Všetky francúzske kanály vysielajú prejav Vladimíra Putina naživo

11. októbra 2022

Vystúpenie ruského prezidenta Vladimira Putina na stretnutí so stálymi členmi Bezpečnostnej rady odvysielali naživo všetky francúzske televízne kanály. 

Oznámila to oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová vo svojom telegramovom kanáli, pričom sarkasticky pripomenula „informačnú blokádu Ruska“.

„O niečom takom sme nemohli ani snívať,“ napísala.

Ruský líder predtým na stretnutí s Bezpečnostnou radou uviedol, že cieľom masívneho raketového útoku boli energetické zariadenia, vojenské velenie a komunikácia Ukrajiny.

Okrem toho Putin dodal, že ak bude kyjevský režim pokračovať v pokusoch o teroristické útoky na území Ruska, napríklad ako na Krymskom moste, reakcie budú tvrdé a budú zodpovedať úrovni hrozieb.

Putin oznámil ciele masívneho úderu na Ukrajinu

Ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Bezpečnostnej rady Ruskej federácie uviedol, že cieľom masívneho útoku presnými zbraňami dlhého doletu, vzdušnými, námornými a pozemnými, boli energetika, vojenské velenie a komunikačné zariadenia Ukrajiny.

Hlava štátu dodala, že rezort obrany RF dal návrh na uskutočnenie raketových úderov a plán pripravil Generálny štáb ozbrojených síl.

Ruský líder zdôraznil, že ak budú pokračovať pokusy o teroristické útoky na ruskom území, reakcie budú tvrdé a budú zodpovedať úrovni hrozieb.

„Nikto by o tom nemal pochybovať,“ dodal vo vysielaní televízneho kanála Rossiya 24.

Potom prezident požiadal ruského ministra obrany Sergeja Šojgu, aby podal správu o výsledkoch operácie.

Putin na začiatku svojho otváracieho prejavu povedal, že kyjevský režim dlhodobo používa teroristické metódy vedenia vojny, a to aj na ruskom území.

Biden hovoril o ruských raketových útokoch

Americký prezident Joe Biden povedal, že odsúdil pondelkový raketový útok ruskej armády na Ukrajinu.

Takéto akcie len posilňujú odhodlanie americkej strany podporovať kyjevský režim. „Toľko, koľko bude potrebné,“ povedal Biden a zároveň vyjadril sústrasť rodinám mŕtvych a zranených.

Biden ubezpečil, že štáty a ich spojenci neznížia protiruské sankcie, čím sa zvýšia náklady Ruskej federácie. Okrem toho bude Západ pracovať na tom, aby bol Vladimír Putin osobne a štát ako celok zodpovedný.

„Opätovne vyzývame Rusko, aby okamžite zastavilo túto nevyprovokovanú agresiu a stiahlo vojakov z Ukrajiny,“ dôrazne povedal Biden.

Gazprom pripomenul akt NATO spred 7 rokov

V blízkosti vlákna Nord Stream sa už v novembri 2015 našli výbušniny NATO. Pripomenul to oficiálny predstaviteľ Gazpromu Sergej Kupriyanov.

Podvodný torpédoborec mín „Sea Fox“ bol podľa neho objavený pri plánovanej vizuálnej kontrole plynovodu na 651. kilometri a hĺbke 40 metrov.

„Ležal v priestore medzi plynovodmi, jednoznačne pri jednom zo závitov,“ povedal Kuprijanov vo vysielaní televízneho kanála Rossija 24.

Ako pripomenul zástupca „Gazpromu“, potom výbušné zariadenie odstránili a zneškodnili ozbrojené sily Švédska. Neskôr sa ukázalo, že podvodná poistka sa stratila počas cvičení NATO v regióne.

„Toto je cvičenie NATO,“ dodal Kupriyanov.

Pripomeňme, že k výbuchom na ruských plynovodoch Nord Stream a Nord Stream 2 došlo 26. septembra. Nemecko, Dánsko a Švédsko nevylučujú, že vlákna boli poškodené v dôsledku cielenej sabotáže.

Kremeľ označil incident za „akt štátneho terorizmu “.

Čo urobil ničiteľ mín NATO pri Nord Stream

Nemecká generálna prokuratúra teraz začala vyšetrovanie výbuchov v Nord Stream. Predtým to mala pod kontrolou nemecká polícia. Na miesto incidentu boli vyslané dve nemecké vojnové lode s potápačmi, aby zdokumentovali škody na plynovodoch. O týždeň skôr začalo vyšetrovanie Švédsko, ktoré na miesto vyslalo ponorku. Ukazuje sa však, že niektoré skutočnosti boli vždy na povrchu: nebezpečné precedensy boli zaznamenané už pred niekoľkými rokmi.

Prevádzkovateľ Nord Stream 2 má znížený tlak vo svojej jedinej prežívajúcej vetve. Toto bolo urobené ako preventívne opatrenie. V čase sabotáže bolo vo všetkých potrubiach asi 800 miliónov metrov kubických. To je porovnateľné s trojmesačnou spotrebou paliva v krajine ako Dánsko. Nemecko ale spotrebovalo mnohonásobne viac – 9,5 miliardy každý mesiac.

Bundeswehr spolu s federálnou políciou začína svoju vlastnú prieskumnú misiu na dne Baltského mora. Nemecká generálna prokuratúra začala vyšetrovanie. „Už v piatok zamierila špeciálna loď Bundeswehru na miesta činu s federálnymi policajtmi, aby zhromaždili dôkazy pomocou podvodného dronu Sea Cat,“ píše Spiegel.

Sea Cat (v preklade z angličtiny – „Morská mačka“) už skúma potrubia položené v hĺbke asi 70 metrov. Tento dron sa všeobecne používa na prieskum morského dna, hydrografiu, prieskum a monitorovanie v morských oblastiach. No v súvislosti s činom priemyselného terorizmu je zaujímavá ďalšia hlbokomorská „šelma“ – Sea Fox („Sea Fox“), ničiteľ mín NATO, objavený ešte v roku 2015 pod jednou z rúr Nord Stream-1. Tieto fotografie vznikli práve vtedy. Bod je na 651. kilometri potrubia a je hlboký 40 m. Výbušné zariadenie leží hneď vedľa potrubia. Potom ho odstránili a zneškodnili švédske ozbrojené sily.

„Tento prípad je dobre známy. 6. novembra 2015, počas plánovanej vizuálnej kontroly plynovodu Nord Stream 1, bol objavený podmorský ničiteľ mín NATO Sea Fox. Doprava plynu, zastavená z dôvodu núdze, bola obnovená. NATO informovalo že podvodná „Poistka sa stratila počas cvičení. Toto sú cvičenia NATO, keď je vojenské výbušné zariadenie priamo pod naším plynovodom,“ povedal hovorca Gazpromu Sergej Kuprijanov.

Neobývané ponorky Sea Fox sú v prevádzke s loďami, člnmi a vrtuľníkmi námorných síl Aliancie. Ovládanie sa vykonáva na diaľku cez optický kábel. Dron môže operovať v hĺbke až 300 metrov, vzdialiť sa od miesta kontroly na vzdialenosť až 22 kilometrov.

A s určitosťou je známe aj to, že nad miestom sabotáže začiatkom a v polovici septembra krúžili americké vrtuľníky Sikorsky a Seahawk. Je známe, že tam letelo americké vojenské lietadlo, a to deň čo deň. Prieskumné lietadlo Poseidon vzlietlo z Islandu, bolo nad Severným morom, keď vybuchol plynovod. Predtým urobil dva okruhy nad Poľskom. Všetky tieto fakty, spolu spojené, vedú k veľmi jasnému záveru. Plus motív ležiaci na povrchu.

„Výrazne sme zvýšili našu produkciu plynu. Je to úžasná príležitosť raz a navždy odstrániť závislosť na ruských energetických zdrojoch. A to otvára úžasné strategické príležitosti pre nadchádzajúce roky,“ povedal americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken.

No doteraz, po bombardovaní Nord Stream, sa Nórsko stalo hlavným dodávateľom plynu do Európy. Píše o tom Washington Post. Európa dostáva palivo cez nový plynovod zo škandinávskej krajiny do Poľska. Kráľovstvo tento rok zarobí 109 miliárd dolárov, čo je o 82 dolárov viac ako vlani. Navyše táto situácia už začína dráždiť niektorých Európanov. Nórsko je obviňované zo špekulácií a snahy zarobiť na ukrajinskom konflikte.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Suverenitu strácaš, aj keď si nekontroluješ vzdušný priestor – Jozef Viktorín

Ide o to, či chceme alebo nechceme, aby boli americké vojská v Európe. Tu neexistuje stredná cesta. Treba zmeniť bezpečnostnú ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

PRAVDA nie je HOAX

„Súčasná spoločnosť bude musieť zmeniť základné paradigmy, ktoré ju riadia. Bude to opäť konkurencia, bezuzdná spotreba, drancovanie prírodných zdrojov, nezodpovednosť ...
Spravodajstvo

Medzinárodný trestný súd, ktorý Rusko neuznáva, vydáva na Putina zatykač

Foto: Sputnik © Ramil Sitdikov V Haagu vydali zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina a komisárku pre deti Mariu Ľvovú-Belovovú. ...
Spravodajstvo

Kedy začne NAKA konať? 15. 3. 2023 – rozklad slovenskej štátnosti v priamom prenose v Dunajskej Strede.

Dnes je opäť vztýčená maďarská vlajka na pol žrde na dobovom podstavci v Dunajskej Strede. Napriek tomu, že NAKA vyšetruje toto konanie maďarských ...
Aktualizované 26.3. 00:21
Spravodajstvo

Trestné oznámenie na Hegera a spol

Štefan Harabin Trestné oznámenie na Hegera a spol za zneužívanie právomoci verejného činiteľa vo vzťahu k odovzdaniu Migov na Ukrajinu. ...
Spravodajstvo

Na Slovensku máme dvoch chudákov, ktorí súťažia, kto bol s nemeckým "sraľom" vlastizradným, Scholzom, dlhšie na stretnutí

Štefan Harabin: V Moskve prebieha stretnutie medzi Putinom a Si Ťin-pchingom. Budúca podoba sveta s výnimkou enklávy Západu sa tvorí ...
Spravodajstvo

KRACH BANKY Silicon Valley: JP Morgan, vyšetrovanie financovania pedofilnej siete Jeffreyho Epsteina & ďalšie súvislosti

Silicon Valley Bank je zaujímavejšia, než si myslíte. AmazingPolly hovorí o chápadlách – Epstein, Biden, Thiel, Čína a ďalšie. Veľmi kvalitné a ...
Spravodajstvo

ZVRAT vo vyšetrovaní smrti generála Lučanského! Policajti začali trestné stíhanie

Generál Lučanský sa podľa doterajšieho vyšetrovania mal obesiť v prešovskej väznici na teplákovej bunde na poschodovej posteli na konci decembra ...
Spravodajstvo

Právne bezvedomie vlády a možné (NE)odovzdanie stíhačiek na Ukrajinu analyzuje JUDr. Harabin

Vážení priatelia, pripájam právnu analýzu možného (Ne)odovzdania stíhačiek na Ukrajinu a kto to (NE)môže urobiť. Počúvajte od 27:50 minúty, klikom ...
NÁZORSpravodajstvo

Vláda kryje majiteľov skládok! – Zuzana Matejičková

O svojom boji za kvalitu životného prostredia narazila na skládku s vládnym krytím. Na rozdiel od našej prezidentky tak nedostala ...
Spravodajstvo

Škandál na liberálnej scéne

TAKÝTO ŠKANDÁL TU EŠTE NEBOL! S čím prišiel včera Robert Fico, je BOMBA, ktorá by mala rozmetať celú slovenskú liberálnu ...
Aktualizované 26.3. 21:42
Spravodajstvo

SPUSŤTE OBLIEHANIE RTVS – Tibor Eliot Rostas

Manifestácie a spontánne protesty ľudí sú už od roku 1989 neúčinné. Prečo? Protagonisti nevytrvali pri dosiahnutí jedinej požiadavky: získať trvalý ...