Uniknuté dokumenty z Pentagonu (nielen) o vojne na Ukrajine: jedná sa o podvod CIA?

15. apríla 2023

Posledné uniknuté dokumenty z amerického Pentagonu ukazujú, že Ukrajine dochádza munícia a nebude sa môcť pokračovať očakávanej protiofenzíve. 

Lenže aký naratív bude využitý v reakcii na tento únik?  To je podstatné a o tom viac vo videu:

↓ Video so slovenským dabingom ↓

Originál videa publikovaný TU : 14. apríla 2023

Prepis:

JP: Biely dom hovorí, nech o únikoch z Pentagonu neinformujeme. Toto preberám od antiwar.com. Biely dom varoval médiá pred zverejňovaním informácií obsiahnutých v prísne tajných dokumentoch uniknutých z Pentagonu a ďalších amerických agentúr, ktoré sa objavili na internete. „Bez toho, aby bola potvrdená platnosť dokumentov, ide o informácie, ktoré nemajú na verejnosti čo robiť,“ hovorca Rady Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Kirby novinárom povedal.

„Nemá to čo robiť, ak dovolíte, na titulných stránkach novín alebo v televízii, nie je to určené pre verejnú spotrebu a nemalo by to byť vonku,“ dodal. Dokumenty sa prvýkrát objavili na Discorde, platforme pre zasielanie správ, ktorú používajú hráči a samozrejme členovia Media Monarchy. A väčšina z nich sa zdá byť autentická, pretože Bidenova vláda sa snaží únik kontrolovať. Kirby pripustil, že administratíva netuší, či dôjde k ďalším únikom.

A na druhý deň v utorok potom minister obrany a bývalý člen predstavenstva spoločnosti Raytheon, ktorý počas prvých troch mesiacov svojho pôsobenia s Bidenom udelil Raytheonu vládne zákazky v hodnote 2,36 miliardy dolárov… minister obrany a bývalý člen správnej rady Raytheonu, Lloyd Austin sľúbil, že obráti každý kameň, aby našiel zdroj únikov. „Nemôžem povedať viac, kým prebieha vyšetrovanie ministerstva spravodlivosti, ale berieme to veľmi vážne,“ povedal.

Niektoré z únikov ukazujú vojnové plány USA pre Ukrajinu, a odhaľujú, že Washington sa domnieva, že Kyjevu dochádza protivzdušná obrana a nebude sa môcť brániť v očakávanej jarnej protiofenzíve. Úniky tiež odhaľujú, že USA špehujú svojich spojencov vrátane Ukrajiny, Izraela, vzájomne samozrejme, Južnej Kórey a Maďarska. Ide o veľmi vážnu záležitosť národnej bezpečnosti. A diskutovalo sa o nej v tlačovom stredisku Bieleho domu chvíľu po tom, čo tam bol veľkonočný zajačik. Vnímaš, aké je to vážne? Niekedy, alebo skôr často, mi pripadá, že nám vládnu deti.

JC: Klaunský svet, čo iné na to povedať. Ale neviem, možno to bol symbol, že máme „nasledovať bieleho králika“ a možno QAnon je skutočný a pracuje teraz pre Bidena. Každopádne, späť do reality, skutočná otázka s týmto príbehom je, čo je skutočný naratív tu?

↓ Video v origináli s českými titulkami ↓

No, vláda hovorí: Hej, ľudia, ale nie, tieto úniky, nehovorte o úniku. A teraz je to všade. A najviac správ, ktoré som o tom videl v mainstreame, je v BBC. Neviem, ako vážne to máme brať a čo to vlastne odhalilo? Myslím, že už sú tam nejaké geopolitické dôsledky niektorých pikantností, tu jeden príklad z antiwar.com. „Úniky informácií, ktoré ukazujú, že USA špehovali Južnú Kóreu, vyvolali v Seoule pobúrenie.“ Čo opäť, aj naratívne, je to naozaj nová správa?

Mohli by sme sa vrátiť do roku 2013: „Americká špionážna agentúra odpočúvala sídlo OSN,“ podľa Spiegelu. A 2021: „USA špehovali Merkelovú a ďalších Európanov cez dánske káble.“ Takže… panebože, USA špehujú svojich spojencov. Páni. Šokujúca správa. Samozrejme to nie je novinka pre nikoho na svete, diplomaticky povedané. Ale keď už sme to povedali, akonáhle to vyjde najavo a začne sa o tom informovať, samozrejme aby si aspoň zachoval tvár, Seoul musí povedať: „Môj bože, kto mohol tušiť, že to USA robia.“ A stáva sa z toho geopolitická záležitosť .

Takže pravdepodobne by nechceli, aby to vyšlo najavo, ani USA, ani Južná Kórea by nechceli, aby to bolo zverejnené. Takže si myslím, že v tomto zmysle to môže mať nejakú reálnosť. Potom tu máme uniknutý dokument, čo hovorí, že Ukrajine môžu začiatkom mája dôjsť rakety protivzdušnej obrany. Panebože, dochádza im munícia pre tie ruské systémy protivzdušnej obrany.

A v máji Rusko bude schopné ich prevalcovať kvôli svojej prevahe vo vzduchu, čím chcú povedať čo? Aha, oni potrebujú väčšiu podporu. Takže viac dolárov a viac zbraní na Ukrajinu, že áno. Prebieha tu množstvo rôznych naratívnych stratégií. Dôležité na tom nie je ani tak to, čo je obsiahnuté v samotných únikoch, ako skôr to, aký bude meta-naratív tých únikov.

To zase vyvolá strašidlo ruských hackerov, a že sú za každým rohom a že musíme reštrukturalizovať internet a že budete musieť snímať odtlačky prstov, aby ste sa dostali na internet. No, tu je zaujímavý druh zvratu v tomto naratíve. Inštitút Rona Paula, ktorý nie je známy tým, že by bol protiruský, v skutočnosti je pravý opak, práve publikoval článok Thomasa Lipscomba: „Prečo Putin možno odhalil americké/NATO dokumenty o ukrajinskej operácii “.

Je to úplná špekulácia. Špekuluje o tom, že možno Putin chce ospravedlniť ukrajinskú špeciálnu vojenskú operáciu, nenazývajte to vojnou, tým, že povie: „Pozrite sa na tieto dokumenty, kde sa hovorí o týchto veciach, nepochádza to odo mňa, to pochádza od nich.“ Aby sme boli spravodliví, sú tu určité veci, ktoré skutočne ukazujú týmto smerom. Uniknuté dokumenty ukazujú, že na Ukrajine sú jednotky špeciálnych operácií NATO, rovnako ako francúzske a britské.

A ďalšie špecifické kádre, takže to je niečo, čo by zase nemalo byť prekvapujúce, ale to, že to vychádza von a je to zrejme, keď nie potvrdené, tak aspoň naznačené tými dokumentmi, zase to nie je niečo, čo by chceli na verejnosti.

Dokumenty ukazujú, že agenti ukrajinskej špeciálnej služby SBU zaútočili na ruské sledovacie lietadlo v Bielorusku, z čoho boli pôvodne obvinení bieloruskí partizáni. Ale podľa všetkého to boli ukrajinské špeciálne jednotky, opäť niečo, na čo by Putin mohol prinajmenšom ukázať a povedať: „Vidíte, oni robia takéto typy operácií v krajinách tretích strán.“ Takže je tu nejaký aspekt toho, ale naozaj ten naratív na vrchole toho všetkého bude: „Panebože, tieto uniknuté dokumenty, ktoré idú na tú platformu Discord, ako to potlačíme a zaistíme, aby sa to nikdy neopakovalo?“ To bude reakcia.

Bez ohľadu na to, aký je skutočný príbeh a kto a kedy čo vypustil von a či je to všetko pravé, alebo všetko falošné, alebo nejaká ich kombinácia, reakcia na to bude skutočný príbeh. A ja nezadržujem dych a nečakám: „Dobre, ľudia, a čo, je to sloboda slova na internete, poďme ďalej,“ samozrejme to bude mať nejaké vážne dôsledky z hľadiska národnej bezpečnosti. To je spôsob, akým sa nakoniec chystajú potlačiť internet, a to v mene národnej bezpečnosti.

A práve takéto incidenty sú potrebné, aby sa vo verejnosti vzbudila aspoň myšlienka, že to bude nutné, aby sa začal zavádzať nejaký druh internetovej identifikácie a nebojte sa, Elon Musk a ďalší záchrancovia slobody slova budú pri tom, aby zaviedli skenovanie identity na Twitteri a ostatných sociálnych médií.

JP: To by mohlo pomôcť zmäkčiť Discord pre predaj Microsoftu, o čo sa v minulých rokoch veľmi zaujímali, ale tak nejako od toho odišli. James, mne to príde možno ako Occamova britva… pravdepodobne nejaký vojak, ktorý je obrovským fanúšikom videohier, ktorých je veľa, získal nejaké dokumenty a umiestnil ich na platformy, ktoré ako hráči používajú. To mi tiež v niečom pripomína možno Panama Papers. Na svojom programe samozrejme hrám klasické diely a čím dlhšie to robím, tým zaujímavejšie je hrať diely povedzme z tohto dňa roku 2016, a vidieť, aké je to poučné.

Ale nie je to tak dávno, čo som prehrával diely, keď sa hovorilo o Panama Papers. kde tieto veľké úniky sú niečo ako reklama na národné bezpečnostné agendy. Možno to zapadá do ďalšieho spôsobu, že konšpiračná kultúra, ako som hovoril… konšpiračná kultúra bola požieraná mainstreamovou kultúrou, a oni to predávajú späť všetkým, pretože je to super populárne.

Takže vzrušujúce príbehy únikov… myslím, že si opäť uvedomujú, ako sa tieto prvky dajú využiť a využívajú ich. Tam mi konečne došla tá extra irónia, že to vyšetruje ministerstvo spravodlivosti a my sme sa dozvedeli, že špehujeme spriatelené krajiny. Ministerstvo spravodlivosti nikdy nevynechalo príležitosť zmieniť sa o chobotnici Dannyho Casolara.

Ministerstvo spravodlivosti, ktoré ukradlo softvér a nainštalovalo doň zadné dvierka a predalo ho spriateleným národom, aby ich mohlo špehovať. To je dokonca akási verejne prijímaná verzia tohto príbehu. Zahrnieme odkazy… toto môže byť novší článok: Cez 100 ďalších tajných dokumentov sa objavujú online: Americké tajomstvá od Ukrajiny na Blízky východ do Číny. Tento odkaz na Zero Hedge zaradíme, ako skončíme tento prvý segment tu v našom programe číslo 516.

Preklad: David Formánek

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

USA sledujú svojich spojencov – Peter Sabela

Uniknuté dokumenty ukazujú, že USA má informátorov v generálnom štábe ruskej armády a v ruských spravodajských službách. Zaujímavý rozhovor s ...

Nasledujúci článok

KultúraMestá a Obce

Štartuje rozsiahla rekonštrukcia múzea Andyho Warhola

Župa realizuje unikátny projekt, ktorý zatraktívni kraj i Slovensko Prešovský samosprávny kraj odovzdaním staveniska zhotoviteľovi dnes oficiálne spustil projekt komplexnej rekonštrukcie ...
Spravodajstvo

Pozvánka na AntiGLOBSEC 2023

SHO pozýva na AntiGLOBSEC 2023: Vojnových štváčov nebudeme tolerovať na území nášho štátu Dámy a páni, v dňoch 29. až ...
Aktualizované 5.6. 09:38
Spravodajstvo

HROBÁRKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY – AKTIVISTKA ZUZANA ČAPUTOVÁ. Svojimi “žalmami” žiada zahraničie o intervenciu proti Slovákom

Bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko je fanatická aktivistka Zuzana Čaputová Na portáli POLITICO.eu vyšiel dňa 3.6.2023 článok s názvom „Slovensku hrozí, že ...
Spravodajstvo

Mierová výzva od občanov sa na Globsec nedostala

Zistili sme, že na Globsecu 2023 sa zúčastňujú len osoby, ktoré veľmi pravdepodobne žiadnu mierovú zmluvu, či mierové návrhy neprednesú. ...
Aktualizované 5.6. 10:21
Spravodajstvo

Plandémia 3: Veľké prebudenie 

Tento dokumentárny zážitok skladá zakázané kúsky skladačky, aby odhalil celkový obraz toho, čo sa skutočne deje vo svete. Veľké prebudenie má ...
Spravodajstvo

Dmitrij Medvedev nedávno vravel, prečo Ukrajina zmizne…

Medvedev: “Teraz je čas povedať, ako Ukrajina zmizne, ako aj aké je riziko obnovenia konfliktu v Európe a vo svete.” ...
Spravodajstvo

KINDŽAL ZNIČIL NADRADENOSŤ USA – Tibor Eliot Rostas

Pentagón oficiálne priznal, že v noci, 16. mája zničila ruská hypersonická raketa Kindžal protilietadlový raketový systém Patriot na predmestí Kyjeva. ...
Spravodajstvo

X. VÝROČIE Z&V – Záznam z podujatia v plnej kvalite

24.mája 2023 sa v Bratislave uskutočnilo podujatie pri príležitosti X. výročia časopisu Zem&Vek Program moderovali Erika Vincoureková a Dušan Marušák, ...
Spravodajstvo

PhDr. Marta Danielová, predsedníčka Rady pre mediálne služby, zneužíva právomoc verejného činiteľa na šikanovanie rádia SLOBODNÝ VYSIELAČ

Všetko, čo sa na Slovensku deje, má svoju previazanosť a kauzálnu „logickosť“. Po vypuknutí umelo vytvorenej pandémie Covid 19 (Cov je ...
Spravodajstvo

Najlepší v covide na svete | Jaroslav Turánek

Odrazu český Reflex píše: bola to pandémia rúšok, vakcín, lockdownov a nie covidu. Prečo náhle takto otočili? Rozhovor s farmakológom ...
Spravodajstvo

Žiadame Slovenskú akadémiu vied o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice

Žiadosť o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice Asociácia za život a rodinu o.z. iniciovala túto petíciu predseda SAV ...