Potichu sa dejú čudné veci – Daniel Máčovský
Daniel Máčovský: Ako odhaliť manipulácie? Znehodnotia aj váš majetok?
Potichu sa dejú čudné veci. Akoby nekoordinovane. Môžu zmeniť celé fungovanie ľudí i zvierat na mnohých miestach. Emočne, energeticky i zdravotne. Nie, nekonšpirujem…
Viac ako 20 veterných parkov s 210-250 metrov vysokými turbínami sa chystá inštalovať na území Slovenska… Často v priamej blízkosti zastavaných obcí…
EÚ nám prikázala do nejakého termínu splniť, že máme mať isté percento produkcie elektriny aj z veternej energie? Načo to bude komu prospešné?
Otázka na vládu SR: Čo nás k tomu zaväzuje? Ktorý dokument, ktorá zmluva?
Viac v rozhovore s Danielom Máčovským o tom, čo sa (asi) skrýva za udalosťami na Slovensku aj v Čechách…
Za pravdu o veterných parkoch. Úvodné video…
Úvodné video k založenej iniciatíve „Za pravdu o veterných parkoch“ Len na Slovensku sa chystá inštalácia vyše 200 turbín s výškami nad 230 metrov!!! Považujeme to za cielený útok na kvalitu bytia v našej krajine…
Vo videu zaznejú základné otázky a informácie…
Účinky infrazvuku a nízkofrekvenčného hluku na zdravie : Vibroakustické ochorenie (Vibroacoustic disease – VAD)
Biologické účinky infrazvuku a nízkofrekvenčného šumu vysvetlené mechanotransdukčnou bunkovou signalizáciou:
V súčasnosti sú infrazvuk (0 – 20 Hz) a nízkofrekvenčný šum (20 – 500 Hz) (ILFN, 0 – 500 Hz) pôvodcami chorôb, ktoré zostávajú nekontrolované. Vibroakustická choroba (VAD) je celotelová patológia, ktorá sa vyvíja u jedincov nadmerne vystavených ILFN (Výsledky štúdií naznačujú, že hlasová akustická analýza môže byť dôležitým nástrojom na potvrdenie zdravotných účinkov vyvolaných ILFN).
Nízkofrekvenčný hluk je Svetovou zdravotníckou organizáciou uznávaný ako environmentálny problém.
Je emitovaný v rozsahu 20 až 500 Hz rôznymi zdrojmi, ako sú vykurovacie, chladiace a ventilačné systémy budov; kompresory; motorové vozidlá; a veterné turbíny. Hluk z dopravy, ktorý je bohatý na zložky LFN, sa umiestnil na druhom mieste medzi vybranými environmentálnymi stresormi, hodnotenými z hľadiska ich vplyvu na verejné zdravie v európskych krajinách.
Vystavenie infrazvukovým (<20 Hz) a nižším frekvenciám vzdušných tlakových vĺn môže spôsobiť poškodenie buniek a tkanív v závislosti od frekvencie, úrovne dB a času expozície, zatiaľ čo viskoelastické vlastnosti vlastné biologickým tkanivám spôsobujú nelineárnu odozvu na tento typ akustického stresora.
Rozsiahle vaskulárne postihnutie bolo pozorované v palpebrálnej a vaskulárnej oblasti, v štruktúre pečene, bulbárnej sliznice, v oblasti spojiviek a priedušnice a sietnice, srdcovej alveoly, perikardia a koronárne artérie. Celotelová odpoveď tiež vyvoláva imunitný systém, ovplyvňuje orgány reprodukčného systému, mení receptorové bunky vo vestibulárnych semikanáloch a sluchovej kochlei a vyvoláva genotoxické účinky vrátane teratogenézy.
V súčasnosti sú infrazvuk a LFN (ILFN) pôvodcami chorôb, ktoré zostávajú nekontrolované. Vibroakustické ochorenie je celotelová patológia, ktorá sa vyvíja u jedincov nadmerne vystavených ILFN. Pri expozícii LFN sú významné problémy, ako je depresia a mentálna dysfunkcia, pozorované o 3 % až 5 % viac ako prevalencia vo všeobecnej populácii. Ďalšie problémy pozorované po vystavení nízkofrekvenčnému zvuku zahŕňajú zvýšenie srdcovej frekvencie a potenciálne súvisiace problémy. Ľudia chronicky vystavení tomuto typu zvuku môžu mať vážne zdravotné problémy. Aj keď existujú tisíce článkov o vzťahu medzi stratou sluchu a zrozumiteľnosťou reči, treba poznamenať, že o vzťahu medzi expozíciou LFN a stratou sluchu nebolo vykonaných veľa štúdií.
Ďalším závažným dôsledkom expozície ILFN je vznik psychickej záťaže, ktorá môže výrazne zasiahnuť všetky orgány tela a čo je dôležitejšie, môže mať značne negatívny vplyv na imunitný systém. Pocity diskomfortu, nepokoja a nepokoja pri vystavení LFN boli pozorované u iných pacientov, čo spôsobuje, že ľudia majú ťažkosti v každodennej práci a pri výkone práce. Známe symptómy ILFN zahŕňajú poruchy spánku rôznych typov, vrátane zmien v kvalite a kvantite spánku. Vedci pokračujú v skúmaní deštruktívnych účinkov ILFN na tkanivá ľudského tela. Najdôležitejším bodom pri riešení ILFN je možnosť škodlivého zásahu do biologických štruktúr (neobmedzuje sa len na biologické štruktúry uvedené v tomto dokumente). Je však potrebných viac štúdií na preskúmanie toho, ako ILFN ovplyvňuje telesné tkanivá z biologického a patobiologického hľadiska.



Odmietame veterné parky s turbínami a akékoľvek iné zdraviu škodlivé zariadenia na Slovensku!

Zanechajte nám komentár