Dr. Mercola: Ľudské mikročipové implantáty a internet tiel

22. apríla 2022

O mikročipoch sa hovorí už dlho. Čím ďalej tým viac sú predávané ako „pohodlie” a presadzované ľuďmi ako Klaus Schwab z WEF a ostatnými elitármi. Aká agenda za nimi skutočne stojí? To podrobne vysvetľuje Dr. Mercola v tomto článku.

Kniha od Dr. Mercolu „Pravda o COVIDE-19” v češtine TU

Originál článku publikovaný TU : 19. apríla 2022

Stručný prehľad príbehu

  • Implantovateľné mikročipy sú predávané ako maximálne pohodlie, ale cieľom je vytvoriť internet tiel (IoB – Internet of Bodies), ktorý Svetové ekonomické fórum (WEF) popisuje ako ekosystém „bezprecedentného počtu senzorov“, vrátane emočných senzorov, „pripojených k ľudským telám, implantovaných do nich alebo do nich vpravených, aby monitorovali, analyzovali a dokonca upravovali ľudské telá a správanie“.
  • Švédsko je jedným z prvých krajín, kde sa implantujú mikročipy. Čip sa implantuje tesne pod kožu na ruke a funguje buď pomocou komunikácie v blízkom dosahu, alebo na diaľku.
  • (NFC) – rovnaká technológia, ktorá sa používa v chytrých telefónoch – alebo rádiofrekvenčná identifikácia (RFID), ktorá sa používa v bezkontaktných kreditných kartách.
  • Implantované platobné čipy sú rozšírením internetu vecí; predstavujú spôsob prepojenia a výmeny dát a ich prínosy je potrebné porovnať s potenciálnymi rizikami.
  • Krajiny po celom svete teraz pracujú na systéme digitálnej meny centrálnej banky (CBDC), čo je mena v digitálnej podobe, ktorú je možné naprogramovať tak, aby ste mohli svoje peniaze minúť iba za určité veci alebo na určitých miestach podľa priania emitenta.
  • Nakoniec bude všetko pripojené k jedinému implantovateľnému zariadeniu, ktoré bude obsahovať vašu digitálnu identitu, zdravotné údaje a programovateľné CBDC. Vaša digitálna identita bude zase zahŕňať všetko, čo o vás možno zistiť prostredníctvom sledovania prostredníctvom implantovaných biosenzorov, vášho počítača, smartfónu, GPS, sociálnych médií, vyhľadávania na internete, nákupov a výdavkových zvyklostí. Algoritmy potom budú rozhodovať o tom, čo môžete a nemôžete robiť na základe toho, kto ste.

Aj keď sú implantovateľné mikročipy propagované ako maximálne pohodlie, cieľom tohto trendu je oveľa viac než len umožniť vám otvárať dvere bez kľúčov a nakupovať bez peňaženky.

Cieľom je vytvoriť takzvaný internet tiel (IoB), ktorý Svetové ekonomické fórum (WEF) popisuje ako ekosystém „bezprecedentného množstva senzorov“, vrátane emočných senzorov, „pripojených k ľudským telám, implantovaných do nich alebo do nich vpravených, ktoré budú monitorovať, analyzovať a dokonca modifikovať ľudské telá a správanie“. 1

Kľúčovým slovom v tejto vete, ktoré PR mašinéria preskočila, je deklarovaný cieľ „modifikovať ľudské telá a správanie.“ A kto bude mať tieto úpravy na starosti? Nehovoria to, ale môžeme s istotou predpokladať, že to budú tí, ktorí majú z modifikácie vášho konania a správania nejaký prospech.

Švédsko otvára cestu k mikročipovaniu

Pokiaľ sa Vám video nad týmto textom nezobrazuje, kliknite TU

Ako bolo uvedené v reportáži NBC News, Švédsko je jedným z prvých krajín, kde sa implantujú mikročipy. Čip o veľkosti zrnka ryže sa implantuje tesne pod kožu na ruke a funguje buď pomocou blízkej komunikácie (NFC) – rovnakej technológie, aká sa používa v chytrých telefónoch – alebo pomocou rádiofrekvenčnej identifikácie (RFID), ktorá sa používa v bezkontaktných kreditných kartách.

Švédsko sa už stalo viac-menej bezhotovostnou spoločnosťou. Teraz tento malý implantát nahradí debetné a kreditné karty, rovnako ako identifikáciu a kľúče. Na zaplatenie tovaru stačí priložiť ľavú ruku k čítačke bezkontaktných kariet a platba je zaregistrovaná.

Odhaduje sa, že doteraz bolo očipovaných 5 000 až 10 000 Švédov, hoci švédske úrady tvrdia, že presný počet nepoznajú, pretože neexistuje žiadny centrálny register.

V súčasnej dobe vraj čipy nemožno sledovať, ale to neznamená, že ich nebude možné sledovať ani v budúcnosti. A aj keď tieto prvé mikročipy obsahujú iba obmedzené množstvo informácií, vieme, že WEF sníva o zavedení globálneho systému digitálnej identifikácie, ktorý by o vás obsahoval všetko, čo si možno predstaviť, od histórie vyhľadávania na internete a zdravotných informácií až po osobné bankové údaje, sociálne kreditné skóre a ďalšie.

Ľudia sa stávajú hacknuteľnými

Ako poznamenala odborníčka na finančné technológie Theodora Lau, implantované platobné čipy sú „rozšírením internetu vecí“; predstavujú spôsob prepojenia a výmeny dát a ich výhody je potrebné porovnať s potenciálnymi rizikami. 2

To platí najmä v prípade, že sa do nich začne prenášať viac osobných údajov, čím sa stanete zraniteľnými voči hackerom a sledovaniu. Pre BBC News povedala: 3

„Koľko sme ochotní zaplatiť kvôli pohodliu? Kde je hranica, pokiaľ ide o súkromie a bezpečnosť? Kto bude chrániť kritickú infraštruktúru a ľudí, ktorí sú jej súčasťou?“

Niektoré obavy týkajúce sa implantovateľných mikročipov rozoberá aj program PBS NewsHour z roku 2019 4 (pozri video vyššie). Dôležité je, že čip môže prečítať takmer každý šikovný telefón s nainštalovaným vhodným skenerom a „ktokoľvek by bol schopný ho hacknúť“, ako tvrdí Dr. Geoff Watson, anesteziológ-konzultant 5 , ktorý sa spojil s vynálezcom čipu, „aby zaistil, že postup implantácie bude vykonaný podľa lekárskych štandardov“.

Hoci mnohí tvrdia, že nemajú obavy o súkromie v súvislosti so súčasnými mikročipmi, možno predpokladať, že obavy o súkromie budú narastať spolu s množstvom osobných informácií uložených v čipoch a s počtom ľudí, ktorí majú implantáty.

Krádeže kreditných kariet boli spočiatku vzácne a zvyčajne sa týkali fyzickej straty karty. Dnes sa zdá, že si kreditnú kartu nemôžete ponechať dlhšie ako niekoľko rokov, kým vám ju niekto odcudzí, hoci ju stále vlastníte.

Krádeže totožnosti sú tiež veľmi rozšírené a každým dňom sa zhoršujú, pretože milióny ilegálov, ktorí potrebujú novú identitu, prekračujú južnú hranicu Spojených štátov.

Ako uvádza Centrum pre štúdium prisťahovalectva, nelegálni prisťahovalci nie sú „bez dokladov“, pretože väčšina z nich získa falošné doklady krádeží identity. 6 Inými slovami, kradnú legálnu identitu Američanov. V roku 2020 predstavovali celkové náklady na krádeže identity a podvody s identitou 56 miliárd dolárov, čo je najviac v histórii, a postihli 39 miliónov Američanov. 7

Nie je dôvod domnievať sa, že s rozšírením čipovania nedôjde ku krádežiam a podvodom. A toto riziko sa pridáva k rizikám spojeným s vládnym špehovaním a kontrolou vášho správania i výdavkov, akonáhle budú mikročipy pripojené k vašim osobným financiám a programovateľným digitálnym menám.

8 V rozhovore pre CNN v novembri 2019 profesor histórie a poradca zakladateľa WEF Klausa Schwaba Yuval Noah Harari varoval, že „ľudia sú teraz hackovateľné zvieratá“, čo znamená, že existuje technológia, vďaka ktorej vás môže spoločnosť alebo vláda poznať lepšie ako vy sami, a to môže byť veľmi nebezpečné, ak sa zneužije.

Predpovedal, že algoritmy sa budú stále častejšie používať na rozhodovanie, ktoré v minulosti robil človek, či už sám, alebo niekto iný, vrátane toho, či vás prijmú na určité pracovné miesto, či vám poskytnú pôžičku, aký študijný program budete absolvovať, a dokonca aj to, koho si vezmete.

Plán na ovládanie „neužitočných más”


Pokiaľ sa Vám video nad týmto textom nezobrazuje, kliknite TU

V inom rozhovore Harari hovoril o tom, čo Schwab označuje ako štvrtú priemyselnú revolúciu (čítaj: transhumanizmus), a poznamenal, že sa teraz učíme „vyrábať telá a mysle“ (čo znamená rozšírené telá a mysle prepojené s cloudom a umelou inteligenciou) a že jednou z najväčších výziev, ktorým budeme čeliť, bude to, čo urobiť so všetkými ľuďmi, ktorí v tomto procese zastarajú.

Ako budú mať „neupravení/nevylepšení“ ľudia zmysel života, keď sú v podstate „zbytoční, bezvýznamní“? Ako budú tráviť čas, keď nemajú žiadnu prácu, žiadnu príležitosť sa posunúť v nejakej profesii? Odhaduje, že odpoveďou bude „kombinácia drog a počítačových hier“. Nechám na vás, či je to vízia utópie, alebo pekla na zemi.

Nič nebude súkromné ​​– ani vaše telesné funkcie

Plán WEF pre IoB (internet tiel) zahŕňa dokonca biosenzory, ktoré merajú a monitorujú vaše biologické funkcie a emocionálne stavy. Už teraz americký Pentagon a spoločnosť Profusa Inc. spolupracovali na vývoji malého implantovateľného biosenzora, ktorý odhaľuje choroby sledovaním chemických reakcií v tele. 9

Dokázal by napríklad zistiť, či ste nakazení vírusom, ako je napr. SARS-CoV-2 alebo chrípkou dlho predtým, než sa objavia akékoľvek príznaky. Ako vysvetlila spoločnosť Defense One, biosenzor sa skladá z dvoch častí: 10

„Jedným z nich je trojmilimetrový reťazec hydrogélu, materiálu, ktorého sieť polymérnych reťazcov sa používa v niektorých kontaktných šošovkách a ďalších implantátoch. Tento reťazec, ktorý sa zavádza pod kožu pomocou injekčnej striekačky, obsahuje špeciálne upravenú molekulu, ktorá vysiela fluorescenčný signál mimo tela, keď sa telo začne brániť infekcii.

Druhou časťou je elektronická súčiastka pripevnená ku koži. Tá vysiela svetlo cez kožu, detekuje fluorescenčný signál a generuje ďalší signál, ktorý môže nositeľ odoslať lekárovi, na webové stránky a pod. Je to niečo ako krvné laboratórium na koži, ktoré dokáže zachytiť reakciu tela na chorobu skôr, než sa objavia iné príznaky, napríklad kašeľ.“

Senzor teraz umožňuje skúmať biológiu človeka na diaľku prostredníctvom pripojenia k smartfónu a spoločnosť Profusa je podporovaná spoločnosťou Google, najväčšou spoločnosťou na svete zaoberajúcou sa ťažbou dát.

Je ťažké si predstaviť, že vaše biologické údaje nebudú použité na zvýšenie zisku spoločnosti Google a na zvýšenie vládnej kontroly. Hoci Profusa očakávala, že v roku 2021 získa schválenie od amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), zdá sa, že zatiaľ schválenie nezískala.

Ďalšie monitorovacie a sledovacie zariadenia v príprave

Ďalším vynálezom, ktorý je pripravený sledovať vaše zdravie, sú biokompatibilné mikroihly s kvantovými bodkami v blízkej infračervenej oblasti. Ako je vysvetlené v článku Science Translational Medicine z roku 2019, 11 tento nový systém dodávania vakcín je schopný „dodávať do kože vzory mikročastíc vyžarujúcich blízke infračervené svetlo“, ktoré možno potom „zobrazovať pomocou upravených chytrých telefónov“. Stručne povedané, slúžil by ako neviditeľné tetovanie vášho očkovacieho záznamu.

Bill Gates tiež financoval vývoj antikoncepčného mikročipu, ktorý je možné zapnúť a vypnúť diaľkovým ovládaním. Denník National Post píše: 12

„Antikoncepčný mikročip… by poňal takmer dve desaťročia hormónu, ktorý sa bežne používa v antikoncepcii, a vydával by 30 mikrogramov denne…“. Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov poskytla spoločnosti MicroCHIPS, Inc. viac ako 4,5 milióna dolárov na „vývoj osobného systému, ktorý ženám umožní regulovať ich plodnosť“…“.

V novembri 2019 oznámila Daré Bioscience, biofarmaceutická spoločnosť so sídlom v San Diegu 13 , že dosiahla dohodu o prevzatí spoločnosti MicroCHIPS Biotech a že do svojho portfólia zaradí antikoncepčný mikročip. Zaujímavé je, že už v roku 2014, Spoločnosť MicroCHIPS sa zdala byť presvedčená, že bude schopná uviesť produkt na trh v roku 2018, ale v roku 2022 je stále vo vývoji.

Ďalšie na rade sú programovateľné digitálne meny


Ak sa Vám video nad týmto textom nezobrazuje, kliknite TU

Krajiny po celom svete teraz pracujú na systéme digitálnej meny centrálnej banky (CBDC), čo je mena v digitálnej podobe, ktorú je možné naprogramovať tak, aby ste svoje peniaze mohli minúť iba za určité veci alebo na určitých miestach podľa priania emitenta.

Vo vyššie uvedenom videu WhatsHerFace komentuje oznámenie Kanady z roku 2021 o jej pláne na CBDC, ktorý bude všeobecne dostupný, aj keď nemáte bankový účet alebo mobilný telefón. Aké zariadenie by to mohlo byť? Samozrejme implantovaný mikročip, na ktorom bude vaša digitálna identita a digitálna peňaženka.

„Ak protestujete proti tomu, čo robia, vypnú vám čip a vy nemáte nič… Je to úplná kontrola nad ľuďmi. ~ Aaron Russo, 2007“

V roku 2007 povedal americký podnikateľ a filmový producent Aaron Russo v rozhovore pre Infowars, že cieľom Nového svetového poriadku je vytvoriť „jednu svetovú vládu, kde budú mať všetci implantovaný RFID čip a všetky peniaze budú v týchto čipoch“.

„Žiadne ďalšie peniaze už nebudú a túto informáciu som dostal priamo od samotného Rockefellera,“ povedal Russo. „Takže si môžu vybrať peniaze, kedykoľvek budú chcieť. Povedia: ‚Dlhujete nám na daniach toľko a toľko,‘ a jednoducho vám to z čipu vezmú. Úplná kontrola. A… pokiaľ protestujete proti tomu, čo robia, vypnú vám čip a nemáte nič…“. Je to totálna kontrola ľudí.“

Presunieme sa do apríla 2022 a Kanada teraz vo svojom novom rozpočte natrvalo zakotvuje vládne sankcie proti protestujúcim. 14 Ako si možno spomínate, kanadská vláda zablokovala bankové účty účastníkov protestu vodičov kamiónov proti povinnému očkovaniu, a to aj tým, ktorí na protest prispeli iba 25 dolármi.

Crowdfundingové platformy budú teraz prísnejšie regulované a vláda tiež začína legislatívne preskúmanie kryptomien. Len si predstavte, akú kontrolu by kanadská vláda mala nad programovateľným CBDC. Mohla by zabrániť tomu, aby sa dary vôbec objavili a zrušiť účet každému, kto by sa len pokúsil venovať pár dolárov hnutiu za slobodu.

Starostlivo vypracovaný plán na ovládnutie sveta

To všetko sa deje v rovnakom čase, keď Svetová zdravotnícka organizácia, ďalšia technokratická bašta hlbokého štátu, buduje globálny systém vakcinačných pasov. 15 Len čo budú CBDC a globálny systém očkovacích pasov spustené, nebude trvať dlho a budú spojené v jeden celok – pravdepodobne v podobe implantovateľného mikročipu.

Môžeme to predvídať, pretože nám povedali, že je to plán. Stačí sa pozrieť na webové stránky WEF, kde opisujú Veľký reset 16 a Štvrtú priemyselnú revolúciu. 17

Prečítajte si bielu knihu Rockefellerovej nadácie z apríla 2020, 18 „Národný akčný plán testovania COVID-19 – strategické kroky k opätovnému otvoreniu našich pracovísk a komunít“, ktorá určuje smer sociálnej kontroly prostredníctvom zavedenia trvalých opatrení na sledovanie a dohľadávanie COVID-19.

Pozrite sa na Alianciu ID2020, 19 partnerstva verejného a súkromného sektora založené organizáciou GAVI Billa Gatesa, The Vaccine Alliance, The Rockefeller Foundation, Microsoft, Accenture a Ideo.org. 20 Medzi členov aliancie patrí Nadácia pre učiacu sa ekonomiku, 21 , ktorú založila spoločnosť OSN v roku 2018, 22 Facebook, Mastercard, ShareRing, Simprints a ďalšie. 23

Program ID2020 začal ako program digitálnej identity pre Bangladéš a odvtedy sa rozšíril na „zavádzanie digitálnych technológií, ktoré sú v súlade s víziou Nadácie [pre ekonomiku učenia] o svete, v ktorom môžu študenti mapovať svoj vzdelávací pokrok, aby dosiahli svoje študijné, pracovných a životných cieľov“. 24

Nakoniec bude všetko pripojené k jedinému implantovateľnému zariadeniu. V tejto chvíli je otázkou, či základom toho, čo príde, bude očkovací pas alebo platforma digitálnej identity, ale isté je, že nech už sa bude volať akokoľvek, bude obsahovať vašu digitálnu identitu, stav očkovania a ďalšie zdravotné údaje a programovateľné CBDC.

Vaša digitálna identita bude zahŕňať všetko, čo o vás možno zistiť prostredníctvom sledovania pomocou implantovaných biosenzorov, vášho počítača, smartfónu, GPS, sociálnych médií, vyhľadávania na internete, nákupov a výdavkových zvyklostí. Predstavte si, že umelá inteligencia počúva, sleduje a hodnotí každý váš pohyb a každý úder srdca a algoritmy rozhodujú o tom, čo môžete a nemôžete robiť na základe vášho správania, vyjadrovania, sociálnych kontaktov a osobných názorov.

Pridajte k tomu technológie, ktoré môžu meniť vaše správanie a emocionálne stavy s vašim vedomím alebo bez neho, čo je to, čo opisuje dokument WEF z roku 2020 o IoB. 25 Môže to znieť ako science fiction, ale práve to majú v úmysle. Každá nová technológia, každá nová možnosť dohľadu, ktorú prinášajú, má tento cieľ podporiť.

Po desaťročia sme prijímali technológie s ohľadom na pohodlie a/alebo bezpečnosť. Takto nás vždy nalákajú. Ak však budeme pokračovať touto cestou bez spoľahlivých záruk ochrany súkromia a práv na osobnú autonómiu, stratíme všetko, čo stojí za to.

Zdroje a odkazy

Kniha Dr. Mercol, v ktorej popisuje nielen pozadie covidu, ale ide oveľa viac do hĺbky na témy ako veľký reset a kam veci do budúcnosti smerujú.

PS: Z každého nákupu knihy podporíte aj projekt Otvor svoju myseľ (affiliate odkaz)

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Bankári drzo a na hulváta okrádajú biednych ľudí

Štefan Harabin Bankári drzo a na hulváta okrádajú biednych ľudí. Centrálne banky tlačia umelé peniaze a bankári nie sú trestne ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Macron je víťazom a Le Penová neuspela po tretíkrát

Obhajoba sa vydarila. A do tretice všetko zlé. Francúzskym prezidentom zostane Emmanuel Macron, ktorý sa uchádzal o druhý päťročný mandát. ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Aktualizované 20.6. 23:49
Spravodajstvo

Čo je to pandémia?

Spochybňovanie pandémie Covid-19 je podľa ministerky zdravotníctva Dolinkovej neúctou k pozostalým obetí. „Najprv definujme, čo je to pandémia a potom ...
Aktualizované 19.6. 01:03
Spravodajstvo

Porušovaním práv si ani Súdny dvor EÚ rešpekt nezíska

foto: archív Milí priatelia, v dole pripojenom článku SMERo-HLASu iba poukazujem na platný právny stav.Len a len preto, aby Pellegrini, ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...