvidácia opozície

A aby toho nebolo málo, došlo dokonca aj k tomu, že bol zatknutý Marek Para, právnik a advokát, ktorý má veľmi blízko k SMERu. Špeciálna prokuratúra už požiadala o vydanie Roberta Fica na stíhanie, o čom bude slovenská Národná rada rozhodovať po víkendu v niektorý deň v týždni. Likvidácia slovenskej opozície sa pritom začala už minulý týždeň, kedy bol podmienečne odsúdený predseda LSNS Marián Kotleba za to, že poskytol finančný dar jednej rodine vo výške 1488 EUR , čo vraj bol symbol podpory neonacizmu. Tento týždeň to pokračuje kriminalizáciou špičiek SMERu. Nižšie je video so spomínanou tlačovou konferenciou.

Robert Fico preto usporiadal v sobotu zásadnú a prelomovú tlačovú konferenciu, ktorú si rozhodne pozrite, pretože na konferencii zaznievajú dôkazy a popisy prebiehajúceho rozvratu právneho štátu na Slovensku, kde nacifikačné procesy vlády vedú k likvidácii nepohodlnej parlamentnej opozície formou kriminalizácie a pozatváraním politických oponentov do väzenia.

Robert Fico si uvedomuje, že sa jedná o likvidáciu, a preto sa rozhodol napísať list vybraným predstaviteľom a vrcholovým politikom európskych krajín, v ktorom upozorňuje na proces likvidácie politickej opozície na Slovensku. Poslanci SMERu tiež prichystali vlastný list adresovaný priamo šéfke Európskej komisie Ursule von der Leyen, v ktorom upozorňujú na proces likvidácie opozície na Slovensku formou kriminalizácie. Robert Fico napísal list európskym politikom v anglickej verzii, prinášame slovenský preklad.

List Roberta Fica vrcholovým politikom európskych štátov

Vážený pán prezident, Vážený pane premiér, Vážený pán spolkový kancelár,

Obraciam sa na Vás ako bývalý trojnásobný predseda vlády Slovenskej republiky, ktorý sa spolu s Vami alebo Vašimi predchodcami desať rokov zaoberal závažnou agendou Európskej rady. Dva roky som ako predseda najsilnejšej opozičnej strany upozorňoval na hrubé zneužívanie trestného práva na Slovensku na likvidáciu opozície. Na tento účel si súčasná vláda vytvorila vlastný systém kajúcnikov – ľudí podozrivých zo závažných trestných činov, ktorí na objednávku poskytujú falošné vyhlásenia za účelom úľavy a finančného zisku.

Do čela špeciálnej prokuratúry, ktorá toto zneužívanie trestného práva na politické účely zastrešuje, vláda vymenovala právoplatne odsúdeného páchateľa a dlhoročného politika D. Lipšica, ktorý sa nikdy netajil svojou nenávisťou k súčasnej opozícii a ktorý je politicky priamo napojený na súčasnú vládnu koalíciu. Európska komisia bola o všetkých okolnostiach podrobne informovaná.

Situácia na Slovensku je vážnejšia ako v Rumunsku, kde k podobným politickým čistkám došlo pred niekoľkými rokmi. To potvrdzuje aj skutočnosť, že v rekordne krátkom čase vydal Ústavný súd Slovenskej republiky už 15 rozhodnutí porušujúcich základné práva a slobody osôb, ktoré sa stali obeťami zneužitia trestného práva k politickým čistkám. Ako opozičný líder som bol za posledných 18 mesiacov trikrát obvinený z trestných činov súvisiacich s mojou politickou činnosťou. V jednom prípade som bol dokonca predvedený na policajnú stanicu, aby mi zabránili v účasti na legitímnom protivládnom proteste.

Dňa 20. apríla 2022 som bol spolu s bývalým ministrom vnútra R. Kaliňákom (v súčasnej dobe vo väzbe) štvrtýkrát obvinený zo založenia zločineckej organizácie v čase, keď som zastával funkciu predsedu vlády (2006-2010, 2012-2018). Absurdita obvinenia spočíva v tom, že sme mali získať pravdivé informácie o daňových podvodoch bývalého prezidenta Slovenskej republiky A. Kisku a bývalého predsedu vlády, teraz ministra financií Slovenskej republiky I. Matoviča, a poskytnúť ich verejnosti prostredníctvom tlačových konferencií.

Celé obvinenie je vykonštruované, postavené na výpovediach legendárnych slovenských kajúcnikov (jeden z nich už vypovedal v 86 prípadoch a je obvinený z najzávažnejších hospodárskych trestných činov, ale je na slobode a poberá odmenu v podobe obrích mnohomiliónových štátnych zákaziek) a boli použité všetky nezákonné postupy, na ktoré sme dva roky upozorňovali.

Obvinenie zo založenia zločineckej organizácie slúži iba na to, že celé trestné stíhanie riadi špeciálny prokurátor D. Lipšic – dlhodobý politický odporca a jeden z najbližších politických spolupracovníkov I. Matoviča, ktorý sa otvorene ako člen vlády vyhráža opozícii väzením. Ide o nevídaný útok na opozíciu s cieľom za každú cenu odstaviť vodcu opozície a dostať ho do väzby, ako vyhlásil policajný prezident – politický nominant súčasnej vládnej koalície.

Mimoriadne závažné je aj zadržanie významných slovenských právnikov M. Paru a už spomínaného R. Kaliňáka, ktorí zastupujú politicky prenasledované osoby v najcitlivejších kauzách a otvorene kritizujú nezákonné postupy. Ide o jasnú snahu vlády zničiť právnu obranu a čo najviac porušiť právo na obhajobu.

Udalosti na Slovensku sú alarmujúce, vláda stratila všetku dôveru verejnosti, a preto sa rozhodla zlikvidovať opozíciu prostredníctvom trestného práva.

Uvítali by sme, keby ste v rámci svojich náročných povinností venovali pozornosť tomu, čo sa na Slovensku deje.

Nemá to nič spoločné s demokraciou, právnym štátom a je to hrubé pošliapanie princípov, na ktorých stojí Európska únia.

S pozdravom,

Robert Fico

Nižšie je kópia anglického originálu listu Roberta Fica:

Slovensko chcú Američania transformovať do svojej vojensko-politickej základne so všetkým

Strana SMER je na Slovensku v poslednej dobe najsilnejším a najhlasnejším kritikom príklonu slovenskej zahraničnej politiky k Spojeným štátom, čo samozrejme začína vadiť Washingtonu. Je veľmi reálne, že by sa SMER po budúcich voľbách mohol znovu ujať vlády na Slovensku, čo by silne narušilo plány amerického Pentagonu na transformáciu Slovenska do americkej trans-atlantickej vojensko-politickej základne.  Dôvodom je spoločná hranica s Ukrajinou a Američania postupujú podľa svojej doktríny  Steel Rose , ktorá jasne deklaruje, že všetky krajiny a štáty susediace s Ruskou federáciou, Ukrajinou a Gruzínskom musia mať svoju domácu i zahraničnú politiku plne synchronizovanú so zahraničnou politikou Spojených štátov. 

Tieto susediace krajiny totiž podľa doktríny majú mať funkciu základní, vojenských, logistických a politických v prospech amerických záujmov. Preto prípadný návrat Roberta Fica späť k moci na Slovensku ohrozuje priamo americké plány nielen na Ukrajine, ale predovšetkým aj v súvislosti s projektom Trojmoria. A tento projekt je nebezpečným projektom pre záujmy Európskej únie, je to doposiaľ stále napoly utajený, napoly odtajnený projekt amerického útvaru pre-amerických krajín, ktoré síce môžu zotrvať v EÚ, ale inak budú plne pod dikciou a kontrolou americkej štátnej moci, a to ako v otázkach zahraničnej, ako aj bezpečnostnej politiky. Niet preto divu, že poslanci SMERu sami spísali vlastný list, ktorý pošlú šéfke EÚ komisie Ursule von der Leyen. Tu je slovenská mutácia tohto listu tak, ako sme ho dostali z tlačového oddelenia SMERu.

List opozičných poslancov Národnej rady SR šéfke Európskej komisie

Bratislava 23. apríla 2022

Vážená pani predsedníčka Európskej komisie, vážení členovia Európskej komisie,

skupina opozičných poslancov Národnej rady Slovenskej republiky sa obracia na Vás s touto otvorenou výzvou a žiada Vás, aby ste sa urgentne zaoberali hrubým porušovaním princípov demokracie a právneho štátu na Slovensku.

Skupina poslancov vyjadruje ľútosť nad tým, že Európska komisia doteraz nezaujala k urgentnej situácii na Slovensku žiadne stanovisko, napriek tomu, že bola o nej opakovane informovaná. Od konania parlamentných volieb vo februári roku 2020 je na Slovensku permanentnou súčasťou politickej súťaže hrubé zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície. Európska komisia má k dispozícii všetky potrebné informácie, a to od existencie systému udavačov, ktorých vláda SR motivuje finančne alebo inými úľavami k falošným svedeckým výpovediam, až po dokázané zasahovanie politickej moci do práce orgánov činných v trestnom konaní. Výsledkom sú teatrálne policajné represívne zásahy, bezdôvodné držanie obvinených vo väzbe, neopodstatnené obvinenia a žiaľ aj doteraz nevysvetlené tragické úmrtia, akým je smrť bývalého policajného prezidenta M. Lučanského vo výkone väzby. Ústavný súd SR vydal v krátkom období už 16 rozhodnutí, v ktorých konštatoval porušenie základných práv a slobôd osôb stíhaných buď na slobode alebo vo výkone väzby.

Vláda SR sa rozhodla umlčať každého, kto o potvrdených manipuláciách a zneužívaní trestného práva na politické ciele otvorene hovorí. Nebezpečné je aj to, že pred niekoľkými dňami boli na základe vyfabrikovaných obvinení zadržaní prominentní obhajcovia M. Para a R. Kaliňák (bývalý trojnásobný minister vnútra), ktorí sú nielen kritikmi neudržateľných pomerov na Slovensku, ale najmä zastupujú celý rad obetí politických represálií.

Vláda SR ide ešte ďalej a v priebehu 18 mesiacov trikrát obvinila predsedu najsilnejšej parlamentnej opozičnej strany a bývalého trojnásobného premiéra SR R. Fica (Smer – sociálna demokracia) za výkon jeho opozičnej práce, v jednom prípade ho silou predviedla na políciu, aby mu zabránila zúčastniť sa na legitímnom protivládnom proteste. Toto všetko sa deje s plným vedomím a súhlasom prezidentky SR Z. Čaputovej a vlády SR. Aby vláda SR kontrolovala a riadila zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície, na čelo Úradu špeciálnej prokuratúry dosadila svojho politika D. Lipšica, právoplatne odsúdeného zločinca a človeka, ktorý sa počas svojej dlhoročnej politickej práce (minister vnútra, minister spravodlivosti) nikdy netajil nenávisťou voči súčasnej opozícii.

Vyvrcholením útoku vládnej moci na opozíciu je štvrté obvinenie R. Fica z 20. apríla 2022. R. Fico je obvinený z toho, že ako predseda vlády údajne založil zločineckú skupinu, a že na tlačových konferenciách poskytoval verejnosti pravdivé daňové údaje potvrdzujúce vážnu daňovú trestnú činnosť vtedajšieho prezidenta SR A. Kisku a bývalého premiéra, dnes ministra financií SR I. Matoviča. Za túto politickú prácu hrozí bývalému premiérovi trest väzenia 7 až 12 rokov.

Úrad špeciálnej prokuratúry SR vedený D. Lipšicom zašiel ešte ďalej a požiadal včera 22. apríla 2022 Národnú radu SR, aby dala súhlas na stíhanie R. Fica vo väzbe. Ústava SR obsahuje poistku, aby poslanec parlamentu nemohol byť pri výkone svojho mandátu svojvoľne exekutívou perzekvovaný. Útok vlády a špeciálnej prokuratúry je však učebnicovým príkladom zneužívania trestného práva na likvidáciu opozície. Vládna koalícia majúca väčšinu v parlamente bez akejkoľvek vedomosti obsahu vyfabrikovaného obvinenia oznamuje, že bude s väzobným stíhaním R. Fica súhlasiť.

Cieľom je zlikvidovať predsedu najsilnejšej parlamentnej opozičnej strany a dostať ho do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania udavačov (ktorých vláda chráni a korumpuje), čo v praxi znamená niekoľkomesačnú totálnu izoláciu bez akéhokoľvek kontaktu s verejnosťou.

Skupina poslancov Národnej rady ešte raz zdôrazňuje, že R. Fico nie je obvinený zo žiadneho korupčného správania, ani inej ekonomickej, či násilnej trestnej činnosti. Je obvinený z vymyslených skutkov s cieľom izolovať ho a brániť mu vo výkone opozičnej práce.

Ako teda vidíte, na Slovensku po zablokovaní alternatívnych serverov s cieľom zamedziť verejnosti v prístupe k necenzurovaným správam, pokročila slovenská vláda aj k likvidácii politickej opozície. Tak ďaleko procesy v ČR ešte nie sú, ale pozor, to nemusí dlho trvať. Snaha o kriminalizáciu Andreja Babiša a o likvidácii a paralyzácii Hnutie ÁNO je v plnom prúde a Fialova vláda napína všetky svoje páky na to, aby Andrej Babiš skončil v krimináli.  Američania majú z Babiša rovnaké obavy ako z Roberta Fica. Nižšie je anglická kópia listu poslancov NR, ktorý bude zaslaný šéfke Európskej komisie Ursule von der Leyen.

Pre oboch politikov, Babiša i Fica, je konceptuálne bližší Brusel a Európska únia ako Washington a jeho trans-atlantické súručenstvo založené na bezpodmienečnej vazalite a servilite európskych štátov podriadených len a výlučne americkým záujmom v Európe na prvom mieste, a to nemôže americká štátna moc riskovať. Ktokoľvek by dnes chcel sedieť na dvoch stoličkách a nie je plne oddaný len a iba americkej veci a plánu na Trojmori a vojne proti Rusku, tak je jednoducho odstránený.  To platí predovšetkým o Andrejovi Babišovi, ktorý sa snažil v minulosti vychádzať dobre ako s EÚ, tak aj s USA. A to Američanom dnes už nestačí! Preto si treba uvedomiť, že vojna na Ukrajine bude prelomová nielen pre Ukrajinu, ale aj pre krajiny, ktoré s ňou susedia, prípadne jej poskytujú nadštandardné služby alebo nezvyčajne nadšené vítanie ukrajinských utečencov.

-VK- Šéfredaktor AE News

Pár slov k 108 stranovému uzneseniu (okrem toho, že je to des), spôsob vydania poslanca na väzobné stíhanie a Žilinkov postup.

Viac v článku už dnes 🤓 Judita Laššáková VIDEO TU

Akcia Súmrak: Zadržali Kaliňáka. S Ficom sú obvinení zo založenia zločineckej skupiny

Danny Kollar

Pezinská skládka a 40 dogrcancov

Čaputová bude týždeň úradovať z východu

Prezidentka Zuzana Čaputová bude od pondelka do piatka úradovať z Košíc. V pondelok sa stretne s predstaviteľmi samosprávy, diskutovať bude s matkami samoživiteľkami či navštívi predstavenie Milada Štátneho divadla v Košiciach, informoval jej hovorca Martin Strižinec…viac TU

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359 

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Rusko by malo alebo nemalo financovať proruských politikov v EÚ?

Na prvom kanáli ruskej televízie došlo k neuveriteľnej udalosti počas diskusného panelu k Špeciálnej vojenskej operácii Ruskej armády na Ukrajine. ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Američania a Nemci (AngloSasi) na Ukrajine na hulváta umelo vyrábali i koronavírus

HarabinHarabin  VIDEO: Američania a Nemci (AngloSasi) na Ukrajine na hulváta umelo vyrábali i koronavírus Samozrejme aj celý rad iných biologických ...
Spravodajstvo

Harabin navrhol rozpustiť Progresívne Slovensko

Harabin chce rozpustiť Progresívne Slovensko. Podľa jeho slov nesú politickú zodpovednosť za atentát na Fica Štefan Harabin je kandidátom koaličnej ...
Aktualizované 23.5. 09:00
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Aktualizované 22.5. 02:16
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Aktualizované 23.5. 23:15
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Tibor Eliot Rostas sa v Pekingu rozpráva s hovorcom ministerstva zahraničných vecí Číny, Wang Wenbinom

Foto: Matúš Plecho Tibor Eliot Rostas sa v Pekingu rozpráva s hovorcom ministerstva zahraničných vecí Číny, Wang Wenbinom. Ten vyjadril ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Aktualizované 22.5. 02:43
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

Atentátnik Cintula je produktom liberálnej propagandy

Nezamieňajme si príčinu s následkom. Cintula je len produktom liberálnej propagandy. Vážení priaznivci, po atentáte na premiéra nám tu mainstreamové ...