Cirkusové predstavenie alebo dobre rozohraný scenár?

6. marca 2021

Všetko nasvedčuje, že prepukol utajovaný vládny puč. Na voličov sa pripravuje najväčší podvod v dejinách. Už pár týždňov sa mienka mainstreamových médií začala obracať proti Matovičovi. Riadená marioneta Čaputová, ktorá sa doposiaľ viac zaujímala o predvádzanie dizajnových náhubkov, ako o Slovákov, očividne dostala nové pokyny, kedy vystúpila zo svojej komfortnej zóny a dala otvorene najavo, že Igor Matovič je odpísaný. Progresívci, odhodení voličmi na smetisko dejín, začali vyliezať zo svojho tieňa a statusmi pripomínajú nehynúcu túžbu hrať úlohu v riadení štátu.

Niet pochýb, že Matovič sám vytvoril živnú pôdu pre vlastnú likvidáciu. Odhodlane a s mimoriadnou servilnosťou plnil zadania Merkelovej a bruselského vražedného aparátu na likvidáciu krajiny. Vo svojej servilnosti a vlastnej duševnej nevyrovnanosti zjavne prekročil nadiktované hranice do tej miery, že Slovensko bolo jedinou krajinou, kde občania pod jeho nevyrovnanou covidovou diktatúrou pristúpili k podpisovaniu petičných hárkov za referendum o nových voľbách. Matovičova psychopatická tyrania občanov by nebola na prekážku, pokiaľ by sa ho podarilo udržať v miere únosnej pre občanov. Zopár medzinárodných politických faux-pas utvrdilo mienku nadvládneho riadenia, že nastal čas vymeniť figúrky na šachovnici. Aj napriek vysoko narcistickému mysleniu a egocentrizmu si Matovič uvedomil, že jeho dni sú spočítané.

Turbulencie posledných dní a správanie sa ich aktérov prekonali doterajšie „štandardy“ vo vládnej koalícii. Súčasná koalícia sa formovala dávno pred začiatkom parlamentných volieb vo februári 2020. Popravde, až na malé pohyby a prekáračky, kto bude asi premiérom bolo pre lídrov vtedy opozičných strán jasné, že dielo sa musí podariť a Fica so Smerom musia konečne dostať zo scény. Spájala ich nezlomná vôľa a nekonečná túžba po moci.

Podarilo sa.

No už po krátkom čase bolo viditeľné, že vládnutie nebude hladké a jednoduché. Totiž, i napriek neuveriteľnému úspechu OĽANO a teda Matoviča, ktorý bol podložený skutočne majstrovskou marketingovou stratégiou, bol líder víťaza svojim partnermi dosť „nedocenený“. Ako keby premiérove povahové a charakterové črty, po všetkých jeho „vykoľajeniach“ a lapsusoch v parlamente, či mimo neho, nedávali dostatok informácií, čo sa po uchopení moci týmto extrémnym narcisom môže stať a čo naozaj i príde. Asi všetci vo vládnom záprahu ho brali ako dobrý vehikel na dovoz k moci a dúfali, že ho neskôr akosi „ukočírujú“.

Ale nestalo sa. A ani sa nemohlo!

Spôsob vládnutia, či chaotického dohadovania sa bol pre obyvateľstvo od konca leta priam hrôzostrašný. Totiž v podstate nikto z okolo stojacich divákov nepochopil, že veľmi ťažká situácia okolo Corony, ktorá máta takmer každú vládu sveta, tak ďaleko tejto našej slovenskej vláde nevadí. Jasné, boli stále problémy ako na ten nešťastný Covid, ale čo bolo pre štvorzáprah najpodstatnejšie – situácia im dala do ruky neuveriteľnú moc ovládať národ. Vohnať ho do mimoriadneho stavu, skresať všetky občianske a ľudské práva občanov, nasadiť im „náhubky“, nielen tie látkové, ale i tie pre obmedzenie slobody konania a slova. O takomto dare nikto z koalície pred nástupom do vlády ani nesníval. A oni nezaháľali. Stačí si premietnuť pred očami všetky tie zmeny v zákonoch, krivenie ústavy, personálne zmeny na prokuratúre, v súdnictve, výmena prednostov všetkých Okresných úradov, ktorých museli hľadať dokonca inzerátmi, všetky výmeny riadiacich pracovníkov dôležitých úradov, inštitúcií a podnikov a bezbrehá korupcia, práve ktorej vyničenie si napísali na zástavy volebných kortešačiek, a ktoré  vytiahli pri ťažení „Za slušné Slovensko“. Perzekuovanie a zatváranie štátnych pracovníkov, sudcov, policajtov, často len na základe obvinení kriminálnych denunciantov. To boli pre vládnucu triedu Vianoce, Veľká noc i oslava narodenín dokopy. Pomyselná hanba ústavných činiteľov pri toľko omieľaných, podvodom získaných vysokoškolských titulov u premiéra, Predsedu parlamentu a viacerých ministrov, v podstate vyvolávajú na ústach kriticky mysliaceho občana len unavený úsmev.

A tak vláda od polovice jesene pri plnení si „povinností“ transformácie a dokonalého preformátovania slovenskej spoločnosti zabudla, že sú tu i iné úlohy krajiny, ktoré treba riešiť.

Nechcem vymenovávať všetky tie lapsusy vládnutia, bolo ich bezpočet a pomaly ich začala registrovať i letargická slovenská spoločnosť. Avšak spôsoby riešenia úloh vlády vyplavovali stále viac veľké rozdiely medzi predstavami štyroch lídrov spoločnosti.

Pre nezúčastnených pozorovateľov boli viaceré osočovania medzi členmi vlády, ako idiot, vrah štyroch tisícov obetí Covidu, neschopný manažér, narcistický pomätenec nie za čiarou, ale absolútne neprijateľné a v podstate dôvodom na okamžitú reakciu – v prípade ministrov na vlastnú demisiu a v prípade premiéra na „kopačky“ pre ministra. Ale nestalo sa. Jedným z najväčších svárov bolo neustále plošné očkovanie nezmyselnými antigénovými testami, ktorých výpovedná hodnota je niekde pri 10-15-tich percentách, ale len v momente odobratia vzorky. A práve toto testovanie presadzuje premiér od októbra s neochvejnou istotou a tvrdou rukou. Je veľký predpoklad, že na nákupe testov malou spriaznenou trnavskou firmičkou si premiér veľmi „pomohol“. Spolu s už použitými testami a nanovo objednanými ide o viac, ako 200 mil.€ a tak je premiér pevne rozhodnutý v tejto praxi zotrvať. Nech to stojí, čo to stojí.

Od októbra trvajú zásadné rozpory vo vláde a napriek nezhodám, neuveriteľnému osočovaniu bola vždy proklamovaná zhoda vo vláde a aj vo vyjadrení prezidentky rezonovala jedine snaha o „zlepšenie komunikácie“. Sulík, ako v podstate najreálnejšie mysliaci a najskúsenejší borec vedúceho štvorlístka si na svojom chrbte nechal mesiace doslova kálať drevo a nič sa nestalo.

Verejnosť sa divila dosť dlho, avšak odhodlanie straníckych vodcov neporušiť koalíciu má veľmi racionálne  jadro, prevládajúce nad anemozitami lídrov a hanbou z poníženia. Nič nepomáhalo pranierovanie papalášskych manierov Kollára, či Doležala, kritika neschopnosti a prešľapy bábkoherečky Remišovej, či kritika vyčíňania ministerky spravodlivosti Kolíkovej a jej trápneho vystúpenia v primitívnom programe RTVS Pumpa, či Žumpa. Tým veľmi silným afrodiziakom je  neutíchajúca vôľa vládnuť a strach, ako by dopadli po krachu vlády pri eventuálne predčasných voľbách do parlamentu. A tak lídri napriek všetkému, držia líniu, nech to stojí, čo to stojí!

Až doteraz.

Zvyšujúci sa tlak na Matoviča, chýbajúce vakcíny pre zbabrané rokovania s výrobcami, chýbajúce lieky na liečenie Covidu, ktoré odborníci epidemiológovia a menší odborníci, túžiaci po svojich 15-tich minútach slávy, ako napríklad prezident a viceprezidentka Lekárnickej komory, ktorí i napriek evidentným úspechom lieku Ivermectin pre liečenie Covidu, tento neustále  spochybňujú, dostali premiéra do situácie, keď Matovič potreboval niečo vymyslieť.

Niečo, čo mu pred svojimi vernými, ktorí už začali o vodcovi pochybovať, opätovne pomôže naspäť do stratených pozícií a sedla neochvejného náčelníka. A tým niečím sa stala prekvapivo propagácia ruskej vakcíny Sputnik V.

Vakcína síce nie je u európskej liekovej agentúry EMA certifikovaná, ale okolnosti okolo zahlásenia snahy o povolenie v poslednom čase akosi situáciu zahmlievajú. I napriek tomu vakcínu používa už 35 krajín, medzi nimi Maďarsko, Srbsko a uvažuje o nej i Česko a Slovinsko.

Nakoniec, ruská pobočka výrobcu britskej vakcíny AstraZeneca, vakcíny, ktorá je podobne konštruovaná, ako Sputnik V, ale nemá výhody Sputnika v podobe dvoch rozličných nositeľov komponentov do buniek, nadviazala s výrobcom Sputnika V kontakt, so záujmom o spoluprácu. Z toho vyplynula aj domnienka, že Sputnik by mohol vyriešiť problém vakcíny AstraZeneca, pri ktorej druhá dávka je čiastočne napádaná protilátkami prvej dávky. A preto je známa jej menšia účinnosť.

Záujem Matoviča o Sputnik, spočiatku len verbálny, najprv iba trochu rozladil partnerov v koalícii. Je dosť možné, že Matovič a jeho partneri v koalícii toto vyhrážanie ani nemysleli vážne. Preto Matovič zaradil vyšší rýchlostný stupeň a vakcínu naozaj objednal a dokonca doviezol do Košíc. Triumfálne prezentoval vlastný úspech, pri tom pomlčme o zákulisných cestách objednávky i o potrebných kontaktoch, však u polovice koalície tým vyvolal naozaj rozhorčenie až zdesenie. U jedných pre ich prekryté oko hľadiace na východ, čím funguje len to jedno otočené na západ, u druhých pre tajnú akciu, ktorou „podkopal“ dôveru koaličných partnerov (akú ešte?) a pri tých tretích, ktorí považujú vakcínu za geopolitickú zbraň pre hybridný útok na celistvosť EU.

A tým tu máme hlboký rozkol vo vláde. Máme?, alebo je to len divadlo, či cirkus?

Ja sa prikláňam k druhému variantu.

Matovič doslova dokopal Krajčího k povoleniu vakcíny a aj Jarčušku k „vítaniu“ dopravených ampuliek, keď je známe, že tento silou presadzuje, pre svoje spojenia k výrobcom Pfizeru vakcínu Pfizer/Biontech a neúčinný, drahý Remdesivir. To bolo titanské gesto Matoviča. Na prvý pohľad odvážne, ale v skutočnosti je to len únik vpred, lebo stav v koalícii si vyžadoval razantný počin.

Povolenie vakcíny Krajčím si minister zdravotníctva vykúpil oznámením, že očkovanie Sputnikom je povolené, ale je na zodpovednosti ošetrujúcich lekárov očkovaných, čo je samo osebe nezmyslom, pretože očkovanie organizuje štát. Samozrejme Únia súkromných lekárov ihneď odmietla zodpovednosť, s čím premiér, Krajčí i Jarčuška určite rátali a tak na čas je riešenie, ako s očkovaním nepovolenej vakcíny odložené na ľad.

Nastal veľký poprask a rokovania s prezidentkou. Sulík s Remišovou sú v silnom spojení a proti Matovičovi, ktorý sa takmer schováva a prosí svoju „opozíciu“ v spore o zmiernenie napätia a opätovné kamarátstvo v mene záchrany tisícov ľudských životov! Ako už niekoľkokrát.

V prvom momente naoko rozbúrená hladina slovenskej politickej scény sa podľa mňa v dohľadnom čase upokojí. Búrka iste potešila celú opozíciu a podporila zbieranie hlasov na plebiscit o skrátenie volebného obdobia a rozpustenie parlamentu. Pre Matoviča urputné presadzovanie neschválenej vakcíny je iste niečo úplné iné, ako to vníma široká verejnosť. Je to pre neho akýsi pokus vrátiť do svojho košiara odpadnutých priaznivcov po totálne zbabranom očkovaní a aj ďalší vystrelený šíp skúšky pevnosti koalície a ukázanie, kto je tu pánom. Detinské požiadavky na odstúpenie Matoviča nemôžu mať nádej na úspech. Nie u neho. On nie je žiadny štátnik, ktorý kriticky zhodnotí situáciu a urobí to najlepšie rozhodnutie. Ale je to asi ten najlepší marketingový stratég, akého Slovensko kedykoľvek malo. Keby v tejto oblasti mal jeho schopnosti Fico, tak isto by bol naďalej bez problémov premiérom.

V tejto oblasti Matovičovi nikto z koalície nesiaha ani po kolená! Trhanie sa Remišovej a Sulíka, pri ktorom si vychytralý Kollár vyhláseniami: „Toto nemôžem rozhodnúť sám!“  udržuje dvere otvorené na obe strany. On ale rýchlo zistí, ako sa veci majú a prehovorí do duše i obom „vzbúrencom“ a pripomenie im, že je to síce nedôstojná úloha, ktorú hrajú, ale sa vypláca. Hanbu, ktorú majú na hlave, si za chvíľku nebude nikto ani všímať. Viď diplomovky. Problém s očkovaním sa vyrieši asi uložením vakcín v skladoch Imuny Šarišské Michaľany a nejaké riešenie sa nájde. Aj eventuálne vrátenie vakcín pre „veto“ časti vlády, ktorej tzv. nezáleží na záchrane tisícov životov môže byť v hre. Alebo zasiahne EU a podaruje Slovensku vakcíny Pfizeru, ak Slovensko vakcíny vráti Rusku. Veď o záujemcov nebude núdza…

Matovič to uhrá aj teraz, či predhodí napokon Krajčího vlkom alebo ešte niekoho iného je možné, ale v žiadnom prípade nie podstatné. Ani pri riešení problémov pri potláčaní Covidu. Veď Krajčí neorganizoval nič. Vždy to bol Krčméry, Mikas, Jarčuška a predovšetkým sám Matovič!  Ale vodcovi to neublíži, naďalej tu budeme mať tohto neschopného, chamtivého, neľútostného narcisa a i keď sa celý západ už z neho smeje, viď komentáre napr. Deutsche Welle a podobne, on nám zostane „verný“. Asi až do „samého roztrhania tela“, ako hovorieval Dobrý vojak Švejk. Veď kde by si zohnal také divácke zázemie, ako má na Slovensku?

Takže, je to len divadlo, či cirkus, veď už dnešné titulky hovoria, že rekonštrukcia vlády sa odkladá o týždeň!

zemavek.sk

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

FIASKO SLOVENSKEJ ADVOKÁTSKEJ KOMORY PRI POZASTAVENÍ ČINNOSTI JUDr. ADRIANY KRAJNÍKOVEJ … nevyšlo to akosi

KEĎ O VAŠICH PRÁVACH ROZHODUJÚ PRÁVNI DILETANTI… Dňa 15.1.2021 sa SAK ústami p. Donevovej nechala počuť, že mi pozastavila činnosť. Utekala s tým do ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Harabinovi Youtube zablokoval ďalšie video

 6. marca 2021 Peter Kriak  Po predchádzajúcich skúsenostiach bol na to pripravený a „právo na informácie“, ktoré si youtube uzurpoval ...
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Aktualizované 20.6. 23:49
Spravodajstvo

Čo je to pandémia?

Spochybňovanie pandémie Covid-19 je podľa ministerky zdravotníctva Dolinkovej neúctou k pozostalým obetí. „Najprv definujme, čo je to pandémia a potom ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Aktualizované 19.6. 01:03
Spravodajstvo

Porušovaním práv si ani Súdny dvor EÚ rešpekt nezíska

foto: archív Milí priatelia, v dole pripojenom článku SMERo-HLASu iba poukazujem na platný právny stav.Len a len preto, aby Pellegrini, ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...