Nemecký novinár vyspovedal obyvateľov Volnovachy a Melitopolu a nestačil sa čudovať! 

27. apríla 2022

VIDEO TU: Novinár z Nemecka vyspovedal obyvateľov Volnovachy a Melitopolu a nestačil sa čudovať! Zatiaľ čo ruskí vojaci rozdávajú lieky a správajú sa korektne, tak naproti tomu ukrajinská armáda pred stiahnutím z oboch miest vyrabovala obchody a pri ústupe dokonca strieľala na miestnu nemocnicu z tankov! Obkľúčení neonacisti v Azovstale požadujú evakuáciu do Turecka spoločne so zbraňami, odmietli výzvu Zelenského, aby bojovali do posledného muža! A Putin práve rokoval s Erdoganom!

Ruská armáda míľovými krokmi vytláča ukrajinskú armádu z okupovaných území DĽR a LĽR, pričom Západ už začína zisťovať, že konceptuálne dobytie Ruska sa konať nebude. Ruský rubeľ v noci na dnešok dosiahol najvyššiu pozíciu k západným menám za posledné dva roky a v tureckých bankách sa tvoria obrovské rady západných investorov, ktorí si otvárajú rubľové účty v tureckých bankách, ktoré neprerušili clearingové spojenia s ruskými bankami, práve naopak.

Zavedenie petrorubľa zmenilo úplne a od základu pravidlá hry. Dolár sa v utorok predával za 72 rubľov [ 1 ], čo je najsilnejší kurz rubľa za posledné dva roky a to znovu ukazuje, že západné sankcie nielen Rusko neoslabili, ale naopak umožnili plne rozvinúť ruský geostrategický potenciál Ruska  a rubľa ako takého. Podľa nielen nášho názoru aj to bol dôvod, prečo v nedeľu do Kyjeva prileteli dvaja najvyšší americkí ministri obrany a zahraničia súčasne, aby rokovali so Zelenským a odovzdali mu nové notové osnovy. Tie staré totiž nefungovali. A potvrdzujú to aj novinári.1:15 / 1:15

Nemecký novinár Thomas Röper totiž vyrazil do bojového poľa na Donbase a začal spovedať miestnych obyvateľov v Melitopole a vo Volnovaši, z ktorých bola práve vytlačená ukrajinská armáda a novinárov zaujímalo, ako sa obyvatelia pozerajú na vojakov oboch armád. A novinárov doslova zarazilo a prekvapilo, že nikto sa nesťažoval na ruských vojakov, zatiaľ čo tí ukrajinskí pred svojim stiahnutím z pozícií páchali zločiny.

Ukrajinská armáda v mestách rabovala obchody, vykonávala lúpeže a pri odsune dokonca strieľala z tankov na nemocnicu. Niečo také na západných médiách nebudete počuť. Thomas Röper poskytol svedectvo pre ruskú televíziu RT a znovu sa ukazuje, prečo musel Západ všetky ruské a s nimi aj alternatívne médiá zablokovať, pretože ľudia by sa dozvedeli z opačnej strany skutočnú pravdu o ukrajinskej armáde, ktorá je neonacistickým útvarom, ktorý sa nebojí používať taktiku spálenej krajiny pri ústupe pred Ruskou armádou.

Turecko sa vďaka sankciám Západu na Rusko pasuje do úlohy geopolitickej veľmoci

Možno ste zaregistrovali, ako v uplynulých dňoch Volodymyr Zelenský v jednom zo svojich delíriových vystúpení ocenil bojovníkov Azovu v pretekoch Azovstal v Mariupole, že sa rozhodli bojovať do posledného muža. Nádherná propaganda ako z učebnice. Dnes sa totiž ukázalo, že je to trochu inak. Vodca Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin pre ruskú televíziu uviedol [ 2 ], že prápor Azov ukrytý v katakombách Azovstalu požaduje evakuáciu do Turecka, a to spoločne so zbraňami. Do posledného muža Azov bojovať nechce, to je vraj dezinformácia Kyjeva a Zelenského! Rozhodne nemajú v úmysle bojovať do posledného muža.  3 ]Ruský prezident Vladimír Putin rokoval s tureckým prezidentom Tayyipom Erdoganom. Náhoda? Ale kdeže, nič ako náhoda neexistuje.

Tayyip Erdogan a Vladimír Putin

Rokovali nielen o Azove, ale aj o vzájomnom obchode, ktorý raketovo rastie a Turecko sa snaží v regióne Blízkeho Východu hrať dominantnú úlohu. Lenže, ako sa ukazuje, Erdogan sa v geopolitice pohybuje pomerne zdatne a veľmi skoro pochopil, že súčasná vojna na Ukrajine a sankcie Západu na Rusko môžu vyšvihnúť Turecko z pozície lokálnej veľmoci do pozície globálnej, a to najmä vo chvíli, keď Turecko sa v Európe začne profilovať ako jediná ekonomická zóna, ktorá neprerušila bankové, ekonomické a diplomaticky dobré styky s Moskvou. Turecko sa tak centrom európskeho obchodu medzi Ruskom a európskymi firmami, ktoré budú chcieť akokoľvek udržať svoje obchodné styky s Ruskom. A tie fronty v tureckých bankách to iba potvrdzujú.

Prápor Azov chce evakuáciu z Mariupolu do Turecka a Kremeľ už rokuje s Erdoganom o kšefte?

Čo má spoločného Turecko s oddielmi Azov? Prakticky nič, ak nepočítame predaj tureckých dronov Bayraktar ukrajinskej armáde. Lenže Turecko je jedinou krajinou v Európe v tejto chvíli, ktorá neobmedzila diplomatické styky s Ruskom. Táto rovnica je veľmi priehľadná. Prápor Azov cez Turecko sa snaží s Ruskom dojednať odchod z Mariupolu, a preto Vladimír Putin minulý týždeň zakázal Ruskej armáde vykonať likvidáciu posledných zvyškov Azovu v bunkroch pod Azovstalom.

Je v tom zase len obyčajná geopolitika. Erdogan sa ponúkne, že prápor Azov bude môcť byť evakuovaný do Turecka, čím vzrastú akcie tureckej diplomacie v západnom svete a Kremeľ si zaviaže Ankaru dodávkami ropy a plynu do Turecka, pričom v Turecku sa mávnutím kúzelného prútika z ruského plynu stane turecký plyn, ktorý potom Ankara bude prepredávať do Európy, ale už za svoje ceny, rozumej značne vyššiu. Azováci sú tak pre Kremeľ obchodným artiklom v obchode s Erdoganom.

Kasárne Azovu v Mariupole

Kokaínový dezolát Zelenský v Kyjeve včera znovu vyzval na rozhovory s Vladimirom Putinom po tom, čo pred pár dňami rozhovory s Rusmi prerušil a ukončil. Dôvod je jednoduchý, ministri obrany a zahraničia USA  Lloyd Austin a Antony Blinken priviezli v nedeľu do Kyjeva nové noty a zrejme opäť chcú pomocou mierových ponúk rozhovorov spomaliť postup ruskej armády, aby mali USA čas znova vyzbrojiť Kyjev novou muníciou a novými zbraňami. Rusi to vedia, a preto v noci Ruská armáda vypla 4 ] ukrajinskej železnice na západe Ukrajiny. Riadené rakety Kalibr zlikvidovali na celkom 7 miestach transformátorovej stanice železničné trakcie, ktoré napájajú elektrifikované ukrajinské železnice.

Ruské Kalibre v noci vypli na západe Ukrajiny železničné trate, NATO začne používať lietadlá a bude hroziť jadrový konflikt, varoval Lavrov

Bez elektriny sa vlaky nepohnú. Ukrajina pritom už nemá k dispozícii dostatok diesel lokomotív, ktoré sa zaobídu bez elektrickej trakcie, takže všetka doprava zbraní sa bude musieť na západe Ukrajiny presunúť na cesty, ktoré sú veľmi zraniteľné, a to všade, kde sú mosty alebo aj malé cestné mostíky. každá prekážka na ceste dopravu spoľahlivo skolabuje.

Pred niekoľkými hodinami Ruská armáda zničila v meste Zatoka v Odesskej oblasti železničný most, po ktorom prebiehala doprava palív z Rumunska pre ukrajinskú armádu. Preto sa dá očakávať, že USA a NATO začnú na Ukrajinu veľmi skoro dopravovať všetko, čo pôjde, iba lietadlami, čo ale bude veľmi riskantné, pretože Kremeľ to nebude dlho tolerovať. A práve preto v pondelok Sergej Lavrov varoval 5 ], že vypuknutie jadrového konfliktu na Ukrajine je veľmi reálny.

Dodávky protitankových systémov Javelin lietadlami do poľského mesta Rzeszow čoskoro nebude stačiť, pretože po zničení ciest a železníc budú musieť Američania voziť lietadlami muníciu a zbrane až na Ukrajinu

A to preto, že Západ na čele s USA nasúva na Ukrajinu svoju vojnovú techniku, a čoskoro aj svojimi lietadlami, čo je podľa Lavrova už priamy vojenský vstup NATO do konfliktu na Ukrajine, ktorý môže prerásť do jadrového stretnutia. NATO dopravuje na Ukrajinu zbrane NATO, poskytuje poradcov NATO, ale na Ukrajine tieto zbrane používajú Ukrajinci proti Ruskej armáde.

Z hľadiska západu to preto nie je účasť NATO na konflikte na Ukrajine, ale z pohľadu Moskvy to už je účasť NATO v konflikte na Ukrajine. Podľa Ruskej armády je ľahostajné, kto na Ukrajine nakoniec tie dodané zbrane obsluhuje a používa proti Ruskej armáde, pretože tým, že NATO posiela na Ukrajinu zbrane, a je jedno, či lietadlami NATO alebo po železnici, tak jednoducho tie zbrane sú na Ukrajine vykladané, a to stačí na to, že Rusko považuje NATO za účastníka bojov na Ukrajine. A to naozaj hrozí prerásť do jadrového konfliktu. Situácia tak opäť po Veľkej noci eskaluje.

-VK-Šéfredaktor AE News

Je tu odozva na horeuvedené udalosti! Rusi zastavili plyn Poľsku a už tam okamžite zasadal krízový štáb! Môžeme to očakávať aj v krátkom čase na Slovensku?

Rusko zastavilo dodávky plynu do Poľska, napísal v utorok poľský portál Onet.pl. Odvoláva sa na informácie poskytnuté zdrojmi z vlády aj z plynárenskej spoločnosti PGNiG.

Na ministerstve životného prostredia zasadá krízový štáb.

Ruská agentúra TASS napísala, že objem prepravenej suroviny plynovodom Jamal meraný na poľsko-bieloruskej hranici klesol 25. apríla v porovnaní s 21. aprílom o 75 %.

TASS sa vo svojej správe odkazuje na poľskú plynárenskú spoločnosť Gaz-System. Podľa jej šéfa Tomasza Stempiene sú zásobníky v krajine teraz naplnené z 80 percent.

Dlhodobá zmluva o dodávkach ruského plynu medzi ruským Gazpromom a PGNiG vyprší s koncom tohto roka. Zastavenie alebo prerušenie dodávok je podľa zmluvy treba hlásiť počas jedného dňa, čo sa doteraz nestalo.

Podľa Onet.pl Poľsko za surovinu odmietlo platiť v rubľoch, a zastavenie dodávok môže súvisieť s tým.

Rusko požaduje platby za plyn v rubľoch v reakcii na ekonomické sankcie, ktoré naň Západ uvalil po začatí prebiehajúcej vojenskej invázie na Ukrajinu.

Podľa think tanku Forum Energiu Poľsko asi 55 percent svojej spotreby zemného plynu kryje z dodávok z Ruska. Už dlhší čas, bez ohľadu na terajší konflikt na Ukrajine, pracuje na ich nahradení z iných zdrojov. Do konca tohto roka sa má skončiť stavba plynovodu Baltic Pipe, ktorým do Poľska potečie plyn z Nórska.

Rusko je dlhodobo najväčším dodávateľom zemného plynu do Európy, pripomenula ČTK. Podľa údajov Eurostatu ešte v roku 2020 zaisťovalo takmer 40 percent spotreby plynu v Európskej únii.

Úniová štatistická agentúra uvádza, že na ruskom plyne sú najviac závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoria 100 percent spotreby, nasledujú Maďarsko a Slovensko.

zdroj

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359 

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

KAŽDÝ TOTALITNÝ REŽIM POTREBUJE SVOJE ČAPUTOVÉ

Na snímke slovenská prezidentka Zuzana Čaputová uprostred svojich kolegov – hercov košického divadla. Aj ona má svojho režiséra – bábkovodiča Ľuboš ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Štefan Harabin sa opäť nemýlil!

JUDr. Štefan Harabin mal pred tromi rokmi opäť pravdu: Fico a Kaliňák, ak by neoznamovali informácie o daňovej kriminalite Kisku a Matoviča, pokiaľ ...
Spravodajstvo

Vojenská operácia na Ukrajine, deň 866 sa priamo dotýka aj nás

Alexander Polegenko/TASS Ruské ozbrojené sily včera začali skupinový úder na vojenské priemyselné objekty a letecké základne na Ukrajine, nešetrili ani ...
Aktualizované 17.7. 00:06
Spravodajstvo

Ostreľovači čakali až atentátnik začne strieľať

Na mieste streľby boli totiž svedkovia a jeden z nich poskytol autentický a necenzurovaný rozhovor pre britskú BBC, že spolu ...
Spravodajstvo

Pellegrini pri návšteve Poľska ďakuje z pozície  predsedu, už nie je prezident?

Štefan Harabin: VLASTIZRADA! Prezident nepozná právo, nerešpektuje rozsudok Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 2. 2. 2024 a porušuje medzinárodné ...
Aktualizované 15.7. 00:17
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...
Aktualizované 17.7. 00:51
Spravodajstvo

Smutná tvár Putina – je rozhodnuté

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve Podľa Viktora Orbána smeruje ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
Spravodajstvo

Liberálny progresivizmus je ako rakovina

Liberalizmus a liberálny progresivizmus sú ideológie pretavené do politík liberálnej demokracie, ktorá v materiálnom jadre ústavy nemá miesto. S odkazom na Čl. ...
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...