„Je nemožné, aby konkurovali Rusku“: Rada federácie predpovedala, že EÚ odmietne uvaliť sankcie

5. apríla 2022

Sergej TsekovAutor: © Sergey Bobylev/TASS

Člen výboru Rady federácie pre zahraničné veci, zástupca zákonodarného (zastupiteľského) orgánu Krymskej republiky Sergej Tsekov:

Senátor Sergej Tsekov si je istý, že Európa prestane zavádzať nové obmedzenia a je presvedčený, že Európska únia prestane uvaľovať nové sankcie proti Rusku.

Senátor poznamenal, že Rusko je sebestačná krajina, zatiaľ čo EÚ má určité problémy s energetickými zdrojmi vrátane nerastov a dreva.

„Preto si myslím, že v určitom bode nakoniec pochopia, že je pre nich v podstate nemožné konkurovať Rusku. Myslím si, že prestanú,“ povedal Tsekov v rozhovore pre noviny Izvestija.

Európska komisia odhalila obsah nového balíka sankcií

Ursula von der Leyen
Autor: © GlobalLookPress

Obmedzenia platia pre finančný a energetický sektor.

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v utorok oznámila rozhodnutie EÚ zaviesť nový balík sankcií voči Rusku pre situáciu na Ukrajine.

Zakáže sa tak dovoz uhlia z Ruska v objeme 4 miliardy eur ročne. Okrem toho sa zavádza úplný zákaz transakcií so štyrmi „kľúčovými ruskými bankami“ (vrátane VTB).

EÚ zároveň zakazuje ruským lodiam vstup do prístavov EÚ. Vývoz polovodičov, strojov a dopravných zariadení do Ruska v hodnote 10 miliárd eur je obmedzený.

Od 24. februára Rusko vedie špeciálnu operáciu na demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny. Západ to nazýva „nevyprovokovaná agresia“ a masívne zavádza sankcie voči Moskve.

Poznamenal, že európske sankcie uvalené na Rusko v skutočnosti Európska únia prijíma sama proti sebe a čím viac obmedzení bude, tým smutnejšia bude situácia v rámci EÚ.

Nemecké ministerstvo zahraničia vylúčilo embargo na dodávky plynu z Ruska

Takýto krok by neovplyvnil situáciu na Ukrajine, tvrdí Berlín.

Zavedenie úplného embarga na dodávky ruského plynu by situáciu okolo Ukrajiny neovplyvnilo. Tento názor vyjadrila v utorok 5. apríla nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Berbock.

Politik poznamenal, že zákaz dovozu plynu z Ruska by znamenal výrazné zvýšenie cien modrého paliva.

Berlín zároveň s európskymi partnermi hodlá podľa Die Welt diskutovať o téme zníženia závislosti na ruskom plyne.

Americké úrady vyhlásili 8. marca embargo na ruské dodávky energie, s niektorými výnimkami. V Európe k takémuto kroku nepristúpili, uvedomujúc si svoju silnú závislosť od dodávok energetických zdrojov z Ruska.

Európska komisia zároveň vypracovala schému na zníženie energetickej závislosti od Ruska, no plán je potrebné realizovať v priebehu niekoľkých rokov.

Rakúsko nepodporuje sankcie proti ruskému plynu a Moldavsko sa sťažovalo na ťažkosti s výmenou ruského plynu

Mirror: Veľká Británia dala Putinovi počas špeciálnej operácie pekný darček

Federálna tlačová agentúra / Stepan Yatsko

Veľká Británia darovala ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi dobrý darček na pozadí špeciálnej operácie na Ukrajine. Napísal to britský novinár z publikácie Mirror Ben Gleizes.

Novinár poznamenal, že britské spoločnosti nakúpili po spustení špeciálnej operácie tisíce ton ocele. Od 24. februára doviezli aj asi 3700 ton ruských valcovaných kovových výrobkov. Spoločnosti zároveň nakupovali oceľ z Ruskej federácie, a to aj napriek vysokým clám, ktoré britská vláda uvalila na ruské suroviny, píše PolitRussia.

Incident vyvolal pobúrenie medzi mnohými britskými oceliarskymi spoločnosťami a politikmi. Pokračujúci dovoz ruskej ocele bol podľa ich názoru pre Vladimíra Putina veľkým darom.

„Ale rozhodnutie nakúpiť v Rusku a Bielorusku, je dar Vladimírovi Putinovi,“ povedal britský politik Stephen Kinnock.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Aby ste sa Bruselu páčili, stačí nemať rád Rusov

Milan Uhrík Nikdy nebolo na svete tak zle ako pod vedením liberálov a progresívcov. V Európskom parlamente nie sú politici, ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Rusko sa sťažovalo na odmietnutie zorganizovať zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN týkajúce sa Buče

Pokusy Ruska boli dvakrát zablokované v rozpore so stanovami organizácie V týchto chvíľach sa v New Yorku koná zasadnutie Bezpečnostnej ...
Spravodajstvo

Nelegálny papierik - Judita Laššáková

O nelegálnom papieriku, o ktorý sa opiera Igor Matovič a zriadil si aj kričiace auto na to, aby ho bolo ...
Spravodajstvo

Okupanti v uliciach, kto ich zavolal? Budú vyzbrojovať utečencov k terorizmu?

VAROVANIE! Čo toto má znamenať? Americký vojaci včera večer v uliciach Bratislavy?!? Ak áno, aký bol dôvod ich pochodu Bratislavou? Veľká ...
Spravodajstvo

Covid diktatúra nakoniec uznala svoje pochybenie

Milí priatelia, už na samom začiatku nástupu Covid diktatúry som vyzýval občanov, aby nenosili rúška, nedali sa testovať, ani očkovať ...
Spravodajstvo

Katastrofa v Líbyi

Práve teraz sa zdá, že v Líbyi je asi 15.000 mŕtvych a možno tisíce ďalších? V súčasnosti je viac ako 6.000 ...
Spravodajstvo

Dozvieme sa niekedy celú pravdu o Majdane 2013-14?

Ilustračný obrázok: flickr Milí priatelia, je potrebné si stále pripomínať, kto stál za neústavným teroristickým pučom v Kyjeve v roku 2014, ...
Spravodajstvo

Čaputová je v riadnom strese, PS asi klesajú preferencie a Matovič kope ako zdochýnajúca kobyla

Promovaná právnička Zuzana Čaputová resp. jej právny poradca Mazák sa asi záver svojho mandátu rozhodli presedieť v súdnych sieňach Zuzana ...
Spravodajstvo

Tragédia Slovenska = vláda Progresívneho Slovenska

Poslanec NR SR Milan Vetrák ma vo svojom článku upútal otázkou: „Ak nominanti Progresívneho Slovenska (PS) tunelujú peniaze v státisícoch eur v samospráve, ...
Aktualizované 18.9. 23:08
Spravodajstvo

Príhovor k národu

ilustračný obrázok: newscientist Milé Slovenky a Slováci/Sloveni, Podľa výsledkov výskumu genealógie sme etnicky najstarším národom Európy, no z dôvodu nepriazne dejinného vývoja ...
KežmarokMengusovceMestá a ObcePopradPrešovSpravodajstvoStará Ľubovňa

Ocenili najlepšie knihy PSK za rok 2022

Knihy roka 2022 Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sú známe. Spoznali sme najlepšie tituly pre deti i pre dospelých, náučné publikácie aj víťazné literárne diela v hlasovaní ...
Aktualizované 21.9. 15:41
Spravodajstvo

JUDr. Štefan Harabin hosťom v TV Slovan

Štefan Harabin o nových pozitívnych aktuálnych rozhodnutiach na súde voči antirúškarom, ktorí nepodľahli koviddiktatúre a správali sa podľa toho ako ...