ŠOK! TZV. “DZURINDOVA MAPA” NOVEJ EURÓPY PO PORÁŽKE RUSKA! 

5. apríla 2023

takzvaná „Durindova mapa“

TOMU NEUVERÍTE, ČO ZASE V BRUSELI VYMYSLELI!

Poľské médiá v marci zverejnili túto prekvapivú mapu, s ktorou doplnili svoje správy o novom usporiadaní Európy, ktoré celé má vládnuť tzv. Poľsko-Ukrajinská Únia. Autorom plánu na nové rozdelenie Európy po porážke Ruska je súčasný bruselský spolupracovník bývalého slovenského premiéra Mikuláša

Dzurindu, Dalibor Roháč!  V dnešnej analýze sa budeme tomuto plánu na Nové rozdelenie Európy venovať podrobnejšie, pretože Česko aj Slovensko majú byť podľa plánu mustrované obrovskými miliardovými poplatkami, aby sa plán uskutočnil! A pretože Mikuláš Dzurinda je dlhoročným prezidentom najmocnejšej politicko-lobistickej skupiny v Európe, bruselského –  Martensovho Centra pre politické štúdie ! Na uskutočnenie plánu má Česko vyplatiť skoro 300% všetkých tento rok vyplatených dôchodkov!

Je čas priviesť späť Poľsko-litovskú úniu

Politický konštrukt vytvorený takmer pred 700 rokmi ponúka riešenia pre dnešnú Európu.

Autor plánu Daniel Roháč je bruselský spolupracovník Mikuláša Dzurindu, a zároveň starší poradca American Enterprise Institute so sídlom vo Washingtone. 

Plán: Je čas znovu oživiť Poľsko-litovský štát  publikoval washingtonský časopis  Foreign Policy, ako pohľad odborníka na aktuálne záležitosti.

Plán evidentne vychádza z tzv.  Pilsudského plánu Intermarium, podľa ktorého mal pod dominanciou Varšavy vzniknúť jednotný štát zahŕňajúci Škandinávske, Pobaltské, Balkánske, Stredoeurópske štáty a Ukrajinu, Bielorusko a časti Ruska. Plán mal niekoľko podôb. Pozri napríklad Mapa Pilsudského plánu z roku 1921!

Pilsudský plán dokonca predpokladal, že pomocou tzv. Hnutia Prometheus bude vnútorne rozložené Rusko, a jeho okrajové časti budú pripojené k poľskej ríši Intermarium, ak japonskému cisárstvu. Pilsudski počas svojej vlády v Poľsku konal pravidelné tajné konferencie na najvyššej úrovni, na ktorých sa zjednocoval postup všetkých podvratných elementov proti Rusku a ZSSR.

Plán Akcie Prometheus bol Pilsudským prerokovaný s Japonskom už v roku 1904! Proti plánu Akcie Prometheus a plánu Intermarium aktívne pôsobila aj prvorepubliková československá tajná služba. Tá pripravovala, cvičila a materiálne podporovala diverzné skupiny banderovcov z organizácie OUN. Týmito podvratnými akciami banderovcov proti Poľsku sa Československu, Litve a Nemecku podarilo vyvolať rozsiahle represie poľskej armády proti Ukrajincom, v ich dôsledku potom rozsiahle národnostné nepokoje na Ukrajine, a nedostatok finančných zdrojov na podvratnú akciu Prométeus.

Po smrti Pilsudského boli myšlienky na ovládnutie ruských území pomocou diverzií, a na anexii Československa, Litvy a častí Nemecka opustené, a nahradené značne menším tzv. Plánom Jozefa Becka na rozbitie Československa, a anexiu častí jeho územia Maďarskom, Nemeckom a Poľskom. Cieľom plánu poľského ministra zahraničia Becka, bolo získať spoločnú hranicu s Maďarskom a Rumunskom, a vytvoriť spoločnú alianciu, či federáciu. Aby svoj plán Beck uskutočnil neustále odmietal všetky československé, francúzske i sovietske návrhy na spoločnú alianciu proti Hitlerovi.

Mimoriadne zaujímavý je poľský záznam schôdzky Churchill-Beck z roku 1937. Beck k nemu vlastnou rukou napísal, že  Churchill žije len v spomienkach na minulosť, a naivne si myslí, že súčasné Rusko (ZSSR) predstavuje nejakú protiváhu hitlerovskému Nemecku, ktorá by ho mohla poraziťIhneď po schôdzke s Churchillom sa začal paktovať s Göringom, Goebbelsom a Mussolinim, aby rozbil Československo. Po Mníchove sa cítil hlboko urazený, že nedostal toľko Československého územia, koľko si prial. Veľmocenské hry Pilsudského a Becka od prvej svetovej do druhej svetovej vojny vyvolávali smiech medzi hlavnými predstaviteľmi Francúzska i Anglicka. Francúzski ministri zahraničia s obľubou bavili zhromaždených diplomatov slovami: „Veľmoci sú už všetky. Môžeme začať konať.”. A to vždy, keď do miestnosti dorazil poľský diplomat.

Tzv. Roháčov plán na vznik Poľsko-Ukrajinskej Únie  je otvorene namierený proti Nemecku a Francúzsku ako hlavným mocnostiam Európy, a kladie si verejne za cieľ, preniesť mocenské centrum Európy do Varšavy. Podľa plánu by sa vďaka náhlemu spojeniu Poľska a Ukrajiny v jeden štát mala Ukrajina dostať do EÚ aj NATO zadnými dvierkami. 

Podľa plánu by tak Paríž, Brusel a Berlín, rovnako ako ostatné krajiny EÚ boli zbavené možnosti vstup Ukrajiny do aliancií predlžovať, a boli by donútené zaplatiť Ukrajine adekvátnu sumu, akú muselo Nemecko zaplatiť za začlenenie NDR do jednotného štátu. Táto suma by vďaka ekonomickej zaostalosti, zničeniu vojnou a veľkosti populácie a štátnych dlhov Ukrajiny bola mnohonásobne vyššia. Otvorene sa tak plánuje, že všetky krajiny EÚ a ich obyvatelia budú nútené zaplatiť Poľsku a Ukrajine niekoľko biliónov dolárov! Pre predstavu Nemecko do východnej EÚ pretransformovalo 2 bilióny USD. Na väčšiu Ukrajinu môže ísť až 4 bilióny USD. Podiel Česka na platbách by podľa zvyklosti bol 2% a Slovenska 1%. Česko by tak na uskutočnenie plánu muselo zaplatiť 2 bilióny korún, a to predstavuje skoro 300% všetkých tento rok v Česku vyplatených dôchodkov!

Paradoxy a mýtus o vojne na UA / Judr. Miroslav Kamenský

Tzv. Roháčov plán veľmi dobre odhaľuje skutočný cieľ politiky USA uskutočňovanej tzv. Iniciatívou Trojmoria. 22. júna minister zahraničia USA Blinken povedal:  Spojené štáty investovali do úspechu tohto úsilia od prvého dňa, pretože vieme, že medzinárodný poriadok založený na pravidlách je silnejší s integrovanejšou, prosperujúcou a demokratickejšou strednou a východnou Európou . Roháč vo svojom pláne zdôrazňuje,  že odchodom Británie z EÚ sa moc v Bruseli dostala do rúk Nemecka a Francúzska, a že úspech Roháčovho plánu bude znamenať elimináciu dominancie Berlína a Paríža nad EÚ. USA sa tak snažia nielen Európu pomocou plánu IRA zbaviť prosperujúcich priemyselných odvetví a najlepšie platených miest, ale pomocou plánu Trojmoria a Roháčovho plánu, zbaviť krajiny západnej Európy posledného zvyšku ich veľmocenského a ekonomického postavenia. Poľsko-Ukrajinská Únia sa má stať novým žandárom západnej aj východnej Európy, a tieto budúce kolónie majú za svoje podriadené ekonomické a politické postavenie ešte zaplatiť bilióny dolárov. Tandem Roháč-Dzurinda tak iste vstúpi do dejín rovnako neslávne ako sa to podarilo ich predchodcom Pilsudskému a Beckovi, ktorí svojou spoluprácou s hitlerovským Nemeckom umožnili úspešnú nacistickú agresiu proti Československu, a zničili tak československú štátnu suverenitu.

Akú úlohu v pláne hrajú Fiala a jeho verní je zrejmé z týchto údajov. Fialova vláda plánuje ukončiť v Česku používanie uhlia v roku 2033. Česko tak bude mať drahú energiu, pretože Fiala chce nechať odstaviť uhoľné elektrárne, hoci pre nich máme ešte dostatok uhlia na skoro 20 rokov. Poľsko svoje uhoľné elektrárne odstavovať nemusí, a tak bude mať dostatok lacnej energie.

Fiala svoje kroky zdôvodňuje nutnosťou neprodukovať CO2! Zaujímavé. USA produkujú 1,61 násobok CO2 na hlavu Američana, než produkuje Česko na hlavu Čecha . Česi majú podľa plánu Fialy odstaviť do roku 2033 všetky svoje uhoľné elektrárne,  zatiaľ čo USA podľa oficiálnych vládnych dokumentov plánujú odstaviť len 25% svojich uhoľných elektrární, a to len preto, že sú staré, a ich oprava by bola neekonomická. Fialovo nariadenie tak dokonale zapadá do Roháčovho plánu podriadiť ekonomicky aj politicky Európu Poľsko-Ukrajinskej Únii. Zatiaľ čo USA, Poľsko a Ukrajina majú mať dostatok lacnej elektriny, západná Európa a Česko nie! Bez dostatku lacnej elektriny nie je priemysel, a ani nemôžu vznikať nové dátové centrá, ktoré by zamestnali mladých ľudí, a dali im dobre platenú prácu. Komu sa to hodí USA, Poľsku a Ukrajine! Český premiér má hájiť slovenské záujmy! A tie Roháčov plán rozhodne nepredstavuje, rovnako ako ich nepredstavovali ani plány Pilsudského, Becka, a iniciatíva Trojmoria!

Kam sa uberá svet je pritom jasné z týchto najnovších správ:

  1. USA uzavreli minulý týždeň investičnú dohodu s Líbyou. Firma Honeywell tam postaví novú rafinériu, ktorá bude denne produkovať 1,1 milióna litrov nafty, 1,4 milióna litrov benzínu, a ďalej LPG a letecké palivo. Na porovnanie ide zhruba o polovicu dennej produkcie celého Slovnaftu. Ako vidíte v EÚ sa má produkcia benzínu a nafty z ropy zakázať rovnako ako spaľovanie plynu. Ale USA v záujme záchrany planéty investujú do líbyjskej produkcie!
  2. Čína tento týždeň uzavrela investičnú dohodu s Egyptom a postavia tam dve obrie oceliarne na produkciu oceľových rúrok. Oceliarne za 2 miliardy USD vytvoria tisíce pracovných príležitostí a Egypt sa stane hlavným producentom oceľových potrubí pre Stredný a Blízky východ, Afriku, a bude dokonca vyvážať rúrky do Európy. Českým valcovniam rúr Chomutov tak vznikne vďaka Fialovým cenám energií nebezpečná konkurencia! Egyptská cena za 1KWh elektriny  je 0,74 EUR, česká je 5,93 EUR! Ako sme už informovali, šéf Volkswagenu povedal: Podnikať sa oplatí len v krajinách s lacnou elektrinou!
  3. Čína tento týždeň uzavrela investičnú dohodu so Zimbabwe na stavbu plávajúcej solárnej elektrárne na priehrade Kariba za 1 miliardu USD. Celkový výkon má byť 1 000 MW, čo sa rovná výkonu jedného bloku JE Temelín! Kým sa Fiala spamätá a jeho úradníci vymyslia novú energetickú koncepciu, nezostane v Česku žiadna elektráreň, a Číňania, Rusi a USA elektrifikujú aj poslednú africkú dedinu!
  4. Prezident-Generál namiesto toho, aby Fialovi vyťahal uši, vysvetlil mu, že už nie je čas na žiadne úradnícke prieťahy, ale treba rýchlo konať, než nám celý svet utečie, tak radšej plánuje sfárať do bane, a jazdiť po republike neformálne na motorke. Je potrebné, aby mu niekto pripomenul, že nie je filmová celebrita, ale najvyšší predstaviteľ štátu uprostred jeho obrovskej existenčnej krízy!

AUTOR: Michael Svätoš

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Via Lucis

Venovanie cesty svetla - J. A. Komenský

Naší starostí tedy budiž zařídit věc lépe než tomu bylo u řeckých filosofů, kterým Origenes (6. kniha proti Celsovi) vytýká, že ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Spoločná bezpečnosť, prehlbovanie spolupráce a jadrový „radikalizmus“

Bielorusko a Rusko sa rozhodli predĺžiť niektoré dohody vo vojenskej oblasti Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa zúčastnil v Kremli 5. ...
NÁZOR

Teším sa na vzácnu chvíľu, kedy sa zo škaredých lariev vykľujú „krásne“ motýle

ilustračné foto: Pixabay Plán využitia Ukrajiny, ktorý zákerne pripravili USA a Veľká Británia bol naozaj zlovestný. Chceli vojensky napadnúť Rusko práve ...
Aktualizované 13.7. 00:11
NÁZOR

NAPĽULA NÁM DO OČÍ...

ZA VÍŤAZSTVO VO VOĽBÁCH DO NR SR, VO VOĽBÁCH PREZIDENTA AJ VO VOĽBÁCH DO EP NÁM VLÁDNA KOALÍCIA POĎAKOVALA NAOZAJ ...
NÁZOR

Vatikán je obchodná organizácia - Pavol Peter Kysucký

Ing. Pavol Peter Kysucký, technológ, filozof a spisovateľ napísal niekoľko filozofických kníh v ktorých pojednáva napríklad o teórii synchronicity, ktorej ...
NÁZOR

Kto dnes útočí na Petra Kotlára za preverovanie falošnej pandémie Covid-19?

V podstate je odpoveď úplne jednoduchá. Útočia tí, čo majú strach, že MUDr. Peter Kotlár poskytne na konci vyšetrovania dôkazy, ktoré ...
NÁZOR

Corbettov report: Prečo sa svet rúca a čo s tým môžeme urobiť?

Máte niekedy pocit, že sa všetko zrazu rúca? Vedeli ste však, že pre tento jav existuje názov? A že je ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
NÁZOR

Pozdrav Danielovi Lipšicovi č. 9 - 5

Daniel Lipšic už dvadsaťpäť rokov útočí na podnikateľa a advokáta JUDr. Zoroslava Kollára, ktorý si rovnako na neho zozbieral za ...
NÁZOR

Čo tu smrdí?- prof. Jaroslav Turánek

Profesor Jaroslav Turánek vysvetľuje čo to tu SMRDÍ v štáte dánskom… prečo musel končiť? Jedná sa o likvidáciu vedcov na ...
NÁZOR

Európska únia a Nato hynú ako organizácie

Ak sa dnes spomenie Európska únia, tak skoro každého napadne len vojna proti Ruskej federácii a sankcie. To je jej ...
Aktualizované 15.7. 00:38
NÁZOR

Sorosovskí presstitúti o atentáte na Fica a na Trumpa informujú v úplnej zhode

Milí priaznivci, všimli ste si tu zhodu sorosovských presstitútov pri informovaní o atentáte na Fica a na Trumpa? Po atentáte ...