Všetky francúzske kanály vysielajú prejav Vladimíra Putina naživo

11. októbra 2022

Vystúpenie ruského prezidenta Vladimira Putina na stretnutí so stálymi členmi Bezpečnostnej rady odvysielali naživo všetky francúzske televízne kanály. 

Oznámila to oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová vo svojom telegramovom kanáli, pričom sarkasticky pripomenula „informačnú blokádu Ruska“.

„O niečom takom sme nemohli ani snívať,“ napísala.

Ruský líder predtým na stretnutí s Bezpečnostnou radou uviedol, že cieľom masívneho raketového útoku boli energetické zariadenia, vojenské velenie a komunikácia Ukrajiny.

Okrem toho Putin dodal, že ak bude kyjevský režim pokračovať v pokusoch o teroristické útoky na území Ruska, napríklad ako na Krymskom moste, reakcie budú tvrdé a budú zodpovedať úrovni hrozieb.

Putin oznámil ciele masívneho úderu na Ukrajinu

Ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Bezpečnostnej rady Ruskej federácie uviedol, že cieľom masívneho útoku presnými zbraňami dlhého doletu, vzdušnými, námornými a pozemnými, boli energetika, vojenské velenie a komunikačné zariadenia Ukrajiny.

Hlava štátu dodala, že rezort obrany RF dal návrh na uskutočnenie raketových úderov a plán pripravil Generálny štáb ozbrojených síl.

Ruský líder zdôraznil, že ak budú pokračovať pokusy o teroristické útoky na ruskom území, reakcie budú tvrdé a budú zodpovedať úrovni hrozieb.

„Nikto by o tom nemal pochybovať,“ dodal vo vysielaní televízneho kanála Rossiya 24.

Potom prezident požiadal ruského ministra obrany Sergeja Šojgu, aby podal správu o výsledkoch operácie.

Putin na začiatku svojho otváracieho prejavu povedal, že kyjevský režim dlhodobo používa teroristické metódy vedenia vojny, a to aj na ruskom území.

Biden hovoril o ruských raketových útokoch

Americký prezident Joe Biden povedal, že odsúdil pondelkový raketový útok ruskej armády na Ukrajinu.

Takéto akcie len posilňujú odhodlanie americkej strany podporovať kyjevský režim. „Toľko, koľko bude potrebné,“ povedal Biden a zároveň vyjadril sústrasť rodinám mŕtvych a zranených.

Biden ubezpečil, že štáty a ich spojenci neznížia protiruské sankcie, čím sa zvýšia náklady Ruskej federácie. Okrem toho bude Západ pracovať na tom, aby bol Vladimír Putin osobne a štát ako celok zodpovedný.

„Opätovne vyzývame Rusko, aby okamžite zastavilo túto nevyprovokovanú agresiu a stiahlo vojakov z Ukrajiny,“ dôrazne povedal Biden.

Gazprom pripomenul akt NATO spred 7 rokov

V blízkosti vlákna Nord Stream sa už v novembri 2015 našli výbušniny NATO. Pripomenul to oficiálny predstaviteľ Gazpromu Sergej Kupriyanov.

Podvodný torpédoborec mín „Sea Fox“ bol podľa neho objavený pri plánovanej vizuálnej kontrole plynovodu na 651. kilometri a hĺbke 40 metrov.

„Ležal v priestore medzi plynovodmi, jednoznačne pri jednom zo závitov,“ povedal Kuprijanov vo vysielaní televízneho kanála Rossija 24.

Ako pripomenul zástupca „Gazpromu“, potom výbušné zariadenie odstránili a zneškodnili ozbrojené sily Švédska. Neskôr sa ukázalo, že podvodná poistka sa stratila počas cvičení NATO v regióne.

„Toto je cvičenie NATO,“ dodal Kupriyanov.

Pripomeňme, že k výbuchom na ruských plynovodoch Nord Stream a Nord Stream 2 došlo 26. septembra. Nemecko, Dánsko a Švédsko nevylučujú, že vlákna boli poškodené v dôsledku cielenej sabotáže.

Kremeľ označil incident za „akt štátneho terorizmu “.

Čo urobil ničiteľ mín NATO pri Nord Stream

Nemecká generálna prokuratúra teraz začala vyšetrovanie výbuchov v Nord Stream. Predtým to mala pod kontrolou nemecká polícia. Na miesto incidentu boli vyslané dve nemecké vojnové lode s potápačmi, aby zdokumentovali škody na plynovodoch. O týždeň skôr začalo vyšetrovanie Švédsko, ktoré na miesto vyslalo ponorku. Ukazuje sa však, že niektoré skutočnosti boli vždy na povrchu: nebezpečné precedensy boli zaznamenané už pred niekoľkými rokmi.

Prevádzkovateľ Nord Stream 2 má znížený tlak vo svojej jedinej prežívajúcej vetve. Toto bolo urobené ako preventívne opatrenie. V čase sabotáže bolo vo všetkých potrubiach asi 800 miliónov metrov kubických. To je porovnateľné s trojmesačnou spotrebou paliva v krajine ako Dánsko. Nemecko ale spotrebovalo mnohonásobne viac – 9,5 miliardy každý mesiac.

Bundeswehr spolu s federálnou políciou začína svoju vlastnú prieskumnú misiu na dne Baltského mora. Nemecká generálna prokuratúra začala vyšetrovanie. „Už v piatok zamierila špeciálna loď Bundeswehru na miesta činu s federálnymi policajtmi, aby zhromaždili dôkazy pomocou podvodného dronu Sea Cat,“ píše Spiegel.

Sea Cat (v preklade z angličtiny – „Morská mačka“) už skúma potrubia položené v hĺbke asi 70 metrov. Tento dron sa všeobecne používa na prieskum morského dna, hydrografiu, prieskum a monitorovanie v morských oblastiach. No v súvislosti s činom priemyselného terorizmu je zaujímavá ďalšia hlbokomorská „šelma“ – Sea Fox („Sea Fox“), ničiteľ mín NATO, objavený ešte v roku 2015 pod jednou z rúr Nord Stream-1. Tieto fotografie vznikli práve vtedy. Bod je na 651. kilometri potrubia a je hlboký 40 m. Výbušné zariadenie leží hneď vedľa potrubia. Potom ho odstránili a zneškodnili švédske ozbrojené sily.

„Tento prípad je dobre známy. 6. novembra 2015, počas plánovanej vizuálnej kontroly plynovodu Nord Stream 1, bol objavený podmorský ničiteľ mín NATO Sea Fox. Doprava plynu, zastavená z dôvodu núdze, bola obnovená. NATO informovalo že podvodná „Poistka sa stratila počas cvičení. Toto sú cvičenia NATO, keď je vojenské výbušné zariadenie priamo pod naším plynovodom,“ povedal hovorca Gazpromu Sergej Kuprijanov.

Neobývané ponorky Sea Fox sú v prevádzke s loďami, člnmi a vrtuľníkmi námorných síl Aliancie. Ovládanie sa vykonáva na diaľku cez optický kábel. Dron môže operovať v hĺbke až 300 metrov, vzdialiť sa od miesta kontroly na vzdialenosť až 22 kilometrov.

A s určitosťou je známe aj to, že nad miestom sabotáže začiatkom a v polovici septembra krúžili americké vrtuľníky Sikorsky a Seahawk. Je známe, že tam letelo americké vojenské lietadlo, a to deň čo deň. Prieskumné lietadlo Poseidon vzlietlo z Islandu, bolo nad Severným morom, keď vybuchol plynovod. Predtým urobil dva okruhy nad Poľskom. Všetky tieto fakty, spolu spojené, vedú k veľmi jasnému záveru. Plus motív ležiaci na povrchu.

„Výrazne sme zvýšili našu produkciu plynu. Je to úžasná príležitosť raz a navždy odstrániť závislosť na ruských energetických zdrojoch. A to otvára úžasné strategické príležitosti pre nadchádzajúce roky,“ povedal americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken.

No doteraz, po bombardovaní Nord Stream, sa Nórsko stalo hlavným dodávateľom plynu do Európy. Píše o tom Washington Post. Európa dostáva palivo cez nový plynovod zo škandinávskej krajiny do Poľska. Kráľovstvo tento rok zarobí 109 miliárd dolárov, čo je o 82 dolárov viac ako vlani. Navyše táto situácia už začína dráždiť niektorých Európanov. Nórsko je obviňované zo špekulácií a snahy zarobiť na ukrajinskom konflikte.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Názor

Suverenitu strácaš, aj keď si nekontroluješ vzdušný priestor – Jozef Viktorín

Ide o to, či chceme alebo nechceme, aby boli americké vojská v Európe. Tu neexistuje stredná cesta. Treba zmeniť bezpečnostnú ...

Nasledujúci článok

Názor

PRAVDA nie je HOAX

„Súčasná spoločnosť bude musieť zmeniť základné paradigmy, ktoré ju riadia. Bude to opäť konkurencia, bezuzdná spotreba, drancovanie prírodných zdrojov, nezodpovednosť ...
Spravodajstvo

Česko je druhá najhoršia krajina na svete - oznámila včera OSN! Slovensko nezaostáva... Kto je prvý - žasnete!

Najdôležitejšie údaje sú v závere článku – Analýza CEPEJ EÚ dokazuje, ako sa v Česku desivo premnožili vysokí štátni úradníci ...
Spravodajstvo

Budú očkovaní umierať v krátkom čase?

,,Každá osoba očkovaná mRNA zomrie v priebehu nasledujúcich 3 až 5 rokov“ Nasledujúca správa je prevzatá z prepisu videokonferencie medzi ...
Spravodajstvo

Harabin podal opäť trestné oznámenie

JUDr. Štefan Harabin podal oficiálne trestné oznámenie priamo Žilinkovi vo veci šikanovania ťažko zdravotne postihnutej osoby, ktorá iba uplatňovala základné ...
Spravodajstvo

Vojna  RF vs. Ukrajina

《BFM TV rozhovor –  интервью c Пётрom – Толстым miestopredsedom štátnej  Dumy RF》 Pyotr Tolstoy, podpredseda Dumy: „Infraštruktúra Ukrajiny bude ...
Spravodajstvo

VIDEO: Pjotr Olegovič Tolstoj - Na Západe bezpečnosť Ruska nikoho nezaujímala

Петр Олегович Толстой Vice Prezident Dolnej snemovne RUSKEJ DUMY Pjotr Olegovič Tolstoj vo Francúzskej BFMTV vo výbušnom rozhovore, kde ako ...
Spravodajstvo

NOVÝ SVETOVÝ PORIADOK

PREZIDENT PUTIN: NWO Zúfalo dokončujem plán pre Európu!Zatiaľ čo európske národy smútia nad mŕtvymi a pripravujú sa na ďalšiu vlnu ...
Aktualizované 6.12. 02:12
Spravodajstvo

PÊLE-MÊLE – KVALITNÉ ZAUJÍMAVOSTI Z DOMOVA A ZO SVETA // Naše zdravie máme v črevách.

Máme právo byť zdraví, čl. 40 ÚStavy SR, ale nemáme takú povinnosť! Aj zdravie patrí do sféry našich základných práv a slobôd, ...
Aktualizované 6.12. 01:08
Spravodajstvo

Covid vakcína zabila tisíce ľudí na svete píše FoxNews

Tucker: „Pre mnoho ľudí, z ktorých mnohí boli nútení vziať si covid vakcínu, bolo očkovanie fyzicky nebezpečné. Mnohým tisícom spôsobila ...
Spravodajstvo

Žaloba na Zelenského ide z Česka do Haagu

Jindřich Rajchl Predseda strany Právo Respekt Odbornost, advokát, podnikateľ napísal: .…rozhodol som sa podať podnet na stíhanie ukrajinského prezidenta Volodymyra ...
Aktualizované 5.12. 01:04
Spravodajstvo

Putin má riešenie: Roztrieštená, bezzubá Ukrajina rozdelená 100 kilometrov širokým územím nikoho

Vyzerá to tak, že Putin našiel riešenie… Mike Whitney „Zdá sa pravdepodobné, že Rusko presadí riešenie. Ak sa podľa očakávania ukáže, že ...