Putin zrazil mocnými údermi Macrona na kolená. Macron zúri a chystá pomstu! 

21. januára 2024

Michael Svatoš

Putin obetoval dve staré lietadlá, aby vyčuchal strategické ciele, a zničil ich! Geniálne!

Putin je mazaný ako líška! Pred pár dňami spustili západné médiá oslavné triády, že sa Ukrajine podarilo zostreliť dve ruské vraj nenahraditeľné lietadlá A-50 Berijev, a Il-22m. Skutočnosť však je však presne opačná. Il-22m poškodenie prežil a bezpečne pristál, osud A-50 nie je presne známy. Ale hlavne, Putin vyslal obe lietadlá ako návnadu, a tretie lietadlo Il-20m Elint, a ďalšie moderné ruské stíhačky SU-35 pritom nasávali elektronické dáta, ktoré ukrajinské štáby a jednotky PVO začali chrliť vo veľkom, aby A-50 zostrelili. Hlavným cieľom operácie však bolo vyčuchať ukrajinské bunkre a úkryty, odkiaľ sa riadia útoky dronov v oblasti severne od Krymu, a z ktorých „západní“ špecialisti ovládajú zložité západné raketové a elektronické zbrane a systémy. Likvidácia týchto cieľov je totiž dôležitá pre úspech očakávanej ruskej ofenzívy. V analýze všetko postupne vysvetlíme.

Nové A-100 Berijev nahrádzajú vyraďované A-50 od jari roku 2022

1) Českom sa šíria správy, že lietadlá A-50, známe ako ruský AWACS, čiže lietadlá včasnej výstrahy, sú pre Putina nenahraditeľné, má ich len pár, a zostrelenie jedného, ​​tak značne oslabilo ruské letectvo. Lietadlo A-50 je pritom na konci svojej technologickej životnosti, a ruská armáda ich od roku 2022 nahrádza úplne novými strojmi A-100. Na začiatku vojny na Ukrajine malo ruské letectvo asi 16 lietadiel A-50, z ktorých prevádzkyschopných bolo 9 až 11. Na začiatku vojny boli všetky prevádzkyschopné lietadlá A-50 intenzívne nasadené, pretože koordinovala letecký výsadok na kyjevské letiská a jeho vzdušnú podporu. Po ukončení operácií v Kyjeve zostali iba 3 stroje A-50 prevádzkyschopné, zvyšok utrpel rôzne poruchy vďaka intenzite s akou boli nasadené. Lietadlá A-50 sú primárne riadiace veliteľské strediská pre 10 starších ruských stíhačiek, či stíhacích bombardérov, a sú vybavené zastaraným radarom s dosahom 650 km proti veľkým vzdušným cieľom. Akonáhle ruské letectvo prešlo na lietadlá SU-35, SU-34, a modernejšie stroje, Berijev A-50 stratil svoje strategické opodstatnenie, ako lietadlo včasnej výstrahy a operačné vzdušné letecké stredisko, a bol tak vo vojne na Ukrajine bezo zvyšku spotrebovaný, čo sa týka zvyšku kapacity leteckých hodín a prevádzkových limitov jeho zastaraných prístrojov.  

2) Pre pochopenie prečo Ukrajinci na Putinov lep tak ochotne skočili sú dôležité dva obrázky nižšie. Na prvom je znázornené radarové pokrytie Krymu z hlavného ruského radaru PVO umiestneného na stožiari vo výške 50 metrov nad zemou v Jevpatoriji. Zeleno je vyznačená oblasť, v ktorej radar nevidí objekty vo výške do 20 metrov nad povrchom, žlto vo výške do 100 metrov, oranžovo vo výške do 500 metrov. Z obrázku je zrejmé, že Ukrajinské západné rakety a drony môžu prenikať zo severu na Krym vo výške do 500 metrov veľmi ľahko a nepozorovane, a je veľmi zložité ich včas zostreliť. Na druhom obrázku je radarové pokrytie Krymu v prípade, že nad ním, nad Azovským morom, alebo do 200 km južne od Jevpatorija operuje ruský A-50U vo výške 8000m. Použité farby znamenajú rovnakú výšku. Nasadenie A-50U južne od Krymu tak malo na prvý pohľad svoju logiku, rozšíriť detekciu ukrajinských cieľov útočiacich na Krym, a ruské flotilu zo severu, lenže ako vysvetlíme, ďalej, bola to pasca. 

3) Putin 14. januára vyslal nad Krym A-50 v poslednej konfigurácii U. Ide o jedno z iba 4 lietadiel A-50, ktoré boli v rokoch 2011 až 2018 modernizované, a na rozdiel od starších variantov dokážu sledovať aj vrtuľníky a ďalšie malé nízko letiace ciele. Čo vyzerá logicky, ako snaha zlepšiť obranu Krymu pred ukrajinskými útokmi západnými zbraňami, sa zrúti v okamihu, keď si uvedomíme, že A-50U môže operovať vo vzduchu len 6 hodín , a potom musí pristáť, a že Putin má len 4 lietadlá A-50 U, ktoré dokážu detekovať nízkoleté malé ciele, a že lietadlá A-50 v oblasti nepretržite neoperujú! 

4) Putin vyslal s A-50U, okrem Il-22M aj Il-20M ELINT. Lietadlá IL neslúžia na radarovú detekciu, ale sú prostriedky predovšetkým rádioelektronickej rozviedky a REB. Súčasne vyslal nad Doneck operovať najnovšie stíhačky a úderné lietadlá SU-35, SU-34, a SU-30SM2, ktoré sú našliapané modernou elektronikou, a za letu vytvárajú, podobne ako americká F-35, virtuálny elektronický obraz bojiska, teda to, čo je jediným účelom A-50U. Niekoľko minút pred útokom ukrajinského komplexu S-300 na lietadlá A-50 a Il-22, ruská SU-34 operujúca nad Doneckom hlásila aktiváciu radarov a odpaľovacích zariadení S-300 v oblasti tesne za frontom, asi 120 km od miesta letu A-50, aj skutočnosť, že sa na ciele nad azovským morom zameriavajú. Tieto prostriedky ukrajinskej PVO boli v tomto priestore úplne nové, ale ruské úderné lietadlá, ktoré ich detekovali, na ne nezaútočili protiradarovými strelami, a to napriek tomu, že sa pokúšajú lietadlo A-50 zamerať a zničiť. Ba čo viac, ruská strana pokračovala v misii! Na obrázku dole. Horný bod úsečky, miesto rozmiestnenia ukrajinského komplexu S-300, dolný bod úsečky, pravdepodobné miesto zásahu A-50 a Il-22.

5)  Kľúčové k pochopeniu zmyslu akcie z ruskej strany sú technické dáta. V tom čase nad Doneckom operujúce ruské lietadlá SU-34, SU-35. SU-30SM2 majú oveľa výkonnejšie radary aj elektroniku ako A-50U, a nepotrebujú ani, aby ich operátori z paluby A-50U riadili, ako bolo obvyklé pre staršie stroje SU-27 a SU-24. Navyše A-50 a Il-22M sprevádzal elektronický prieskum Il-20M! Cieľom misie tak bolo zhromaždiť maximum dát o ukrajinskej obrane pri Donecku, pretože tri lákavé ciele nad Azovským morom vyprovokovali Ukrajincov, aby prezradili všetko, čo na bojisku majú!

Kľúčové lietadlo ruskej akcie z januára IL-20M ELINT je vysávač elektronických dát. 
Jedinú šancu, ako mu uniknúť, je vypnúť všetky prístroje. 
A Ukrajinci všetky prístroje zapli, aby zostrelili starý A-50.

6) Rusi teraz v januári 2024 riešia dva dôležité problémy. Prvý – zistili, že bez západných dobrovoľníkov špecialistov na vyspelé zbrojné systémy nie sú Ukrajinci schopní tieto západné prevažne protilietadlové, raketové a elektronické systémy prevádzkovať. Druhý – zistili, že Ukrajinci teraz zhromaždili značné množstvo upravených civilných dronov, ktoré dokonca prevyšujú ruské množstvo v tejto kategórii, a úspešne týmito dronmi rozvracajú ruské útoky, a spôsobujú značné straty útočiacim silám. Za posledné dva mesiace, tak Ukrajinci 3 krát úspešne rozvrátili ruský postup severozápadne od dediny Berdichi, zahnali Rusov spä , a zabránili obkľúčeniu predmestia Donecka Avdijevky, ktorá je ich hlavnou pevnosťou východne od Dnepra. A podobne južne od Kupjanska na charkovskom fronte 3 krát rozvrátili ruský útok, a spôsobili Rusom značné straty na technike. Rusom začalo byť jasné, že pred ešte ofenzívou musia oba problémy vyriešiť! Pretože operátori ukrajinských dronov aj západní raketoví špecialisti pôsobia len z dobre maskovaných a odolných bunkrov – bolo nevyhnutné ich nory vyčuchať, a rozkryť všetok pohyb „do nôr“ aj „z nôr“, tak aby boli odhalené nocľažne, skladiská, záložné skryté postavenia PVO a rakiet, kde vyčkávajú na rozkazy, a hlavné veliteľské brlohy kyjevskej armády v celej oblasti. 

O úspechu ruskej klamnej operácie A-50 zo 14. januára svedčí úder zo 16. januára, ktorý zlikvidoval 50 francúzskych žoldnierov v ich nocľažni v Charkove. Podľa ruských vojenských expertov išlo o Francúzov s vojenskou špeciálnou odbornosťou, ktorí na Ukrajine pôsobili v rámci „dovolenky“ ako inštruktori, a ako tzv. špecialisti pre bezpečnú kódovanú komunikáciu s veliteľstvom NATO, bez ktorej nie je možné prenášať do západných zbraní obsluhovaných Ukrajincami palebné dáta pre napádané ciele. Zdá sa, že Rusi práve po mieste sústredenia a ubytovania týchto osôb 14. januára čmuchali. Následná diplomatická prestrelka medzi Ruskom a Francúzskom, ktorá skončila Macronovým sľubom, dodávať niekoľko desiatok rakiet SCALP Ukrajine mesačne, je Macronovou pomstou za porážku, ktorú tesne pred likvidáciou francúzskych špecialistov v Charkove od Putina utŕžil v rámci operácie Žabiak! 

Rafale

Macron, ktorého USA a Rusko v posledných niekoľkých rokoch vypudili z tradičných francúzskych zbrojných trhov vlani v novembri usilovne hľadal, kam by svoje zbrane predával. 1. novembra preto vyrazil do Kazachstanu a české médiá a politici už jasali, ako Putinova autorita v tomto regióne klesá. Macron sa snažil predať Kazachstanu svoje lietadlá Rafale. Radosť z poklesu Putinovho vplyvu v Kazachstane bola však krátka. 

SU-30SM

Najprv 9. novembra kazašský vládca po porade s Putinom vyhádzal všetkých generálov, ktorí študovali na Západe alebo v Turecku, a nahradil ich generálmi študovanými v Rusku. A potom 30. novembra oznámil, že namiesto sľúbeného nákupu francúzskych lietadiel Rafale, nakúpi ruské SU-30SM! 

Podobne sa Macron v novembri snažil predať svoje lietadlá aj v Etiópii, aj tam však narazil na tvrdú konkurenciu. Už 5. novembra sa na etiópskej vojenskej leteckej základni Bishoft zjavil český premiér Petr Fiala a začal ponúkať Etiópanom české lietadlá. Neuspeli však ani jeden, a Etiópia vyhlásila 9. januára 2024, že nakupuje ruské lietadlá SU-30SM. Podľa Kazachstanu aj Etiópii sú SU-30SM lepšie ako cenou, tak výkonom, tak sú nenáročné na údržbu a majú rýchle dodacie termíny, čo o Macronových lietadlách povedať nedá. Macron tak bol za jediný rok porazený ruskými zbrojármi nielen v tradičných oblastiach severnej Afriky, ale neuspel ani v Kazachstane, Etiópii a v Indii! 

Etiópia nakúpila SU-30SM

Je nedeľa 21. január 2024, opäť! 05.07 ráno. Na polovicu mailov som odpovedal, zvyšok dnes večer. Ale asi nebude analýza, nestíham, ale ďakujem za ne. V sobotu večer som diskutoval s Jozefom Skálou na TV Bureš, program nájdete tu. Vo štvrtok 11. januára som bol hosťom v Studio Helene – Slobodný vysielač. Záznam programu nájdete tu. Vo štvrtok 4. januára som natáčal u Hájeka na Protiprúde. Program nájdete tu

Naše analýzy číta odhadom najmenej 10 tisíc ľudí denne. Keby každý prispel desaťkorunáčkou mesačne, neboli by starosti. Pretože to tak nie je, a doba je zlá, o to viac ďakujem od srdca čitateľom, ktorí nás aj v dnešnej ťažkej dobe podporujú, aby naše analýzy mohli aj naďalej pokračovať! Mail na mňa kpv0249@gmail.com 
Ďakujeme vám za pomoc! Vaše dary nám umožňujú Vás informovať! Demokracia umiera v tme! Bez informácií sa nemôžeme správne rozhodnúť, koho voliť! Preto sa snažíme informovať o všetkých! Neslúžime žiadnej strane ani hnutiu. Pokiaľ niekoho podporujeme, ide iba o jednotlivé osoby, ktoré osobne poznáme. Ďakujeme, že naše programy sledujete a naše články čítajte. Našu činnosť môžete podporiť darom na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Svoje platby prosím označte slovom DAR. Ďakujeme! Všetky preklady sú voľné a v kontexte.

michalapetr.com

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

SLOVÁCI SÚ DEBILI, povedal si MATOVIČ a Slováci podali trestné oznámenie. NAKA povedala, že „Slováci debili“ sú v poriadku, pretože…

Dňa 23.11.2023 som podala na IGORA MATOVIČA trestné oznámenie pre hanobenie SLOVENSKÉHO NÁRODA. Článok s pripojeným tretsným oznámením: https://zalobyvocistatu.sk/informacie-advokata/slovaci-su-debili-povedal-si-matovic-a-slovaci-podavaju-trestne-oznamenie/embed/#?secret=f6myxsjzeP Dňa ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Jadrová batéria v mobile má vydržať až 50 rokov

Ranná rutina mnohých ľudí je, že keď vstanú, odpoja si svoj smartfón z nabíjačky a počas rušného dňa dúfajú, že ...
Spravodajstvo

Pellegrini pri návšteve Poľska ďakuje z pozície  predsedu, už nie je prezident?

Štefan Harabin: VLASTIZRADA! Prezident nepozná právo, nerešpektuje rozsudok Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 2. 2. 2024 a porušuje medzinárodné ...
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
Spravodajstvo

Vojenská operácia na Ukrajine, deň 866 sa priamo dotýka aj nás

Alexander Polegenko/TASS Ruské ozbrojené sily včera začali skupinový úder na vojenské priemyselné objekty a letecké základne na Ukrajine, nešetrili ani ...
Aktualizované 17.7. 00:06
Spravodajstvo

Ostreľovači čakali až atentátnik začne strieľať

Na mieste streľby boli totiž svedkovia a jeden z nich poskytol autentický a necenzurovaný rozhovor pre britskú BBC, že spolu ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
Aktualizované 17.7. 00:51
Spravodajstvo

Smutná tvár Putina – je rozhodnuté

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve Podľa Viktora Orbána smeruje ...
Spravodajstvo

Liberálny progresivizmus je ako rakovina

Liberalizmus a liberálny progresivizmus sú ideológie pretavené do politík liberálnej demokracie, ktorá v materiálnom jadre ústavy nemá miesto. S odkazom na Čl. ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...