Medzi Moskvou a NATO je zrejme dohoda o stiahnutí Ruskej armády z Chersonu a Ukrajinci dostali z NATO zákaz strieľať na sťahujúcu sa Ruskú armádu! 

16. novembra 2022

Aktualizácia:

Niečo sa za posledné dni udialo medzi Kyjevom a Moskvou, začali komunikáciu o mierových rozhovoroch a o rozdelení Ukrajiny, zatiaľ čo Zelenský už nehovorí o podmienkach, že s Putinom sa baviť nebude! 

Za morom ešte neboli spočítané hlasy z volieb, ale Američania už na Ukrajine začali proces politického ústupu z vojnového procesu, pretože ich čaká nový front v Tichomorí proti Číne! Washington zamietol dodávku moderných dronov a vyzval Zelenského k dialógu s Moskvou!

Sťahovanie ruských jednotiek z Chersonu v tichosti bez aktivity rakiet HIMARS a diel americkej výroby

Neuveriteľná scéna, ktorú nikto nedokázal pochopiť, je podľa informácií z okolia Kremľa výsledkom intenzívnych a utajených zákulisných rokovaní medzi Moskvou a Severoatlantickou alianciou na čele s USA, ktoré viedli podľa zatiaľ nepotvrdených informácií k dohode, že stiahnutie Ruskej armády nebude narušované ukrajinskou armádou.

NATO zablokovalo Ukrajincom navigačné palebné systémy, ktoré prestali fungovať, prestalo pracovať zameriavanie raketometov HIMARS a americké výzvedné drony Global Hawk prestali Ukrajincom odovzdávať palebné súradnice. A to nie je všetko. Volodymyr Zelenský už netrvá na tom, že bude rokovať iba s nástupcom V. V. Putina, Ukrajina je pripravená na rokovanie už aj s Vladimírom Putinom.

Ruský generálny štáb oznámil symbolicky stiahnutie z Chersonu presne vo chvíli, keď v USA skončili kongresové voľby, a to nie je náhoda. Generálny štáb Ruskej armády mohol stiahnutie ohlásiť o deň neskôr, alebo o deň skôr, ale namiesto toho k televíznemu oznámeniu došlo 9. novembra a celé Rusko bolo v šoku, ale možno v ešte väčšom bol Kyjev, ktorý s odovzdaním Chersonu zo strany Rusov úplne a vôbec nepočítal. Kyjev čakal obrovský Stalingrad, obrovské množstvo mŕtvych ukrajinských vojakov, obrovské množstvo strát na technike, obrovskú epickú bitku.

Varšava vyhlásila, že Ruská armáda vykonala raketové údery na poľskom území dvojicou taktických rakiet! Dvaja ľudia vraj zomreli a poľská vláda zvolala krízové ​​zasadnutie! Pretext pre zatiahnutie NATO do vojny na Ukrajine je tu a stiahnutie Ruskej armády z Chersonu povzbudilo Varšavu k eskalácii konfliktu! Úlomky rakiet pritom zjavne pochádzajú z ukrajinského protivzdušného komplexu S-300, ktorý netrafil ruský Kaliber letiaci na Ľvov a rakety tak dopadli na územie Poľska! Lotyšský minister obrany hneď prišiel s potvrdením, že rakety leteli až z Ruska! 

Dochádza k potvrdeniu Stalinovej doktríny o slabosti a terore!

Bezpečnostná situácia v Európe dramaticky eskaluje vo chvíli, keď Poľsko v utorok v podvečer oznámilo, že na jeho území dopadli dve ruské taktické rakety a zabili dvoch ľudí. Informáciu ihneď potom potvrdil lotyšský minister obrany, ktorý uviedol, že lotyšská protivzdušná obrana videla obe rakety na radaroch, pričom rakety vraj boli odpálené z Ruska. Poľská vláda zvolala v utorok večer krízové ​​zasadnutie vlády a bude sa riešiť, ako Poľsko na údajné ruské údery na svoje územie zareaguje.

Moskva obvinenia odmietla a na Telegrame sa objavili fotografie trosiek rakiet, ktoré potvrdzujú, že nejde o ruské rakety Kaliber, ktoré boli použité na údery na ukrajinský Ľvov, ale jedná sa o zvyšky ukrajinských rakiet protivzdušného systému S-300, ktoré netrafili letiaci Kaliber a namiesto toho rakety dopadli na územie Poľska. Fragmenty trosiek dokazujú, že ide o spodnú časť rakiet S-300. V tomto článku prinášame fotky a porovnanie trosiek z Poľska s inými zábermi trosiek S-300 z minulosti.

Fragment rakety, ktorá dopadla do Poľska. Podľa odborníkov ide o spodný diel ukrajinskej PVO rakety komplexu S-300

Presné rakety Kaliber majú presnosť úderov pri dopade v okruhu 1,5 metra a je vylúčené, aby hneď dve presné rakety Kaliber zlyhali a dopadli o desiatky alebo dokonca stovky kilometrov niekam inam. Toto, čo teraz práve vidíme, je nový Tonkinský záliv a zámienka na vyhlásenie vojny Rusku zo strany NATO, ktoré teraz má byť Poľskom dokopané na to, aby sa rozhojdalo a vtrhlo na Ukrajinu. Podľa informácií pritom trosky oboch rakiet dokazujú, že pochádza z raketového motora typu 48D6 zo série 5V55 ukrajinskej varianty PVO systému S-300.

A presne o tom to je, o ničom inom tento podvrh nie je a poľská militantná armáda sa snaží nájsť zámienku pre inváziu na Ukrajinu pod pretextom, teda zámienkou ruského úderu na Poľsko. Rakety pritom mali dopadnúť do poľnohospodárskeho areálu v obci Przewodów bývalého poľského JRD, ktoré je dnes súčasťou súkromnej firmy a na mieste zomreli dvaja ľudia. Podľa posledných informácií Poľsko už aktivovalo v utorok večer článok 4 Washingtonskej zmluvy NATO a zvolalo na stredu krízové ​​zasadnutie zástupcov NATO, kde sa bude jednať o obrane Poľska. Článok 4 je predstupňom pre aktiváciu článku 5 o kolektívnej obrane.

Západ vycítil slabosť Ruska po stiahnutí chvosta v Chersone. Moskva zabudla na legendárny výrok Beriji

Provokácia Varšavy prichádza presne vo chvíli, keď Ruská armáda spustila mohutné raketové údery na Ukrajinu s cieľom upokojiť doma ruskú verejnosť, ktorá je rozzúrená stiahnutím Ruskej armády z Chersonu koncom minulého týždňa. Mohutné údery na ukrajinskú infraštruktúru majú za úlohu vypnúť ukrajinskú energetickú sústavu pred nadchádzajúcou zimou . Údery sú tiež vedené na veže mobilných operátorov, aby Kyjev nemohol medzi obyvateľstvo šíriť dezinformácie a toxický informačný obsah.

Je to forma blokovania ukrajinských webov na ruský spôsob. Lenže tieto masívne údery podľa všetkého práve využilo Poľsko, aby dosiahlo vyslanie vojsk NATO na Ukrajinu, pretože poľská armáda je už zhromaždená na poľských hraniciach a čaká na rozkazy. Lenže Poľsko sa bojí vstúpiť na Ukrajinu samo bez záštity NATO, takú odvahu Varšava totiž nemá. A stiahnutie Rusov z Chersonu dodalo Varšave guráž. Opäť sa potvrdzuje Stalinova doktrína, o ktorej si musíme niečo povedať.

Takto vyzerajú trosky rakety S-300 z iného úderu zdokumentovaného na Ukrajine v lete tohto roku

Lavrentij Berija ako bývalý šéf sovietskej NKVD, povedal o Stalinovi legendárny výrok, ktorý si treba neustále opakovať a pripomínať. Berija tesne po II. sv. vojne o Stalinovi vyhlásil, že…  Sovietsky ľud dokáže Stalinovi odpustiť krutosť, teror, gulagy, popravy, vysídľovanie a presúvanie celých národov za Ural, hladomory, obrovské obete vo vojne… ale nikdy mu sovietsky človek neodpustí slabosť!

Berija nebol žiadny veľký mysliteľ a mal na rukách možno viac krvi ako Stalin, záleží na uhle pohľadu, ale v tomto mal desivú pravdu. Keď ruský gosudár ukáže slabosť, hrozí mu zožratie doma alebo zvonku. A presne toto sa odohráva od minulého týždňa, keď došlo k odovzdaniu Chersonu bez boja ukrajinskej armáde.

Keď ruskí generáli majú obavy o životy vojakov vo vojne, je to prejav slabosti a nepriateľ to ihneď využije

Doma sa už do Putina pustili aj jeho najbližší, vrátane Dugina, ktorý varoval, že Putin môže byť jedného dňa nahradený, pretože zlyhá ako „Vládca dažďa“ a toto varovanie od kremeľského spojenca Putina, ktorý pri ňom dlho stojí, je naozaj alarmujúce varovanie. Lenže západní nepriatelia si ústup z Chersonu vysvetlili ako úplnú slabosť Ruskej armády, a to nielen v úlohe Putina ako gosudára, ale aj z pohľadu velenia a generálneho štábu, pretože generálov NATO prekvapilo vystúpenie generála Surovikina a ministra obrany Šojgu, ktorí obaja hovorili že treba chrániť životy ruských vojakov, a to všetkými spôsobmi, aj za cenu ústupu z hlavného mesta Chersonskej oblasti a aj za cenu prenechania mesta bez boja nepriateľovi.

Raketa z komplexu S-300, ktorá dopadla na ulicu v Donecku. Všimnite si spodnú časť

A presne toto presvedčilo Varšavu a Kyjev k operácii ak vyvolaniu provokácie proti Rusku s cieľom nasunutia vojsk NATO na Ukrajinu, pretože všetci teraz vidia a hovoria si, že Rusko je slabé, pretože sa bojí o životy svojich vojakov, na rozdiel od ukrajinskej armády a jej vojakov, o ktorých životy sa v Kyjeve a na západe nebojí nikto. A preto Ukrajinci postupujú, pretože sa neboja o životy svojich vojakov.

A preto Rusi ustupujú, pretože sa boja o životy svojich vojakov. Takto si to Západ vysvetlí, taká jednoduchá matematika to je, dámy a páni. Kremeľ tým stiahnutím z Chersonu vyslal signál o svojej slabosti a Západ teraz bude chcieť Putina a hneď potom Rusko zožrať. Ukázať slabosť nepriateľovi, akým je NATO, je prejav absolútneho šialenstva.

Kroky Varšavy sú teraz úplne kľúčové, ak poženie situáciu do extrému, na mieste po dopade rakiet zostali 2 mŕtvi. A čo teraz?

Ten televízny teáter z minulého týždňa, v ktorom Surovikin hovoril o potrebe ochrany životov ruských vojakov a o opustení Chersonu, bol televíznym odvysielaním slabosti Ruska doslova v priamom prenose. Varšava okamžite pochopila, že Rusi sa boja o svojich vojakov, že nepôjdu do veľkej reže a do veľkej konfrontácie, a preto je najlepší čas nasunúť na Ukrajinu poľskú armádu pod hlavičkou a záštitou NATO.

Moskva práve vehementne poprela, že by mala s útokom na Poľsko čokoľvek spoločné a uniknuté obrázky s fragmentmi rakiet vraj nezodpovedajú ruským raketám, nejde o rakety pochádzajúce z ruskej výzbroje . Lenže na názor Moskvy sa nikto pýtať nebude, dôležité je, čo teraz na to povie Pentagon, ktorý sa vecou zaoberá a nie je jasné, či ide o súčasť scenára Pentagonu, alebo je toto akcia, ktorú Varšava rozbehla v spolupráci s Kyjevom na vlastnú päsť, ako zatiahnuť NATO do konfliktu na Ukrajine.

Fragment z rakety na poli v Poľsku

Ak si Varšava bude stáť za tým, že raketa bola ruská a zabila dvoch ľudí, je to naozaj veľmi vážne, pretože akonáhle v kauze figurujú mŕtvi Poliaci, tak pre vládu vo Varšave bude neprípustné, aby sa to skončilo v tichosti a v pokoji bez reakcie, pretože militantní Poliaci z radov vládnej strany budú revať do odvety proti Rusku a budú volať po aktivácii článku 5 Washingtonskej zmluvy NATO o kolektívnej obrane. Článok síce negarantuje poskytnutie pomoci automaticky, ale necháva to na slobodnej vôli členov NATO. Samotná aktivácia teda môže viesť k tomu, že k Poľsku sa pripojí niekoľko vybraných krajín, ktoré vyšlú svoje vojská na tzv. mierovú misiu na Ukrajinu.

Ruskú armádu čakajú obrovské bitky a obrovské straty, pokiaľ chce vyhrať vojnu. S malými stratami Rusi ani historicky vlastne vyhrávať nevedia. Platilo to o všetkých ruských vojnách, aj o tej poslednej čečenskej

A to vo chvíli, keď sa Rusi stiahli z Chersonu, ukázali slabosť, generálny štáb ukázal slabosť, Surovikin a Šojgu ukázali slabosť v televízii, pretože nehovorili ako vojvodcovia, ale ako strašiaci, ktorí sa boja o životy svojich vojakov. Síce to môže vyzerať mediálne sympaticky zo strany Surovikina a Šojgu, ale na strane druhej je to prejav slabosti vojvodcov, ktorí sa boja strát životov ruských vojakov.

Ako myslíte, že by dopadla Červená armáda za II. sv. vojny, keby sa Stalin bál o životy svojich vojakov? Chápete? Stalinova doktrína teroru na potlačenie slabosti je síce veľmi drsná, ale na špeciálnej vojenskej operácii sa ukazuje, že jednoducho Ruskej armáde táto doktrína chýba a bude veľmi ťažké pre Ruskú armádu vyhrať túto vojnu, pokiaľ generáli budú mať strach o životy vojakov, aby sa im nič nestalo.

Záber na poľský traktor s valníkom, ktorý bol zasiahnutý jednou z dvoch rakiet

Veľké bitky, ktoré Ruskú armádu čakajú, si vyžiadajú obrovské obete na strane Ruskej armády, ale pokiaľ sa tieto bitky ani neodohrajú, pretože Ruská armáda sa radšej bez boja stiahne a ustúpi, aby ušetrila životy ruských vojakov, potom je celá operácia stratená. Pokiaľ NATO vstúpi na Ukrajinu, Vladimír Putin svoju úlohu o denacifikácii a demilitarizácii Ukrajiny už nikdy nesplní. Ruská armáda nepôjde do vojny s NATO, a presne s tým Varšava a NATO počítajú. Ani NATO nechce ísť do vojny s Ruskom, ale ústupy Ruskej armády a slabosť odhalená generálnym štábom v televízii vedú NATO k presvedčeniu, že keď NATO na Ukrajinu vstúpi, Ruská armáda pred ňou radšej ustúpi, aby Kremeľ ušetril životy ruských vojakov, predovšetkým. Memento Stalin!

-VK- Šéfredaktor AE News

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Pozvánky

Poď kráčať po stopách Slovanov s Oskarom Cvengroshom

Táto objavná a originálna kniha je skutočne výnimočná svojim obsahom a aj poslaním. Prečo? Hlavným prínosom knihy je úplne nový ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Medvedev obvinil Západ zo snahy priblížiť planétu k tretej svetovej vojne. Ruska sa zastal aj turecký prezident Erdogan

Foto: www.freepressjournal.in Medvedev obvinil Západ zo snahy priblížiť planétu k tretej svetovej vojne. Ruska sa zastal aj turecký prezident Erdogan, ...
Spravodajstvo

KRACH BANKY Silicon Valley: JP Morgan, vyšetrovanie financovania pedofilnej siete Jeffreyho Epsteina & ďalšie súvislosti

Silicon Valley Bank je zaujímavejšia, než si myslíte. AmazingPolly hovorí o chápadlách – Epstein, Biden, Thiel, Čína a ďalšie. Veľmi kvalitné a ...
Spravodajstvo

Kedy začne NAKA konať? 15. 3. 2023 – rozklad slovenskej štátnosti v priamom prenose v Dunajskej Strede.

Dnes je opäť vztýčená maďarská vlajka na pol žrde na dobovom podstavci v Dunajskej Strede. Napriek tomu, že NAKA vyšetruje toto konanie maďarských ...
Aktualizované 28.3. 14:55
Spravodajstvo

Čaputová nenávidí Slovákov?

Fico reagoval na Čaputovej nenávistný prejav voči Slovákom: „Pani prezidentka, zapamätajte si, že keď nejaká politika v štáte nefunguje a ...
Aktualizované 26.3. 21:42
Spravodajstvo

SPUSŤTE OBLIEHANIE RTVS – Tibor Eliot Rostas

Manifestácie a spontánne protesty ľudí sú už od roku 1989 neúčinné. Prečo? Protagonisti nevytrvali pri dosiahnutí jedinej požiadavky: získať trvalý ...
Spravodajstvo

Škandál na liberálnej scéne

TAKÝTO ŠKANDÁL TU EŠTE NEBOL! S čím prišiel včera Robert Fico, je BOMBA, ktorá by mala rozmetať celú slovenskú liberálnu ...
Spravodajstvo

Právne bezvedomie vlády a možné (NE)odovzdanie stíhačiek na Ukrajinu analyzuje JUDr. Harabin

Vážení priatelia, pripájam právnu analýzu možného (Ne)odovzdania stíhačiek na Ukrajinu a kto to (NE)môže urobiť. Počúvajte od 27:50 minúty, klikom ...
Spravodajstvo

Medzinárodný trestný súd, ktorý Rusko neuznáva, vydáva na Putina zatykač

Foto: Sputnik © Ramil Sitdikov V Haagu vydali zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina a komisárku pre deti Mariu Ľvovú-Belovovú. ...
Spravodajstvo

Na Slovensku máme dvoch chudákov, ktorí súťažia, kto bol s nemeckým "sraľom" vlastizradným, Scholzom, dlhšie na stretnutí

Štefan Harabin: V Moskve prebieha stretnutie medzi Putinom a Si Ťin-pchingom. Budúca podoba sveta s výnimkou enklávy Západu sa tvorí ...
Spravodajstvo

ZVRAT vo vyšetrovaní smrti generála Lučanského! Policajti začali trestné stíhanie

Generál Lučanský sa podľa doterajšieho vyšetrovania mal obesiť v prešovskej väznici na teplákovej bunde na poschodovej posteli na konci decembra ...
Aktualizované 26.3. 00:21
Spravodajstvo

Trestné oznámenie na Hegera a spol

Štefan Harabin Trestné oznámenie na Hegera a spol za zneužívanie právomoci verejného činiteľa vo vzťahu k odovzdaniu Migov na Ukrajinu. ...