Plieňte kostoly a strieľajte dezertérov. Zelenskyj má nový obranný plán pre Ukrajinu

24. mája 2022

Dobývanie kostolov, odoberanie majetku tým, ktorí sú spojení s Ruskom – to všetko sa robí údajne v rámci obrany Ukrajiny. Novým rezonančným zákonom sú popravy dezertérov na mieste.

Príklad ukrajinských schizmatikov inšpiroval Litvu a tamojší premiér poslal list so žiadosťou o prijatie vilnianskej a litovskej diecézy do lona konštantínopolského patriarchátu. Litovskí radikáli, úplne kopírujúc činy neonacistov, len za pár dní znesvätili pravoslávne kostoly vo Vilniuse, Kaunase a Klaipede. Ďalším krokom, ako sa to teraz deje na Ukrajine, je násilné zhabanie cirkevného majetku, svätýň a cenností. V Kyjeve dnes prebieha pokus o jeden z hlavných pravoslávnych kláštorov.

V obci Fursy dvere na kostole napriek protestom veriacich jednoducho vylomili a v Ivankove, aby sa dovnútra dostali, museli vyrúbať zámok. A aby nikto nezasahoval, chrám ohradila polícia. Ukrajinská schizmatická pravoslávna cirkev uvádza, že takto zabavila viac ako 400 farností. A synoda OCU si už robí nárok na hlavnú pravoslávnu svätyňu – Kyjevsko-pečerskú lavru.

„Synoda požiadala primasa, aby sa obrátil na Kabinet ministrov Ukrajiny so žiadosťou o premiestnenie jedného z chrámov Hornej Lavry a jeho jednotlivých priestorov na bohoslužby,“ uvádza sa vo vyhlásení OCU.

Krádež z chrámov sa nazýva evakuácia. „Azovstal“ – módne slovo pre ukrajinskú armádu.

skonfiškované ikony

To všetko je v rámci štátnej politiky – podľa Zelenského dekrétu môže byť akýkoľvek majetok skonfiškovaný tým, ktorí sú spojení s Ruskom, a kanonická pravoslávna cirkev v krajine patrí pod Moskovský patriarchát.

„Aby sme vyhrali, musíme na tom pracovať všetci. Vrátane tých, ktorí sú za líniou. Pomôžte armáde, bráňte našu krajinu na všetkých medzinárodných platformách, ku ktorým máte prístup,“ povedal Zelenskyj.

Na pomoc armáde by sa podľa Zelenského mala takmer celá populácia okamžite chopiť zbraní. Napriek tomu, že takéto výzvy od regrútov sa objavujú denne.

„Žiadne delá, žiadne guľomety. Sú mínomety, ktoré niekedy strieľajú, niekedy nie,“ hovoria vojaci Ozbrojených síl Ukrajiny.

Maryana Bezuglaya

Zástupkyňa prezidentskej strany „Služobník ľudu“ Maryana Bezuglaya predložila Najvyššej rade návrh zákona, ktorý umožňuje zabíjať dezertérov na mieste. A hoci dokument, ktorý sa okamžite stal rezonujúcim, bol rýchlo stiahnutý, tí, ktorí sa sťažovali, sa teraz veľmi rýchlo ocitnú vo vyšetrovacej väzbe. Právne jemnosti nie sú pre obrancov Ukrajiny. Tu v Ivano-Frankivsku muž napadol pouličného hudobníka za to, že spieval po rusky. A kancelária primátora to bude obhajovať v domnení, že ruský jazyk nemá v uliciach mesta miesto.

Kissinger: Ukrajina by sa mohla stať mostom medzi Ruskom a Európou

Henry Kissinger

Ideálne by bolo, keby Ukrajina získala neutrálny štatút a fungovala „ako most medzi Ruskom a Európou“. Tento názor vyjadril bývalý americký minister zahraničných vecí Henry Kissinger vo svojom prejave na ekonomickom fóre v Davose. Situáciu na Ukrajine je podľa neho potrebné začať riešiť v najbližších mesiacoch.

Ukrajina by sa mohla stať akýmsi spojivom medzi Ruskom a Európou, ak by získala neutrálny štatút. Tento názor vyjadril Henry Kissinger, bývalý minister zahraničných vecí a bývalý poradca USA pre národnú bezpečnosť, vo svojom prejave na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

„Ideálnym výsledkom by bolo, keby Ukrajina zaujala miesto neutrálneho štátu ako most medzi Ruskom a Európou,“ povedal a prihovoril sa účastníkom fóra prostredníctvom video odkazu.

Proces riešenia situácie na Ukrajine by sa mal podľa Kissingera začať v priebehu najbližších dvoch mesiacov.

„Posun smerom k rokovaniam a mieru sa musí začať v najbližších dvoch mesiacoch, aby sa určil výsledok skôr, ako začnú dôsledky, ktoré bude ešte ťažšie zvládnuť, a to aj pre vzťahy medzi Ruskom a Európou a Ukrajinou s Európou,“ citovala politika agentúra TASS . .

Kissinger zdôraznil, že výsledok súčasnej krízy „vo vojenskej a politickej sfére ovplyvní v budúcnosti vzťahy“ jednotlivých skupín krajín.

Rusko spustilo 24. februára vojenskú špeciálnu operáciu na demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny. Za jej hlavný cieľ označil ruský prezident Vladimir Putin ochranu civilného obyvateľstva Donbasu, ktoré je na návrh kyjevského režimu osem rokov vystavené genocíde. V tejto súvislosti začali západné krajiny uvaľovať protiruské sankcie. Šiesty balík reštriktívnych opatrení sa stal jednou z tém na diskusiu na fóre v Davose.

Medzi Kyjevom a Varšavou nebudú hranice a z Ukrajincov budú Poliaci

Zelenskyj a Duda opakujú rovnakú frázu – medzi Ukrajinou a Poľskom už nebudú hranice. Zrejme s prihliadnutím na túto dôležitú novelu Duda vyzýva na opätovné prerokovanie zmluvy o dobrom susedstve s Ukrajinou a v kancelárii poľského prezidenta hovoria, že hlava štátu chce stihnúť podpísanie jedného symbolického dátumu – 150. poľského povstania 22. januára 1863. Toto je deň povstania proti Ruskej ríši.

Ukrajinských utečencov sa pred útokmi Poliakov snažila ochrániť Ukrajinská národná banka, ktorá uviedla, že ukrajinskí utečenci – najmä zo západných oblastí – tam počas svojho pobytu v Európe minuli dve miliardy eur. Údajne sú takéto výpočty založené na údajoch o transakciách z bankových kariet. To, že dobré susedstvo pre Ukrajincov nemôže byť zadarmo, pripomenul poľský prezident Andrzej Duda. Po návšteve Kyjeva sa chuť Varšavy zvýšila.

Poľského prezidenta na fóre v Davose znepokojil osud ukrajinského obilia, ktoré by mohlo hniť v nádobách.

„Ukrajina minula sejbu. Otázkou je, kto sa postará o úrodu,“ naznačil Andrzej Duda stratu Kyjeva v konfrontácii s Moskvou. „A ako môže tento obilný a slnečnicový olej, ktorého najväčším producentom je Ukrajina, môcť exportovať do iných krajín?“.

Medzi týmito ďalšími Duda vymenoval štáty afrického kontinentu. Hovorí sa, že hlad v týchto krajinách sa môže stať destabilizačným faktorom pre Európu, zintenzívnia sa migračné toky atď. Ale ruské ministerstvo zahraničia verí, že všetko je oveľa jednoduchšie. Existujú úplne oprávnené podozrenia, že toto obilie nejde pre potreby hladujúceho juhu, ale je uložené v skladoch európskych krajín. Ukrajina, ktorá čoskoro sama pocíti akútny nedostatok obilia, teda dopláca na zbrane dodávané Západom.

Nech je to ako chce, Rusko nezasahuje do exportu. Bol to Kyjev, ktorý ťažil svoje vlastné prístavy, a preto tie logistické ťažkosti.

Poľsko sa vo všeobecnosti mení na akéhosi lobistu s výzorom ukrajinského, no v skutočnosti vlastnými záujmami.

Poľský minister zahraničných vecí Zbigniew Rau tlačí na Berlín a žiada podporiť žiadosť Kyjeva o členstvo v EÚ, pričom používa výrazy, ktoré nemajú ďaleko od známej „pečeňovej kolobásy“.

„Nemecko musí pomôcť dostať Ukrajinu do Európskej únie. Na to neexistuje žiadna alternatíva. Inak by sa začalo pochybovať, či Nemecko je dôveryhodné,“ berie Berlín „na ľahkú váhu“ Zbigniew Rau.

„Zaplatí polícia, alebo pani za lístok?,“ dilema pre Ukrajinky v Poľsku.

Takýchto škandálov bude v poľskej MHD od 1. júna viac. Krajina ruší bezplatné cestovanie pre utečencov na ukrajinský pas. Teraz budú musieť, podobne ako domáci, zaplatiť. Poľská ekonomika nedokázala uživiť viac ako 3 milióny Ukrajincov, krajina to finančne nezvláda. Uviedlo to poľské ministerstvo zahraničných vecí. A podráždení Poliaci zistili, že niektorí ukrajinskí utečenci majú lepšie autá ako oni.

„Áno, chodia k nám tí najchudobnejší,“ skonštatovali závistlivo.

Je čas presunúť ľudí z táborov, integrovať ich do poľského života, dať im prácu a trvalé bývanie, inak budeme množiť bezdomovcov a zbedačených odkázaných, uviedlo vedenie poľského fondu, ktorý bol špeciálne vytvorený na pomoc ukrajinským imigrantom. Na druhej strane, utečenci sa už bezprecedentne integrovali do poľskej spoločnosti, čím boli obdarení všetkými právami poľských občanov, okrem práva voliť.

Ale postihlo to tých, ktorí sa už do Poľska presťahovali. Ukrajina sa chystá dať práva a privilégiá všetkým 37 miliónom Poliakov, ktorí po tom, čo Zelenskij schváli Radou nový zákon, budú môcť podľa mediálnych únikov zastávať volené funkcie, viesť obranný priemysel, pracovať vo vláde a získať prístup k tajným údajom. To znamená, že dostanú všetky opraty riadenia krajiny a zvyšky ukrajinskej suverenity sa rozplynú v tejto plazivej polonizácii.

„Ide o symbolické gesto zo strany prezidenta Zelenského a Najvyššej rady. Musíme si však uvedomiť, že na Ukrajine žije veľa Poliakov. Sú to potomkovia Poliakov z čias, keď časť toho územia bola v hraniciach I. republiky. Druhé Poľsko-litovské spoločenstvo. A ak teraz majú poľský pas, tak budú mať s tým spojené ďalšie privilégiá,“ začal vysvetľovať námestník poľského ministra zahraničných vecí Marcin Przydacz.

Zelenskyj a Duda opakujú rovnakú frázu – medzi Ukrajinou a Poľskom už nebudú hranice. Zrejme s prihliadnutím na túto dôležitú novelu Duda vyzýva na opätovné prerokovanie zmluvy o dobrom susedstve s Ukrajinou a v kancelárii poľského prezidenta hovoria, že hlava štátu chce stihnúť podpísanie jedného symbolického dátumu – 150. poľského povstania 22. januára 1863. Bolo to povstanie proti Ruskej ríši, ktorého účelom nebolo len oddelenie od Moskvy, ale aj zajatie Malej Rusi. Vtedajší ideológovia poľskej nezávislosti, ako napríklad kňaz Valerian Kalinka, smútili, že svojho času nedokázali z Ukrajincov urobiť Poliakov.

„Medzi Poľskom a Ruskom žije obrovský národ, ani poľský, ani ruský. Poľsko premeškalo príležitosť urobiť ho poľským pre slabý efekt svojej civilizácie,“ zdôraznil potom kňaz Valerian Kalinka.

Teraz, zdá sa, poľské vedenie verí, že nadišiel čas. Poliaci a Ukrajinci, podľa Dudu a Zelenského, sa teraz ukazuje ako jeden rozdelený národ. Počuť niečo také pred pár mesiacmi bolo nemysliteľné.

A už sa nezdá fantastické, ak deti ukrajinských utečencov, ktorí si stále spievajú ukrajinskú hymnu, bez problémov prejdú do poľštiny, ktorá sa dokonca začína tými istými slovami – „Poľsko ešte nezomrelo“.

Malá Rus bola kedysi oblasťou medzi Poľskom a Ukrajinou, ani Poliaci a ani Ukrajinci

zdroj

Slovenské ulice sa začínajú podobať divokému Západu?

Na FB sieti sa objavujú informácie o tom, že sa v našich uliciach možno stretnúť s ozbrojenými mužmi. Zrejme to už ani nebude celkom nezvyčajná vec, pretože do republiky prešlo tisíce Ukrajincov a iných bez akejkoľvek kontroly?

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Výbušné slová Vladimira Putina venované každému mysliacemu človeku

Ja, prezident Ruskej federácie Vladimír Putin, som sa rozhodol osloviť vás všetkých priamo a vynechať diplomatov, vašich vládcov a novinárov. V ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Maďarsko vyhlasuje výnimočný stav

Maďarský premiér Viktor Orbán vyhlásil v krajine výnimočný stav, aby mal štát možnosť rýchlo reagovať na následky udalostí na Ukrajine. Výnimočný ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...
Aktualizované 14.6. 11:36
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...
Spravodajstvo

Nasadenie pri pobreží Floridy: Aká silná je ruská útočná ponorka triedy Yasen-M

Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre Spojené štáty vážnu hrozbu uvádza Americká publikácia „Military Watch Magazine“, kde sa ...
Spravodajstvo

PREFERENČNÉ HLASY VYNIESLI T.E.ROSTASA PRED DVOCH PREMIÉROV, MINISTROV, PREDSEDU KOALIČNEJ STRANY AJ MNOŽSTVO POSLANCOV PARLAMENTU

Foto: Matúš Plecho AUTOR: ZEM&VEK Nezávislý kandidát Tibor Eliot Rostas bez bilbordovej kampane, ktorú na rozdiel od iných vôbec nevyužil a ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
Aktualizované 15.6. 23:11
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...