CHYSTÁ SA GLOBÁLNY ÚTOK NA INTERNET – FB, WhatsApp, Instragram už 4.10.2021 cvične vypli

5. októbra 2021

EÚ ZAVÁDZA KONTROLU online komunikácie. Napriek GDPR, proti ľudským právam, etike a zdravému rozumu.

Bolo mi v sérii následných rozhovorov povedané približne toto: „Čo sa týka Cyber ​​polygónu, netreba sa zrovna tohto obávať. Je to len cvičenie na „efekt“, každoročný cirkus pre verejnosť, ktorý v skutočnosti nemôže tragickú situáciu v oblasti kybernetickej bezpečnosti zlepšiť. V lepšom prípade si niektorí účastníci uvedomia, že naozaj musia zálohovať svoje dáta a chrániť systémy lepšie ako doteraz a starostlivejšie aplikovať „záplaty na záplaty“ svojho softvéru v naivnej nádeji, že tým odstránili všetky chyby a zraniteľnosti tohto softwaru.“

Bola to vopred naplánovaná hra Covid Globalistov NWO pre tvrdý reset a Agendu 2030 na zotročenie planéty, alebo ide o zásah Aliancie k oslobodeniu planéty a jej obyvateľov od monetárneho, duchovného, sociálneho, otroctva pod falošnou  demokraciou?

Zrejme áno a bude to oveľa horšie, než súčasná globálna kríza vyvolaná pseudopandémiou koronavírusu.

Obrátili sa na mňa niektorí vlastenci, ktorým nie je ľahostajný osud našej krajiny, či niečo neviem o chystanom medzinárodnom kybernetickom „cvičení“ pod organizáciou Svetového ekonomického fóra (WEF) s názvom „Cyber Polygon“ a či je nutné mať z tejto akcie vážne obavy. Sám som nevedel takmer nič, preto som sa obrátil na skutočného odborníka. Môj kamarát Peter sa problematike počítačov venuje od polovice 80-tych rokov, oblasti kybernetickej bezpečnosti sa potom sústavne profesne venuje posledných 15 rokov. Je aktívnym členom medzinárodnej komunity „kyberpolicajtov“, takže je plne v obraze, čo sa v tomto svete, pre väčšinu smrteľníkov úplne neznámom a nepochopiteľnom, reálne deje.

Realita je v skutočnosti oveľa, oveľa horšia. Peter už dlhodobo upozorňuje na skutočnosť, že veľké počítačové spoločnosti v honbe za krátkodobými ziskami produkujú v podstate „softvérové ​​nepodarky“ a to na úkor svojich zákazníkov, kde väčšina novovytvorených SW produktov obsahuje systémové chyby, ktoré umožňujú celkom jednoduchý prienik zvonku, a teda priamo nabádajú ku kybernetickým útokom, vedeným buď z kriminálnych, finančných, spravodajských, vojenských alebo politických dôvodov (často sa tieto dôvody prekrývajú a násobia). 

Vo svete softvéru existuje pojem „zraniteľnosť“, čo je závažný problém, ktorý umožňuje výrazné zneužitie použitého softwaru. Zraniteľnosti sú klasifikované podľa ich závažnosti („severity“) od 1 do 10, pričom 10 je chyba najhoršia. V poslednej dobe bolo niekoľko významných softvérových a hardvérových produktov vypustených s „kritickou chybou“ 10/10! Jednalo sa napr. O nadnárodnú spoločnosť, ktorej produkty tvoria základ sieťových a internetových komponentov alebo softvér pre pripojenie VPN (Virtual Private Network – pre bezpečné súkromné ​​pripojenie staníc do podnikovej alebo štátnej siete) a iné významné IT firmy. V oboch prípadoch prebehol veľký humbuk na sociálnych sieťach a v IT médiách, ale za týždeň už sa o tom nehovorilo. Všetci sa ale čudujú, ako kyberzločinci mohli do nejakého systému preniknúť. Zraniteľnosť 10 z 10 pritom znamená, že nielen ste si dom Zablokovali, o kvalitnom zámku a bezpečnostných dverách nehovoriac, ale ešte ste nechali kľúče pod rohožkou, pretože žiadneho zlodeja predsa nenapadne sa pod ňu pozrieť. 

Kamarát Peter to prirovnáva k tomu, ako by automobilka dala do predaja automobily, pri ktorých by zákazník vzápätí zistil, že nemajú funkčné brzdy. A namiesto toho, aby výrobca vozidiel okamžite zvolal všetky vozidlá do servisu a na svoje náklady brzdy opravil, tak vyzve zákazníkov s tým, že chyba sa skutočne stala, brzdy nebrzdia, tak my sme vyvinuli nové brzdy a vy si ich môžete nechať do svojho auta namontovať za malý poplatok (tzv. údržba softvéru)! Presne tak sa teraz správajú počítačoví giganti. Predávajú „nepodarky“ – a nikomu to nevadí! Licencia na počítačový softvér je totiž typu „AS-IS“, čo znamená, že softvér si kupujete a následne používate tak, „ako je“ (vrátane chýb a zraniteľností). Nepodarky kupujú vlády, vládne inštitúcie, armády, polície, podniky i jednotliví zákazníci. A následne sa čudujú, že niečo nefunguje, padá, alebo je ich počítačový systém nabúraný zvonku. Komické je pritom to, že kyberzločinci vlastne využijú tých chýb a zraniteľností, t. j. Použijú softvér tak, „ako je“, podľa licencie.

Problém môže nastať – a zrejme už čoskoro nastane – keď dôjde k naozaj masívnemu globálnemu útoku na počítačové systémy a uzly siete, čo sa môže uskutočniť už vo veľmi krátkom časovom horizonte, napríklad na jeseň tohto roku. Keď sú brány do významných SW programov vďaka mamonárskej politike ich výrobcov otvorené dokorán, len ťažko sa odoláva pokušeniu to nevyužiť. Niet sa teda čomu diviť, že v oblasti počítačových sietí zúri kybernetická vojna, ktorá je dnes oveľa efektívnejšia, než akékoľvek klasické zbrane.

Problém môže samozrejme nastať, keď napríklad taký Západ bude chcieť odviesť pozornosť od zmetočnej práce svojich expertov a miesto priznania vlastných chýb (za ktoré by musel napríklad aj nemálo zaplatiť) zvedie vzniknutý veľký problém na útok „vládnych hackerov“, samozrejme z Ruska, Číny alebo KĽDR, ako sa už mnohokrát vyjadril americký lživýprezident Biden:  „Spojené štáty podniknú potrebné kroky na ochranu svojich obyvateľov a svojej kritickej infraštruktúry pred pokračovaním kybernetických útokov, ktoré podľa neho pochádzajú z Ruska“. Čo môže samozrejme znamenať naozaj „všetky kroky“ vrátane vojny alebo počítačovým útokom na infraštruktúru Ruskej federácie. NATO sa už niekoľkokrát slovami svojho generálneho tajomníka Jensa Stoltenberga nechalo počuť, že aj kybernetický útok môže byť považovaný za dôvod pre uplatnenia článku 5 Washingtonskej zmluvy a teda aj pre vyhlásenie vojny.

Chystá SA GLOBÁLNY ÚTOK NA INTERNET, KĽÚČOVÉ POČÍTAČOVÉ uzly A SIETE AKO POKRAČOVANIE COVID-19 

Príprava na kyberpandemiu, ktorá bude horšia ako súčasná globálna „pandemická“ kríza.

Bude Cyber ​​Polygon 2021 pri simulácii pandemickej reakcie rovnako prorocký ako Event 201? Pripomeňme si, že v októbri 2019 Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov, Johns Hopkins Center for Health Security a Svetové ekonomické fórum, ktoré spája záujem o zavedenie Nového svetového ekonomického poriadku, spoločne usporiadali „pandemickú simuláciu“ nazvanú „Event 201“ špecificky zameranú na koronavírus. Medzi účastníkmi boli čelný predstavitelia farmaceutického priemyslu, armády a vplyvní politici. O niekoľko mesiacov neskôr bola spustená operácia „Pandémia COVID-19“, ktorá úplne zmenila podobu života ľudí a štátov takmer na celom svete!!

Svetové ekonomické fórum (WEF) zorganizovalo 9. júla 2021 ďalšie cvičenia kybernetických útokov „Cyber Polygon 2021“. Pokračuje tak v príprave na možnú kybernetickú pandémiu, ktorá podľa slov zakladateľa WEF Klausa Schwaba bude horšia než súčasná globálna kríza: „Kybernetický útok s charakteristikami podobnými COVID by sa šíril rýchlejšie a ďalej než akýkoľvek biologický vírus“.

V tomto roku cvičenie Cyber Polygon 2021 (bližšie informácie o tejto akcii sú TU: ) simulovalo fiktívny kybernetický útok s účastníkmi z desiatok krajín (zaregistrovalo sa 200 tímov zo 48 štátov), ktorí mali reagovať na „cielený útok na dodávateľské reťazce a podnikové systémy v reálnom čase“.

Podľa WEF bol COVID-19 očakávané riziko, rovnako ako jeho digitálny ekvivalent, o to viac, kybernetický útok s charakteristikami podobnými COVID by sa rozšíril rýchlejšie a ďalej než akýkoľvek biologický vírus. Jeho reprodukčná rýchlosť by bola asi 10x až 1000x vyššia ako to, čo sme zažili u koronavírusu. Inými slovami – idete spať a všetko je v poriadku, ráno sa prebudíte a nefunguje nič z infraštruktúry – voda, elektrina, plyn, telefóny, internet, zásobovanie palivami, potravinami a liekmi apod. Proti tomu sú tzv. Mutácie delta a lambda detskou hrou.

Očakávaná kybernetická pandémia

Zakladateľ WEF Klaus Schwab vo svojich uvítacích prejavoch na Cyber Polygon 2020 varoval pred nadchádzajúcou „kybernetickou pandémiou“, ktorá by bola horšia než súčasná globálna kríza: „Všetci o riziku vieme, ale stále venujeme nedostatočnú pozornosť desivému scenáru komplexného kybernetického útoku, ktorý by úplne zastavil dodávky energie, dopravu, nemocničné služby, našu spoločnosť ako celok, „povedal.

Kríza COVID-19 by bola v tomto ohľade vnímaná ako malé narušenie v porovnaní s veľkým kybernetickým útokom. Podľa WEF je „jediným spôsobom, ako zastaviť exponenciálne šírenie hrozby kybernetického útoku, úplné odpojenie miliónov zraniteľných zariadení od seba navzájom a od internetu“.

Pozoruhodný je mimoriadne vysoký počet účastníkov z Ruskej federácie. Jedná sa napr. O ruskú štátnu tlačovú agentúru TASS, najväčšiu súkromnú televíznu spoločnosť v Rusku NTV, bankový gigant Sberbank, tretia najväčšia finančná inštitúcia v Rusku Tinkoff, alebo najväčší internetový obchod v Rusku Mail.ru. Z ruských politikov sa akcie zúčastnil Michail Mišustin, predseda vlády Ruskej federácie. Kamarát Peter priznal, že si nevie vysvetliť, tak vysokú (počtom i obsadením) účasť práve z Ruska, ktorá je Západom obviňovaná z väčšiny veľkých kybernetických útokov.

Rad veľkých kyberútokov pritom bol vedený pred niekoľkými týždňami a ukázal skutočne nebývalú zraniteľnosť infraštruktúry USA. Takže to zaváňa myšlienkou, či sa skutočne nejednalo o varovanie a ukážku schopností nezápadných štátov významne narušiť komplexný systém fungovania západných štátov, ktoré sú už teraz z veľkej časti plne závislé na fungovaní počítačových sietí.

Veľmi početná účasť vysoko postavených zástupcov Ruskej federácie pripomína, že by mohlo ísť o skryté mierové rozhovory nadväzujúce na Ženevu v IT oblasti potom, čo Západ zistil, že vďaka svojmu IT chaosu doviedol sám seba priamo pred hlavne digitálnych pušiek a diel svojich globálnych protivníkov. Ak vám to pripomína rok 476 n.l., kedy barbari (vtedy Germáni) finálni porazili antického Ríma (v tú dobu táto ríša existovala už tisíc rokov), tak podobnosť nie je čisto náhodná.)

Podľa môjho kamaráta – experta na kyberbezpečnosť Petra – je otázka, nakoľko má zmysel kybernetické cvičenie Západu prirovnávať k „pandémii Covid19“, pretože ide o kvalitatívne odlišnú záležitosť, navyše so schopnosťou udrieť omnoho rýchlejšie a plošnejšie než Covid19. Každopádne článok stojí za prečítanie.

Aký môže mať dopad realizácie masívneho kybernetického útoku na nás?

V následnej diskusii s vlastencami padla táto myšlienka: „neškodí popremýšľať o tom, čo by sa stalo, keby sa medzi ľuďmi roznieslo, že v dôsledku výpadku počítačových sietí napr. V Tescu v celej SR nefunguje vôbec nič, nikto si tam nič nenakúpi, apod. Toto by sa ďalej lavínovo prenieslo na ďalšie super a hyper markety, nehovoriac o situácii, kedy by výpadok informačných systémov zachvátil banky, bankomaty a pod. Je lepšie o tom aspoň porozmýšľať a uvedomiť si, čo by sa potom dialo s našou spoločnosťou, ako to úplne pustiť z hlavy“.

Samozrejme máme celkom reálnu predstavu o tom, čo by sa dialo, keby sa roznieslo, že vďaka problémom so sieťami alebo všeobecne s ICT nefungujú obchody (nielen tie veľké, ale skoro všetky, pretože než si aj malé obchody uvedomia, že v tejto krízovej situácii nie je dôležité nemarkovať na elektronickej pokladni, ale za hotové peniaze predávať, kým je čo, pretože rovnako skôr či neskôr pri dlhodobom výpadku dôjde k vyrabovaniu ich predajne hladnými davmi), ale aj čerpacie stanice, nemocnice, banky a bankomaty – no, v podstate všetko, vrátane napríklad aj internetu a mobilných sietí. Samozrejme, viac fatálnejšie dôsledky budú mať kybernetické útoky na riadiace systémy elektrární, plynární alebo vodární a ich distribučných sietí.

Veľa ľudí verí, že aj v prípade nejakých útokov na siete budú mať naďalej k dispozícii elektrickú energiu, pretože na elektráreň nespadne bomba, ale zabúdajú, že na elektráreň a rozvodnú sieť môže byť vykonaný kybernetický útok – a výsledok bude rovnaký.

Pre ľudí kalkulujúcich vo svojich úvahách s takýmito krízami, by to neznamenalo nič, len potvrdenie ich správneho smerovania a aktiváciu už pripravených krízových opatrení. Pre veľkú časť našich spoluobčanov by to bolo úplne fatálne, pretože na podobné situácie nie sú pripravení mentálne, ani materiálne a štát, ktorý sa na podobné krízy nepripravuje, ich v tom jednoducho nechá…

Autor: Aleš Přichystal, Zdroj: nwoo

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Globálna agenda (David Icke) VIDEO TU:

DAVID ICKE: PLÁN, PROBLÉM-REAKCIA-RIEŠENIE, AGENDA 21 Vo svojej prednáške dešifruje britský bádateľ David Icke plán elít, techniky manipulácie užívané elitami a globálnu Agendu 21, ktorá sa tvári, že je o záchrane životného prostredia a ľudstva, ale je to pravý opak. Agenda 21 je ukážkou trblietavých slovíčkových žvástov, na ktorých sa elitní psychopati bavia. Video má odhypnotizujúce účinky. Pridaj sa do kanálu Strážca poznania na Telegram: https://t.me/strazcapoznania

Ako sme sa stali novodobými otrokmi?

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Ján Baránek: „Podávam trestné oznámenie na vedenie OD IKEA Bratislava“

Ján Baránek: „Vyzývam členov exekutívy, poslancov NR SR, ako aj médiá, ktoré ich podporujú – okamžite zastavte s touto zločineckou, ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Čaputová, trójsky kôň SMERu?

Z ARCHÍVU: Komentár bol uverejnený v Hlavnom denníku dňa 28.02.2019 Text tohto komentáru venujem tým, ktorí čítajú aj viac ako len nadpisy. ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
Spravodajstvo

Nasadenie pri pobreží Floridy: Aká silná je ruská útočná ponorka triedy Yasen-M

Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre Spojené štáty vážnu hrozbu uvádza Americká publikácia „Military Watch Magazine“, kde sa ...
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...
Aktualizované 19.6. 01:03
Spravodajstvo

Porušovaním práv si ani Súdny dvor EÚ rešpekt nezíska

foto: archív Milí priatelia, v dole pripojenom článku SMERo-HLASu iba poukazujem na platný právny stav.Len a len preto, aby Pellegrini, ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...