Brusel sa chystá zabaviť všetky slovenské a české lesy!

6. februára 2023

Novela zákona je už pripravená na schválenie!

Brusel chce zničiť nielen české a slovenské lesy, ale aj českých a slovenských poľnohospodárov. V druhej časti dnešnej analýzy preto vysvetlíme, prečo sa majú zničiť českí a slovenskí poľnohospodári! A budete sa zase diviť, kto v tom ide!

V Poľsku vystúpil pred pár dňami v televízii hovorca tamojších štátnych lesov, ktoré vlastní skoro 30% územia Poľska, Michał Gzowski, a varoval, že Brusel sa chystá zabaviť poľské lesy! To je 1/3 nášho územia. Ak to odovzdáme byrokratom v Bruseli, lesy skončia, to je strašné. V tejto chvíli ako Štátne lesy, ako Poľsko, sme proti tejto myšlienke. Je to hrozba pre lesy v celej EÚ!  povedal v televízii hovorca Gzowski!

Brusel pripravil na schválenie zákon o prevode kompetencií na riadenie všetkých štátnych a ďalších lesov do Bruselu! Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín Európskeho parlamentu vydal minulý utorok kladné stanovisko k úprave zmlúv, a táto úprava by preniesla lesníctvo z národnej kompetencie do tzv. právomoci zdieľanej medzi EÚ a členskými štátmi! Tu máte zoznam členov tohto výboru, a budete sa zase čudovať, kto v ňom za Česko a Slovensko sedí! Hovorca poľskej vlády našťastie oznámil, že žiadne zabavovanie lesov Bruselom neprejde, pretože Poľsko použije právo VETA!

Právo VETA pritom chcú v EÚ zrušiť Piráti. Ich vodca v Europarlamente Mikuláš Peksa oznámil: Je dlhodobá pozícia Pirátov, že súčasné právo veta iba umožňuje jednotlivým oligarchom zasadajúcim v rade členských štátov vydierať celé spoločenstvo, a domáhať sa tak úplatku. Zrušenie je jediné rozumné riešenie, ako vrátiť moc ľuďom! Pirát Lipavský, priznal, že hlavným českým vyjednávačom, ktorý vedie za česko v EÚ diskusiu o zrušení práva VETA je minister pre európske záležitosti Mikuláš Bek (STAN), ktorý neformálne oslovil svojich kolegov v EÚ, a teraz hľadajú rôzne varianty hlasovania kvalifikovanou väčšinou.

Akonáhle sa zruší právo VETA, bude koniec s našimi lesmi! EÚ sa niekoľko posledných rokov snažila zmocniť východoeurópskych lesov pomocou tzv. zadných dvierok európskej justície, kedy sa Európske súdy pokúšali nariaďovať, že lesy v Európe musia byť podriadené Bruselskej byrokracii! Keď sa to vďaka odporu niekoľkých bdelých poslancov nepodarilo, vymyslel koncom minulého roka Brusel zákon, a aby krádež lesov mohol presadiť, potrebuje zrušiť právo VETA! ODS sa už raz pokúsila predať České štátne lesy, a vtedajší hlavný strojca tohto plánu Petr Gandalovič (ODS), preslávený radom škandálov, (škandály) bol nedávno Petrom Fialom (ODS) povýšený, a zastáva funkciu riaditeľa ORS MZV! Peter Fiala sa naozaj obklopuje zaujímavými ľuďmi, že! Myslím, že práve prípad toho, ako previesť lesnícke kompetencie a riadenie českých lesov do Bruselu, je jasným dôkazom toho, že právo VETA v EÚ si nesmieme nechať vziať!

Tým skôr, že naše poľnohospodárstvo a potravinárstvo má byť tiež zničené! A viete prečo má byť zničené? Pretože Zelenský sľúbil, že predá ukrajinskú černozem! Ukrajinskú poľnohospodársku pôdu vlastní takmer výlučne štát, ale na základe dlhodobých (super-výhodných!) zmlúv na nej pestujú obilie takmer výlučne zahraničné spoločnosti. Ukrajinská úrodná černozem, o ktorej sníval Hitler, že ju Nemci zaberú, má rozlohu ako celé Taliansko! 20 najväčších spoločností, ktoré na Ukrajine pestujú obilie, ovláda 14% všetkej poľnohospodárskej pôdy. Ich majitelia sídlia v USA, Luxembursku, Holandsku, Francúzsku a na CypreAsi 80% ukrajinského poľnohospodárstva ovládajú tzv. veľkopestovatelia. Ceny za prenájom pôdy sú skvelé – hektár si na Ukrajine západné spoločnosti prenajímajú za 37 USD! (Porovnanie 195 USD vo Francúzsku, 219 USD v Nemecku a 279 USD v Bulharsku!) Niet divu, že hlavný US giganti Cargill, Bunge Archer Daniels Midland, a švajčiarsky Glencore nakupujú pestovateľské spoločnosti ako zbesilí! Kto má zmluvu na dlhodobý prenájom bude predsa mať výhodu pri Zelenského predaji černozeme! V hre je budúce vlastníctvo celkovej ročnej produkcie vo výške 30% svetového exportu! Ide o desiatky miliárd dolárov ročného zisku, ktorý si majitelia privlastnia! Najväčší majitelia majú statky s rozlohou 570 000 hektárov! Tisíc týchto veľkopestovateľov ovláda skoro celú Ukrajinu, a najväčší z nich zamestnáva 100 tisíc Ukrajincov!

Do EÚ sa tento rok od leta valí obrovské množstvo ukrajinských poľnohospodárskych produktov, ktoré nie sú pestované podľa prísnych noriem EÚ, ale často s použitím zakázaných pesticídov! Situácia Východoeurópskych je deň odo dňa kritickejšia! V Bulharsku sa úplne zrútila poľnohospodárska produkcia, a 75% úrody sa už ani nezberalo! Pretože dovoz produkcie z Ukrajiny vzrástol 20 krát! V Poľsku poľnohospodári krachujú a demonštrujú! Ukrajinská pšenica sa doviezla do EÚ bez cla! Prečo – pretože jej pestovateľov predsa vlastnia USA, a ďalšie západné krajiny! Východoeurópski poľnohospodári majú skrachovať, ale západoeurópski bankári a špekulanti z USA, ktorí pred vojnou na Ukrajine investovali o svoje zisky neprídu! Dovoz ukrajinského obilia do EÚ nie je pomocou Ukrajine, ale pomocou špekulantom a bankárom z Wall Street! 

Ťaženie proti Babišovi – ÁNO! Ťaženie proti dovozu bezcolného ukrajinského obilia, ktoré likviduje malých európskych poľnohospodárov – NIE! – NIČ! Chudák Babiš vlastní len 22 000 hektárov, Najväčšie západné farmy na Ukrajine, ktoré teraz dovážajú obilie bez cla do EÚ majú rozlohu okolo 500 000 hektárov!

To najhoršie má ešte len prísť. Bankári a špekulanti sa už tešia, až sa stane Ukrajina členom EÚ! Akonáhle k tomu dôjde najväčšia časť poľnohospodárskych dotácií dostanú ukrajinské farmy s rozlohou 570 000 hektárov. Priemerná európska farma má 16 hektárov! Priemerná česká farma má 116 hektárov! Najväčšou vlastníkom poľnohospodárskej pôdy v Česku sú Babiš – 22 000, Vítek – 17 000, a Charlhold Yellow Ltd. so sídlom na Cypre – 12 000 hektárov! Fialová vláda (euro-poslanec Zdechovský) viedla ťaženie proti Babišovi, kvôli veľkosti jeho farmy, ale tá by sa na Ukrajine nedostala ani do prvej stovky latifundií – oficiálny ukrajinský názov veľkofarmy! Teraz tá istá vláda schválila bezcolný dovoz obilia pestovaného super-oligarchom na Ukrajine, a vôbec ju nezaujíma, že to ničí, a v budúcnosti úplne zničí Českých i Slovenských poľnohospodárov! Je to ako oznámil tento týždeň maďarský minister Márton Nagy – USA vyhlásili Európe ekonomickú vojnu, aby zničili jej priemysel a aby si Európu naveky podriadili. A zbohatli na tom.

V hre je okrem Černozeme predávané Zelenským aj obrovská suma poľnohospodárskych dotácií EÚ, na ktorú sa bankári a US špekulanti tešia, rovnako ako na kvóty z elektrinou a plynom! 386 miliárd EUR je suma poľnohospodárskych dotácií EÚ! Česko a SR z nich dostáva len omrvinky, ale akonáhle Ukrajina vstúpi do EÚ, na poľnohospodárov nič nezostane! Až Ukrajina vstúpi do EÚ dôjde podľa expertky na európske poľnohospodárstvo Aurélie Catallo k tomu, že Ukrajina začne z rozpočtu EÚ viac čerpať, než vkladať späť, a jej členstvo bude znamenať „výrazný“ pokles v celkovom objeme peňazí pridelených iným krajinám! A vzhľadom na kapacitu Ukrajiny produkovať milióny ton lacného – ale vysoko kvalitného – obilia, by súčasní lídri poľnohospodárstva v EÚ, vrátane Francúzska a Poľska, „čelili náhlej konkurencii, ktoré nemôžu výrobnými nákladmi nikdy konkurovať.

Je sobota 4. február 03.34 ráno. Na analýze o satelitoch ešte pracujem. Ďakujem všetkým za pomoc, dary aj otázky. Majte sa tento rok, čo najlepšie to pôjde! Naše analýzy vznikajú iba vďaka Vám! A bráňte lesy, alebo o ne prídeme!

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

FILOZOFIA BYTIA

ZAŽIJEME 3. SVETOVÚ VOJNU?

SLOVA MÚDRÝCH – C .G .JUNG zažil 1. aj 2. svetovú vojnu a prežil temné časy pred ňou aj po ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

97,5 % JE V REFERENDE VÍŤAZSTVO – Tibor Eliot Rostas

Ak by sme žili tam, kde vláde dôveruje najvyšší počet obyvateľov, potom by bolo referendum s hlasmi ÁNO za zásadné ...
Aktualizované 30.9. 00:14
Spravodajstvo

Sudca spolupracuje s tajnou službou?

Vážení fanúšikovia, iba vďaka Žilinkovi, Mazákovi, Šikutovi a Sudcovskej rade pri Najvyššom súde môže Kliment v mene Slovenskej republiky v sudcovskom talári i naďalej ...
Spravodajstvo

Čaputová a Ódor chcú na Slovensku Islamský kalifát?

JUDr. Štefan Harabin Podľa Hamrana nemá polícia SR potenciál na ustráženie našich hraníc… nemal by sa zamyslieť nad svojou kompetenciou? ...
Spravodajstvo

159. VÝROČIE NARODENIA ANDREJA HLINKU

Michael Ochs Archives/Getty Images Andrej Hlinka, jedna z najvýznamnejších a najmilovanejších osobností slovenského národa, sa svojou charizmou, genialitou, pracovitosťou a vytrvalosťou natrvalo zapísal ...
Aktualizované 29.9. 23:45
Spravodajstvo

Čo sa ukrýva v štedrom darčeku z Nórska? Žeby vakcína pod pseudonymom "omega-3"?

Slovensko kamióny plné imunity Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals Médiami sa šíri informácia, že z Nórska mieria na Slovensko kamióny plné omega-3, ...
Aktualizované 29.9. 14:26
Spravodajstvo

Americký pobehaj vo funkcii veľvyslanca na Slovensku Rana mi vbehol do rany…

So záujmom som si prečítal článok na Hlavných správach… TU …a dopĺňam čo Rana nepovedal alebo zamlčal vrátane našich súčasných ...
Spravodajstvo

Robert Fico posiela odkaz prezidentovi ČR Petrovi Pavlovi: Prečo, pre Boha, a to sa pýtam s plnou vážnosťou!

Na snímke predseda Smeru-SSD Robert Fico Prinášame vám vyjadrenie Roberta Fica (Smer SSD) „Vážený pán prezident Českej republiky, zaznamenal som, ...
Aktualizované 1.10. 00:40
Spravodajstvo

EÚ podpisuje drakonický zákon proti slobode prejavu, aby „policajtoval“ celý internet a odstránil webové stránky obsahujúce „neschválený“ prejav!

AUTOR: Ethan Huff E. Huff: EÚ PRIJALA ZÁKON NA CENZÚRU CELÉHO INTERNETU A VYPÍNANIE STRÁNOK, KTORÉ OBSAHUJÚ NEPOVOLENÉ NÁZORY. Zatiaľ ...
Spravodajstvo

Comirnaty Omicron XBB.1.5? To čo je? Nové šialenstvo predo dvermi?

Milí priatelia, chcem veriť tomu, že snáď už iba samovrah sa dá očkovať! Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou ...
Aktualizované 1.10. 22:37
Spravodajstvo

Voľby sa skončili, začínajú sa kšefty. Ostane opäť občan a volič za dverami?

Tak voľby sa skončili. Víťazstvo Smeru – SD sa dalo očakávať. Prekvapením však bolo, že vyhral voľby s vysokým náskokom. ...
Spravodajstvo

Civilizovaný svet je v šoku!

Celý civilizovaný svet v šoku! Parlament NATO freneticky skandoval, keď Zelenskyj a Trudeau vzdávali hold členovi SS, ktorý sa v roku ...