Aké bude „víťazstvo“ Ukrajiny vo vojne s Ruskou federáciou ?

25. januára 2023

Aké bude „víťazstvo“ Ukrajiny vo vojne s Ruskou federáciou ?

JUDr. Miroslav Kamenský

Ak mala niekedy Ukrajina šancu na víťazstvo vo vojne, tak to boli prvé tri mesiace po 24. februári 2022, keď sa prezident Ruskej federácie Vladimír Putin rozhodol realizovať špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine. Šanca Ukrajiny na víťazstvo sa paradoxne nenachádzala na Ukrajine a ani na bojisku.

Jediná šanca Ukrajiny spočívala v tom, že v Moskve by zvrhli Putina a do čela Ruskej federácie by prišiel niekto „prozápadný“ a chcel by rokovať o kapitulácii Ruska, teda o stiahnutí vojsk a nahradení škôd.

Ale  kolaps ekonomiky Ruskej federácie a následná zmena režimu alebo „farebná“ revolúcia sa v Rusku nekonali. V tejto veci sa americkí špecialisti CIA prerátali. Rusko sa makroekonomicky ukázalo oveľa silnejšie ako predpokladali  a ruský štát sa nezrútil ani potom, ako kolektívny Západ „zlatej miliardy“, teda EU, USA, Kanada, Austrália až po všetkých vazalov Ameriky uvalili na Ruskú federáciu najväčšie ekonomické sankcie v histórii ľudstva. Západ zamrazil, lepšie povedané ukradol Rusku jeho devízové zahraničné rezervy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov, a spolu s porušením všetkých ekonomických a právnych princípov  odrezal Rusko od medzinárodného platobného systému Swift a naložil na Rusko sankcie na všetko, čo si len spomeniete. Západ spustil ekonomickú vojnu, aká tu nebola ani v časoch studenej vojny USA a Sovietskeho Zväzu. Ale z histórie sme sa nepoučili. Rusko dvakrát viedlo vojnu s Európou, keď ho napadol Napoleon a Hitler. V roku 1814 dobyli Rusi Paríž, v roku1945 Berlín.

Podľa Ursuly von  der Leyenovej, šéfky Európskej komisie ruská agresia popri ľudských stratách spôsobila Ukrajine škody, ktoré sa odhadujú na 600 miliárd eur.

Vojna sa pre Ukrajinu skončí katastrofálne bude mať zničený genofond, príde o státisíce mladých mužov, ktorí buď ujdú na západ a už sa nevrátia, alebo počas vojny umrú, či budú mrzáci.

Vojna s Ruskom spôsobí Ukrajine neudržateľné verejné financie. Už teraz má Ukrajina dlh vyše 120 mld. dolárov. Je to šokujúce, lebo pri vzniku Ukrajiny v roku 1991 celý dlh Sovietskeho Zväzu prevzalo na seba ako nástupnícky štát Rusko. A dlh Ukrajiny prekročí v roku 2023 viac ako 100 % jej HDP. Škody pôjdu do stoviek miliárd, možno presiahnu 1 bilión. A stačilo povedať, že Ukrajina nevstúpi do NATO a vrátiť sa za rokovací stôl.

Ale toto Západ nechcel a ani nechce. Chce bojovať do posledného Ukrajinca alebo posledného žoldniera.

Západ na Majdane v roku 2014 zvrhol legitímne zvoleného prezidenta Ukrajiny Janukoviča, oklamal bežných Ukrajincov a dosadil si totálne bábky, ktoré pre peniaze utopia celý ukrajinský národ v krvi.

Prezident USA Biden prisľúbil, že „bude naďalej podporovať Ukrajinu, ktorá sa bráni pred ruskou agresiou, tak dlho, ako to bude potrebné“. V preklade to znamená: „Budeme brániť vašu vojnu s cieľom získať späť každý štvorcový centimeter historicky ruského a etnicky zmiešaného územia bez ohľadu na to, čo rusky hovoriaci ľudia, ktorí tam žijú, hovoria a chcú, bez ohľadu na zdrvujúcu cenu pre Ukrajinu a na tejto nami vyprovokovanej vojne americký vojensko priemyselný komplex, výrobou zbraní kráľovsky zarobí“.

Washington sa stal skutočnou stranou konfliktu“ požičiavaním Ukrajine miliárd dolárov a dodávaním zbraní a munície, cez Ukraine Democracy Defense Lend – Lease Act of 2022. V preklade Zákon o požičiavaní a prenájme na obranu demokracie na Ukrajine z roku 2022. No paráda. Takže Amerika bráni demokraciu na Ukrajine! Aké sú výsledky podobných aktivít Američanov  v Iraku a Afganistane? Zničená krajina!

„Leví podiel z americkej finančnej pomoci sa opäť použije na nákup zbraní pre Kyjev a „zmizne“ vo vreckách tých, ktorí ho prideľujú“. 

Láska Ameriky k Ukrajine Vám nejde do hlavy!

„Američania vyvraždili Indiánov, černochov dali do reťazí, na japonské mestá zhodili atómové pumy, vybombardovali Belehrad, bombami a vývozom tzv. „demokracie“ zničili Irak, Afganistan, Sýriu, napalmom a plynom vraždili Vietnamcov 6000 km od USA a teraz sa zamilovali do Ukrajiny?

Vo vojne na Ukrajine ide obidvom stranám o všetko. Žiadne dlhodobé prímerie v blízkej budúcnosti  NEBUDE. Konflikt sa môže krátkodobo zamraziť, ale definitívne sa skončí iba vojenskou porážkou jednej strany.

Ide o stret veľmocí, a Ukrajina je naozaj len šachové políčko v tejto vojne.

Na veľkej šachovnici hrá Amerika s kolektívnym Západom proti Rusku.

Žiadna koexistencia bez víťazstva NEBUDE. Na Ukrajine musí byť porazená EU, GB a USA (NATO) alebo Rusko.

A na konci nebude ani ukrajinská „PEREMOHA“, ani víťazstvo Ukrajiny.

Vojna s Ruskou federáciou je pre biednu Ukrajinu s vojenskou podporou NATO „totálna vojna“, pretože na konci už jednoducho pôvodná Ukrajina nebude. Bude to územie Maloruska a Novorossije, ako sa tieto historické územia Ruska, „istaríčeskoj Rasiji“ pôvodne volali. Územné krivdy Lenina a Chruščova spáchané na Rusku sa odstránia.

Rusko už dnes jednoducho vzhľadom na svoje budúce prežitie nemá inú možnosť len hrať vabank. Rusko vyhrá s istotou. Bojuje totiž o svoju existenciu. Ukrajina tiež bojuje o svoju existenciu, ale po nemožnosti západu dodávať na Ukrajinu zbrane v takom množstve ako na začiatku, Ukrajina kapituluje.

Podľa niektorých politológov Ukrajina je územno štátny celok pred zánikom, kde v roku 2014 po Majdane v Kyjeve krvavým, protizákonným a protiústavným štátnym prevratom uchvátila moc kyjevská banderovská chunta s plnou podporou USA.

Výsledkom rusko – ukrajinskej vojny, bude porážka ukrajinského nacistického režimu, t. j. banderizmu a úplne zničená Ukrajina a to vo všetkých oblastiach ekonomicky, energeticky, finančne, demograficky.

Ak by sa do vojny nezapojili USA a NATO, lokálny konflikt by sa nezmenil na globálny a bol by zničený iba nacistický režim a kyjevská chunta by padla.

Ukrajina prestane existovať v štátnych hraniciach nielen ako sme ich poznali do februára 2022, ale aj do roku 2014. A kam sa vrátia východné územia Ukrajiny, opäť nazývané MaloRusko a Novorossija? Ruská federácia pričlenila do 4 nové federálne subjekty Chersonská oblasť, Záporožská oblasť a DĽR a LĽR do svojej zostavy.

A hlavne neobanderovský, nacistický režim v Kyjeve bude odstránený!

Príliš často sa zabúda na katastrofálne straty Ukrajiny vo vojne.

Spolu 500 000 vyradených z boja, minimálne 130 000 mŕtvych.

Ešte na jar 2022 americký generálporučík Stephen Twitty uviedol, že:

“z Ozbrojených síl Ukrajiny záhadne zmizlo 200 tisíc bojovníkov. A nikto dnes nevie povedať, kde sú… Buď sme boli o mobilizácii zle informovaní, alebo boli zničení.”

Minimálne 100 000 mŕtvych vojakov je predbežný odhad, ktorý 9. novembra 2022 poskytol Zbor náčelníkov štábov USA. Čo sa mimochodom zhoduje s informáciami Ursuly von der Leyenovej.

Straty, ktoré Ukrajina utrpela počas bojov o Donbas a juh Ukrajiny, nemôže Kyjev kompenzovať, a stanú sa kritickými.

Aj Američania a Briti priznali, že bez ich pomoci a dodávok zbraní z krajín NATO by bola Ukrajina porazená najneskôr do dvoch mesiacov. Ukrajinská armáda z februára 2022 už vo svojej pôvodnej podobe neexistuje, bola zničená a takisto bola zničená ukrajinská sovietska vojenská technika. Ukrajina už bojuje iba vďaka dodávkam zbraní zo západu a ôsmej vlne mobilizácie, keď dokázali naverbovať ďalších cca 800 000 ľudí do armády.

Ak niekto považuje za víťazstvo Ukrajiny to, že prepad jej ekonomiky bude aj podľa zahraničných odhadov mínus 60-70 % HDP a ľudia na Ukrajine budú čeliť neuveriteľnej chudobe, biede a Ukrajina stratí migráciou a odtrhnutím území desiatky miliónov ľudí a státisíce kilometrov územia, tak to bude veľmi pochybné víťazstvo. Teraz je jasné, že bude ekonomicky zničená celá Ukrajina a v do vojnovej štátoprávnej podobe prestane existovať!

Svetová banka odhaduje, že „viac ako polovica podnikov na Ukrajine je zatvorená, zatiaľ čo ostatné fungujú výrazne pod normálnou kapacitou“.

Výkon ukrajinskej ekonomiky sa v roku 2022  zníži až o 55 %, keďže ruská invázia zatvorila podniky a absencia elektrickej energie  znemožnila ekonomickú aktivitu vo veľkej časti krajiny.

Ukrajina mohla byť bohatá, multikultúrna a nezávislá, ale jej politické elity si vybrali primitívny protiruský nacizmus, likvidáciu všetkého ruského na Ukrajine a vychvaľovanie banderizmu.

Ukrajina je ekonomicky zničená, nie sú peniaze, všetko je v chaose, rastie korupcia a teraz astronomicky v státisícoch rastú straty vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny. Porážka Ukrajiny a jej faktické zničenie bude iba ak v mediálnej rovine  vyhlasovaná za víťazstvo. Iba mainstream bude označovať zničenie Ukrajiny za víťazstvo.

Víťazstvo Ruska. Nie je podstatné, kadiaľ bude prechádzať hranica a či Rusko získa okrem Novorossije nejaké územia historického MaloRuska. Za víťazstvo Ruska sa môže považovať akýkoľvek koniec vojny, ktorý Rusku poskytne jednoznačné záruky, že územie bývalej Ukrajiny nebude použité ako „platzdarm“ k útoku NATO na Ruskú federáciu, Ukrajina bude demilitarizovaná a denacifikovaná a štátna moc na Ukrajine už nikde nebude hrozbou pre rusky hovoriacich obyvateľov.

Pre celý svet by to znamenalo jednoznačný signál, že vojenská moc Západu nie je neobmedzená.

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Harabin: Mobilizácia - referendum - predikcie

VIDEOROZHOVOR: Záznam z vysielania z 24.1.2023 so Štefanom HARABINOM. Mobilizácia, referendum, predikcie. Hosť: JUDr. Štefan HARABIN video sa spustí aj ...

Nasledujúci článok

FILOZOFIA BYTIA

Peter Staněk: Časť vedy už nehľadá pravdu, stáva sa sluhom politických elít - 1. diel

Čo všetko prinesie tento rok a čo nám prinesú nasledujúce roky?  Asi ešte nikdy za posledných tridsať rokov, a vôbec ...
NÁZOR

KORČOK PREHRAL – NA PRÍSĽUBY PELLEGRINIHO TREBA DOHLIADAŤ – Tibor Eliot Rostas

Dodrží Peter Pellegrini svoje sľuby a predsavzatia? Dohľad nad nimi budeme vykonávať… Nezávislé médiá a občania Slovenska musia veľmi pozorne ...
Aktualizované 22.4. 23:16
NÁZOR

Doc. Ing. Ján Dudáš, DrSc. – Mentálna kolonizácia pod taktovkou globálneho parazita. Ako sa jej ubrániť?

Rozhovor s jedným z významných slovenských vedeckých pracovníkov a architektov súvislostí Jánom Dudášom o súčasnosti, v ktorej je myseľ mnohých ...
NÁZOR

Niekoľko pozdravov IVANOVI KORČOKOVI od Zoroslava Kollára

Dobrý večer pán Korčok! Niekoľko pozdravov venovaných od Zoroslava Kollára a rozhovor na ZVTV – Kto je Korčok? – História ...
NÁZOR

Štefan Harabin: "Fico je nekonzistentný"

Štefan Harabin reaguje na aktuálne témy: ⚠️Irán, Izrael ⚠️Balkán ⚠️Ukrajina a Slovensko ⚠️Róbert Fico a jeho nekonzistentnosť ⚠️Peter Pelegrini falšoval ...
NÁZOR

Kto dosadzuje úradníkov do EÚ – ten vládne EÚ! Kto to však je - prekvapivé odhalenie! A hlavne, čo tým sleduje!

Motto: Josif V. Stalin – Kadry rešajut vsjo! – Politicky správne vybraný a ideologicky zocelený káder znamená vyriešenie 90% všetkých našich úloh! (Zdroj ...
NÁZOR

Venované politickej mŕtvole Lucii Ďuriš Nicholsonovej

Monika Sofia Soročinová na svojom FB statuse včera venovala otvorený odkaz bezvýznamnej persóne, ktorá zasmradila našu politickú scénu, zbalila kufre ...
Aktualizované 22.4. 22:56
NÁZOR

Českí politici, ktorí rozoštvávate národy Slovákov a Čechov odstúpte

Foto: Místopředsedkyně Sněmovny za Piráty Olga Richterová a europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil, CNN Prima News Bratský český národ v ...
NÁZOR

Eurovoľby - prečo podporovať národných kandidátov? - Štefan Harabin

Témy: Zlučiteľnosť funkcie predsedu parlamentu a prezidentského kandidáta. „Ak si chceme úrad prezidenta vážiť, tak tam musia byť také osobnosti, ...
NÁZOR

Systém kolabuje - Prof. Peter Staněk

Prof. Peter Staněk, filozof, ekonóm, analytik a vizionár Prof. Peter Staněk sa v rozhovore s historikom Dr. Josefom Skálom a ...
NÁZOR

Pripamätúvanie osudov Slovákov v Poľsku

V júli 2024 bude 104 rokov od historického momentu, keď sa na základe rozhodnutia Najvyššej rady veľvyslancov v belgickom meste Spaa ...