Čaputová je podvodníčka, Hamran porušuje zákony a Lipšic patrí do Leopoldova!

22. apríla 2023

Emeritný trestný sudca Najvyššieho súdu SR: Čaputová je podvodníčka, Hamran porušuje zákony a Lipšic patrí do Leopoldova!

Kriminálnik Kliment? Prinášame vám voľné pokračovanie rozhovoru s emeritným trestným sudcom, bývalým predsedom Najvyššieho súdu SR, exministrom spravodlivosti JUDr. Štefanom Harabinom, ktorý bol v minulosti i podpredsedom vlády. Čo si myslí o „antikorupčnom eseťáckom“ festivale“ a jeho hlavných hviezdach? Prečo mal byť podľa neho sudca Kliment už roky bez sudcovského talára? Má existencia ÚŠP a ŠTS zmysel? Prečo patrí Lipšic podľa doktora Harabina do Leopldova? A sú kajúcnici v skutočnosti najväčšou korupciou?

Nadácia Zastavme korupciu, za ktorou stojí Eset, v týchto dňoch organizuje veľký „antikorupčný festivalHlavným hosťom je Zuzana Čaputová. Diskutovať o spravodlivosti a právnom štáte – a to hovorením o živých trestných konaniach budú spolu sudkyňa ŠTS, policajný prezident a špec. prokurátor Lipšic. Čo na to hovoríte ako dlhoročný trestný sudca?

Začal by som magisterkou. Čaputová bola korupčným spôsobom zapísaná do komory advokátov. Keď to vyšlo najavo, rýchlo sa zo zoznamu advokátov nechala vymazať.

V prezidentských voľbách v roku 2019 sa Mistrík pred prvým kolom volieb vzdal svojej kandidatúry v prospech Čaputovej. Tá tak korupčným spôsobom získala na kampaň pol milióna eur navyše, keďže dostala aj tie Mistríkove.

Do úradu prezidenta bola vymenovaná taktiež korupčným spôsobom. Volebný proces v tej chvíli nebol ukončený, keďže v tej dobe Ústavný súd SR nerozhodol o mojej ústavnej sťažnosti. Ktorú som podal ako jeden z prezidentských kandidátov.

Hamran a „jeho chlapci“

Hamran ako policajný prezident dočasne nepozbavil  výkonu policajnej činnosti riaditeľa alebo zástupcu riaditeľa NAKA Čurilu, ktorý je právoplatným uznesením o vznesení obvinenia trestne stíhaný.

Tým evidentne konal v rozpore so zákonom o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru konkrétne s § 46 ods. 1 písm.  b) lebo Čurila je dôvodne podozrivý, že spáchal trestný čin.

Nie je to náhodou personálna korupcia? O Lipšicovi sme už v poslednom článku spolu hovorili o toľkých závažných veciach.. je ich dosť na to, aby sedel v Leopoldove.

„Keď teda títo majú hovoriť o boji proti korupcii, je to to isté, ako keby 20 násobný vrah, právoplatne odsúdený na doživotie, moderoval vo verejnoprávnych médiách diskusiu  o účinných spôsoboch prevencie kriminality.“

Právny štát

Mali by sa osoby v týchto funkciách v právnom štáte vôbec poznať?

Žijeme už dlhšie v totálnom právnom bezvedomí. Preto ma už neprekvapí nič. Ani medzirezortná operatívna porada za účelom spolupráce vyšetrovateľa, prokurátora a sudcu. V prítomnosti Čaputovej, aby bol rozsudok pripravený tak, ako si ultraliberáli želajú. Samozrejme tento rozsudok treba vypracovať už na  začiatku trestného stíhania.

Hamran i Lipšic sú celkovo v médiách veľmi často. Kým prvý väčšinou informuje o kauzách opozície..druhý komentuje rozhodnutia svojho nadriadeného, gener. prokurátora SR Maroša Žilinku. Opozícia(resp Fico) vraj klame a Žilinka marí spravodlivosť.. Ako to vidí dlhoročný a skúsený právnik vášho formátu?

Je to cielená politizácia justičného systému ako celku, v úzkej a koordinovanej kooperácií so sorošovskými skorumpovanými mainstreamovými presstitútmi.

Špeciálne žaloby

ÚŠP sa s ich žalobami moc nedarí. V rozhodnutiach sa prokurátorom ÚŠP a vyšetrovateľom, ktorých kauzy ÚŠP dozoruje, zvykne objavovať najmä to, že dôkazy nestačia. Prípadne, že daná obžaloba a predtým obvinenie, je založené len na osamotenej výpovedi nejakého kajúcnika.

Na Špeciálnej prokuratúre sú z hľadiska odbornej erudície najmenej kvalitní prokurátori. Ktorí sú tam len z titulu dvojnásobných platov a iných benefitov. Čestný prokurátor podľa mňa nemá záujem o prácu v tomto úrade.

„Dokazuje to práve kvalita podávaných obžalôb. V množstve prípadov sa sprítomňujú politické pokyny a požiadavky, ktoré sa ťažko dajú vtesnať do zákonných kritérií Trestného poriadku.“

Očakávam, že mnohé rozhodnutia špeciálnych zložiek budú v budúcnosti, po revízii, zákonným spôsobom anulované.

Kajúcnik – nástroj novodobej korupcie

Kajúcnici väčšinou vedia, že niekto niečo naisto urobil, ale ani za ten svet si nevedia spomenúť, kde presne a kedy to bolo..

Toto je dôsledok zavedenia inštitútu dohôd o vine a treste do Trestného poriadku. Tento procesný inštitút skorumpoval trestné konanie. Štát kupčí s páchateľmi trestnej činnosti, či už násilnej, alebo korupčnej, s cieľom získania svedkov z povolania, takzvaných kajúcnikov, na politické účely resp. potreby.

Trestné právo sa u nás dostalo do polohy nástroja na likvidáciu politických protivníkov. V právnom štáte je úlohou štátu páchateľov odhaliť, objasniť ich trestnú činnosť zákonným spôsobom a zákonným spôsobom dosiahnuť ich odsúdenie cestou právoplatného rozsudku súdu.

„Kupčením s páchateľmi sa znižuje a oslabuje suverenita štátu a spochybňuje sa v samotných základoch existencia štátu ako takého.“

Stretnutia v Dentonse

Pluska nedávno zverejnila, že sa Daniel Lipšic v lete 2020 ešte ako advokát, stretával vo svojej kancelárii so sudcom Najvyššieho súdu SR Jurajom Klimentom. Sudca Kliment pritom rozhoduje veci, v ktorých vystupujú bývalí Lipšicovi klienti a dozoruje ich Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorému dnes Lipšic šéfuje.Podľa oficiálneho stanoviska ÚŠP sú takéto stretnutia „bežné a normálne.“

V Dentose navyše pôsobí Peter Kubina, ktorý bol poradcom prezidentky a momentálne obhajuje napr. “čurillovcov.” Ktorých sa špec. prokurátor i hlava štátu verejne zastali. Ako u iných aj u nich do právoplatného odsúdenia platí prezumpcia neviny. Ak je ale Lipšic previazaný s Kubinom a ten zase s prezidentkou, nemôže to vrhať zlé svetlo na nezávislosť, nestrannosť a objektívnosť všetkých zainteresovaných?

Prepojenia ktoréhokoľvek sudcu všeobecného súdnictva, alebo Ústavného súdu SR akéhokoľvek prokurátora, či už všeobecnej prokuratúry alebo špeciálnej na tajné služby automaticky diskvalifikuje takéhoto justičného činiteľa na post sudcu resp. prokurátora.

Kriminálnik Kliment?

Tajné služby?

Sudca, resp. kriminálnik, Juraj Kliment sa v minulosti sám verejne priznal, že je spolupracovníkom tajnej služby, keď na otázku novinára v kauze Cervanová odpovedal, že on mal aj iné dôkazy o páchateľoch, než tie ktoré sa nachádzali v spise a preto došlo k ich odsúdeniu.

Od momentu tohto priznania mal byť Kliment okamžite vyzlečený z talára. A malo byť voči nemu začaté trestné stíhanie za zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Lebo páchateľov odsúdil na podklade dôkazov, ktoré sa nenachádzali spise a neboli zákonným spôsobom vykonané na súdnom pojednávaní.

Kliment sa z poverenia bývalého predsedu Najvyššieho súdu SR Karabína, zúčastnil medzinárodnej konferencie na Filipínach organizovanej americkou CIA k téme spolupráca tajných služieb.

„Nemožno sa preto čudovať, že v politických kauzách skoro každé rozhodnutie s Klimentovou účasťou v senáte je na Ústavnom súde zrušené, lebo u neho je nesporné, že vynáša rozhodnutia nie v mene Slovenskej republiky, ale v mene tajných služieb a dokonca nevieme ktorých.“

SIS

Takmer pravidelné stretnutia Klimenta a Lipšica s príslušníkmi SIS v ich sídle vypovedajú jednoznačne o tom, že minimálne časť slovenskej justície, kde patrí aj Špeciálna prokuratúra, je pod kontrolou SIS.

Tým pádom je tu mimoriadne vážne podozrenie, že mnohé rozhodnutia s aktívnou účasťou Klimenta a Lipšica nie sú zákonné a spravodlivé. V budúcnosti zrejme bude potrebné prijať zákon o súdnych rehabilitáciách.

Rád by som pri tejto téme zdôraznil i inú skutočnosť. Fiačan, predseda Ústavného súdu SR, odovzdal pod kontrolu SIS aj ústavné súdnictvo. A to už pred takmer tromi rokmi.

Na záver sa každého z justície pýtam vždy tú istú otázku. Sme ešte právny štát?

Žijeme v ťažkom právnom bezvedomí. Hrozí, že ľudia z titulu nedôvery voči štátnym inštitúciám zoberú právo do svojich rúk a budú ho vymáhať násilným spôsobom.

zdroj:

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Kandidáti na PREZIDENTA

Volebný program HARABINOV je jasný a zrozumiteľný ale DRGONCOV je za 19,90€ OBČANOVI sa ponúka kvalita TATRA a VELOREX TATRA ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Harabin: NAKA školí kajúcnikov v spolupráci s prokurátormi ÚŠP, Čaputová kryje zločin a Žilinka stále nič...

Harabin reaguje na školenie kajúcnikov policajtmi z NAKA v spolupráci s prokurátormi ÚŠP: „Čaputová kryje trestnú činnosť páchanú v mene ...
Spravodajstvo

KINDŽAL ZNIČIL NADRADENOSŤ USA – Tibor Eliot Rostas

Pentagón oficiálne priznal, že v noci, 16. mája zničila ruská hypersonická raketa Kindžal protilietadlový raketový systém Patriot na predmestí Kyjeva. ...
Spravodajstvo

Od zajtra kontroly na hraniciach, koná sa Globsec!

Vážení priatelia, Globsec je zločinecká sorošovsko-NATOvská mimovládka podporujúca zabíjanie Slovanov na Ukrajine. JUDr. Štefan Harabin Od stredy 24. mája pre ...
Aktualizované 1.6. 14:54
Spravodajstvo

Mierová výzva od občanov sa na Globsec nedostala

Zistili sme, že na Globsecu 2023 sa zúčastňujú len osoby, ktoré veľmi pravdepodobne žiadnu mierovú zmluvu, či mierové návrhy neprednesú. ...
Spravodajstvo

X. VÝROČIE Z&V – Záznam z podujatia v plnej kvalite

24.mája 2023 sa v Bratislave uskutočnilo podujatie pri príležitosti X. výročia časopisu Zem&Vek Program moderovali Erika Vincoureková a Dušan Marušák, ...
Spravodajstvo

Dmitrij Medvedev nedávno vravel, prečo Ukrajina zmizne…

Medvedev: “Teraz je čas povedať, ako Ukrajina zmizne, ako aj aké je riziko obnovenia konfliktu v Európe a vo svete.” ...
Spravodajstvo

Ako sa dostať z krízy

Národná rada obnovy – konferencia profesionálov: Noveský, Štefan, Koller, Bohuš, Havel, Staněk, Jandejsek… 19.5. 2023 v Českom Juhomoravskom meste Vracov ...
Spravodajstvo

Pozvánka na AntiGLOBSEC 2023

SHO pozýva na AntiGLOBSEC 2023: Vojnových štváčov nebudeme tolerovať na území nášho štátu Dámy a páni, v dňoch 29. až ...
Spravodajstvo

Najlepší v covide na svete | Jaroslav Turánek

Odrazu český Reflex píše: bola to pandémia rúšok, vakcín, lockdownov a nie covidu. Prečo náhle takto otočili? Rozhovor s farmakológom ...
Aktualizované 2.6. 12:36
Spravodajstvo

PhDr. Marta Danielová, predsedníčka Rady pre mediálne služby, zneužíva právomoc verejného činiteľa na šikanovanie rádia SLOBODNÝ VYSIELAČ

Všetko, čo sa na Slovensku deje, má svoju previazanosť a kauzálnu „logickosť“. Po vypuknutí umelo vytvorenej pandémie Covid 19 (Cov je ...
Spravodajstvo

Žiadame Slovenskú akadémiu vied o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice

Žiadosť o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice Asociácia za život a rodinu o.z. iniciovala túto petíciu predseda SAV ...