Madame de Pompadour, intrigy a rotarián Korčok
Čo majú spoločné? Madame de Pompadour bola známa osobnosť na francúzskom dvore. Mala mnoho kvalít a skúseností ako manipulovať s mužmi. Darilo sa jej to celé roky. Bola tvorkyňou štátnej politiky Francúzska. Za života obdivovaná i zatracovaná. Písala francúzske dejiny z pozadia a z lôžka svojej postele. Z dnešného pohľadu dámy až takých kvalít nemáme, ale je zrejmé, že sa na politike štátu podieľajú z pozadia. A možno aj z postele. Politika rotariána Korčoka je veľmi podobná. Politická prostitúcia je v podstate mužské zamestnanie, kým klasická prostitúcia väčšinou ženské zamestnanie. Bývalý kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič bol vážnym kandidátom na prezidenta v roku 2019. V druhom kole prehral so Zuzanou Čaputovou, ktorá vsadila na pomoc Árona Shaviva, aktivistu Rizmana a skládkovú aféru. A samozrejme na Sorosa.
Tieto jej prepojenia vyplávali na povrch, až keď už bolo neskoro. Šefčovičovi nepomohla ani ozaj dobrá kvalita jeho vzdelania, skúsenosti diplomata, jazyková výbava a všeobecný prehľad. Jazýčkom na váhach boli ženy. Dnes po tomto neúspešnom experimente sa ďalšie ženy už nepokúsili o post prezidentky. Náčelník Sorosovcov sa však určite postará, aby Čaputová získala nejaký dobrý medzinárodný post za verné služby na poste americkej guvernérky štátu Slovensko.
Švagra si nevyberáš
Šefčovičova manželka Helena má sestru Soňu. Tá je samozrejme čírou náhodou Korčokovou manželkou. Opäť ďalší prezidentský kandidát. Šefčovič je úplne iného politického razenia ako Korčok. V čase prezidentských volieb mlčí ako ryba. Pre poriadok v rodine sa predsa nemá kritizovať švagor, no nie? A možno keby sa opäť čírou náhodou stal Korčok prezidentom, tak sa ešte Šefčovičovi môže zísť. Korčok ako Čaputa v nohaviciach s veľkou pravdepodobnosťou opäť môže využiť Shavivu alebo niekoho jemu
podobného. A možno aj čivavu. K jarmulke má blízko, keď si ju neváhal nasadiť pri návšteve Izraela. Korčok opäť čistou náhodou v roku 2009 vystriedal svojho švagra na poste veľvyslanca stálej misie Slovenska v Bruseli.
Plus jeden deň na margo toho napísal komentár E. Kukana: „To je zhoda okolností. Každý z nich je osobnosťou v diplomacii. “So šedou eminenciou diplomacie a spolupracovníkom minulých i súčasných slovenských tajných služieb E. Kukanom sa dá súhlasiť tak na polovicu. Korčok v žiadnom prípade osobnosťou nebol. Taká zhoda okolností v praxi neexistuje. Ak chcete na MZVaEZ dosiahnuť na vyššie méty, musíte mať niekoho, kto vám cestu vydláždi. Madame de Pompadour by tam bola „diplomatická stálica“. Zaujímavé je, že Kukan Šefčoviča najprv pri kandidatúre na prezidenta v roku 2019 najprv verejne
podporil a potom pred druhým kolom svoju podporu odvolal z údajného sklamania, že sa vraj Šefčovič stal „hovorcom“ Smeru. Dnes už nebohý Kukan tak výrazne podporil Čaputovú, ktorá napokon tiež čírou zhodou okolností voľby vyhrala. Kauza Evka bola typickým príkladom zlyhania Korčoka. Na stránke nadácie Zastavme korupciu sa môžeme dočítať:
„Nadácia sa Korčoka pýtala nasledovné otázky: Ako si vysvetľuje, že štát zaplatil za služby počas predsedníctva 2-krát, raz agentúre Evka a potom to isté cez ministerstvo (napríklad honorár Adriane Kučerovej)? Čo ako štátny tajomník (v istom čase dokonca zastupujúci minister) a splnomocnenec pre predsedníctvo urobil preto, aby zabránil nehospodárnemu nakladaniu s peniazmi? A čo sa stalo s dokumentami, ktoré žiadala Transparency International Slovensko (TIS), ale ministerstvo ich už nemalo“?
Nadácia priamu odpoveď od Korčoka nedostala, čím sa de facto sám usvedčil, že nekonal, keď konať mal.
Nadácia napísala, že: „Na nehospodárnosť poukázal aj Najvyšší kontrolný úrad, pričom ministerstvo mnohé informácie pred verejnosťou tajilo. S rezortom sa o ne súdila organizácia TIS. Keď súdy po rokoch napokon definitívne vyhrala, Korčok bol už ministrom za SaS“. Jediným postihnutým bola tak Zuzana Hlávková, pracovníčka MZVaEZ, ktorá na nehospodárnosť poukázala a odišla z ministerstva preč. Korčok sa z kauzy vyvliekol ako klzký had. Netvrdím, že Korčok z prípadu finančne profitoval. Na to máme OČTK.
Archa nedávno napísala: „V diskusii NA TELO ma zaujal výrok Andreja Danka, ktorý povedal, že Korčok u neho v r. 2018 sedel v kancelárii a prosil aj Pelleho a aj Fica, aby sa mohol stať veľvyslancom v USA, aby ho tá kauza “Evka”, nestála to miesto. A že sa za neho prihováral aj minister Lajčák, Korčok bol vtedy štátnym tajomníkom MZV SR“.
Tým ale finančné špinavosti na MZVaEZ nekončia. Druhé kolo za oveľa viac peňazí sa „vyplavilo“ tu:
https://www.aktuality.sk/clanok/702351/agentura-evka-opat-dostala-statnu-zakazku/
Korčok v tom čase bol na MZVaEZ štátnym tajomníkom. Mal vysoké právomoci pretože zastupoval ministra Lajčáka, ktorý už mal povinnosti v OSN. Do kauzy boli teda zasvätení aj Lajčák aj Korčok. Zuzana Hlávková popisuje reakcie ministra Lajčáka v priamom rozhovore s ním takto:
„Povedal, že moje mladícke ideály sú mu sympatické, ale že srdce musí ísť ruka v ruke s rozumom. Povedal tiež, že bohužiaľ na Slovensku žijeme v istom nastavení, kde napríklad v IT sektore existujú kartely a rôzne zákulisné dohody, s ktorými bohužiaľ štát nevie nič robiť a musí sa im prispôsobiť. A že ak verím jemu, verím tomu, že je všetko v poriadku“.
V preklade to znamená, že sa nemá do veci starať, že to tak jednoducho na Slovensku beží. Celý popis diania okolo kauzy si môžete pozrieť tu:
Ako som kvôli pochybným zákazkám odišla z ministerstva zahraničných vecí
TIS na facebooku napísalo: „Ivan Korčok by sa mal ospravedlniť slovenskej verejnosti za nehospodárne a netransparentné využitie verejných prostriedkov v niektorých predsedníckych zákazkách a aj za klamstvá ministerstva v kauze.“
Nestalo sa. Korčok sa počas celej kampani téme a zodpovednosti vyhýbal, vyhováral sa a správal sa ako malý chlapec, keď ho prichytia pri čine. Riadi sa pravidlom: zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. Veď sa na to zabudne. Slováci však nezabúdajú. A propos. Miroslav Lajčák. Má manželku Jarmilu Hargašovú-Lajčákovú. Jej sestra Eva tvorí pár s Jaroslavom Kiskom, bratom bývalého prezidenta Andreja Kisku. Na A. Kisku sa kauzy lepia a kvôli súdom nemôže spokojne spávať. Okrem kauzy pozemkov Veľký Slavkov sa neho prilepila kauza financovania jeho prezidentskej kampane, viď odkaz: Ako sa Kiska nachytal na vlastných klamstvách
Je Andrej Kiska podvodník? Súd ho uznal vinným, takýto trest mu dal súd
DenníkN v novembri 2018 napísal, že Lajčák podal demisiu keďže parlament odmietol globálny pakt OSN o migrácii, na ktorého vzniku sa priamo podieľal, a nepodržal ho ani predseda Smeru Robert Fico. Táto demisia bola divadlo pre občanov. Lajčák sa hral na principiálneho pričom vie, že švagrov brat v roli prezidenta A. Kiska jeho demisiu neprijme. Dnes Lajčák múti vodu opäť na Balkáne v prospech Borella, jeho európskeho pána, v prospech USA a ukradnutého Kosova a v neprospech bratského srbského národa.
Takže Kiska, Čaputová, rotarián Korčok sú členmi toho istého proamerického a protislovenského stáda ako aj Demeš, Bútora, Káčer, Naď, Šeliga, Heger, Matovič, Dzurinda, Lipšic…
Milé Slovenky a Slováci, príďte voliť. Voľme dobro. Ak by vyhralo zlo, ohrozíme štátnosť našej vlasti…
Viac viď. obrázok FB:
Dvaja diplomati Šefčovič a Korčok majú k sebe blízko: Aké ženy ich spájajú?
Agentúra Evka, známa z kauzy predraženého predsedníctva, opäť zarobí na štáte
zdroj: TASR, FB
Z mesta SNP Ivan Štubňa
Zanechajte nám komentár