Uniknuté dokumenty z Pentagonu (nielen) o vojne na Ukrajine: jedná sa o podvod CIA?

15. apríla 2023

Posledné uniknuté dokumenty z amerického Pentagonu ukazujú, že Ukrajine dochádza munícia a nebude sa môcť pokračovať očakávanej protiofenzíve. 

Lenže aký naratív bude využitý v reakcii na tento únik?  To je podstatné a o tom viac vo videu:

↓ Video so slovenským dabingom ↓

Originál videa publikovaný TU : 14. apríla 2023

Prepis:

JP: Biely dom hovorí, nech o únikoch z Pentagonu neinformujeme. Toto preberám od antiwar.com. Biely dom varoval médiá pred zverejňovaním informácií obsiahnutých v prísne tajných dokumentoch uniknutých z Pentagonu a ďalších amerických agentúr, ktoré sa objavili na internete. „Bez toho, aby bola potvrdená platnosť dokumentov, ide o informácie, ktoré nemajú na verejnosti čo robiť,“ hovorca Rady Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Kirby novinárom povedal.

„Nemá to čo robiť, ak dovolíte, na titulných stránkach novín alebo v televízii, nie je to určené pre verejnú spotrebu a nemalo by to byť vonku,“ dodal. Dokumenty sa prvýkrát objavili na Discorde, platforme pre zasielanie správ, ktorú používajú hráči a samozrejme členovia Media Monarchy. A väčšina z nich sa zdá byť autentická, pretože Bidenova vláda sa snaží únik kontrolovať. Kirby pripustil, že administratíva netuší, či dôjde k ďalším únikom.

A na druhý deň v utorok potom minister obrany a bývalý člen predstavenstva spoločnosti Raytheon, ktorý počas prvých troch mesiacov svojho pôsobenia s Bidenom udelil Raytheonu vládne zákazky v hodnote 2,36 miliardy dolárov… minister obrany a bývalý člen správnej rady Raytheonu, Lloyd Austin sľúbil, že obráti každý kameň, aby našiel zdroj únikov. „Nemôžem povedať viac, kým prebieha vyšetrovanie ministerstva spravodlivosti, ale berieme to veľmi vážne,“ povedal.

Niektoré z únikov ukazujú vojnové plány USA pre Ukrajinu, a odhaľujú, že Washington sa domnieva, že Kyjevu dochádza protivzdušná obrana a nebude sa môcť brániť v očakávanej jarnej protiofenzíve. Úniky tiež odhaľujú, že USA špehujú svojich spojencov vrátane Ukrajiny, Izraela, vzájomne samozrejme, Južnej Kórey a Maďarska. Ide o veľmi vážnu záležitosť národnej bezpečnosti. A diskutovalo sa o nej v tlačovom stredisku Bieleho domu chvíľu po tom, čo tam bol veľkonočný zajačik. Vnímaš, aké je to vážne? Niekedy, alebo skôr často, mi pripadá, že nám vládnu deti.

JC: Klaunský svet, čo iné na to povedať. Ale neviem, možno to bol symbol, že máme „nasledovať bieleho králika“ a možno QAnon je skutočný a pracuje teraz pre Bidena. Každopádne, späť do reality, skutočná otázka s týmto príbehom je, čo je skutočný naratív tu?

↓ Video v origináli s českými titulkami ↓

No, vláda hovorí: Hej, ľudia, ale nie, tieto úniky, nehovorte o úniku. A teraz je to všade. A najviac správ, ktoré som o tom videl v mainstreame, je v BBC. Neviem, ako vážne to máme brať a čo to vlastne odhalilo? Myslím, že už sú tam nejaké geopolitické dôsledky niektorých pikantností, tu jeden príklad z antiwar.com. „Úniky informácií, ktoré ukazujú, že USA špehovali Južnú Kóreu, vyvolali v Seoule pobúrenie.“ Čo opäť, aj naratívne, je to naozaj nová správa?

Mohli by sme sa vrátiť do roku 2013: „Americká špionážna agentúra odpočúvala sídlo OSN,“ podľa Spiegelu. A 2021: „USA špehovali Merkelovú a ďalších Európanov cez dánske káble.“ Takže… panebože, USA špehujú svojich spojencov. Páni. Šokujúca správa. Samozrejme to nie je novinka pre nikoho na svete, diplomaticky povedané. Ale keď už sme to povedali, akonáhle to vyjde najavo a začne sa o tom informovať, samozrejme aby si aspoň zachoval tvár, Seoul musí povedať: „Môj bože, kto mohol tušiť, že to USA robia.“ A stáva sa z toho geopolitická záležitosť .

Takže pravdepodobne by nechceli, aby to vyšlo najavo, ani USA, ani Južná Kórea by nechceli, aby to bolo zverejnené. Takže si myslím, že v tomto zmysle to môže mať nejakú reálnosť. Potom tu máme uniknutý dokument, čo hovorí, že Ukrajine môžu začiatkom mája dôjsť rakety protivzdušnej obrany. Panebože, dochádza im munícia pre tie ruské systémy protivzdušnej obrany.

A v máji Rusko bude schopné ich prevalcovať kvôli svojej prevahe vo vzduchu, čím chcú povedať čo? Aha, oni potrebujú väčšiu podporu. Takže viac dolárov a viac zbraní na Ukrajinu, že áno. Prebieha tu množstvo rôznych naratívnych stratégií. Dôležité na tom nie je ani tak to, čo je obsiahnuté v samotných únikoch, ako skôr to, aký bude meta-naratív tých únikov.

To zase vyvolá strašidlo ruských hackerov, a že sú za každým rohom a že musíme reštrukturalizovať internet a že budete musieť snímať odtlačky prstov, aby ste sa dostali na internet. No, tu je zaujímavý druh zvratu v tomto naratíve. Inštitút Rona Paula, ktorý nie je známy tým, že by bol protiruský, v skutočnosti je pravý opak, práve publikoval článok Thomasa Lipscomba: „Prečo Putin možno odhalil americké/NATO dokumenty o ukrajinskej operácii “.

Je to úplná špekulácia. Špekuluje o tom, že možno Putin chce ospravedlniť ukrajinskú špeciálnu vojenskú operáciu, nenazývajte to vojnou, tým, že povie: „Pozrite sa na tieto dokumenty, kde sa hovorí o týchto veciach, nepochádza to odo mňa, to pochádza od nich.“ Aby sme boli spravodliví, sú tu určité veci, ktoré skutočne ukazujú týmto smerom. Uniknuté dokumenty ukazujú, že na Ukrajine sú jednotky špeciálnych operácií NATO, rovnako ako francúzske a britské.

A ďalšie špecifické kádre, takže to je niečo, čo by zase nemalo byť prekvapujúce, ale to, že to vychádza von a je to zrejme, keď nie potvrdené, tak aspoň naznačené tými dokumentmi, zase to nie je niečo, čo by chceli na verejnosti.

Dokumenty ukazujú, že agenti ukrajinskej špeciálnej služby SBU zaútočili na ruské sledovacie lietadlo v Bielorusku, z čoho boli pôvodne obvinení bieloruskí partizáni. Ale podľa všetkého to boli ukrajinské špeciálne jednotky, opäť niečo, na čo by Putin mohol prinajmenšom ukázať a povedať: „Vidíte, oni robia takéto typy operácií v krajinách tretích strán.“ Takže je tu nejaký aspekt toho, ale naozaj ten naratív na vrchole toho všetkého bude: „Panebože, tieto uniknuté dokumenty, ktoré idú na tú platformu Discord, ako to potlačíme a zaistíme, aby sa to nikdy neopakovalo?“ To bude reakcia.

Bez ohľadu na to, aký je skutočný príbeh a kto a kedy čo vypustil von a či je to všetko pravé, alebo všetko falošné, alebo nejaká ich kombinácia, reakcia na to bude skutočný príbeh. A ja nezadržujem dych a nečakám: „Dobre, ľudia, a čo, je to sloboda slova na internete, poďme ďalej,“ samozrejme to bude mať nejaké vážne dôsledky z hľadiska národnej bezpečnosti. To je spôsob, akým sa nakoniec chystajú potlačiť internet, a to v mene národnej bezpečnosti.

A práve takéto incidenty sú potrebné, aby sa vo verejnosti vzbudila aspoň myšlienka, že to bude nutné, aby sa začal zavádzať nejaký druh internetovej identifikácie a nebojte sa, Elon Musk a ďalší záchrancovia slobody slova budú pri tom, aby zaviedli skenovanie identity na Twitteri a ostatných sociálnych médií.

JP: To by mohlo pomôcť zmäkčiť Discord pre predaj Microsoftu, o čo sa v minulých rokoch veľmi zaujímali, ale tak nejako od toho odišli. James, mne to príde možno ako Occamova britva… pravdepodobne nejaký vojak, ktorý je obrovským fanúšikom videohier, ktorých je veľa, získal nejaké dokumenty a umiestnil ich na platformy, ktoré ako hráči používajú. To mi tiež v niečom pripomína možno Panama Papers. Na svojom programe samozrejme hrám klasické diely a čím dlhšie to robím, tým zaujímavejšie je hrať diely povedzme z tohto dňa roku 2016, a vidieť, aké je to poučné.

Ale nie je to tak dávno, čo som prehrával diely, keď sa hovorilo o Panama Papers. kde tieto veľké úniky sú niečo ako reklama na národné bezpečnostné agendy. Možno to zapadá do ďalšieho spôsobu, že konšpiračná kultúra, ako som hovoril… konšpiračná kultúra bola požieraná mainstreamovou kultúrou, a oni to predávajú späť všetkým, pretože je to super populárne.

Takže vzrušujúce príbehy únikov… myslím, že si opäť uvedomujú, ako sa tieto prvky dajú využiť a využívajú ich. Tam mi konečne došla tá extra irónia, že to vyšetruje ministerstvo spravodlivosti a my sme sa dozvedeli, že špehujeme spriatelené krajiny. Ministerstvo spravodlivosti nikdy nevynechalo príležitosť zmieniť sa o chobotnici Dannyho Casolara.

Ministerstvo spravodlivosti, ktoré ukradlo softvér a nainštalovalo doň zadné dvierka a predalo ho spriateleným národom, aby ich mohlo špehovať. To je dokonca akási verejne prijímaná verzia tohto príbehu. Zahrnieme odkazy… toto môže byť novší článok: Cez 100 ďalších tajných dokumentov sa objavujú online: Americké tajomstvá od Ukrajiny na Blízky východ do Číny. Tento odkaz na Zero Hedge zaradíme, ako skončíme tento prvý segment tu v našom programe číslo 516.

Preklad: David Formánek

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

USA sledujú svojich spojencov – Peter Sabela

Uniknuté dokumenty ukazujú, že USA má informátorov v generálnom štábe ruskej armády a v ruských spravodajských službách. Zaujímavý rozhovor s ...

Nasledujúci článok

KultúraMestá a Obce

Štartuje rozsiahla rekonštrukcia múzea Andyho Warhola

Župa realizuje unikátny projekt, ktorý zatraktívni kraj i Slovensko Prešovský samosprávny kraj odovzdaním staveniska zhotoviteľovi dnes oficiálne spustil projekt komplexnej rekonštrukcie ...
Spravodajstvo

Slovensko a dobro zvíťazilo. Grupen orgazmus v Korčokovom tábore sa nekonal

Foto N – Tomáš Benedikovič Áno. Sabat v Korčokovom tábore a grupen orgazmus protislovenských síl sa nekonal. Tieto protislovenské sily ...
Aktualizované 14.4. 23:13
Spravodajstvo

„Nedeľná škola Slavice“ a „Chazarský golem“ na Slovanskom dvore v Alekšinciach

Foto: Eugen Rusnák AUTOR: EUGEN RUSNÁK Víkend na už veľmi dobre známom na celom Slovensku a v zahraničí Slovanskom dvore v Alekšinciach bol ...
Aktualizované 15.4. 21:59
Spravodajstvo

Konšpiračné výrony a hoaxy Aktualít

Aktuality zo Sorosovej stajne médií napísali článok pod názvom:„10 dôvodov, prečo vyhral Peter Pellegrini“ Považujem za potrebné uviesť niektoré fakty ...
Spravodajstvo

UMELÁ INTELIGENCIA A SLOVENSKO (ZNOVA) AKO PILOTNÁ KRAJINA

Peter Pellegrini, budúci prezident Slovenskej republiky, je zárukou zavádzania umelej inteligencie na Slovensku. Túto skutočnosť už ohlásil na tlačovke, ako ...
Aktualizované 13.4. 16:21
Spravodajstvo

VŠETKO JE NAOPAK - Štefan Harabin

Štefan Harabin: Uvalenie sankcií proti Ruskej federácii Európskou Úniou je protiprávne a zjavne v rozpore i s Ústavou SR Milí ...
Aktualizované 15.4. 22:45
Spravodajstvo

Všetko je inak: Orbán, Fico, Pellegrini - nová politika USA v Európe? Ukrajina, Taiwan...

PROTIPROUD TV vysiela ďalší rozhovor Petra Hájka s vojenským a bezpečnostným expertom Michalom Svatošom, ktorý opäť prináša prekvapivé informácie, ktoré ...
Spravodajstvo

Mierové rokovania začnú na Slovensku

Snímka: ba.foxy.sk Rusi už hovoria o mierových rokovaniach v Bratislave Voliči na Slovensku posilnili vplyv proruských síl v strednej Európe, ...
Spravodajstvo

Harabin: Toto je rozklad štátu! Výsmech všetkého...

Juraja Dobrotku nezákonne vyhodili zo slovenskej armády za nenosenie rúška! Milí priatelia. Dnes 11. 4. 2024 som bol na Mestskom ...
Spravodajstvo

Indoktrinovaný mozog – najdiabolskejšia vec, aká bola kedy vykonaná!

Molekulárny genetik Dr. Michael Nehls odhalil doposiaľ neidentifikovaný neurobiologický mechanizmus indoktrinácie, ktorý výrazne mení osobnosť. V rozhovore so známym americkým ...
Aktualizované 14.4. 22:55
Spravodajstvo

Vyšetrovací výbor vyšetruje spojenie firmy Burisma s teroristickými útokmi v Rusku

Vyšetrovací výbor Ruska v utorok oznámil začatie trestného konania podľa článku o financovaní terorizmu. Do podozrenia sa dostala notoricky známa ...