Nikolaj Patrušev: Západ vytvoril ríšu klamstiev, ktorá zahŕňa zničenie Ruska

27. apríla 2022
 Foto: Getty Images

Amerika už dávno rozdelila celý svet na vazalov a nepriateľov, sme pre nich testovacím miestom

Ivan Egorov Rossijskaja Gazeta

O úlohách ruskej špeciálnej operácie a úlohe Spojených štátov pri podpore neonacistov hovoril v rozhovore pre Rossijskaja gazeta Nikolaj Patrušev, tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie. A tiež – o blízkej budúcnosti Európy, ruských zlatých a devízových rezervách a sankciách. A tiež o tom, aké zmeny čakajú Ruskú federáciu v najbližšom čase.

Nikolaj Patrušev: Západ vytvoril ríšu klamstiev, ktorá predpokladá poníženie a zničenie Ruska.  Foto: Michail Sinitsyn / RGNikolaj Patrušev: Západ vytvoril ríšu klamstiev, ktorá predpokladá poníženie a zničenie Ruska. Foto: Michail Sinitsyn / RG

Nikolaj Platonovič, dnes sa snáď už výraz „druhá studená vojna“ nezdá byť prehnaný. Američania neváhajú povedať, že konfrontáciu so ZSSR vyhrali a teraz vyhrajú aj oni. Ako hodnotíte tieto pohľady?

Nikolaj Patrušev: Tragické scenáre svetových kríz v minulých rokoch aj dnes vnucuje Washington vo svojej túžbe upevniť svoju hegemóniu a odolať kolapsu unipolárneho sveta. Spojené štáty americké robia všetko pre to, aby sa ostatné centrá multipolárneho sveta neodvážili ani zdvihnúť hlavy a naša krajina sa nielen odvážila, ale verejne vyhlasuje, že nebude hrať podľa nanútených pravidiel. Snažili sa prinútiť Rusko, aby sa vzdalo svojej suverenity, sebauvedomenia, kultúry, nezávislej zahraničnej a domácej politiky. S takýmto prístupom nemáme právo súhlasiť.

V snahe potlačiť Rusko sa Američania pomocou svojich chránencov v Kyjeve rozhodli vytvoriť protinožca našej krajiny, cynicky si na to vybrali Ukrajinu, snažiac sa rozdeliť v podstate jediný národ. Washington, ktorý nenašiel žiadny pozitívny základ na získanie Ukrajincov na svoju stranu, dávno pred štátnym prevratom v roku 2014 vštepil Ukrajincom výlučnosť ich národa a nenávisť ku všetkému ruskému. História však učí, že nenávisť sa nikdy nemôže stať spoľahlivým faktorom národnej jednoty. Ak dnes niečo spája národy žijúce na Ukrajine, je to len strach zo zverstiev nacionalistických práporov. Výsledkom politiky Západu a kyjevského režimu pod jeho kontrolou preto môže byť len rozpad Ukrajiny na viacero štátov.

Európa, ako ste pred rokom varovali, nakoniec čelila bezprecedentnej kríze, vrátane krízy spôsobenej prúdom ukrajinských utečencov. Ako to môže ovplyvniť vnútornú situáciu v samotných európskych krajinách?

Nikolay Patrushev: Európa čelí hlbokej hospodárskej a politickej kríze ich krajín. Rastúca inflácia a klesajúca životná úroveň už vplývajú na peňaženky a nálady Európanov. Rozsiahla migrácia navyše pridáva nové výzvy k starým bezpečnostným hrozbám, ako je obchodovanie s drogami a nadnárodný zločin. Do Európy už dorazilo takmer päť miliónov ukrajinských migrantov. V blízkej budúcnosti ich počet vzrastie na desať miliónov. Väčšina Ukrajincov, ktorí prišli na Západ, verí, že Európania by ich mali podporovať a zabezpečovať, a keď sú nútení pracovať, začnú sa búriť.

Kosačev: Ukrajinská kríza odhalila všetko pokrytectvo unipolárneho svetového poriadku

Zástupcovia zločineckej komunity, ktorí utiekli z Ukrajiny, sa pokúsia obsadiť výklenky, ktoré sú pre nich výhodné, dostať miestne zločinecké skupiny pod kontrolu, čo bude nepochybne sprevádzať komplikácie kriminálnej situácie v Európe. 

„Nový dych“ dostane aj taký rozšírený biznis, akým je predaj sirôt vyvezených z Ukrajiny na následnú nelegálnu adopciu v Európe. Západ už čelil oživeniu tieňového trhu na nákup ľudských orgánov od sociálne zraniteľných skupín obyvateľstva Ukrajiny na tajné transplantačné operácie pre európskych pacientov.

Prílev migrantov z Ukrajiny sa začal dávno pred rokom 2022 a teraz Európe pripomenul dávno zabudnuté choroby. Veď len desatina utečencov z Ukrajiny je zaočkovaná proti koronavírusovej infekcii, vírusovej hepatitíde, tuberkulóze, ružienke a osýpkam. Pretože v tejto bývalej prosperujúcej republike Sovietskeho zväzu je systém sanitárnej a epidemiologickej kontroly a primárnej zdravotnej starostlivosti takmer úplne zničený.

Účelom denacifikácie je poraziť oporu neonacizmu, ktorú vytvorilo úsilie Západu na našich hraniciach

Ale zdá sa, že vidíme len útržky?

Nikolay Patrushev: Máte pravdu. Toto je len začiatok. Na pozadí protiruských sankcií sa svet postupne ponára do bezprecedentnej potravinovej krízy. Desiatky miliónov ľudí v Afrike alebo na Blízkom východe sa vinou Západu ocitnú na pokraji hladu. Aby prežili, ponáhľajú sa do Európy. Nie som si istý, či Európa krízu prežije. Politické inštitúcie, nadnárodné združenia, hospodárstvo, kultúra a tradície sa môžu stať minulosťou. Európa si stále zoderie lakte a Amerika sa oslobodí od svojho hlavného geopolitického strachu – politickej a ekonomickej únie Ruska a Európy.

Spojené štáty a ich spojenci tupo ignorujú neonacistov a otvorenú fašistickú ideológiu na Ukrajine a pumpujú do nej tie najmodernejšie zbrane. Nie je načase, aby sme viaceré nepriaznivé krajiny uznali za krajiny – prívržencov fašizmu so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami?

Nikolaj Patrušev: Európa už čelí zosilneniu oficiálne zakázaných prejavov fašizmu a neonacizmu, keďže spolu s migrantmi z Ukrajiny utekajú pred nevyhnutným trestným stíhaním banderovcami živení zločinci s neonacistickými názormi. To povedie k oživeniu nacistických myšlienok v Európe, k prejavom, ktoré sa ešte nie tak dávno považovali za nemožné. Nedá sa vylúčiť ani rast ultrapravicových nálad, živený desiatkami tisíc vycvičených a v boji skúsených ukrajinských radikálov, ktorí už našli spoločnú reč s Hitlerovými európskymi fanúšikmi.

História sa vyvíja v špirále. Veď Západ takmer do septembra 1939 popieral nebezpečenstvo nacistického režimu. V roku 1938 časopis Time uznal Hitlera za muža roka.

Nikolaj Patrušev: Západ v 30. rokoch nielenže nepopieral, ale aktívne prispieval k formovaniu a rastu moci fašizmu v Nemecku. Veľký biznis bol obzvlášť významný. Neskôr, po vojne, vytvorili západní historici mýtus o nemeckých priemyselníkoch, ktorí údajne najviac prispeli k vytvoreniu Hitlerovho vojnového hospodárstva. Niektoré americké firmy dokonca kolaborovali s nacistami až do roku 1943, teda do rozhodujúceho zvratu vo vojne.

Lavrov: Neprípustnosť jadrovej vojny je zásadným postojom Ruskej federácie

Existuje dokonca verzia, že plyn Cyklon B, ktorý nacisti používali na zabíjanie ľudí v táboroch smrti, bol vytvorený pomocou západných technológií.

Nikolai Patrushev: A čítali ste o tom, ako nacisti vybudovali celý tento proces. Každý pozná napríklad IBM. Práve na jej počítacích strojoch nacisti viedli záznamy a plánovali procesy vyhladzovania ľudí v koncentračných táboroch. Jej generálny riaditeľ Watson dostal objednávku od Hitlera. A toto je len jeden z mnohých príkladov. Teraz sa história opakuje. Západ stále najaktívnejšie podporuje ukrajinských neonacistov, ktorí naďalej pumpujú na Ukrajinu zbrane.

Americký a európsky vojensko-priemyselný komplex sa raduje, pretože vďaka kríze na Ukrajine nemá zákazka konca. Nečudo, že na rozdiel od Ruska, ktoré má záujem na urýchlenom dokončení špeciálnej vojenskej operácie a minimalizácii strát zo všetkých strán, je Západ odhodlaný to potiahnuť aj do posledného Ukrajinca. Z nejakého dôvodu si svet stále myslí, že militaristi a agresori musia nosiť uniformy. Nenechajte sa však oklamať anglosaskou vážnosťou. Žiadny úplne nový kostým nedokáže zamaskovať nenávisť, hnev a neľudskosť.

Ak by boli všetky pokyny hlavy štátu v oblasti substitúcie dovozu splnené včas, mohli by sme sa vyhnúť mnohým problémom v ekonomike.

Mnohí naši oponenti vo svete hovoria, že nerozumejú alebo neuznávajú ciele špeciálnej vojenskej operácie a veria, že sú pritiahnuté za vlasy.

Nikolaj Patrušev: Špeciálna vojenská operácia má konkrétne ciele, ktorých dosiahnutie závisí nielen od blahobytu, ale aj od životov miliónov ľudí, záchrany obyvateľstva LĽR a DĽR pred genocídou, ktorú majú ukrajinskí neonacisti. Robia to už 8 rokov. Kedysi Hitlerov fašizmus sníval o zničení celého ruského obyvateľstva a dnes sa o to jeho prívrženci podľa Hitlerových predpisov rúhavo pokúšajú rukami Slovanov. Rusko to nedovolí.

Keď už hovoríme o denacifikácii, naším cieľom je zničiť oporu neonacizmu vytvorenú snahou Západu na našich hraniciach. Potreba demilitarizácie je spôsobená skutočnosťou, že Ukrajina, nasýtená zbraňami, predstavuje hrozbu pre Rusko, a to aj z hľadiska vývoja a použitia jadrových, chemických a biologických zbraní.

Myslíte si, že Spojené štáty môžu skutočne organizovať takéto provokácie na Ukrajine?

Nikolaj Patrušev: Hovoríte o krajine, ktorej elita nie je schopná oceniť životy iných ľudí. Američania sú zvyknutí chodiť po spálenej zemi. Už od druhej svetovej vojny boli celé mestá vymazané z povrchu zemského bombardovaním, vrátane jadrových. Zaplavili vietnamskú džungľu jedom, Srbov bombardovali rádioaktívnou muníciou, Iračanov upaľovali zaživa bielym fosforom a pomáhali teroristom otráviť Sýrčanov chlórom. Nemyslím si, že životy Ukrajincov znepokojujú Spojené štáty americké, ktoré opakovane preukázali svoju agresívnu protiľudskú povahu. Ako ukazuje história, NATO tiež nikdy nebolo obrannou alianciou, ale iba útočnou.

Prečo to všetko americké elity potrebujú?

Nikolaj Patrušev: Amerika už dlho rozdeľuje celý svet na vazalov a nepriateľov. V Spojených štátoch už od detstva ľuďom vtĺkajú do hláv, že Amerika je žiarivé mesto na kopci a zvyšok ľudstva je len testovacím terénom pre experimenty a príveskom zdrojov. Pred štyristo rokmi prisťahovalci z Anglicka okrádali a zabíjali Indiánov, pretože ich považovali za necivilizovaných divochov. Teraz to všetko nahradila demokratizácia a ľudskoprávna rétorika a pirátstvo pokračujú v globálnom meradle. Americké elity si pamätajú, ako sa USA po dvoch svetových vojnách podarilo stať sa superveľmocou, a teraz sa nechcú zmieriť s tým, že americké globálne impérium je v smrteľných kŕčoch.

Čo sľúbil minister zahraničných vecí USA a šéf Pentagonu Zelenskému

Je podľa vás kolaps americko-centrického sveta realitou?

Nikolai Patrushev: Toto je realita, v ktorej človek musí žiť a vybudovať si optimálnu líniu správania. V tomto smere si Rusko zvolilo cestu k úplnej ochrane svojej suverenity, pevnej obrane národných záujmov, kultúrnej a duchovnej identity, tradičných hodnôt a historickej pamäti.

Naše duchovné a morálne hodnoty nám umožňujú zostať sami sebou, byť úprimní k našim predkom, zachovať jednotlivca, spoločnosť a štát. Európania sa napríklad rozhodli inak. Osvojil si takzvané liberálne hodnoty, hoci v skutočnosti ide o neoliberalizmus. Presadzuje uprednostňovanie súkromia pred verejným, individualizmus potláčajúci lásku k vlasti a postupné odumieranie štátu. Teraz je zrejmé, že s takouto doktrínou nemá Európa a európska civilizácia žiadnu budúcnosť. Zrejme si opäť zopakujeme hodiny dejepisu.

Čo presne?

Nikolay Patrushev: Je ich veľa. Pamätajte, že všetky historické prevraty začínajú šírením populárnych, ale potenciálne deštruktívnych myšlienok. Spomeňte si na francúzsku revolúciu. Z jej nepochopených hesiel vzišla tyrania Napoleona, ktorý utopil polovicu Európy v krvi, no vylámal si zuby na Rusku.

Čo urobila naša krajina? Roztrhané Francúzsko, vypálený Paríž? Nie, cisár Alexander I. obnovil francúzsku štátnosť a v roku 1815 inicioval vytvorenie Svätej aliancie v Európe. Únia sa zamerala na rešpektovanie územnej celistvosti štátov, potláčanie nacionalistických hnutí a zabezpečila Európe štyridsať rokov pokojnej existencie.

O niečo viac ako sto rokov neskôr sa objavila ideológia nacizmu. Sovietsky zväz urobil všetko pre to, aby ho zničil, no zároveň sa stal iniciátorom obrody samostatného nemeckého štátu. Stalin na Jaltskej konferencii na tom trval. ZSSR ako prvý podporil zjednotenie Nemecka koncom 80. rokov. Naša krajina historicky zohrávala osobitnú úlohu pri formovaní nielen geopolitickej, ale aj morálnej klímy vo svete.

Anglo-americký štýl komunikácie so svetom ste obrazne označili za pirátstvo. Teraz Západ podniká rovnaký pirátsky nájazd proti Rusku. A v tejto súvislosti vyvstáva otázka, nakoľko bolo opodstatnené rozhodnutie umiestniť zlaté a devízové ​​rezervy v zahraničí?

Nikolaj Patrušev: Toto rozhodnutie sa ukázalo ako neopodstatnené z hľadiska finančného zabezpečenia štátu. Ďalšia vec je, že tým Západ zasiahne nielen Rusko, ale aj seba. Existujúci globálny finančný systém je postavený výlučne na dôvere, a to aj v Spojených štátoch ako emitentovi svetovej rezervnej meny. Pred polstoročím tu bol faktor zlata, ale v roku 1971 štáty vyviazali svoju menu z kotácií, čo umožnilo vydávať peniaze prakticky bez kontroly.

Antonov: Rusko poslalo Spojeným štátom nótu so žiadosťou o zastavenie dodávok zbraní do Kyjeva

V snahe podporiť svoju ekonomiku v neustálom predkrízovom stave Spojené štáty aktívne pumpujú svoje banky, podniky a obyvateľstvo peniazmi zabezpečenými vládnymi záväzkami. Výsledkom bola vysoká miera inflácie v Amerike a Európe. Zahraničný dlh Spojených štátov zároveň presiahol 30 biliónov dolárov. A z nejakého dôvodu Američania diskutujú o možnom bankrote zo strany Ruska. Je načase, aby sa predplatili. Na prekonanie negatívnych dôsledkov a nové obohatenie vytvárajú Spojené štáty globálnu krízu spôsobenú človekom. To znamená, že chcú riešiť svoje problémy na úkor krajín zvyšku sveta, mimochodom predovšetkým v Európe.

Európania nie sú podľa mňa v rozpakoch.

Nikolai Patrushev: Navyše šťastne kráčajú smerom k priepasti, ktorú pre nich vykopali Spojené štáty. Od studenej vojny sa v tomto zmysle veľa zmenilo. Potom už Európania vzdorovali Washingtonu sebavedomejšie. Vraj kvôli tomu, že staré generácie realistických politikov ešte neodišli do minulosti. V tom čase bol múr v Berlíne a súčasná európska elita má múr v hlave.

Nemyslím si, že životy Ukrajincov znepokojujú Spojené štáty americké, ktoré opakovane preukázali svoju agresívnu protiľudskú povahu. NATO tiež nikdy nebolo obrannou alianciou, len útočnou.

V 80. rokoch sa Spojené štáty v snahe oslabiť sovietsku ekonomiku pokúsili zakázať európskym spoločnostiam nakupovať uhľovodíky z Moskvy. Potom Európa nenasledovala príklad Washingtonu. Spojené štáty americké zakázali svojim vlastným spoločnostiam predávať technológie na pobrežné vrty do ZSSR, v dôsledku čoho utrpeli desiatky amerických a japonských firiem. Na oddialenie výstavby plynovodu do Európy Sovietskym zväzom použil Washington dezinformácie. Nič vám to nepripomína?

A čo musíme urobiť, aby sme zabezpečili suverenitu rubľa?

Nikolaj Patrušev: Na suverenizáciu akéhokoľvek národného finančného systému musia mať jeho platobné prostriedky vnútornú hodnotu a cenovú stabilitu, ktoré nie sú viazané na dolár. Teraz odborníci pracujú na projekte navrhnutom vedeckou komunitou na vytvorenie menového a finančného systému s dvoma slučkami. Predovšetkým sa navrhuje určiť hodnotu rubľa, ktorý by mal byť krytý zlatom a skupinou tovarov, ktoré sú menovými hodnotami, aby sa výmenný kurz rubľa dostal do súladu s paritou skutočnej kúpnej sily.

Podobné myšlienky už zazneli. Viacerí odborníci však uviedli, že sú v rozpore so závermi ekonomickej teórie…

Nikolaj Patrušev: Nie sú v rozpore so závermi ekonomickej vedy, ale sú v rozpore so závermi západných učebníc ekonómie. Západ si jednostranne prisvojil intelektuálny monopol na optimálne usporiadanie spoločnosti a využíva ho už viac ako desaťročie. Pripomínam, že šokové reformy z 90. rokov u nás prebiehali striktne podľa amerických príručiek.

Fascinácia našich podnikateľov, ktorí vyšli z tej doby, len trhovými mechanizmami, bez ohľadu na špecifiká našej krajiny, je rizikovým faktorom. Nie sme proti trhovej ekonomike a účasti vo svetových výrobných reťazcoch, ale jasne si uvedomujeme, že Západ dovoľuje iným krajinám byť partnerom len vtedy, keď je to pre neho výhodné. Najdôležitejšou podmienkou zabezpečenia ekonomickej bezpečnosti Ruska je preto spoliehanie sa na vnútorný potenciál krajiny, štrukturálnu reštrukturalizáciu národného hospodárstva na modernom technologickom základe.

USA môžu na Ukrajine použiť zbrane hromadného ničenia

Ako úspešne sa dnes darí riešiť túto úlohu? Teraz sa opäť veľa hovorí o nahrádzaní dovozu, ale pre nikoho nie je tajomstvom, že rozhodujúci prelom ešte nebol dosiahnutý.

Nikolay Patrushev: Úlohy a priority sú úplne správne a budeme ich naďalej realizovať. Ďalšou vecou je, že je potrebné výrazne sprísniť disciplínu ich vykonávania, a to aj medzi príslušnými rezortmi.

Ak by sa včas splnili všetky pokyny hlavy štátu v oblasti substitúcie importu, tak by sme sa mohli vyhnúť mnohým problémom, ktorým dnes ruská ekonomika čelí.

Uvediem príklad. Proti vytvoreniu závodu v Petrohrade na výrobu vysokokvalitného inzulínu sa postavilo množstvo štruktúr. Dnes je to seriózny podnik, v ktorom je výroba liekov úplne nezávislá od dovozu, s výnimkou obalov. Musíme si ho však vyrobiť aj sami, hovoria nám o tom napríklad výrobcovia potravín. Samozrejme, nemali by sme zatvárať oči pred významnými úspechmi. Významné úspechy v substitúcii dovozu dosiahli podniky korporácie Rostec, predovšetkým tie, ktoré vyrábajú produkty obranného priemyslu.

Ďalší príklad. Vďaka Doktríne potravinovej bezpečnosti vypracovanej Bezpečnostnou radou bolo možné robiť presné výpočty a zvýšiť sebestačnosť našej krajiny základnými druhmi potravín. Ide o veľmi vážny úspech, ktorý sa našej krajine počas celého 20. storočia v plnej miere nepodarilo dosiahnuť. Všetky pokusy Západniarov presunúť zodpovednosť za nimi vyvolanú globálnu potravinovú krízu na Rusko sú preto očividne odsúdené na neúspech.

Rusko bude musieť rozšíriť sortiment domácich high-tech produktov. Je dôležité čo najskôr podporovať domáci vývoj vo výrobe. Osobitnú pozornosť budeme venovať kvalitatívnym zmenám pri výbere vedeckých pracovníkov a hodnotení efektívnosti ich činnosti. Ruská veda sa musí stať vedúcou výrobnou silou, jednou z hnacích síl rozvoja našej krajiny.

Som si istý, že všetky problémy, ktoré vznikli v dôsledku sankčných obmedzení, vyriešime. Dnes sa Rusko preorientováva z európskeho trhu na africký, ázijský a latinskoamerický trh. Prioritnú pozornosť venujeme EAEU, ktorej význam v súčasných podmienkach mnohonásobne narastá. Budujeme spoluprácu s krajinami BRICS a SCO, ktoré združujú asi tri a pol miliardy ľudí na planéte.

Spomínali ste vedu, no v moderných podmienkach sa zdá, že je potrebné reštrukturalizovať nielen ju, ale aj vysoké školstvo a školstvo.

Nikolaj Patrušev: Som úprimne presvedčený, že sa nemôžeme úspešne rozvíjať bez toho, aby celá spoločnosť jasne pochopila naše národné ciele a zámery, celú hĺbku našej duchovnej a historickej identity. Preto by každý obyvateľ našej krajiny, každý Rus od detstva mal vedieť a pochopiť, čo všetci žijeme a pracujeme ako slobodní ľudia, o čo sa aj snažíme.

Západ však naďalej koná v súlade s neľudskou doktrínou „zlatej miliardy“, z ktorej vyplýva výrazné zníženie svetovej populácie rôznymi spôsobmi. Za týmto účelom Západ ohavne vytvoril ríšu lží, ktorá zahŕňala ponižovanie a ničenie Ruska a iných nežiaducich štátov. Pľujú nám do očí, ale tvrdia, že je to Božia rosa.

Foto: Tlačová služba Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie / RIA Novosti

Lavrov: Pre OSN nastal moment pravdy

Washington a Brusel sa netaja tým, že ich sankcie sú zamerané na materiálne aj duchovné ochudobnenie Rusov. Zničiť naše školstvo tým, že nám budú vnucovať takzvané progresívne modely vzdelávania, je pre ľudí zo Západu rovnako strategická úloha ako napríklad priblíženie NATO k našim hraniciam.

V skutočnosti tam nie je nič progresívne. Napríklad v USA už veľa ľudí hovorí, že na hodinách matematiky sa má spievať a tancovať, pretože riešenie úloh a rovníc niekoho deprimuje a diskriminuje. My takýto „pokrok“ nepotrebujeme. Súčasný stav dokazuje potrebu zachovávania tradičných ruských duchovných a morálnych hodnôt, reformy školstva a osvety s návratom historicky opodstatnených výhod národnej školy. Stále som presvedčený, že sovietska vzdelávacia škola bola historicky najpokrokovejšia a najprogresívnejšia na svete, a preto treba napredovať.

Čo presne je potrebné urobiť?

Nikolai Patrushev: Je potrebné venovať väčšiu pozornosť rozvoju logického myslenia, formovaniu stabilných vedomostí a schopnosti samostatne sa rozhodovať a nielen dávať krížiky do testov. Rozvíjať aplikovanú aplikáciu základných vied.

Nemožno sa spoliehať len na digitalizáciu vzdelávania, keďže internet môže byť nielen zdrojom encyklopedických informácií, ale aj spolitizovaných dezinformácií. Základom všetkého je rozvoj osobných intelektuálnych a duchovných vlastností. Správne vychované, všestranne vychované, fyzicky a morálne zdravé deti, ktoré poznajú a rozumejú histórii a kultúre svojej vlasti, to je naše bohatstvo a záruka zaručene úspešného rozvoja Ruska. V záujme budúcnosti našich detí, v záujme rozvíjajúcej a prosperujúcej krajiny, v ktorej budú žiť, dnes pracujeme.

rgru

Narodeniny masového vraha oslavujú žiaci so svojimi učiteľmi v ukrajinskom Ľvove

Takou symbolikou oslavujú milé dietky školou povinné v Ľvove 20. apríla 2022 Adolfové narodeniny. Zatiaľ čo v Terezíne a Lidiciach vejú žltomodré vlajky.

zdroj

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359 

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Roskosmos postaví 46 bojových komplexov "Sarmat"

Roskosmos sa pripravuje na ďalšie najmenej tri skúšobné odpálenia medzikontinentálnej balistickej strely Sarmat. Okrem toho bude vybudovaných 46 strategických bojových komplexov ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

KAŽDÝ TOTALITNÝ REŽIM POTREBUJE SVOJE ČAPUTOVÉ

Na snímke slovenská prezidentka Zuzana Čaputová uprostred svojich kolegov – hercov košického divadla. Aj ona má svojho režiséra – bábkovodiča Ľuboš ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Aktualizované 23.5. 09:00
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Aktualizované 22.5. 02:16
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

Harabin navrhol rozpustiť Progresívne Slovensko

Harabin chce rozpustiť Progresívne Slovensko. Podľa jeho slov nesú politickú zodpovednosť za atentát na Fica Štefan Harabin je kandidátom koaličnej ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

Tibor Eliot Rostas sa v Pekingu rozpráva s hovorcom ministerstva zahraničných vecí Číny, Wang Wenbinom

Foto: Matúš Plecho Tibor Eliot Rostas sa v Pekingu rozpráva s hovorcom ministerstva zahraničných vecí Číny, Wang Wenbinom. Ten vyjadril ...
Aktualizované 23.5. 23:15
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Aktualizované 21.5. 19:34
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

Atentátnik Cintula je produktom liberálnej propagandy

Nezamieňajme si príčinu s následkom. Cintula je len produktom liberálnej propagandy. Vážení priaznivci, po atentáte na premiéra nám tu mainstreamové ...
Aktualizované 22.5. 02:43
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...