Zelenskyj spreneveril 400 miliónov dolárov z amerických vojnových fondov

19. apríla 2023

Ukrajinský prezident Zelenskyj spreneveril 400 miliónov dolárov z amerických vojnových fondov, píše novinár Seymour Hersch. A tiež píše, že Ukrajina naďalej nakupuje naftu od Ruska. 

Viac vo ↓ videu so slovenským dabingom ↓

↓ Video v origináli s českými titulkami ↓

Originál videa publikovaný TU : 15. apríla 2023

Prepis:

Toto vám možno vyrazí dych, mne nie, hovorím to odjakživa, pretože Ukrajina je najskorumpovanejší národ v Európe. Predtým to v západnej tlači hovorili stále, a toto je z februára 2015: „Ukrajina je najskorumpovanejší národ v Európe.“ Je skorumpovaná, ale snaží sa. 

K: To počúvam stále dookola. Zatiaľ čo sa na východe rozhorieva konflikt a Ruskom, život väčšiny Ukrajincov je poznačený korupciou tak endemickou, že sa zdalo, že nemocnice sú zamorené. Môže niekto krajinu vyčistiť?

Toto je z roku 2022: „Najskorumpovanejší národ v Európe zarába každý deň milióny kvôli vojne na Ukrajine.“ Čože? Aha, no tak, povedz niečo zlé o Rusku. Toto je od Seymoura Hersha, 12. apríla 2023. Obchodovanie s nepriateľom. Uprostred korupcie v Kyjeve a ako sa americké jednotky zhromažďujú v ukrajinskom pohraničí, má Bidenova vláda nejaký plán na ukončenie konfliktu?

Ukrajinská vláda na čele so Zelenskym draho platí z prostriedkov amerických daňových poplatníkov za životne dôležitú naftu, ktorá udržuje ukrajinskú armádu v pohybe v jej vojne s Ruskom. Dobre. Nie je známe, koľko Zelenského vláda platí za galón paliva, ale Pentagon platil 400 dolárov za galón za prepravu benzínu z prístavu v Pakistane.

K: Mali prejsť na elektriku, pretože to je veľa.

J: Robili to nákladiakom alebo padákom a robili to do Afganistanu počas tamojšej desaťročnej americkej vojny. Keď sme boli v Afganistane, utratili sme niekoľko biliónov za to, čo vtedy bolo 400 dolárov za galón paliva. Tiež sa nevie, že Zelenskyj nakupuje palivo z Ruska.

K: To ma fakt dostalo. Nechápem to…

J: Krajina, s ktorou je s Washingtonom vo vojnovom stave. A ukrajinský prezident a mnohí z jeho okolia si odčerpávali nevýslovné milióny z amerických dolárov vyčlenených na platby za naftu.

K: To som si myslel, že robia. Ale to, že ju kupujú od Ruska, ma prekvapilo.

J: Putin dal Ukrajine zľavu? To je super.

K: To je od neho pekné, keď sú vo vojne.

J: Počkať, robí to, aby nás mohol poslať niekam.

K: To je ono?

J: To mi povedz…

K: Alebo si hovorí: bojujem vlastne proti Amerike a nie proti Ukrajine. Tak ja v tom budem pokračovať, pretože ma to nebolí a vás to bolí? Ja tomu nerozumiem.

J: Ja tiež nie. Prečo by Rusko chcelo predávať Ukrajine? Jeden z odhadov analytikov Ústrednej spravodajskej služby odhaduje spreneverené prostriedky na 400 miliónov dolárov v minulom roku.

K: Z tých 100 miliárd to je asi lepšie ako to, čo sme spreneverili tu u nás.

J: Máš pravdu. Iný expert prirovnal mieru korupcie v Kyjeve ako blížiacej sa miere vojny v Afganistane, hoci z Ukrajiny žiadne profesionálne auditné správy nevychádzajú. Stavím sa, že Zelenskij predal aj Oscara Seana Penna. Stavím sa… „Zelenskyj kupoval od Rusov zľavnenú naftu,“ jeden znalý americký úradník mi povedal,… A kto platí za plyn a naftu? My v Amerike. Putin a jeho oligarchovia na tom zarábajú milióny.“ Vážne? Bolo mi povedané, že mnohé ministerstvá v Kyjeve sa doslova predbiehajú v tom, že zakladajú nastrčené firmy pre vývozné kontrakty na zbrane a muníciu so súkromnými obchodníkmi so zbraňami po celom svete, z ktorých všetci poskytujú výpalné.

K: Tak preto sa tam dostane len 30%?

J: Áno, len 30 % zbraní, ktoré sme poslali na Ukrajinu, sa dostane na bojisko. Zvyšok putuje po zvyšku sveta k teroristom a ktoviečo ešte. Otázka korupcie bola nastolená priamo pri Zelenskom pri stretnutí vlani v januári v Kyjeve s riaditeľom CIA Williamom Burnsom.

Posolstvo CIA ukrajinskému prezidentovi bolo, ako mi povedal jeden spravodajský dôstojník, ako z mafiánskeho filmu z päťdesiatych rokov. Vysokí generáli a vládni činitelia v Kyjeve boli nahnevaní tým, čo videli ako chamtivosť Zelenského. Riaditeľ CIA to teda Zelenskému povedal, pretože Zelenskyj si bral väčšiu časť svojich odčerpaných peňazí ako časť, ktorá išla generálom.

K: Musíš sa trochu podeliť, Volodomyr. Burns tiež Zelenskému predložil zoznam 35 generálov a vysokých úradníkov, o ktorých korupcii vedela CIA a ďalší členovia americkej vlády. Burns teda Zelenskému hovorí, že všetci spreneverujú peniaze. A čo Zelenskyj urobí? Na americký nátlak reagoval o 10 dní neskôr tým, že verejne odvolal 10 najostentatívnejších úradníkov zo zoznamu a nič viac neurobil. Tých 10, ktorých sa zbavil, sa nehanebne chválili peniazmi.

Jazdili po Kyjeve vo svojom novom Mercedese. To je ako z filmu Mafiáni, keď sa objaví chlap s Cadillacom a hovorí: To je darček pre mamu. 

K: Vieš si predstaviť vojnu… napríklad druhú svetovú vojnu, kde všetci generáli jazdia vo svojich luxusných autách?

J: Zelinskyj na americký nátlak reagoval o desať dní neskôr tým, že verejne prepustil desať najostentatívnejších úradníkov zo zoznamu a nič viac neurobil. Tých 10, ktorých sa zbavil, sa nehanebne chválilo peniazmi. Jazdili si vo svojich Mercedesoch. To vôbec neznie ako mafiánsky film z 50. rokov. To znie skôr ako film Mafiáni z deväťdesiatok.

K: Podľa mňa sa to odohrávalo v 60. rokoch.

J: Hej, asi máš pravdu, ale mafiánske filmy sa natáčali v 80. a 90. rokoch. Takže tu je váš Zelenskyj, skorumpovaný až po uši. Všetci jeho generáli jazdia v Kyjeve v Mercedesoch.

K: Takže vojna nie je…

J: Vojna je skutočná, ľudia sú zabíjaní.

K: Chcem povedať, či Putin si hovorí: tu máš naftu, pretože na tom zarábame peniaze. Prečo by si predával naftu Zelenskému?

J: Ja neviem. Na túto otázku by som musel zohnať niekoho ako Scotta Rittera. Prečo by Putin predával naftu Zelenskému?

K: Je to teda v ich záujme udržať… Snažíme sa, aby to pokračovalo, aby ich to údajne ochromilo? Snaží sa to urobiť nám Amerike?

J: Neviem… toto mi vŕta hlavou. Ale čo vieme určite, je, že táto vojna je podvod a veľký kšeft. Kto to povedal? Presne tak. Všetky vojny sú iba kšeftom a vieme to už asi 100 rokov. Smedley Butler to napísal v 30. rokoch s knihou Vojna je kšeft. Skutočné príčiny a dôvody vojny sú známe len hŕstke ľudí. A tým, ktorí na tom zarábajú. O tom to je. Zelenskyj pozná skutočný dôvod tejto vojny.

K: Keď sa zamyslíš nad Afganistanom, teraz sa vie, koľko peňazí sa vyhodilo… Myslíš, že sa odvtedy poučili? Sú to zase tí rovnakí šmejdi.

Preklad: David Formánek

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Aký význam má pre náš život voda – Ján Hubinský

Voda a jej blahodarne účinky a ozdravný proces, ktorý vie poskytnúť na prečistenie krvi. Po období temna – teda po ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

POTREBUJE SLOVENSKO ALFASAMCA?

Môj názor je, že potrebuje. A bodaj by nám ho Boh už zoslal! Lebo včera bolo neskoro… A čo si o ...
NÁZOR

Sú novinári zodpovední za svoje klamlivé výroky? - Štefan Harabin

Personálne zmeny na MV SR a ich komentovanie „presstitútmi“ a opozičnými politikmi. Do akej miery sú novinári trestne zodpovední za ...
NÁZOR

Vyložil som karty na stôl a spôsobil paniku - Rudolf Huliak

Rudolf Huliak je od roku 2022 starostom obce Očová a predsedom strany NK, spojením sa so SNS sa stal poslancom NR SR. Jeho nominácia ...
NÁZOR

Čarovné Slovensko - Ľubomír Schmida

Ľubomír Schmida známy ako kreatívny a rozhľadený umelecký fotograf svetového významu Ľubomír získal desiatky ocenení doma aj najmä zahraničí, je ...
NÁZOR

Štefan Harabin: Kriminálnik Lipšic a podvodník Mazák už mali byť dávno odvolaní

Diskusia na palete s bývalým predsedom Najvyššieho súdu, exministrom spravodlivosti a kandidátom na prezidenta SR Štefanom Harabinom. Na úvod zdôraznil, ...
NÁZOR

Pestovaní politici

Štefan Harabin hosťom v štúdiu infovojna v relácii s Norbertom Lichtnerom a Adrianom Repčokom HEGER. „Je výnimočne tupý človek“ HEGER: ...
NÁZOR

Bude izraelský národ naveky zatratený?

Kresťanstvo je považované za náboženstvo spasenia, ktoré očakáva od Ježiša Nazaretského. Podľa biblie Boh uzavrel zmluvu s Izraelitmi, ktorí sa ...
Aktualizované 7.12. 21:58
NÁZOR

Ako by som reformoval FDA - Dr. Robert Malone

Dr. Robert Malone hovorí o tom, ako by reformoval FDA – Americký úrad pre potraviny a liečivá Čo by bolo ...
NÁZORSpravodajstvo

Muž v pozadí, ktorý pomáhal burcovať ľudí – Jaroslav Sedlák

Muž v pozadí, ktorý pomáhal burcovať povedomie ľudí proti vláde Matoviča a Hegera. Lietajúci Záhorák, ktorý v Košiciach v Banskej ...
NÁZOR

Slovensko sa musí začať urýchlene pripravovať na rozpad EU – Pavol Peter Kysucký

Neexistujú nepriateľské krajiny, len západné skorumpované globalistické vlády NWO V súčasnej EU sú združené štáty Západnej civilizácie a aj slovanskej ...
Aktualizované 7.12. 22:42
NÁZOR

Mier, láska v srdci a zlatý základ = SUVERÉN - ŽIVÝ ČLOVEK = Nová éRA prichádza

Ľubo Mier Schmida, ktorý pracoval v OSN ako poradca pre východ a západ sa presnejšie predstavil v úvode. Poznáme sa z ...