Batalion Monaco

28. decembra 2022

Monaco, Monte Carlo, Nice…, tu môžete v priebehu pár minúť vidieť množstvo luxusných vozidiel na ukrajinských poznávacích značkách, jácht a lietadiel patriacich oligarchom, ktorí si prišli vojnu doslova odsedieť na Azúrové pobrežie

Zelenský rudý zúrivosťou vyskakuje, že sa mu málo pomáha – teda zo sveta, no na svojich vlastných kolegov miliardárov si nespomenie.

„Prápor Monako“ je ironická prezývka pre veľké množstvo ukrajinských milionárov a miliardárov, ktorí ušli z vojnou zdecimovanej krajiny do preslneného Monaka.

Pred vojnou Ruska proti Ukrajine utiekli na Azúrové pobrežie, kde sú ale celému svetu na očiach, ako upozornil denník Ukrajinska pravda.

„Obscénne množstvo bohatých ukrajinských utečencov“ ironicky prekrstil na „prápor Monako“.

Prečo nejakú tú miliardu nevytiahnu na „oltár vlasti“ a svojich krajanov-utečencov neprivinú na svoje vlastné monacko-vilové prsia?

To, čo sme videli, je v príkrom rozpore s tým, čo teraz Ukrajina a Ukrajinci prežívajú. Azúrové pobrežie je jedným z obľúbených miest pre letnú dovolenku svetových elít. Preto je ťažké pochopiť, prečo sa ukrajinskí milionári a miliardári, ktorí svoju krajinu viac ako desaťročie vysávali, rozhodli „odsedieť si“ vojnu práve tu, pred zrakmi celého sveta. Sveta, ktorý teraz pomáha Ukrajine.

60 metrová 50 milónová jachta Kaiser ukrajinského utečenca Olexandra Jaroslavskyho
privátne lietadlo ukrajinského utečenca

„Zdá sa, že horšiu antireklamu, než najnovšie modely vozidiel Bentley a Maybach s ukrajinskými poznávacími značkami, nemožno nájsť,“ napísal denník v reportáži, hojne pretlačovanej aj ďalšími ukrajinskými médiami.

Svet sa asi zbláznil a česko-slovenský národ totálne osprostel!!!

vily ukrajinských utečencov
zopár sídel ukrajinských chudákov utekajúcich pred vojnovým konfliktom

Od začiatku totálnej invázie „Ukrajinská Pravda“ opakovane dostávala signály, že v Monaku, Monte Carle a Nice sa sústreďovalo obscénne množstvo ukrajinských VIP utečencov.

Zazneli rôzne priezviská a rôzne adresy. Ale rozhodli sme sa, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. A na ceste do Turecka a na jachty ruských oligarchov sa na pár dní zastavili na Azúrovom pobreží. To, čo sme videli, je v príkrom rozpore s tým, čo Ukrajina a Ukrajinci zažívajú šiesty mesiac.

Abramovič a Vjazmikin, ktorí utiekli do Monaka, naďalej profitujú z ukrajinských výrobcov alkoholu a tabaku

Podľa publikácie túto schému zorganizoval Abramovych a bývalý zástupca vedúceho NPÚ pod vedením ministra vnútra Avakova Ihora Kupranca. Vjazmikin je jeho dôverníkom. Pred začiatkom vojny „sľúbili ľuďom z VP okrúhly príjem v dolároch“. Schéma zahŕňala konanie Vedúcej Federálnej daňovej služby Ukrajiny Tetiana Kirijenko. Oleksandr Yarmolenko, vedúci oddelenia kontroly tovarov podliehajúcich spotrebnej dani Federálnej daňovej služby, pripravuje zámienku na odvody, pričom výrobcom vydáva porušenia na papieri. Tí, ktorí nesúhlasili s platbou, zakrývajú výrobu,“ píše Antikor.ua.

Po úteku Abramoviča a Vjazmikina na juh Francúzska schéma naďalej existovala. Bývalí zamestnanci NPÚ Ruslan Marchuk a Yevhen Koval v ich neprítomnosti vyberajú odvody od výrobcov alkoholu, vodky a tabaku. Kontrolu zo strany SFS vykonáva Konateľ Yevhen Sokur, zástupca vedúceho služby.

„Explodujúci plánovači si vyberajú aj amerických investorov, ktorí vyrábajú tabakové výrobky v dedine Goshcha v regióne Rivne. Zrejme takto ďakujú partnerom z USA za to, že im pomohli pri okupácii ich rodných miest tým, že im dodali moderné zbrane. Súdiac podľa apetítu gangu, ak sa nezastavia odvody, Ukrajina stratí kontrolu nad tovarom podliehajúcim spotrebnej dani. A zisky z predaja alkoholu a tabaku plynú do vreciek monackých utečencov,“ píše sa v článku.

Zhevago (Živago) je okrem daňových únikov podozrivý z práce pre Rusko

Vyšetrovatelia Štátneho úradu pre vyšetrovanie vykonávajú prehliadky v podnikoch spojených s bývalým zástupcom ľudu Kostyantynom Zhevagom. 

Podľa zdrojov sa preveruje možné zapojenie Zhevaga a iných osôb ním kontrolovaných do kolaboratívnych aktivít, teda v súvislosti s prácou jeho podnikov v záujme Ruska. V prvom rade hovoríme o podnikoch spoločnosti „Arterium“. Vyšetrovacie úkony sa vykonávajú aj v domácnostiach osôb, ktoré v mene Zhevago podnikajú na Ukrajine a v jeho záujme nakupujú nehnuteľnosti a aktíva podnikov v reálnom sektore hospodárstva.

Orgány činné v trestnom konaní sa domnievajú, že medzi Zhevago a týmito podnikmi existuje stabilný vzájomný finančný a ekonomický vzťah. Samotný Ževago sa skrýva mimo Ukrajiny, keďže je podozrivý z iného trestného konania a je po ňom vyhlásené pátranie (pozn. plaví sa po azúrovom pobreží).

A v júli 2021 bolo po Zhevagovi na žiadosť Štátneho úradu pre vyšetrovanie vyhlásené medzinárodné pátranie v inom prípade – ako vlastník banky „Financie a úvery“ je podozrivý z organizovania sprenevery 113 miliónov dolárov banky ( ekvivalent 2,5 miliardy UAH v roku 2019). Podľa oficiálnej databázy ministerstva vnútra sa po ňom stále pátra.

Úrad pre hospodársku bezpečnosť už skôr začal trestné stíhanie proti spoločnostiam Zhevago, ktoré sú podozrivé zo zámerného podhodnotenia nájomného za použitie podložia o 10 miliárd UAH.

Forbes zároveň odhaduje majetok Kostyantyna Zhevaga na 2,4 miliardy dolárov – podľa publikácie je tretím najbohatším Ukrajincom.

Podnikanie spoločnosti Zhevago zahŕňa výrobu liekov. Spoločnosť Arterium Corporation, ktorej viac ako 90 % vlastní spoločnosť Zhevago, je lídrom na ukrajinskom maloobchodnom trhu s antibiotikami v hotovostnom predaji. Viac ako 11 % antibiotík predaných na Ukrajine v rokoch 2020 – 2021 pripadalo na spoločnosť Zhevago.

Po začatí rozsiahlej invázie do Ruska pokračovalo „Arterium“ Zhevago v podnikaní v krajine agresora až do konca.

Až 22. marca sa na oficiálnej stránke spoločnosti objavila tlačová správa, ktorá uvádza, že k 24. februáru boli ukončené všetky styky s Ruskom. Na druhej strane sa podobné vyhlásenie objavilo na oficiálnych zdrojoch „Arterium“ až po začatí hľadania.

V apríli ruské masmédiá informovali, že Zhevago’s „Arterium“ pokračuje v podnikaní v Rusku. Ukrajinské orgány činné v trestnom konaní to momentálne preverujú.

Azúrové pobrežie je historicky jedným z obľúbených miest pre letnú dovolenku svetových elít. Preto je ťažké pochopiť, prečo sa ukrajinskí milionári a miliardári, ktorí oslabovali krajinu na viac ako jedno desaťročie, rozhodli „odsedieť“ vojnu práve tam, pred celým svetom.

Svet, ktorý teraz pomáha Ukrajine posilňovať. Horšia antireklama zdá sa ani nemôže byť, ako Bentley a Maybachy najnovších modelov na ukrajinských poznávacích značkách, akú by ste mohli hľadať.

tu býva Lovočkin, tiež ušiel pred vojnou z Ukrajiny

Viac sa dozviete z videa, i keď nie je pretlmočené a titulky sú len v angličtine, ale stačí sa pozerať a nepotrebuje to snáď ani komentár:

Celý svet nech pomáha ukrajinským utečencom pred vojnou, všetci sa im môžeme finančne skladať cez umelo zvýšené ceny energií, môžeme štrikovať svetre, aby sme porazili Putina, či inak mrznúť, nejesť, nedostávať zdravotné ošetrenie, sociálne dávky, zadlžovať sa… a ukrajinská smotánka sa nám môže smiať, až sa za brucho bude chytať, akí sme naivní a hlúpi!

Autor: Mykhailo Tkach Kamera: Yaroslav Bondarenko Réžia: Andrii Ignatenko, znaj.ua

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Šok! NATO sa chystá zakročiť na Ukrajine!

22. novembra o 23.56 oznámil v Kyjeve plukovník ukrajinskej armády Roman Svitan, expert na rakety, že americké protiraketové systémy Patriot, ...

Nasledujúci článok

Správy z GALAXIE

Boj o planétu a mysle ľudí 36. časť

Boj o planétu a mysle ľudí. Časť XXXVI. Hosť: Tomáš Hlaváč …pokračovanie vykresľovania informácií, nadväzujúce na predošlých 35 častí, ktoré ...
Spravodajstvo

Vznik severojužnej osi - Únia Ruska, Indie a Iránu medzi dvoma hegemónmi – Čínou a USA

Štefan Harabin: Formuje sa nové ekonomické spoločenstvo Sever – Juh, resp. Zväz Troch: Rusko, India a Irán (ARKAIM 21). Vznik severojužnej ...
Spravodajstvo

Ukrajinské panoptikum sa valí do priepasti

Ulice ukrajinských miest sú zaplavené zamestnancami vojenských registračných a náborových úradov, ktorí sa všemožne maskujú, aby chytili občanov na mobilizáciu. A ...
Spravodajstvo

Tibor Eliot Rostas - Poďakovanie

REFERENDUM NÁS VYZVALO K REVOLÚCII Takmer jedna tretina oprávnených voličov na Slovensku dnes zásadne nesúhlasí s tým, aby mohli vlády ...
Spravodajstvo

Rozpočet armád sa zvýši na 400 miliárd eur, avizuje Emmanuel Macron

Modernizácia jadrového odstrašovania, príprava na riziká konfliktu „vysokej intenzity“, posilnenie v oblasti dronov… Emmanuel Macron predstavil v piatok na leteckej ...
Spravodajstvo

Pfizer je mafiánska organizácia

Foto:  Global Look Press/Cfoto/Keystone Press Agency Pfizer je mafiánska organizácia podľa amerického práva. Pfizer hrá kľúčovú úlohu pri realizácii projektu na ...
Spravodajstvo

Ochranár: Nórsky losos je jedna z najjedovatejších potravín na svete

Foto: archív / naplete Francúzski novinári Nicolas Daniel a Louis de Barbeyrac sa rozhodli lepšie spoznať rybolovný priemysel. A tak sa vydali ...
Aktualizované 26.1. 12:20
Spravodajstvo

Mobilizácia - HOAX alebo realita?

Mobilizácia. Hoax alebo realita? Vyhlasujem akciu: Katarína Boková vyzýva na sociálnej sieti Facebook všetkých, ktorým záleží na svojich synoch, bratoch, manželoch, ...
Aktualizované 24.1. 22:46
Spravodajstvo

Európska únia naďalej vyvíja tlak na Srbsko

smotrim Šéf európskej diplomacie Josep Borrell na rokovaní v Bruseli s prvým podpredsedom vlády, srbským ministrom zahraničných vecí Ivicom Dačičom, ...
FILOZOFIA BYTIASpravodajstvo

Strácame schopnosť rozoznať zlo a prispôsobujeme svoje konanie šablóne, ktorú nám diktuje mainstream

Zlo i dobro sprevádza ľudstvo od samého začiatku, teda, ako hovoria kresťania „od vyhnania z Raja“. A tomuto fenoménu sa zhusta ...
Spravodajstvo

Čaputová nesporný rezident USA. Preto Vás úprimne prosím zúčastnite sa referenda a zakrúžkujte ÁNO

Čaputová, či sa jej to páči, alebo nie, jednoducho musí, plniť zadania „našich amerických spojencov“, ktorí ju do prezidentského úradu ...