David Icke nesmie dva roky vstúpiť do EÚ

16. novembra 2022

Holandský kabinet zakázal na dva roky vstup do Holandska známemu britskému konšpiračnému teoretikovi Davidovi Ickemu.

„Umožnením prístupu do Holandska získate platformu na osobnú publicitu svojich teórií, čo môže viesť k narušeniu verejného poriadku alebo páchaniu násilia v Holandsku,“ uviedol tamojší imigračný úrad, od ktorého David Icke dostal list a v ňom zákaz vstupu do EÚ na dva roky, teda že nesmie počas dvoch rokov vstúpiť do Schengenského priestoru. Dôvod? Mal vystúpiť na demonštrácii v Holandsku 6. novembra 2022.

Dozviete sa viac vo videu:

Icke verí, že svetu vládnu plazy, skupina mocných mimozemšťanov, ktorí predstierajú, že sú ľudia.

Icke tvrdí, že tajná spoločnosť sa stretáva a mieša s mocnými sveta na nie príliš tajnom Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

Thierry Baudet

Kritici tvrdia, že plazy sú metaforou pre židovskú elitu a poukazujú na to, že jeho svetonázor spočíva na tvrdeniach, že Hitlera financovali Židia, ktorí sú podľa Ickeho zodpovední aj za organizáciu finančnej krízy v roku 2008 a útokov z 11. septembra.

Hoci to začalo ako okrajová teória na internete, viera v mimozemské plazy od pandémie Covid narástla na popularite. Dokonca našla politickú podporu aj u Thierryho Baudeta, lídra pravicovej konšpiračnej politickej strany Forum voor Democratie (FvD, Fórum pre demokraciu).

„Spoločne za Holandsko“, skupina holandských demonštrantov proti blokovaniu, založená v roku 2021 na základe „nepremožiteľného pocitu lásky“, pozvala Ickeho na zhromaždenie, aby predniesol prejav na pódiu oproti pamätníku druhej svetovej vojny na hlavnom námestí.

Starosta Amsterdamu Femke Halsema vyjadril znepokojenie nad demonštráciou a uviedol, že by to negatívne ovplyvnilo dôstojnosť pamätníka.

V posledných týždňoch boli ohlásené tri protiprotesty vrátane zhromaždenia Strediska pre informácie a dokumentáciu Izraela (CIDI), poprednej organizácie v krajine, ktorá sa venuje boju proti antisemitizmu.

V októbri Halsema spolu s hlavným prokurátorom a šéfom polície požiadali IND, aby Ickemu odopreli vstup z bezpečnostných dôvodov, čo bolo následne vo štvrtok schválené.

Hoci má IND právo odmietnuť vstup, v krajine, ktorá je známa svojou prísnou ochranou slobody prejavu, stáva sa to len zriedka.

Profesor práva Jan Brouwer kritizoval zákaz, pričom poznamenal, že sloboda prejavu je ústavným právom a varoval, že odopieranie ľuďom hovoriť by mohlo viesť k „ruským, čínskym alebo kórejským okolnostiam“.

Sloboda prejavu a právo demonštrovať sú veľkým prínosom, ale nie sú neobmedzené,“ povedala v piatok ministerka spravodlivosti Dilan Yeşilgöz a dodala, že „normalizácia“ antisemitizmu a plazích konšpiračných teórií môže len pomôcť šíriť túto myšlienku ďalej. „Antisemitizmus je zločin. V Holandsku preň nie je miesto,“ povedala.

Icke by ešte mohol napadnúť rozhodnutie na súde, „ale sa uvidí, či sám napadne odmietnutie,“ povedal Michel Reijinga z holandskej protestnej skupiny.

zdroj: euobserver

Pôvodný list v holandčine nájdete v odkaze pod článkom v PDF verzii.

Znenie listu:

„Vážený pán Icke,

týmto listom Vás informujem, že ste bol okamžite nahlásený do Schengenského informačného systému (SIS II) na dobu dvoch rokov a nie je Vám povolený vstup do schengenského priestoru.

Dôvodom tohto záznamu sú nasledujúce skutočnosti: Dňa 31. októbra 2022 amsterdamská polícia zaslala informačnú správu z tohto dňa od Regionálnej informačnej organizácie (DRIO) do IND. Z tejto správy vyplývajú okrem iného nasledujúce závery a zistenia. Vzhľadom na reakcie spoločnosti nie je vylúčené, že príchod Davida Ickea na demonštráciu „Samen voor Nederland“ povedie k narušeniu verejného poriadku. Na základe pozornosti médií a reakcií z oboch strán je jeho príchod stredobodom pozornosti ako priaznivcov, tak aj odporcov.

V živom vysielaní prehovoril organizátor k Davidovi Ickemu a vyhlásil: „Dúfam, že sa uvidíme šiesteho novembra, nech už akokoľvek. Digitálne alebo naživo.“. Z toho možno usudzovať, že zámerom je nechať Ickeho prehovoriť v každom prípade. Nie je jasné, či by kontraprotestujúcim vyhovovalo, keby neprehovoril fyzicky na námestí Dam, ale prostredníctvom živého vysielania. Vzhľadom na napäté vzťahy zostáva riziko konfrontácie medzi demonštrantami a kontraprotestujúcimi. V dôsledku toho nie je pravdepodobný scenár, ako napríklad na demonštrácii United We Stand Europe 24. júla 2021, keď jeho digitálna prítomnosť nepovedie k napätiu. Potom bola jeho prítomnosti v čase pred, počas a po behu venovaná len malá alebo žiadna pozornosť. Možno predpokladať, že jeho fyzická prítomnosť môže vyvolať silnejšie reakcie zo strany protidemonštrácie. Ale že jeho fyzická neprítomnosť môže viesť k pocitom nespokojnosti medzi protestujúcimi, ktorí už majú protivládne nálady.

Brit David Icke je už roky medzinárodne známy ako propagátor konšpiračných teórií. Okrem iného tvrdí, že svetu vládnu „reptiliáni“, čo je skupina mocných mimozemšťanov, ktorí sa vydávajú za ľudí. Podľa kritikov sú plazy metaforou (čiastočne židovskej) elity, ktorá tvorí všemocnú tajnú svetovú vládu a pôsobí vo všetkých vrstvách spoločnosti. Tvrdí, že Židia financovali Hitlera a že Židia sú zodpovední za organizáciu finančnej krízy v roku 2008 a teroristických útokov z 11. septembra. CIDI na plánovaný príchod Davida Ickea reagovala a v mainstreamových médiách oznámila, že považuje za neprijateľné, aby bolo Ickeovi poskytnuté pódium. V dôsledku toho boli na magistráte zaregistrované tri protidemonštrácie. Rozdelenie spoločnosti nie je zrejmé len z protireakcií na samotnú demonštráciu. Napríklad Ickeho teóriu plazov v poslednej dobe niekoľkokrát proklamoval líder Fóra pre demokraciu Thierry Baudet. V správach sa Icke spomína ako „muž, ktorý stojí za „Baudetovou teóriou plazov“. Zdroj: NOS

Okrem toho Baudet počas rozpravy o rozpočtovom dni 2022 šíril konšpiračné teórie, v ktorých zdôvodňuje, že podpredsedníčka vlády Sigrid Kaagová študovala na univerzite, kde sa regrutujú špióni. V reakcii na to bola rozprava prerušená a kabinet nakrátko opustil snemovňu. Zdroj: AD

Z týchto posledných udalostí vyplýva, že možno konštatovať, že príchod Davida Ickeho nie je relevantný iba pre verejný poriadok v rámci mesta Amsterdam. Poskytnutie či neposkytnutie pódia Ickemu bude mať väčší či menší vplyv na polarizáciu v holandskej spoločnosti. V tlačovom vyhlásení Samen voor Nederland uviedla, že má stále v úmysle nechať Ickeho prehovoriť. Organizácia uvádza, že „Icke v rozhovore pre Samen voor Nederland nepopiera holokaust“.

V tomto rozhovore organizátor K. vyhlasuje: „Dúfam, že sa uvidíme šiesteho novembra, nech už akokoľvek. Digitálne alebo naživo. Šiesteho novembra budeme v Amsterdame“. Potom, čo vyšlo najavo, že David Icke vystúpi na demonštrácii „Samen voor Nederland“, bolo na sociálnych sieťach vidieť, že ľavicoví aktivisti napísali okrem iného starostovi Halsemovi, aby jeho príchodu zabránil. To sa stáva častejšie, napríklad keď do Amsterdamu príde (extrémne) pravicový rečník.

V minulosti sa na demonštráciách „Samen voor Nederland“ objavili aj neohlásené protidemonštrácie ľavicových aktivistov. Týmto protidemonštráciám venovali mainstreamové médiá len malú alebo žiadnu pozornosť. V porovnaní s predchádzajúcimi a nedávnymi ročníkmi „Samen voor Nederland“ je mediálna pozornosť oveľa väčšia. To je spôsobené predovšetkým príchodom Davida Ickeho ako rečníka. Okrem obvyklých aktivistov sa teraz k jeho príchodu vyjadrila aj CIDI. Tým sa líši od predchádzajúcich porovnateľných protidemonštrácií. V období pred demonštráciou je na internete vidieť, že medzi demonštrantami a kontraprotestujúcimi panujú utužené vzťahy. Kontraprotestujúci chcú Ickeho prejav narušiť hlučnou demonštráciou. Z amsterdamskej židovskej policajnej siete prichádzajú signály, že CIDI dostáva negatívne komentáre ohľadom svojho ohlásenia hlasovať na protihlukovej demonštrácii 6. novembra. sympatizanti by sa na protidemonštrácii tiež zaregistrovali, aby chránili protidemonštráciu. Zaznamenané boli aj online vyjadrenia, ktoré idú ďalej. V podcaste s Lale Gülom uviedol Ömer U.: „Sú ľudia, ktorí sú trochu zmätení. Už nemajú žiadny zmysel života. Urobte niečo dobré pre ľudstvo a kúpte si zbraň. Robím si srandu. Naozaj ho mám rád mŕtveho, nemám problém to povedať.“

Nie je vylúčené, že ľavicovo organizované osoby by chceli svoju nespokojnosť vyjadriť provokatívnejším spôsobom. Napríklad hádzaním vajec alebo páchaním vandalizmu. V súčasnej dobe však k tomu nie sú žiadne konkrétne signály. Priaznivci organizácie „Samen voor Nederland“ (Samen voor Nederland) reagovali na nepriateľské odkazy voči Ickemu šokom. Na internete je tiež zrejmé, že sa objavujú reakcie na protidemonštráciu. Organizácia „Samen voor Nederland“ na internete uviedla, že zakúpila píšťalky, aby hluk opätovala. Organizácia na internete uviedla, že „uvidíme, kto koho odpíska“. Z tejto informačnej správy vyplýva, že sa mienite fyzicky alebo digitálne zúčastniť demonštrácie v Amsterdame 6. novembra 2022 a osloviť tam demonštrantov. Z informačnej správy tiež vyplýva, že informácie, ktoré sú o vás polícii známe, odôvodňujú obavu, že vaša nominácia v holandskom kontexte môže vyvolať napätie medzi skupinami obyvateľstva a narušiť tak verejný poriadok a verejný pokoj.

Je potrebné uviesť, že na základe obsahu vyššie uvedenej informačnej správy možno súdiť, že existujú konkrétne indície, že Váš príchod do Holandska predstavuje nebezpečenstvo pre verejný poriadok a verejný pokoj. K tomu odkazujeme na bod A2/12 vykonávacích pokynov k zákonu o cudzincoch (Vc). Ďalej sa usudzuje, že na základe tohto záznamu nie je pobyt v Holandsku povolený a vaše voľné obdobie ako štátneho príslušníka tretej krajiny, ktorý nepotrebuje vízum, vyprší. Ukazuje sa, že ste už roky medzinárodne známy ako šíriteľ konšpiračných teórií. Tvrdíte napríklad, že svetu vládnu takzvaní plazy, čo by bola skupina mocných mimozemšťanov, ktorí sa vydávajú za ľudí. Podľa kritikov sú plazy metaforou (čiastočne židovskej) elity, ktorá tvorí všemocnú tajnú svetovú vládu a pôsobí vo všetkých vrstvách spoločnosti.

Vyhodnotenie hrozieb terorizmu v Holandsku z 21. apríla 2022 opisuje hnutie v Holandsku, ktoré je živené nekompromisnými konšpiračnými teóriami, v ktorých sú dehumanizované významné osoby, správcovia a úradníci a odmietané demokratické princípy. Napríklad na internete prostredníctvom opisov ako „plazy“, „krvační pedofili“, „nepriatelia slobody“ a „obrancovia diktatúry“. Toto hnutie uvádza, že v Holandsku je pri moci elita, ktorá presadzuje utláčateľskú agendu, ktorá je vo vojne a proti ktorej sa treba postaviť na odpor. Hnutie sa vyznačuje hlbokým nepriateľstvom, fanatizmom a predstavami o násilnej bdelosti; elita by sa nakoniec musela zodpovedať pred tribunálmi

Konšpiračná teória, antisemitizmus a popieranie holokaustu môžu poškodiť demokratický ústavný štát. Na jednej strane preto, že sa podkopáva legitimita tých, ktorí majú moc, na strane druhej preto, že vnútroštátna legislatíva a medzinárodné zmluvy podnecovanie k nenávisti zakazujú. V správach ste uvádzaný ako „muž, ktorý stojí za Baudetovou teóriou plazov“, čo podčiarkuje aj vaša zamýšľaná účasť na demonštrácii 6. novembra 2022. Teraz, keď existuje priama súvislosť medzi Vašimi teóriami a prirovnávaním politikov k jašterom či iným plazom, dochádza k dehumanizácii významných osôb, správcov a úradníkov a na odmietanie demokratických princípov. To podkopáva demokratické princípy a legitimitu autority. To zvyšuje riziko v prostredí, kde sa zvyšuje násilie voči politikom alebo ich ohrozovaniu, ako boli nedávne protesty poľnohospodárov. Existuje dôvod domnievať sa, že šírenie vlastných myšlienok môže podnietiť ďalšie násilie voči politikom, pokiaľ už nie sú vnímaní ako ľudia. To ohrozuje právny štát/demokraciu a politiku, ak by to politikom bránilo v ich práci. Tým, že vám bol umožnený prístup do Holandska, získavate platformu na osobné šírenie svojich teórií, čo znamená, že to môže viesť k narušeniu verejného poriadku alebo páchaniu násilia v Holandsku, aj keď k tomu sám výslovne nevyzývate. Súhrnne sa domnieva, že z informačnej správy amsterdamskej polície vyplýva, že Vaša účasť na demonštrácii viedla k rozhorčeniu rôznych organizácií, vrátane židovských organizácií a ľavicových skupín, a že bolo ohlásených niekoľko protidemonštrácií, čím nie je vylúčené, že Vaša účasť povedie k narušeniu verejného. poriadku. Odkazuje sa na napäté vzťahy medzi demonštrantami a kontraprotestujúcimi a na riziko konfrontácie. Vaša fyzická prítomnosť môže vyvolať silnejšie reakcie zo strany protidemonštrantov. V období pred demonštráciou sú na internete viditeľné vyostrené vzťahy vďaka vašej ohlásenej účasti, vrátane dokonca výzvy na použitie zbraní proti vám.

Možno vyvodiť záver, že informácie, ktoré sú o vás amsterdamskej polícii známe, odôvodňujú obavu, že vaša nominácia v holandskom kontexte môže vyvolať také veľké napätie medzi skupinami obyvateľstva alebo ešte viac vystupňovať existujúce napätie, že dôjde k ohrozeniu verejného poriadku a verejného pokoja be disrupted. V tomto prípade sa predpokladá, že záujmy verejného poriadku a verejnej bezpečnosti, ktoré treba chrániť, musia prevážiť nad vašimi záujmami, ktorým slúži (dočasný) pobyt v Holandsku. Dôležitosť ochrany verejného poriadku a verejného pokoja má prednosť pred slobodou, ktorú požívate na vyjadrenie slobody prejavu. Z týchto dôvodov sa dospelo k záveru, že vaša prítomnosť tu predstavuje aktuálne, skutočné a dostatočne závažné ohrozenie základného záujmu spoločnosti. Z dostupných informácií nevyplýva, že by záznam predstavoval neoprávnený zásah do vášho súkromného alebo rodinného života podľa článku 8 Európskeho dohovoru o ľudských právach (EDĽP). Rovnako sa neukázalo, že by existovali osobitné skutočnosti a okolnosti, na základe ktorých by sa od identifikácie malo upustiť, alebo že by identifikácia pre Vás mala neprimerané dôsledky. Rovnako bolo vzaté do úvahy, že toto oznámenie Vám nebude brániť v šírení Vašich prednášok online, a tým vo využívaní Vašej slobody prejavu.

Pokiaľ s oznámením nesúhlasíte, môžete proti nemu vzniesť námietku alebo podať žiadosť o jeho zrušenie. Pri podaní námietky môžete vy alebo váš zákonný zástupca, váš zvláštny splnomocnenec alebo váš advokát, ak sa vyhlási za zvlášť na to splnomocneného, ​​zaslať oznámenie o námietke adresovanej štátnemu tajomníkovi na číslo poštovej schránky uvedené v záhlaví, alebo na ísť v kolofóne uvedenú e-mailovou adresu . Odôvodnené oznámenie o námietke musí byť podané písomne ​​do štyroch týždňov od dnešného dňa. K oznámeniu o námietke je vhodné priložiť kópiu tohto listu.

Riaditeľstvo pre azyl a ochranu

A&B Haag Rijnstraat Team 1

Dátum 3. novembra 2022

V číslo 2921816989

Číslo klienta K1-164944614383

Dôležité je, že podľa oddielu 6:9 všeobecného zákona o správnom práve je oznámenie o námietkach alebo odvolaní podané včas, ak je doručené pred uplynutím vyššie uvedenej štvortýždňovej lehoty, alebo ak je pred uplynutím tejto lehoty vyvesené. doručené, pokiaľ je doručené najneskôr do jedného týždňa po uplynutí lehoty.

Žiadosť o zrušenie záznamu vloženého Holandskom môžete zaslať IND prostredníctvom poštovej adresy uvedenej v záhlaví. Do štyroch týždňov po prijatí takejto žiadosti IND písomne ​​rozhodne o žiadosti o zrušenie záznamu.

S pozdravom,

Štátny tajomník pre spravodlivosť a bezpečnosť, v mene posledného menovaného

Tento list je vyhotovený v automatizovanom procese, a preto nie je podpísaný.

Vedúci zamestnanec”

Preklad: David Formánek

Deti Matrixu: Ako interdimenzionálna rasa ovládala svet tisíce rokov – a stále to robí 

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Poďme do Bruselu s Igorom povedať svoj názor na 3 konzultácie vypísané eurokomisiou súvisiace s peniazmi pre Ukrajinu, ktoré boli pôvodne určené pre iné štáty

Právnička Judita Laššáková upozorňuje na verejné konzultácie pripravované Európskou komisiou v Bruseli. Viac vo videu: Tu sú linky na jednotlivé ...

Nasledujúci článok

FILOZOFIA BYTIA

Keď potláčame to nepríjemné, nikdy sa nedostaneme k sebe samému

„Človek sa ticha bojí, pretože mu pripomína všetko, čo má zamknuté vo svojej trinástej komnate a čo k sebe nechce púšťať. ...
Aktualizované 29.9. 14:26
Spravodajstvo

Americký pobehaj vo funkcii veľvyslanca na Slovensku Rana mi vbehol do rany…

So záujmom som si prečítal článok na Hlavných správach… TU …a dopĺňam čo Rana nepovedal alebo zamlčal vrátane našich súčasných ...
Spravodajstvo

Comirnaty Omicron XBB.1.5? To čo je? Nové šialenstvo predo dvermi?

Milí priatelia, chcem veriť tomu, že snáď už iba samovrah sa dá očkovať! Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou ...
Aktualizované 1.10. 00:40
Spravodajstvo

EÚ podpisuje drakonický zákon proti slobode prejavu, aby „policajtoval“ celý internet a odstránil webové stránky obsahujúce „neschválený“ prejav!

AUTOR: Ethan Huff E. Huff: EÚ PRIJALA ZÁKON NA CENZÚRU CELÉHO INTERNETU A VYPÍNANIE STRÁNOK, KTORÉ OBSAHUJÚ NEPOVOLENÉ NÁZORY. Zatiaľ ...
Spravodajstvo

Civilizovaný svet je v šoku!

Celý civilizovaný svet v šoku! Parlament NATO freneticky skandoval, keď Zelenskyj a Trudeau vzdávali hold členovi SS, ktorý sa v roku ...
Aktualizované 30.9. 00:14
Spravodajstvo

Sudca spolupracuje s tajnou službou?

Vážení fanúšikovia, iba vďaka Žilinkovi, Mazákovi, Šikutovi a Sudcovskej rade pri Najvyššom súde môže Kliment v mene Slovenskej republiky v sudcovskom talári i naďalej ...
Spravodajstvo

Čaputová a Ódor chcú na Slovensku Islamský kalifát?

JUDr. Štefan Harabin Podľa Hamrana nemá polícia SR potenciál na ustráženie našich hraníc… nemal by sa zamyslieť nad svojou kompetenciou? ...
Aktualizované 1.10. 22:37
Spravodajstvo

Voľby sa skončili, začínajú sa kšefty. Ostane opäť občan a volič za dverami?

Tak voľby sa skončili. Víťazstvo Smeru – SD sa dalo očakávať. Prekvapením však bolo, že vyhral voľby s vysokým náskokom. ...
Spravodajstvo

Robert Fico posiela odkaz prezidentovi ČR Petrovi Pavlovi: Prečo, pre Boha, a to sa pýtam s plnou vážnosťou!

Na snímke predseda Smeru-SSD Robert Fico Prinášame vám vyjadrenie Roberta Fica (Smer SSD) „Vážený pán prezident Českej republiky, zaznamenal som, ...
Aktualizované 29.9. 23:45
Spravodajstvo

Čo sa ukrýva v štedrom darčeku z Nórska? Žeby vakcína pod pseudonymom "omega-3"?

Slovensko kamióny plné imunity Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals Médiami sa šíri informácia, že z Nórska mieria na Slovensko kamióny plné omega-3, ...
Spravodajstvo

159. VÝROČIE NARODENIA ANDREJA HLINKU

Michael Ochs Archives/Getty Images Andrej Hlinka, jedna z najvýznamnejších a najmilovanejších osobností slovenského národa, sa svojou charizmou, genialitou, pracovitosťou a vytrvalosťou natrvalo zapísal ...