7 krajín, v ktorých sa môžu objaviť ruské vojenské základne, pokiaľ USA neprijmú „ultimátum“ Putina

1. januára 2022

Takže Vladimír Putin urobil ponuku krajinám NATO, ktorú „nemôžu odmietnuť“. Aj keď samozrejme môžu. Navyše – zrejme odmietnu. Okrem toho – práve na to odmietnutie bol vykonaný výpočet.

Podstatou návrhu je, že Putin oznámil nový vzorec pre svetovú bezpečnosť. 

Tu sú niektoré body:

  • NATO prestane postupovať na východ a do krajín bývalého ZSSR
  • NATO odmietne rozmiestniť zbraňové systémy na Ukrajine, v Poľsku a krajinách susediacich s Ruskom
  • Záruky takého nešírenia musia byť navyše písomné

S niečím takým samozrejme NATO nebude môcť súhlasiť. Ale nie preto, že by to pre neho bolo nerentabilné, ale preto, že „svetový policajt“ si musí zachovať tvár…. Pozerajú sa na neho.

Nemôžete 20 rokov tvrdiť, že Rusko je zlé, vymýšľať príbehy s Novičokom a polóniom, vymýšľať vybombardované nemocnice v Sýrii a chemické zbrane a potom len tak akceptovať podmienky Putina.

Povýšený pocit vlastnej dôležitosti jednoducho nedovolí Spojeným štátom a ich spojencom zapojiť sa do akéhokoľvek konštruktívneho dialógu s Ruskom.

Ale ich problém spočíva v tom, že Rusko podľa všetkého začalo tento dialóg, aby s ním nesúhlasili. Samozrejme sa môžem mýliť, ale z nejakého dôvodu mi situácia pripadá práve taká.

Ostatne, čím Putin pohrozil, či NATO nebude súhlasiť s jeho formuláciou? Povedal, že ruská odpoveď bude vojenská a vojensko-technická a bude závisieť od odporúčaní armádnych činiteľov. 

Čo sa týka vojensko-technickej reakcie, dovolím si trochu špekulovať. 

Z pohľadu gaučového diletanta samozrejme.

Vojensko-technická reakcia Ruska

V posledných 5-6 rokoch je celkom jasne viditeľné, že Rusko prejavuje záujem o niektoré „zaostalé“ štáty.

Buď niekam pošle humanitárnu pomoc (Afganistan), potom niekde zabráni štátnemu prevratu (Venezuela), alebo naopak – podporí (Mjanmarsko), alebo jednoducho privedie vojská a zastaví vojnu (Sýria).

Zakaždým sa pozriete na takúto podporu a pomyslíte si:

– No tak, vezmite už túto krajinu pod svoje krídla. Vezmite ju ako spojenca, umiestnite tam základne!

Nie, nie som militarista, nemyslite si. Ale v krajinách NATO – zdá sa mi – sa žije tak výhodne aj preto, že majú cez 700+ vojenských základní po celom svete (môžem sa mýliť, ale počet je približne taký).

Práve tieto základne zaisťujú západu pokojný život a výhodné podmienky vo všetkých komerčných podnikoch. 

… Ostatne, ako sa hovorí: „Ak nám nechcete dať zľavu, tak k vám zamieri naša lietadlová loď.“

Táto situácia sa navyše vyvinula už dávno, ešte z dôb krížových výprav a kolonizácie, kedy Európa drvila a privlastnila všetko, na čo mohla dosiahnuť.

S ohľadom na to môže Rusko žiť dobre (alebo dokonca iba žiť) iba so silnou armádou. V opačnom prípade prevezmú a odvezú všetko. No, a silná armáda v súčasných realitách sú okrem iného aj vojenské základne po celom svete.

To je presne dôvod, prečo zakaždým, keď Rusko prejaví záujem o Mali, SAR, Mjanmarsko alebo Nikaraguu, niekde v hĺbke srdca sa radujem. Ale po tejto radosti vždy príde sklamanie.

Naposledy to bolo so Sudánom. Akonáhle sa začalo počuť, že tam zriadi ruskú vojenskú základňu, všetko takmer okamžite utíchlo. Rovnako ako v mnohých iných prípadoch.

Vyzeralo, že sa Rusko akoby bojí. Samo sa zastaví. … „Uvoľni cestu!“.

Áno, predtým sme ešte neboli dosť silní, aby sme sa postavili NATO (alebo NATO ešte nebolo také slabé). Teraz ale Putin možno cíti, že je v našich silách sa Spojeným štátom vzoprieť a svojím „ultimátom“ si rozväzuje ruky.

Ak NATO neuzná jeho podmienky, potom bude môcť „s čistým svedomím“ zriadiť vojenskú základňu v Sudáne alebo Venezuele a na protesty NATO odpovedať:

– Po prvé – varovali sme vás a navrhli iný spôsob. A za druhé – „každá suverénna krajina má právo si vybrať, s kým bude vo vojenskej sfére spolupracovať“ – odpoveď striktne v štýle predstaviteľov NATO.

Kde sa môžu objaviť naše základne?

Ako hovoria vojaci z generálneho štábu, na najcitlivejších miestach pre NATO. 

Samozrejme, v prvom rade sú to tri krajiny:

  1. Kuba
  2. Venezuela
  3. Nikaragua

Všetky sú veľmi blízko Spojeným štátom. A všetky, mierne povedané, nemajú rady Spojené štáty, ale k Rusku majú veľmi dobrý vzťah.

Rusko navyše môže každému z nich veľmi dobre pomôcť (alebo už pomohlo, ako Venezuele). Kuba – ekonomicky a humanitárne, Nikaragua – stavba kanála medzi oceánmi, o ktorom som písal.

Vôbec nie je nutné tam umiestňovať jadrové šachty. Obyčajná letecká alebo ponorková základňa 1000 kilometrov od pobrežia Spojených štátov tam vytvorí taký šrumec, že ​​to nervy amerických občanov možno nevydržia. Majú tam aj tak už všetko na hrane a teraz sa na nich Rusi budú pozerať cez zameriavač.

Okrem týchto troch existujú ďalšie krajiny, ktoré nám tiež umožnia posilniť našu obranu a prevziať kontrolu nad významnou časťou sveta:

  1. Sudán
  2. Mjanmarsko
  3. SAR
  4. Mali

O každej z nich už bolo povedané, že by tam Rusko mohlo umiestniť vojenskú základňu. Navyše naša armáda je už prítomná v Stredoafrickej republike (SAR) a zdá sa, že aj v Mali.

A armádni predstavitelia Mjanmarska, ktorí tam v roku 2021 urobili prevrat, sú k Rusku veľmi priateľskí. Myslím, že by aj bez akejkoľvek ekonomickej pomoci súhlasili s uzavretím partnerstva.

Celkom sa ukazuje 7 krajín, na ktoré sa najviac myslí s rozmiestnením ruských základní. Navyše si všimnite, že všetky sú extrémne chudobné.

Teraz je čas spomenúť si na všetky tie posmešky:

– Toto je Rusko! S civilizovanými krajinami sa rozháda, ale kamarátia sa s najrôznejšími Severnými Kóreami a Venezuelami!

Krátkozrakí ľudia sa samozrejme môžu aj naďalej smiať, že HDP Venezuely je porovnateľné s nákladmi Big Mac, ale „priateľstvo“ s ňou prináša Rusku strategické bonusy.

Veľmi skoro budeme počuť hlasné NATOvské… „Nie!“ No a potom… chcel by som dúfať, že všetko pôjde podľa vyššie uvedeného scenára a Rusko sa naozaj ukáže ako silné.

Prečo bolo „Putinovo ultimátum“ predložené práve teraz, ak sa NATO rozširuje už 30 rokov

Vojenský expert Alexej Leonkov však nevidí zmysel v rozmiestňovaní ruských rakiet na Kube. Uviedol to vo vysielaní kanála YouTube «СМЕРШ. Крымský фронт».

V poslednej dobe sa čoraz častejšie hovorí o tom, že sa ozbrojené sily RF môžu vrátiť na Kubu. Navyše sa predpokladalo, že v reakcii na rozmiestnenie amerických zbraní vo východnej Európe by mohli byť ruské raketové systémy dodané na Ostrov slobody. Vojenský expert Alexej Leonkov je však toho názoru, že takémuto kroku chýba akýkoľvek zmysel, vzhľadom na to, že Rusko má bezpilotné podvodné aparáty Poseidon a komplexy Avangard.

„Rozmiestnenie rakiet na Kube je určitým druhom anachronizmu. Teraz, s príchodom hypersonických zbraní nie sú také rakety potrebné. Avangard doletí do Washingtonu za 12 minút az Kuby plus mínus päť minút. A budovať celú infraštruktúru na ostrove Kuba nedáva zmysel,“ cituje PolitNavigator špecialistu.

Ozbrojené sily Ruskej federácie môžu tiež použiť „Poseidon“ ako zbraň odvety.

Tento dron je schopný urobiť celé pobrežie potenciálneho nepriateľa nevhodným pre ďalšie využitie. Použitím Poseidonu pri prvom odvetnom údere alebo pri druhom odvetnom údere ruská armáda s konečnou platnosťou uzavrie problém, dokončí tú prácu, ktorú vykonali balistické rakety.

Pokiaľ ide o Kubu, Leonkov jej prisudzuje inú, nemenej dôležitú úlohu.

Expert navrhuje otvoriť predsunuté základne v „podbrušku“ Spojených štátov, špecializujúcu sa na monitorovanie vzdušného priestoru v systéme varovania pred raketovými útokmi. Geografická poloha ostrovného štátu je navyše výborná pre rozmiestnenie námorných základní, kam by mohli trvalo priplávať lode a ponorky ruského námorníctva….

zdroj

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Danny Kollár: ZLIKVIDOVAL slovenský mainstream jedným videom…

Zdroj: Danny Kollar/youtube video screenshots, TVNOVINY (Puškárová) Danny Kollár: „Toto nie je silvestrovské video. Toto je video uverejnené na Silvestra ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Varovanie: Rúško pre nás predstavuje absolútne zdravotné riziko!

Margarite Griesz-Brisson, nemecká lekárka, odborníčka a špecialistka na neurofyziológiu a neurotoxikologiu sa snaží zodpovedať na otázku : Aké sú účinky rúšok ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Aktualizované 25.5. 11:51
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Aktualizované 23.5. 09:00
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Aktualizované 25.5. 02:41
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Aktualizované 25.5. 12:08
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Aktualizované 25.5. 09:59
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...