Queen Elizabeth II je mŕtva… prezident krajiny Rizman vycestoval na pohreb a my to platíme

19. septembra 2022

Preklad: Prezident Slovenska Juraj Rizman (vpravo) a delegácia prejavili úctu Kráľovnej Alžbete II. počas pohrebného aktu Westminster Hall v Londýne 18. septembra 2022

(Americká) delegátka Zuzana Čaputová a prezident Slovenskej republiky greenpeasák Juraj Rizman 

Priatelia, tak toto je trapas, aký si Zuzana pravdepobodne ani nedokázala predstaviť. Ako hlavu štátu ju pozvali na „udalosť roka“ medzi ostatných papalášov a tlačová agentúra svetového formátu úplne odignorovala jej status a osobu. 

Asi sa im to v tom zbernom autobuse cestou na pohreb nejako poplietlo.

Uvedomujem si, že chlieb ani elektrina lacnejšie nebudú a možno sa nám opäť spravodajské služby snažia naznačiť blízku budúcnosť, ale tento prešľap si nenechám pre seba.

Tak teda, na Zuzanu! 🥂

Katarina Boková

Ach jaj, ako keby nám títo dvaja nenarobili už dosť hanby vo svete… 

Svetové médiá označili za prezidenta Slovenskej republiky frajera Zuzany Čaputovej. Je naozaj nepochopiteľné ako to naše médiá zľahčujú a poukazujú na údajnú chybu ich zahraničného kolegu, ktorý takto tituloval nejakého eko-aktivistu Riznama. 

Nie, chyba nie je v novinárovi, chyba je v tom, že evidentne naša “hlava štátu” vystupuje navonok tak, že ju za hlavu štátu nikto v skutočnosti ani nepovažuje a ani nerešpektuje. 

Hlava štátu má podľa Ústavy Slovenskej republiky už 30 rokov primárne zastupovať Slovenskú republiku navonok. Tá naša úplne zjavne nezastupuje republiku ani navonok, ani si poriadne neplní funkciu vo vzťahu k občanom dovnútra štátu. 

Vraj ľudia na sociálnych sieťach sa na tomto obrovskom trapase dnes dobre zabávajú. Mne to vôbec nepríde vtipné, priatelia, že nám vo svete robia títo ľudia takúto obrovskú hanbu. 

A vraj 86. “najvplyvnejšia” žena sveta.  Nuž, aspoň konečne vieme, kto u nás v skutočnosti ťahá za nitky…

Monika Soročínová zdroj: FB

Harabinov odkaz Vlastencom

Milí Vlastenci,

tragédia je v tom, že v zámene Rizman za Čaputovú bez najmenších pochybnosti nejde o náhodu, ale o nesporný konkrétny odkaz Anglosasov, že s existenciou samostatného Slovenska v rámci nového usporiadania stredo-európskeho priestoru oni (Anglosasi), i napriek lokajsko-otrockej poslušnosti našich idiotských elít v riadiacich štruktúrach štátu vo vzťahu k ním, žiaľ nerátajú.

Iba na podklade budúcej normalizácie vzťahov s Ruskou federáciou, ktorá nám ako jediná, novo sa narodená super-veľmoc, môže garantovať dnešné hranice, zachránime štátoprávne Slovensko.

Vážený pán minister, milý priateľu, dlho obdivujem Tvoje postoje, analýzy, postrehy, upozornenia a presne rezané pomenovania problémov, vzťahov a ohrození. Štefan, aj za to si Ťa vážim. Dobre že si teraz a tu, lebo Tvoj hlas je potrebný. Marián Servátka
PS: Pri spisovaní zoznamov hostí sa môžu stať všelijaké prešľapy. Ale nie pri hlavách štátov v tak váženej monarchii a k tomu na pohrebe zabalzamovanej panovníčky. Veľmocenský prístup si všíma hráčov v Extra lige, možno ešte v skupine A. Hráči divízie či skupiny C sú napriek poslušnosti prehliadaní. Z tejto skupiny si všimnú iba osobnosti, ktoré nepritakávajú, ale presadzujú záujmy svojej vlasti. Jeden taký vyčnieva na juh od našich hraníc. Toho berú vážne /a mali by sme aj my, vieme prečo/. Milenec pani Čaputovej sa však takto dostal na výslnie. Ona tam bola s milencom. Zakrýva sa to pojmom partner. Ale existuje v spoločenskej praxi uzavretie partnerského vzťahu? Ak áno, vtedy to je v poriadku. Ináč je to milenec, pardon, asi partner.
srandičky Zuzany a aj iných… verím, že to nie je omyl novinára, ale úmysel, ktorým jasne odkazujú na to, čo presne tým myslia. 
Na FB Čaputová zverejnila, ako ju to pobavilo, teda ona funkciu prezidenta SR berie ako jeden veľký špás zrejme
Janka(HraJ)

Štefan Harabin

Je mi do plaču

Ako povedal vysoký dôstojník vo filme „Černi baróni“ z 1992: *chce se mi blít*

Je neuveriteľné, kde sa môže dostať úroveň.

Skutočne na *pobavenie*! Dobre som počul? Slovensko sa volá *krajina* A hlava štátu *Juraj Rizman*. Nuž keď niekto niečo *citlivo vníma?*

Na dcéru bola podstatne dotklivejšia. To je logické a pochopiteľné. Je matkou a svoje dieťa musí ochraňovať. Aj pred Tarabom. Ale krajinu, Tam ako mnohokrát predviedla, žiaden vzťah nehrozí!!!
*Verba movent, exempla trahunt* (slová povzbudzujú, príklady tiahnu)

Čo takto, nazvať Alžbetu II. ako III.? Bidena Bidetom a na USA/DSA unijnú zástavu dať tak o dve tri hviezdičky menej. Je však dôležité, či sa takto udeje v prostredí „privátnom“ alebo na oficiálnej scéne, ba až v protokolárnom prostredí.

Ale čože! Je to na pobavenie! No nie? Tak zareagovala ZuČa. Možno ona na naše zdesenie *necitlivo vníma* funkciu hlavy štátu. Teda na pobavenie. A baví sa dobre? Je naozaj zábavné komoliť mená, zamieňať funkcie….etc.

Do „riti“ s protokolom. Že si nás vo svete mýlia so Slovinskom, na to sme si museli zvyknúť. Ale aby sa pobavila na takýchto „neokrôchanostiach“ dokonca „hlava štátu“, tak na to sa zvyknúť nedá.

Dovetok k môjmu názoru na Rizmanovskú aféru.

*Kráľ Midas má oslie uši.*

Vo Frýgii v Malej Ázii vládol pred dávnymi časmi kráľ Midas, veľký ctiteľ boha Dionýza. Býval vo skvelom hrade a bol nesmierne bohatý. Sám si o sebe myslel, že je aj nesmierne šikovný, že všetkému rozumie a o všetkom vie najlepšie rozhodnúť iba on. A ako to už býva, pretože bol kráľom a mal moc, nik mu jeho namyslenosť nevyvracal.
A pritom všetci trpíme nauzeou. Je nám na vracanie.

A prečo toto všetko? Ako sa vraví: Koľko hláv, toľko kapusty. Názorov i postojov je neúrekom. A oficiálne stanovisko?
*Nedopatrením, či neprofesionalitou, alebo akousi chybou „kolegov“?* Ha, ha…Ten, čo to takto chcel vyviniť, má vlastne pravdu. Ale nie v predmete vety „informujúcej“, kam sa to snažil nasmerovať túto snahu-kamufláž. Pravda je v podmete „tej istej vety: *Kolegovia*. Je až k neuvereniu, ako bez mučenia sa priznáva z myšlienkovej súhry a zo spolupáchateľstva. Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj!“
Avšak platí aj:
Keby si bol mlčal, boli by ťa naďalej pokladali za filozofa, povedal filozof a teológ Anicius Manlius Severinus Boethius, ktorý sa narodil v Ríme ako syn konzula a slúžil ako vládny úradník na ostrogótskom kráľovskom dvore. Zdá sa, že svojho receptu sa sám nedržal, lebo ostrogótsky kráľ Teodorich Veľký ho dal popraviť kvôli podozreniu zo sprisahania.

Je to také Hamletovské bytie medzi dvoma mlynskými kameňmi. Mlčanie? Angažovanosť v službe dobrá či zla? Nech sa páči. Slobodná volenka.

Ako bolo tu spomenuté. Ide teda o konkrétny odkaz Anglosasov? A teda o existenciu samostatného Slovenska? Zrejme. Ale s bubnom na zajace sa nechodí. Som presvedčený, že ide o jeden z lakmusových papierikov. Akej submisivity, servility a slepej poslušnosti sú nositelia štátnosti, zákonodarnosti a moci schopní a ochotní ešte podstúpiť? Rektálna kariéra kolonoskopov.

A tu je aj odpoveď na otázku o potrebe zmeny. A nielen na vnútroštátnej scéne. {Matúš 15:14 SSV „Nechajte ich. Sú slepými vodcami slepých. A keď slepý vedie slepého, obaja padnú do jamy.“} …skôr nenechajte.

Nehľadajme za tím výlučne len čisté politikum súperiacich… Jedna sa skôr o zúfalý výkrik putujúcich na púšti….

*Ako Mojžiš vyzdvihol na púšti hada, tak musí byť vyzdvihnutý aj Syn človeka, aby každý, kto verí, mal v ňom večný život* (Exodus).

PS: Aký diametrálny postoj, ktorý som popísal v postrehu:
*Blíži sa čas opustiť EÚ, vyhlásil Orbán za zatvorenými dverami*

Francúzsky prezident Emmanuel Macron so svojou ženou Brigitte sa poklonili pri rakve Alžbety II. v teniskách. Mon Dieu

ЯHR 19. Septembra 2022, Pohorelská Maša

Korporátne médiá na pohrebe britskej kráľovnej Alžbety II. oficiálne zrušili Čaputovú: Slovenským prezidentom je vraj Juraj Rizman. Po oprave to “vylepšili” a Rizmana označili za manžela slovenskej hlavy štátu. „Ležím na zemi a plačem od smiechu. Prezident Juraj Rizman so svojou delegáciou,“ reaguje Blaha

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Posledné obdobie ľudstva - Peter Staněk

Sme v prechodovom období, ktoré mení charakter spoločnosti raz za tisíce rokov. Ukázalo sa, že spoločnosť založená na neobmedzenej spotrebe, ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Prekvapivá informácia k akcii na Ukrajine

Články 106 a 107 Charty OSN: Nakoniec to niekto zdieľal na FB. Vedel som, že to niekde je, ale nehľadal ...
Spravodajstvo

Liberálny progresivizmus je ako rakovina

Liberalizmus a liberálny progresivizmus sú ideológie pretavené do politík liberálnej demokracie, ktorá v materiálnom jadre ústavy nemá miesto. S odkazom na Čl. ...
Aktualizované 17.7. 00:06
Spravodajstvo

Ostreľovači čakali až atentátnik začne strieľať

Na mieste streľby boli totiž svedkovia a jeden z nich poskytol autentický a necenzurovaný rozhovor pre britskú BBC, že spolu ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
Spravodajstvo

Pellegrini pri návšteve Poľska ďakuje z pozície  predsedu, už nie je prezident?

Štefan Harabin: VLASTIZRADA! Prezident nepozná právo, nerešpektuje rozsudok Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 2. 2. 2024 a porušuje medzinárodné ...
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...
Spravodajstvo

Vojenská operácia na Ukrajine, deň 866 sa priamo dotýka aj nás

Alexander Polegenko/TASS Ruské ozbrojené sily včera začali skupinový úder na vojenské priemyselné objekty a letecké základne na Ukrajine, nešetrili ani ...
Aktualizované 17.7. 00:51
Spravodajstvo

Smutná tvár Putina – je rozhodnuté

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve Podľa Viktora Orbána smeruje ...
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...