„Je nemožné, aby konkurovali Rusku“: Rada federácie predpovedala, že EÚ odmietne uvaliť sankcie

5. apríla 2022

Sergej TsekovAutor: © Sergey Bobylev/TASS

Člen výboru Rady federácie pre zahraničné veci, zástupca zákonodarného (zastupiteľského) orgánu Krymskej republiky Sergej Tsekov:

Senátor Sergej Tsekov si je istý, že Európa prestane zavádzať nové obmedzenia a je presvedčený, že Európska únia prestane uvaľovať nové sankcie proti Rusku.

Senátor poznamenal, že Rusko je sebestačná krajina, zatiaľ čo EÚ má určité problémy s energetickými zdrojmi vrátane nerastov a dreva.

„Preto si myslím, že v určitom bode nakoniec pochopia, že je pre nich v podstate nemožné konkurovať Rusku. Myslím si, že prestanú,“ povedal Tsekov v rozhovore pre noviny Izvestija.

Európska komisia odhalila obsah nového balíka sankcií

Ursula von der Leyen
Autor: © GlobalLookPress

Obmedzenia platia pre finančný a energetický sektor.

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v utorok oznámila rozhodnutie EÚ zaviesť nový balík sankcií voči Rusku pre situáciu na Ukrajine.

Zakáže sa tak dovoz uhlia z Ruska v objeme 4 miliardy eur ročne. Okrem toho sa zavádza úplný zákaz transakcií so štyrmi „kľúčovými ruskými bankami“ (vrátane VTB).

EÚ zároveň zakazuje ruským lodiam vstup do prístavov EÚ. Vývoz polovodičov, strojov a dopravných zariadení do Ruska v hodnote 10 miliárd eur je obmedzený.

Od 24. februára Rusko vedie špeciálnu operáciu na demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny. Západ to nazýva „nevyprovokovaná agresia“ a masívne zavádza sankcie voči Moskve.

Poznamenal, že európske sankcie uvalené na Rusko v skutočnosti Európska únia prijíma sama proti sebe a čím viac obmedzení bude, tým smutnejšia bude situácia v rámci EÚ.

Nemecké ministerstvo zahraničia vylúčilo embargo na dodávky plynu z Ruska

Takýto krok by neovplyvnil situáciu na Ukrajine, tvrdí Berlín.

Zavedenie úplného embarga na dodávky ruského plynu by situáciu okolo Ukrajiny neovplyvnilo. Tento názor vyjadrila v utorok 5. apríla nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Berbock.

Politik poznamenal, že zákaz dovozu plynu z Ruska by znamenal výrazné zvýšenie cien modrého paliva.

Berlín zároveň s európskymi partnermi hodlá podľa Die Welt diskutovať o téme zníženia závislosti na ruskom plyne.

Americké úrady vyhlásili 8. marca embargo na ruské dodávky energie, s niektorými výnimkami. V Európe k takémuto kroku nepristúpili, uvedomujúc si svoju silnú závislosť od dodávok energetických zdrojov z Ruska.

Európska komisia zároveň vypracovala schému na zníženie energetickej závislosti od Ruska, no plán je potrebné realizovať v priebehu niekoľkých rokov.

Rakúsko nepodporuje sankcie proti ruskému plynu a Moldavsko sa sťažovalo na ťažkosti s výmenou ruského plynu

Mirror: Veľká Británia dala Putinovi počas špeciálnej operácie pekný darček

Federálna tlačová agentúra / Stepan Yatsko

Veľká Británia darovala ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi dobrý darček na pozadí špeciálnej operácie na Ukrajine. Napísal to britský novinár z publikácie Mirror Ben Gleizes.

Novinár poznamenal, že britské spoločnosti nakúpili po spustení špeciálnej operácie tisíce ton ocele. Od 24. februára doviezli aj asi 3700 ton ruských valcovaných kovových výrobkov. Spoločnosti zároveň nakupovali oceľ z Ruskej federácie, a to aj napriek vysokým clám, ktoré britská vláda uvalila na ruské suroviny, píše PolitRussia.

Incident vyvolal pobúrenie medzi mnohými britskými oceliarskymi spoločnosťami a politikmi. Pokračujúci dovoz ruskej ocele bol podľa ich názoru pre Vladimíra Putina veľkým darom.

„Ale rozhodnutie nakúpiť v Rusku a Bielorusku, je dar Vladimírovi Putinovi,“ povedal britský politik Stephen Kinnock.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Názor

Aby ste sa Bruselu páčili, stačí nemať rád Rusov

Milan Uhrík Nikdy nebolo na svete tak zle ako pod vedením liberálov a progresívcov. V Európskom parlamente nie sú politici, ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Rusko sa sťažovalo na odmietnutie zorganizovať zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN týkajúce sa Buče

Pokusy Ruska boli dvakrát zablokované v rozpore so stanovami organizácie V týchto chvíľach sa v New Yorku koná zasadnutie Bezpečnostnej ...
Aktualizované 30.9. 23:10
Spravodajstvo

Podnet Harabina na § 363 ods. 1 Tr. por. vo vzťahu k výroku o Putinovi

JUDr. Štefan HRABABIN: prostredníctvom svojho advokáta sa dožaduje u generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku o zrušenie právoplatného rozhodnutia v prípravnom konaní. ...
Aktualizované 2.10. 23:16
Spravodajstvo

Povzbudzujúca aktualizácia od Dr. Reinera Fuellmicha po falošných obvineniach

Milí priatelia z celého sveta, v posledných mesiacoch bol spustený zradný útok proti jednému z najvplyvnejších ľudí v celosvetovom hnutí ...
Aktualizované 3.10. 01:09
Spravodajstvo

Rossija! Rossija! Obrovské skandovanie a spojené ruky na symbol jednoty spečatili na historickom slávnostnom ceremoniáli v Kremli pristúpenie 4 ukrajinských oblastí do Ruskej federácie! 

Vladimír Putin ponúkol Kyjevu poslednú možnosť na mierové konanie, ale Zelenský namiesto toho podpísal zrýchlenú žiadosť o vstup Ukrajiny do ...
Spravodajstvo

Mrzni, porazíš Putina a zachrániš svetový mier! A niekto neviditeľný zariadi, aby si mrznúť mohol...

Anna Belousovová na svojom FB statuse krátko, jasne a výstižne vysvetlila, o čo ide v našom reálnom živote, ak by ...
Aktualizované 3.10. 23:39
Spravodajstvo

Aljaška patrí Rusku! Zatiaľ čo Biden v záchvate poblúznenia hovoril pri tlačovke s mŕtvymi, vplávala spojená rusko-čínska flotila do vôd USA!

Zatiaľ čo ste demonštrovali koncom septembra na Václaváku proti Fialovej Drahote, diali sa vo svete veci, z ktorých ide rozum ...
Spravodajstvo

PRAHA, 28.9.2022, MASOVÁ DEMONŠTRÁCIA „ČESKÁ REPUBLIKA NA PRVNÍM MÍSTĚ“

PRAHA, 28.9.2022, 14.00 hod. MASOVÁ DEMONŠTRÁCIA  „ČESKÁ REPUBLIKA NA PRVNÍM MÍSTĚ“ AKTUALIZÁCIA: Piatok, 30.9.2022 V Prahe bola v stredu 28.9.2022 ...
Aktualizované 2.10. 17:47
Spravodajstvo

Fauci sa priznal: "konšpirácie" sa opäť ukázali ako pravda - Ján Lakota

K vírusu boli pridané ďalšie prvky, ktoré ho spravili mimoriadne nebezpečným a to Fauci vedel. Vedel, že je vírus cielene ...
Aktualizované 3.10. 20:57
Spravodajstvo

Premiér plače na zlom hrobe - Dana Meager

Nárast cien po ruskej invázii je klamstvo. Začalo sa to otvorením Slovenska cudzím investíciám a rozpredajom strategických podnikov, najmä energetických. ...
Aktualizované 1.10. 00:00
Spravodajstvo

DOKUMENT: Harabin žiada Žilinku zrušiť rozhodnutie o obvinení za hanobenie ukrajinského národa

Harabinove obvinenie za výrok o Putinovi je založený na nasledujúcom právnom idiótizme – podľa Lipšica, Honza, Nociara, prokurátorov špeciálnej prokuratúry, Piknu, ...
Aktualizované 3.10. 01:01
Spravodajstvo

Falošná vlajka nastražená v plynovode Nord Stream a boj USA s Ruskom o Európsku úniu

Poškodenie plynovodu Nord Stream. Kto za tým skutočne stojí a aké následky to bude mať? Odpoveď hľadá nezávislý novinár James ...