Koniec sudkyne Pamely Záleskej? Žilinka by už dnes mal vydať zatykač! – JUDr. Harabin

7. augusta 2023

Mimoriadne škandalózne odhalenie páru – novinárky Moniky Tódovej a aktívnej sudkyne špecializovaného trestného súdu Pamely Záleskej. Tu je prvé vyjadrenie odborníka na právo JUDr. Štefana Harabina:

Dana Jelínková: Desí ma to ticho okolo kauzy Záleská-Tódová

So sudkyňou a členkou Súdnej rady Danou Jelínkovou Dudzíkovou sme sa rozprávali o aktuálnej kauze a vzťahu novinárky denníka N Moniky Tódovej a sudkyne ŠTS Pamely Záleskej, ktoré boli videné na spoločnom výlete v Tatrách.

 • Čo znamená vzťah sudkyne exponovaných káuz a novinárky venujúcej sa exponovaným kauzám z hľadiska podozrenia vynášania informácií zo spisov?
 • Ako takýto vzťah ovplyvňuje objektivitu informovania verejnosti novinárkou?
 • Prečo si novinárka Tódová volá do relácií len osoby, ktoré v kauzách sudkyne Záleskej vystupujú v neprospech obvinených?
 • Čo povedala sudkyňa Záleská na vypočúvaní na Súdnej rade v marci, kde sa jej sudcovia pýtali na jej vzťah s novinárkou Monikou Tódovou a možné úniky informácií zo spisov?
 • Aké disciplinárne podnety rieši Súdna rada voči sudkyni Záleskej?
 • Ako sa k týmto podnetom postavil predseda Súdnej rady Ján Mazák?
 • Prečo sudcovia Truban a Miľan sú disciplinárne stíhaní a sudcovia Záleská a Kliment nie? Zvlášť pri nevylúčení sa sudkyne Záleskej z kauzy exsudcu Davida Lindtnera?
 • Bude sa Súdna rada na svojom zadaní zaoberať kauzou Záleská-Tódová a jej možnými následkami?
 • Prečo táto kauza vrhá zlé svetlo na justíciu a nezávislosť sudcov?
 • Prečo si myslí, že máme dvojitý meter na posudzovanie sudcovskej spôsobilosti?
 • Čo hovorí ku vzťahu sudca-novinár Poradná rada európskych sudcov z roku 2002 a uznesenie Súdnej rady z roku 2018?
 • Prečo je sudkyňa Jelínková zdesená z ticha okolo tejto kauzy?
 • Ako sa k celej kauze postaví predseda Súdnej rady Mazák, podpredseda Gandžala, ministerka Dubovcová a predseda ŠTS Hrubala?

DESIVÉ! ORGANIZOVANÁ SKUPINA novinárov, policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorá UNIESLA SPRAVODLIVOSŤ!

Poslanec za Smer-SSD a právnik Ján Podmanický parádne vysvetlil závažnosť aféry Tódová / Záleská… Nedeľné odhalenie novinára Martina Daňa, aj minulotýždňové stanovisko sudcu Klimenta len podporujú čoraz viac rozšírený názor, že na Slovensku skutočne existuje organizovaná skupina novinárov, policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorá uniesla spravodlivosť a ľudí kriminalizuje na základe politickej objednávky, píše politik na sociálnej sieti.

Názor Jána Podmanického prinášame v plnom znení.

KTO TU VLASTNE UNIESOL SPRAVODLIVOSŤ?

Klebeta o úzkom prepojení vplyvnej „hlavnoprúdovej“ novinárky a známej špeciálnej sudkyne, ktorá už dlhšie poletovala v politickom povetrí, sa v upršané nedeľné dopoludnie potvrdila. Mohol vraj za to hustý dážď, vďaka ktorému sa novinár Martin Daňo rozhodol nepokračovať vo svojej ceste a na noc sa ubytoval v tom istom tatranskom hoteli, ako spomínaná elitná dvojica. Každý, kto už Martina Daňa stretol, vie, že je v každej situácii ovešaný kamerami a mikrofónmi, a tak vznikol virálny televízny záznam, ktorého technická kvalita už na prvý pohľad prevyšuje kvalitu iných nahrávok, ktoré verejnosť pozná a sú z dielní orgánov činných v trestnom konaní, prípadne tajných služieb.

Vzťah oboch elitných protagonistiek je ich súkromná vec. Problém, ktorý sa týka verejnosti však spočíva v niečom inom, a je to zásadná vec: jednoznačne sa potvrdilo blízke prepojenie medzi novinárkou, ktorá otvárala a riešila najvážnejšie politické a právne „kauzy“ a sudkyňou, ktorá tieto prípady rozhodovala.

Mnohí si teraz budú klásť otázky, či zdrojom dobre informovanej novinárky Moniky Tódovej nebola jej priateľka sudkyňa Pamela Záleská, a je správne, aby sa toto podozrenie vyšetrilo. Vynášanie informácii zo spisov je totiž trestné. To však nie je v tomto prípade ten najvážnejší problém.

Budete ešte veriť v spravodlivý proces?

Škandál mimoriadneho rozsahu spočíva v tom, že sudkyňa Záleská rozhodovala trestné veci, z ktorých mala byť vylúčená.

Článok 46 Ústavy SR garantuje každému právo na nestranný a spravodlivý súd. Toto právo spočíva aj v tom, že sudca, ktorý rozhoduje trestnú kauzu, musí byť nezaujatý. Pritom nejde len o to, že sudca nie je s prípadom nijako prepojený. Európsky súd pre ľudské práva viackrát zdôraznil, že nestačí, aby bol sudca SUBJEKTÍVNE nestranný, ale musí sa taký aj OBJEKTÍVNE javiť v očiach strán.

Sudkyňa Záleská rozhodovala mnohé prípady, v ktorých jej kamarátka novinárka Tódová z Denníka N obvineného odsúdila dávno predtým, než daný prípad prišiel na súd. Čiže, existuje oprávnená pochybnosť nielen o objektívnej nestrannosti sudkyne, ale aj o jej subjektívnej nezaujatosti. Alebo inými slovami: aký väčší prípad zaujatosti sudcu môže existovať?

Alebo ešte inak: predstavte si, že máte konflikt so susedom. Potom sa dozviete, že váš prípad bude rozhodovať sudca, ktorý chodí s vaším susedom na dovolenky. Budete veriť v spravodlivý proces?

Závažnosť nedeľného odhalenia novinára Martina Daňa spočíva teda v tom, že všetky prípady, v ktorých rozhodovala sudkyňa Záleská, a ktorým sa v Denníku N hĺbkovo venovala jej kamarátka Monika Tódová, musia byť nanovo posúdené z hľadiska splnenia požiadavky na spravodlivý proces. Len teraz sa ešte roztrhne vrece s podaniami voči desiatkam rozsudkov samosudkyne Záleskej…

Pamela Záleská je sudkyňa, ktorá poslala do väzby nevinného Milana Lučanského – toho Milana Lučanského, do ktorého Tódová v Denníku N nechutne útočila. Náhoda? Záleská bez vypočutia svedkov protistrany poslala Dušana Kováčika na 14 rokov do basy – toho Dušana Kováčika, ktorého Tódová roky ohovárala v Denníku N. Náhoda?, reagoval podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha.

Dôvera verejnosti v rozhodovanie súdov dostala vážny úder. Po tom, čo minulý týždeň sudca Najvyššieho súdu JUDr. Kliment oznámil verejnosti, že nemieni rešpektovať Ústavný súd, ktorý v náleze vyjadril pochybnosti o jeho nestrannosti (z dôvodu, že JUDr. Kliment rozhodoval prípad, na ktorom pracoval jeho synovec prokurátor Repa) je na mieste otázka, či naozaj nejde o úplný rozpad justičného systému na Slovensku.

FB

Nedeľné odhalenie novinára Martina Daňa, aj minulotýždňové stanovisko sudcu Klimenta len podporujú čoraz viac rozšírený názor, že na Slovensku skutočne existuje organizovaná skupina novinárov, policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorá uniesla spravodlivosť a ľudí kriminalizuje na základe politickej objednávky.

Policajný exprezident Gašpar: Takto vyzerá nezávislé súdnictvo a objektívna žurnalistika v praxi

Niekdajší dlhoročný prezident Policajného zboru SR vo svojom príspevku na sociálnej sieti reagoval nasledovne:

„Sudkyňa Pamela Záleská rozhoduje v konaniach, o ktorých zhodou náhod píše tendenčné články jej partnerka Monika Tódová z Denníku N. Sudkyňa Pamela Záleská, dáva nezákonné výhody kajúcnikom, o ktorých zhodou náhod píše promo články jej partnerka Monika Tódová z Denníku N. Myslím, že záver tejto kauzy bude nasledovný: Dámy (ak sa tak samozrejme identifikujú) sa vlastne nepoznajú. V aute boli spolu, lebo si náhodou stopli to isté. V rovnakom hoteli boli preto, že všetky ostatné boli obsadené, a izbu im dali tú istú, lebo recepčná urobila chybu. A samozrejme šéf Súdnej rady Mazák, práve tento víkend nevidí a nepočuje, preto označí celú vec za neopodstatnenú, veď sa nikdy nestala,“ uviedol Tibor Gašpar.

Blaha: Čo robila novinárka Tódová so sudkyňou Záleskou v jednej izbe v Tatrách?

Na video Martina Daňa reagoval na svojom telegramovom účte ešte pred zverejnením, ale aj po jeho zverejnení podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha:

Toto nevyzerá na bežnú nedeľu. Už ste videli, s čím prišiel novinár Martin Daňo?

1. Vraj načapal v Tatrách Moniku Tódovú a Pamelu Záleskú, ako spali na jednej hotelovej izbe. Večer má k tomu zverejniť video.

2. Ak sa toto potvrdí, tak to zatrasie celým Slovenskom. A nie preto, že dámy si spolu užívali romantické chvíle na hotelovej izbe, to je ich vec.

3. Ale Záleská je sudkyňa, ktorá poslala do väzby nevinného Milana Lučanského – toho Milana Lučanského, do ktorého Tódová v Denníku N nechutné útočila. Náhoda?

4. Záleská bez vypočutia svedkov protistrany poslala Dušana Kováčika na 14 rokov do basy – toho Dušana Kováčika, ktorého Tódová roky ohovárala v Denníku N. Náhoda?

5. O Tódovej sa hovorí ako o Lipšicovej opičke. Mončiči. Ak sa ukáže, že spolitizovaný šéf špeciálnej prokuratúry Lipšic, liberálna novinárka z denníka, ktorý vlastnia milionári z Esetu Tódová a kontroverzná sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Záleská tvoria organizovanú skupinu a dohadujú svoje útoky na politikov, tak to bude peklo.

6. Takto sa likvidujú ľudia – najskôr vás médiá očiernia, potom si na vás prokuratúra niečo vymyslí a nakoniec im to sudkyňa prikryje… Hovorí sa tomu tiež – mafia.

7. Nepredbiehajme. Som fakt zvedavý, s čím dnes príde Martin Daňo. Vyzerá to na koniec sudkyne Záleskej a možno aj Denníku N.

8. Nezabúdajme, kto vlastní Denník N. Tí istí milionári z Esetu, ktorí financovali Progresívne Slovensko, Čaputovú či Valla.

9. A veľmi čudesne pôsobia v súdnom prostredí pri kauze hotela Carlton. A teraz sa dozvedáme, že majú cez svoju zamestnankyňu Tódovú ukrutne blízko k istej sudkyni.

10. Očakávam trestné stíhanie voči všetkým, ktorí boli súčasťou justičnej a novinárskej mafie.

11. Milanovi Lučanskému to už život nevráti, ale aj tak musíme bojovať za spravodlivosť – aj v jeho mene.

12. Ak bol spáchaný zločin, musí prísť zaslúžený trest. Milá Pamela, milá Monika, aj vy sa už tešíte na video Martina Daňa?

A je to vonku, šíri sa to celým internetom, toto nezastavia… A ako sa tvária Záleská a Tódová načapané v Tatrách ako sa v hoteli balia po krásnej noci – perfektné.

Moja dôvera v slovenskú justíciu a v slovenské médiá narazili na nové dno – a to už som si myslel, že horšie to byť nemôže.

Schválne si to pozrite, priatelia, Tódová ešte dokonca išla vyháňať novinára Daňa z hotela, kde bol sám hosťom – tí liberáli si už myslia, že môžu všetko.

Z tohto ešte bude riadny mazec. To akože fakt ide niekto predstierať, že Záleská je nezávislá sudkyňa? A že Tódová je nezávislá novinárka?

Toto je bomba!

Rozhovory s Mimi Šramovou a hlavnydennik.sk a Martin Daňo/GINN, YouTube, FB, infovojna, HraJ

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Diktátori z ministerstva obrany klamú, až sa „hory zelenajú“…

Refresher News uverejnil článok pod názvom: „Ministerstvo rozosiela listy Slovákom, ktorí odmietli mimoriadnu vojenskú službu. Rozhodnutie rezortu mnohých nepoteší“ Pred ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Stretli sa politickí vodcovia USA s mimozemšťanmi? – Viktor Timura

Slovenský bádateľ, doktor filozofie a spisovateľ Viktor Timura v rozhovore o existencii iných vyspelých civilizácii vo Vesmíre: „Mimozemšťania mali interakciu ...
Spravodajstvo

Nelegálny papierik - Judita Laššáková

O nelegálnom papieriku, o ktorý sa opiera Igor Matovič a zriadil si aj kričiace auto na to, aby ho bolo ...
Aktualizované 22.9. 22:51
Spravodajstvo

Comirnaty Omicron XBB.1.5? To čo je? Nové šialenstvo predo dvermi?

Milí priatelia, chcem veriť tomu, že snáď už iba samovrah sa dá očkovať! Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou ...
Spravodajstvo

Okupanti v uliciach, kto ich zavolal? Budú vyzbrojovať utečencov k terorizmu?

VAROVANIE! Čo toto má znamenať? Americký vojaci včera večer v uliciach Bratislavy?!? Ak áno, aký bol dôvod ich pochodu Bratislavou? Veľká ...
Aktualizované 23.9. 22:55
Spravodajstvo

159. VÝROČIE NARODENIA ANDREJA HLINKU

Michael Ochs Archives/Getty Images Andrej Hlinka, jedna z najvýznamnejších a najmilovanejších osobností slovenského národa, sa svojou charizmou, genialitou, pracovitosťou a vytrvalosťou natrvalo zapísal ...
Spravodajstvo

Príhovor k národu

ilustračný obrázok: newscientist Milé Slovenky a Slováci/Sloveni, Podľa výsledkov výskumu genealógie sme etnicky najstarším národom Európy, no z dôvodu nepriazne dejinného vývoja ...
Spravodajstvo

Dozvieme sa niekedy celú pravdu o Majdane 2013-14?

Ilustračný obrázok: flickr Milí priatelia, je potrebné si stále pripomínať, kto stál za neústavným teroristickým pučom v Kyjeve v roku 2014, ...
Aktualizované 23.9. 23:35
Spravodajstvo

Čaputová a Ódor chcú na Slovensku Islamský kalifát?

JUDr. Štefan Harabin Podľa Hamrana nemá polícia SR potenciál na ustráženie našich hraníc… nemal by sa zamyslieť nad svojou kompetenciou? ...
Spravodajstvo

Tragédia Slovenska = vláda Progresívneho Slovenska

Poslanec NR SR Milan Vetrák ma vo svojom článku upútal otázkou: „Ak nominanti Progresívneho Slovenska (PS) tunelujú peniaze v státisícoch eur v samospráve, ...
Spravodajstvo

JUDr. Štefan Harabin hosťom v TV Slovan

Štefan Harabin o nových pozitívnych aktuálnych rozhodnutiach na súde voči antirúškarom, ktorí nepodľahli koviddiktatúre a správali sa podľa toho ako ...
Spravodajstvo

Čaputová je v riadnom strese, PS asi klesajú preferencie a Matovič kope ako zdochýnajúca kobyla

Promovaná právnička Zuzana Čaputová resp. jej právny poradca Mazák sa asi záver svojho mandátu rozhodli presedieť v súdnych sieňach Zuzana ...