Zastaví Čaputová vojnu v EÚ alebo ju podporí spolu s Naďom a Korčokom ?

2. januára 2022

Vážení občania, Slovenky, Slováci, vlastenky a vlastenci, nepochybujem o tom, že pokiaľ nie ste ľahostajní k tomu, aby nás Čaputová, Heger, Kollár, Naď, Matovič, Sulík, Fico, Pellegrini, Lajčák, resp. Korčok, zatiahli do vojenskej konfrontácie s Ruskom, určite podpíšete pripojenú petíciu.

PF 2022, všetkým v skupine, najmä zdravie, však bez rokovaní o MIERI, ktoré má prebehnúť od 10. 1. 2022 v TROCH rokovaniach medzi Ruskou federáciou a USA, bude základom pre zlomový rok 2022, aby Ukrajina nebola prijatá do organizácie NATO. A preto podpisujme uvedenú PETÍCIU o Bezpečnosti SR, EÚ a na planéte Zem, aby naša prezidentka SR, Zuzana ČAPUTOVÁ využila práva VETA v org. NATO a nepodpísala vstup Ukrajiny do NATO, tým prispeje k celosvetovému MIERU a predídeme vojnovému konfliktu!!!

Na januárových rokovaniach si ruskí predstavitelia sadnú za stôl samostatne s vyjednávačmi zastupujúcimi Spojené štáty, Severoatlantickú alianciu a Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktorej členom sú aj USA.

Ruskú delegáciu bude viesť námestník ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov, americkú delegáciu povedie námestníčka šéfa diplomacie Wendy Shermanová.

Petícia za bezpečnosť SR, Európy a za mierové rokovania na planéte Zem TU

Miestom budúcej vojny Európa?

Vyjadrenia George Friedmana. George Friedman je americký spravodajský expert a odborník na národnú bezpečnosť. Zakladateľ súkromnej spravodajskej agentúry Stratfor („tieňová“ CIA)

Putin telefonoval s Bidenom, zazneli varovania aj nádej na diplomatické riešenie

Zmluva s USA znamená dlhodobú a početnú vojenskú prítomnosť Američanov v SR

Plné znenie zmluvy s USA a SR:

LP/2021/786 Návrh na uzavretie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických

Hovorí sa, že rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a pravdou je len pár rokov. V prípade Dohody o obrannej spolupráci medzi SR a USA sú to 4 roky. Počas tohto obdobia ministerstvá zahraničia a obrany akúkoľvek kritiku namierenú voči rokovaniam s Američanmi odbíjali tvrdeniami, že ide o klamstvá, dezinformácie, konšpirácie a propagandu Kremľa.

V súčasnosti je návrh dohody s Američanmi v medzirezortnom pripomienkovom konaní a všetky riziká, na ktoré kritici upozorňovali sú v návrhu prítomné. V niektorých oblastiach sa dokonca zašlo ešte ďalej.

V tomto blogu upozorním na najväčšie riziká dokumentu. Avšak pred tým, ako sa budem jednotlivým bodom venovať podrobne, ich pre menej trpezlivých čitateľov vymenujem:

1. Američania obsadia naše dve vojenské letiská – Kuchyňu a Sliač
2. Prítomnosť americkej armády bude dlhodobá a kvantitatívne neobmedzená
3. Vojaci USA budú mať v porovnaní s ostatnými cudzincami privilegované postavenie
4. Slovensko sa voči vojakom USA vzdáva výkonu trestnej právomoci
5. Slovensko sa vzdáva výberu daní, cla a ďalších poplatkov

KUCHYŇA A SLIAČ SA DOSTANÚ NA MAPU TERČOV

Jaroslav Naď a americký minister obrany Lloyd Austin v októbri 2021. (zdroj: MO SR)

Informácia z predchádzajúcich rokov, že Američania majú záujem primárne o obe naše vojenské letiská sa potvrdila. V návrhu dohody sa síce všade hovorí o „dohodnutých zariadeniach a priestoroch“, no  v prílohe návrhu sú Sliač aj Malacky explicitne pomenované. (Príloha A) a oba tieto objekty budú ozbrojené sily USA „oprávnené operačne riadiť… na účely prístupu a používania ozbrojenými silami USA, dodávateľmi USA, závislými osobami…“ (čl. 3, bod 1)

To však neznamená, že Američania budú dislokovaní výhradne na dvoch miestach. Dohoda necháva priestor na to, aby Američania mohli využívať aj ďalšie objekty a dokonca pripúšťa možnosť, že niektoré z nich sa vyčlenia „na výhradný prístup a používanie ozbrojenými silami USA.“ (čl. 2, bod 6).

Do nového svetla sa tak dostáva aj otázka obnovenia civilnej prevádzky na letisku Sliač. Kompetentní počas celého roku verejnosť uisťovali, že civilná prevádzka bude obnovená. Avšak prevádzka civilnej letovej dopravy v bezprostrednej blízkosti koncentrácie amerických síl na letisku Sliač (ktoré sa spolu s Kuchyňou automaticky dostanú na mapu amerických cieľov v Európe) môže byť priveľkým bezpečnostným rizikom.

Treba dodať, že americká armáda bude mať na území SR exkluzívne postavenie. Američania budú môcť rozmiestňovať a skladovať po Slovensku v zásade čokoľvek (čl. 4, bod 1), pričom slovenskú stranu len informujú čo, koľko a čoho sem dovezú. (čl. 4, bod 2). Ako sa to bude kontrolovať je otázne, pretože do akejkoľvek techniky – od vozidiel cez lode až po lietadlá sa nesmie nastupovať ani nemôže byť prehľadávaná bez predchádzajúceho súhlasu Spojených štátov (čl. 11, bod 1)

BUDÚ TU 10 ROKOV. V AKOM POČTE? NEVIEME

Dohoda sa uzatvára na 10 rokov. Ale aj po uplynutí tejto doby zostáva automaticky v platnosti. Až dovtedy, pokým ju jedna zo strán (najskôr po 10 rokoch) nevypovie. Potom nasleduje jednoročná výpovedná lehota. (čl. 30, bod 3)

To znamená, že ak slovenská strana dohodu podpíše, tak sa bude dať vypovedať najskôr až v roku 2032, s tým, že americkí vojaci budú musieť opustiť územie SR do roku 2033. Čiže túto právomoc nadobudne až tretí kabinet po Hegerovej vláde, ktorý vzíde z parlamentných volieb.

Navyše, ani zo samotného dokumentu nie je jasné, v akom počte tu budú Američania prítomní. Nikde totiž nie je stanovený číselný strop. Američanom dávame čo do mohutnosti vojenskej prítomnosti bianko šek.

Zdroj:

https://youtube.com/watch?v=wrqpDoGpmPU

Od roku 1945 zabili USA od 20 do 30 miliónov ľudí

V sumáre ich ostatného strategického dokumentu – 2018 Stratégia americkej národnej obrany (ktorej celý text je utajený) – Pentagon tvrdí, že „po druhej svetovej vojne zaviedli USA a jeho spojenci“ slobodný a otvorený medzinárodný poriadok v záujme ochrániť slobodu ľudí pred agresiou a útlakom“, ale „tento poriadok je v súčasnosti podkopávaný Ruskom a Čínou, ktorí porušujú princípy a pravidlá medzinárodných vzťahov“. Toto je totálne prekrútenie historickej reality.

Profesor Michel Chossudovsky, riaditeľ Centra pre výskum globalizácie nám pripomína, že tieto dve krajiny, dnes zapísané ako nepriatelia, sú tými, ktoré keď boli spojencami USA, počas druhej svetovej vojny, zaplatili za víťazstvo nad naci-fašistickou osou Berlín-Rím-Tokio najväčšiu cenu v počte ľudských životov – približne 26 miliónov Sovietsky zväz a 20 miliónov Čína v porovnaní so 400 000 obeťami z USA.

V BRUSELI A WASHINGTONE SI Z NÁS ROBIA DOBRÝ DEŇ


Z udalostí posledných dní som nadobudol pocit, že v Bruseli a Washingtone, ale aj v radoch ich domácich prisluhovačov nás všetci majú za hlupákov. Západní politici vrátane slovenskej prezidentky Čaputovej, premiéra Hegera, ministra obrany Naďa a ministra zahraničných vecí Korčoka strašia verejnosť, že ruskí vojaci sú na hranici s Ukrajinou a chystajú vojnu. Vyjasnime si, čo majú na mysli pod pojmom „na hranici“ alebo „v blízkosti hraníc“. Tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Olexij Danilov včera upresnil, že časť ruskej armády je rozmiestnená 200 kilometrov od ukrajinskej hranice a ďalšia časť 400 kilometrov… Mám pre šíriteľov tejto propagandy otázku: čo je pre nich hranica a čo je pre nich vnútrozemie? Americkí vojaci cvičili len 200 metrov od estónsko-ruských hraníc (na snímke je ruská pevnosť Ivangorod) a Západ vyzýva Rusko na „stiahnutie vojakov pri hraniciach s Ukrajinou“, hoci sú od ukrajinskej čiary vzdialení 200 kilometrov. Keď sa ruská armáda pohybuje po vlastnom vnútrozemí, Severoatlantickú alianciu zachváti panika a kričia, že Rusi chystajú vojnu. Keď sú americkí vojaci nalepení na ruských hraniciach a ešte zvyšujú svoj počet, NATO tvrdí, že iba „overuje pripravenosť jednotiek“. Kam majú ešte ruské jednotky ustúpiť? Za Ural, ako ich k tomu vyzýval pred vpádom do Sovietskeho zväzu Hitler? Viete vy vôbec, že najväčšia tanková brigáda v Maďarsku a celej strednej Európe je v Tatabányi, len 30 kilometrov od slovenských hraníc, a to napriek tomu, že sme spojenci? A teraz čo, máme im za to vyhlásiť vojnu? Šialené uvažovanie. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg dnes vyzval ruského prezidenta Putina, aby nám všetkým zabezpečil „pokojné Vianoce“ a stiahol ruské jednotky „z blízkosti hraníc s Ukrajinou“. Ja som presvedčený, že pokojné Vianoce by všetkým ľuďom zabezpečilo skôr to, keby fanatici ako Stoltenberg nestupňovali napätie, nevystupovali agresívne a nešírili zavádzajúce až poplašné správy. Ruský prezident Vladimír Putin dnes štyri hodiny pokojne odpovedal novinárom na otázky. Trpezlivo a vecne vyvracal všetky fámy a mnohokrát – zdôrazňujem: mnohokrát – zopakoval, že Rusko nechce vojnu a ani ju nechystá. Na čom sa zakladajú naše obvinenia? Na paranoji a klamstvách nie nepodobných tým, ktoré viedli k invázii do Iraku.
K zníženiu napätia by úplne postačilo, keby sme sa viac počúvali, nerozoštvávali národy proti sebe a trebárs aj vysielali tieto tlačové konferencie taktiež u nás. Som z poslednej generácie, ktorá ešte vie po rusky, a tak si viem overiť informácie priamo. Ale mladí ľudia sú odkázaní len na to, čím ich kŕmia západné médiá. Chcel by som však dôrazne varovať všetkých Naďov, Korčokov, Klusov a Osuských, všetkých Šimečkov, Šnídlov, Bánov a iných vplyvových agentov, že u nás je stále v platnosti trestný čin ohrozenia mieru a je najvyšší čas ho použiť. Paragraf 417 trestného zákona hovorí v tomto smere veľmi jasne:
(1) Kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov.
(2) Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) za krízovej situácie.
A ešte jedna správa, ktorá neprenikla do našich médií. Bulharský minister obrany Stefan Janev vyhlásil, že nie je potrebné rozmiestňovať americké jednotky v jeho krajine. „Takéto rozhodnutie by nezodpovedalo národným záujmom Bulharska.“ Zdôraznil, že takýto postup má potenciál viesť k nežiadúcemu zvýšeniu napätia v regióne a pod to sa ako zodpovedný politik nepodpíše. Porovnajte si to s našimi tajtrlíkmi, ktorí pritakali Washingtonu úplne na všetko a hanebne zneužili vianočný čas na formálne dvojtýždenné „pripomienkové konanie“, ktoré je v tomto prípade fraškou. Hanebne zneužili aj lockdown, ktorý znemožňuje konanie demonštrácií. Pritom nedokázali povedať jednu jedinú relevantnú výhodu, ktorú by Slovensko z takéhoto brutálneho obmedzenia vlastnej suverenity malo. Len úplný idiot môže uveriť, že ňou má byť sto miliónov na opravu letísk. Táto vláda vyhadzuje peniaze na lotérie a iné nezmysly a chce nám nahovoriť, že sme odkázaní na takúto „pomoc“, v dôsledku ktorej stratíme kontrolu nad časťou vlastného územia, nebudeme môcť ovplyvniť ani to, kto na letiská obsadené Američanmi priletí a dokonca ani to, aké zbrane tam rozmiestnia a uskladnia. Preto sa pýtam ministra obrany, ministra zahraničných vecí, premiéra, ale aj prezidentky, akú cenu má pre nich Slovensko? Predáte ho za sto miliónov? Kam sa podela vaša česť a zodpovednosť? Nehanbíte sa?
Priatelia, opakujem, vyzerá to veľmi, veľmi zle. Na parlamentnú opozíciu sa nedá spoľahnúť. Vojenskú zmluvu s USA podporuje časť poslancov Hlasu okolo Petra Kmeca, ale aj malá časť poslancov Smeru okolo Jaroslava Bašku, ktorý chcel ešte ako minister obrany v roku 2009 presviedčať Ukrajinu o výhodách členstva v NATO. S vládou bude hlasovať určite aj poslanec Valášek za Progresívne Slovensko. Spoliehať sa na Borisa Kollára alebo časť poslaneckého klubu OĽaNO (ktoré je ako vrece bĺch) naozaj nemožno. Vyzývať k niečomu Zuzanu Čaputovú je strata času, som presvedčený, že toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo ju tam dosadili a prečo do nej investovali toľko peňazí. Bez občianskeho tlaku sa v tomto zápase nedá ani len pomyslieť na úspech. Preto nebedákaj, aké je všetko márne a pýtaj sa, čo môžeš v tejto chvíli urobiť pre svoju vlasť. Lebo ide naozaj o všetko.

Eduard Chmelár

Po Novom roku vstúpia na Slovensko vojaci NATO, potvrdilo ministerstvo obrany

Rezort obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na šesť plánovaných cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Tie sa uskutočnia v období od 3. do 9. januára 2022 cez územie Slovenska.


Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Varovanie: Rúško pre nás predstavuje absolútne zdravotné riziko!

Margarite Griesz-Brisson, nemecká lekárka, odborníčka a špecialistka na neurofyziológiu a neurotoxikologiu sa snaží zodpovedať na otázku : Aké sú účinky rúšok ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

JUDr. Krajníková: ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022

MOJI DRAHÍ KLIENTI, PRIATELIA, POSLUCHÁČI, ČITATELIA, VÁŽENÍ SPOLUOBČANIA Rok s rokom sa stretol a na konci toho ’21-ého máme znova menej slobody, ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Aktualizované 29.5. 15:55
Spravodajstvo

Český premiér Fiala vo štvrtok udelí Jensovi Stoltenbergovi Rad Tomáša Garyka Masaryka

Lídri šestice krajín EÚ v spoločnom pražskom vyhlásení potvrdili záväzok pokračovať vo vojenskej podpore Ukrajiny. Do českej „muničnej iniciatívy“ sa ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...