USA zúri! Tajné vianočné rokovania Berlín-Moskva-Peking! USA neboli informované!

9. januára 2023

Počas tohtoročných Vianoc sa vo Washingtone strašne vydesili, čo že sa to vo svete deje; a ako to, že ich nikto nežiada o súhlas, aby sa mohol uzavrieť mier! 

A tak hneď 25. decembra ráno nechali prebudiť ministra zahraničia Blinkena, a poslali ho do sveta vyzvedať! Blinken preto zatelefonoval svojmu čínskemu náprotivkovi Wang Yi, a snažil sa ho vyhrážkami donútiť, aby Američanom prezradil, na čom sa tesne pred Vianocami dohodli Berlín, Moskva a Peking.

Wang Yi sa Blinkenovi v telefóne diplomaticky vysmial, že ani Washingtonu nie je nič po tom, o čom sa dohovárajú tri suverénne štáty sveta; a mazane Blinkena odkázal na nemeckú ministerku Baerbockovú, ktorá mu určite rada zase všetko vykotkodáka. Lenže Baerbocková, ktorá je hlavnou americkou agentkou v Berlínskom ústredí kancelára Scholza, vedela len to isté, čo Washington; že cez Vianoce sa Paríž, Berlín, Moskva a Peking začali spoločne dohovárať proti USA! Ale nepoznala podrobnosti. Ako vidíte, svet v roku 2023 možno čakajú prevratné zmeny, a tak si ich v dnešnej analýze rozoberieme podrobnejšie, tým skôr, že od našich médií sa nič nedozviete.

Nová os svetovej politiky sa začala rodiť v utorok pred Vianocami

V ten deň, po nečakanej, vraj takmer konšpiračnej porade s nemeckým kancelárom Scholzom, zatelefonoval nemecký prezident Steinmeier čínskemu prezidentovi Xi; a ešte než spolu dohovorili, už z Moskvy vzlietlo ruské vládne lietadlo s Medvedevom na palube, a nabralo kurz na Peking! Tam potom v stredu Medvedev na uzavretom stretnutí téte á téte odovzdal z ruky do ruky prezidentovi Xi prísne dôvernú zložku od Putina.

Akonáhle sa toto vo Washingtone dozvedeli, začali panikáriť, pretože si uvedomili, že postavenie svetového žandára sa začalo otriasať v základoch. Nemecký prezident Steinmeier totiž nie je len tak niekto (ako, až na jednu výnimku, všetci českí prezidentskí kandidáti), ale ostrieľaný, dlhoročný medzinárodný diplomat, a skvelý zákulisný vyjednávač. Spolu s kancelárom Scholzom sú starí známi, a Steinmeier má perfektné komunikačné kanály s nemeckými a francúzskymi priemyselníkmi a politikmi. Tí všetci sú spoločne s talianskymi partnermi silne nespokojní s US politikou podpory Ukrajiny, a Bruselskými sankciami na Rusko, ktoré ničia európsky priemysel, ale prinášajú zisky iba USA. Preto sa všetci ticho dohovorili, a vyslali ostrieľaného Steinmeira opäť vyjednať mier!

(Foto: Nemecký prezident Frank Walter Steinmeier, ktorý pokazil Bidenovi tohtoročné vianoce, tým že s Medvedevom a Wang Yi bez súhlasu USA začal vyjednával mier na Ukrajine a koniec sankcií! )

Steinmeier už v roku 2015 vyjednal kľúčový bod v Minskom protokole o ukončení ukrajinského konfliktu, tzv. Steinmeierovu formulu. Jej podstatou bolo záväzné dojednanie všetkých strán konfliktu a EÚ, že na rebelských územiach dôjde k usporiadaniu volieb, a ak tieto voľby prebehnú podľa pozorovateľov OBSE spravodlivo, bude zaručená rebelským územiam mimoriadne rozsiahla samostatnosť vo vnútri Ukrajiny. Ukrajina by sa tak defacto stala voľnou konfederáciou, a Kyjev by nemal na Rebelské republiky žiadny vplyv, ani by z nich nevyberal dane. Zelenský dokonca v roku 2019 na Steinmeierovu formulu pristúpil, ale ukrajinskí nacionalisti a US-demokrati ho okamžite pritlačili k stene a donútili, aby otočil, a zabránil uskutočneniu dojednaných volieb

Nedávne slová Merklovej, o tom, že Minské dohody predstavovali iba trik Západu, ako získať čas na prípravu ukrajinskej armády na boj s Rusmi, sú vo svetle vianočných dohôd zrejme len zastierací manéver, pretože Steinmeier a Merklová sú starí spolupracovníci, a vždy doteraz rokovali vo vzájomnej zhode. Merklová teda mala za úlohu svojim vyhlásením odvrátiť pozornosť USA od prebiehajúcich vyjednávaní v Pekingu, a to sa jej evidentne podarilo.

Peking síce bohatne na sankciách pre Rusko ešte možno viac ako USA, ale sleduje dlhodobejší cieľ. Tým je postupné mäkké (soft) vytláčanie USA z Európy. Peking chce silnú, prosperujúcu, suverénnu Európu, rovnako ako prosperujúce Rusko, čo je opakom politiky Biden demokratov, ktorí potrebujú slabú a nekonkurencieschopnú Európu aj Rusko, aby získali zdroje a prostriedky na konflikt s Čínou. Bruselská komisia v tomto súboji hrá úlohu trójskeho koňa USA v Európe.

Vzhľadom na toto zložité pozadie týchto vianočných vyjednávaní USA vycítili, že niečo nie je v poriadku, keď Steinmeier z ničoho nič telefonoval so Xi Jinpingom, a Medvedev sa už na druhý deň náhle objavil v Pekingu. USA boli už tak v poslednom polroku značne znepokojené, že vzťahy Pekingu s Nemeckom a Ruskom sa v poslednom polroku značne zlepšili a upevnili. Teraz všetko len gradovalo, pretože USA si zrazu uvedomili, že by ich ostatné mocnosti mohli ľahko vyšachovať z ukrajinskej partie.

  1. Xi telefonicky predložil Steinmeierovi trojbodový návrh na rozvoj vzťahov medzi Čínou a Nemeckom a vyhlásil, že  Čína a Nemecko boli vždy partnermi dialógu, rozvoja a spolupráce, ako aj partnermi na riešenie globálnych výziev.
  2. Podobne na stretnutí s Medvedevom Xi zdôraznil, že Čína je pripravená spolupracovať s Ruskom na neustálom presadzovaní čínsko-ruských vzťahov v novej ére a zabezpečovaní spravodlivejšieho globálneho vládnutia.
  3. Pri oboch rokovaniach spomínal Xi Ukrajinu a zdôraznil, že Čína zostáva odhodlaná podporovať mierové rokovania, (Steinmeierovi), a Čína zostáva odhodlaná podporovať aktívne mierové rokovania, (Medvedevovi).
  4. Rokovania Berlína a Pekingu, ktoré vyústili do vianočných dohôd, začali v novembri, návštevou kancelára Olafa Scholza v Číne, pri ktorej bol sprevádzaný delegáciou najvyšších nemeckých priemyselníkov, a skončili Steinmeierovým telefonátom minulý týždeň!
  5. Súčasná proamerická ministerka zahraničia Nemecka Annalena Baerbocková sa sama naivne vyradila z rokovaní, tým že dištancovala od návštevy kancelára Scholza v Číne, a o výsledkoch rokovaní, tak už nebola ani informovaná!
  6. Steinmeierov vianočný telefonát prezidentovi Xi Jinping evidentne potvrdil, že Scholz stále postupuje podľa tzv. plánu Merkelovej na konštruktívne vzťahy s Čínou a Ruskom bez ohľadu na názory USA.
  7. Nie je tiež náhodou, že nemeckí ministri v poslednej dobe verejne napádali americké ropné spoločnosti, ktoré drzo využívajú terajšiu európsku energetickú krízu na dosiahnutie závratných ziskov predajom plynu za trojnásobok až štvornásobok jeho domácej ceny v USA.
  8. Svoju úlohu v súčasnej zmene kurzu Berlína určite zohralo aj zničenie plynovodu Nord Stream, ktoré spôsobilo začiatok migrácie nemeckého priemyslu do USA, Číny a Indie!
  9. Čína včera odvolala z postu ministra zahraničných vecí hlavného vyjednávača vianočných dohôd, a priateľa Lavrova, Wang Yi, a to v súvislosti s jeho októbrovým povýšením do politbyra UV KSČíny. Všimnite si, bol odvolaný, až po rokovaniach, a nie po povýšení!
  10. Čína včera vymenovala za nového ministra zahraničných vecí doterajšieho veľvyslanca v USA Qin Gang. Ten je jednak osobným priateľom prezidenta Xi Jinping, ale hlavne prvým vlčím bojovníkom vo funkcii majstra zahraničia Číny. Vlčí bojovníci sú čínski politici, ktorí sa v posledných 10 rokoch zoskupili okolo prezidenta Xi, a namiesto tradičnej opatrnej čínskej proamerickej servilnej zahraničnej politiky, presadili ostro konfrontačný kurz proti nátlaku USA!

Záver: Nemci si uvedomili, že národ bez priemyslu nemôže byť slobodným a suverénnym národom, a preto sa pustili s tichou podporou Francúzov do zložitej politickej hry proti USA. My môžeme byť jedine radi, pretože vojna aj sankcie, a s nimi drahota možno už čoskoro skončí.

AUTOR: Michael Svätoš

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Merkel priznáva: PRAVDA o vojne na Ukrajine, Západ ju pánoval pred mnohými rokmi

Skutočný príbeh o Ukrajine a o Minských dohodách, ktorými Ukrajina iba získala dostatok času na to, aby mohla zbrojiť. Využili ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

PLÁN "RAFI"! USA SA CHÝSTAJÚ ZLIKVIDOVAŤ PUTINA! Koľko USD je teraz 33 strieborných? A kto sa o nich hlási?

Najväčší experti Pentagonu pred pár dňami vypočítali, že USA už bohužiaľ nemajú dosť dolárov, aby v súčasnom konflikte porazili Rusko. A ...
Spravodajstvo

Reakcia Harabina na obžalobu: Považujem to za ideálnu prezidentskú kampaň. Presne ako u Trumpa

Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na expredsedu Najvyššieho súdu a exministra spravodlivosti Štefana Harabina. Dôvodom je status, ktorý napísal vlani vo ...
Spravodajstvo

Mierová výzva od občanov sa na Globsec nedostala

Zistili sme, že na Globsecu 2023 sa zúčastňujú len osoby, ktoré veľmi pravdepodobne žiadnu mierovú zmluvu, či mierové návrhy neprednesú. ...
Spravodajstvo

Plandémia 3: Veľké prebudenie 

Tento dokumentárny zážitok skladá zakázané kúsky skladačky, aby odhalil celkový obraz toho, čo sa skutočne deje vo svete. Veľké prebudenie má ...
Aktualizované 9.6. 00:15
Spravodajstvo

„Scholz je sraľo!,“ reaguje Harabin na falošné obvinenia nemeckého vodcu v súvislosti s teroristickým útokom na priehradu Kachovka

Bývalý minister spravodlivosti SR a niekdajší predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin poukazuje na dezinformačnú kampaň politikov kolektívneho Západu a ...
Aktualizované 9.6. 23:18
Spravodajstvo

HROBÁRKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY – AKTIVISTKA ZUZANA ČAPUTOVÁ. Svojimi “žalmami” žiada zahraničie o intervenciu proti Slovákom

Aktualizácia: Rozhovor „Pekný deň s JUDr. Adrianou Krajníkovou na Slobodnom vysielači“ Bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko je fanatická aktivistka Zuzana Čaputová ...
Spravodajstvo

MEGALOMÁNSKY TUNEL NA ŠTÁTNY ROZPOČET A BEZPEČNOSTNÁ HROZBA VYŠE 21 MILIÓNOV EUR - Čaputovej korupcia z našich peňazí

MEGALOMÁNSKY TUNEL NA ŠTÁTNY ROZPOČET A BEZPEČNOSTNÁ HROZBA! VYŠE 21 MILIÓNOV EUR NA USÍDLENIE MIGRANTOV NA SLOVENSKO POD TAKTOVKOU ČAPUTOVEJ ...
Aktualizované 10.6. 00:27
Spravodajstvo

Odišla legenda Milka Zimková

„Zarmucuje ma, ako už roky počúvame a čítame o tom, že náš mozog – hlavne u mladých ľudí – akoby spakruky disponoval ...
Aktualizované 9.6. 00:44
Spravodajstvo

Rusko sa nemôže ubrániť bez použitia jadrových zbraní! - Martin Koller

Vojenský analytik Martin Koller komentuje súčasné udalosti a tvrdí, že Rusko sa nemôže ubrániť bez použitia jadrových zbraní! Vojenský analytik ...
Spravodajstvo

PhDr. Marta Danielová, predsedníčka Rady pre mediálne služby, zneužíva právomoc verejného činiteľa na šikanovanie rádia SLOBODNÝ VYSIELAČ

Všetko, čo sa na Slovensku deje, má svoju previazanosť a kauzálnu „logickosť“. Po vypuknutí umelo vytvorenej pandémie Covid 19 (Cov je ...
Aktualizované 10.6. 00:51
Spravodajstvo

Prezidenti B9 sa zaviazali nahnať občanov do vojny proti Rusku na príkaz USA…

Foto: zdroj, AUTOR: IVAN ŠTUBŇA So záujmom som si prečítal lživé vyhlásenie prezidentov B9 zo samitu v Bratislave. Vrcholoví predstavitelia sa ...