TG pozýva: VYHODNOTENIE SÚŤAŽE MLADÝ KARIKATURISTA alebo kreslím nielen po zošitoch 

10. februára 2023

Pozvánka na slávnostné odovzdávanie cien a vyhlásenie víťazov súťaže Mladý karikaturista VYHODNOTENIE SÚŤAŽE MLADÝ KARIKATURISTA alebo kreslím nielen po zošitoch 

Milí účastníci súťaže,

pozývame Vás na slávnostné odovzdávanie cien, vyhlásenie víťazov súťaže Mladý karikaturista a uvedenie katalógu k výstave, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 16. februára 2023 o 10.00 v Tatranskej galérii na Hviezdoslavovej ulici 12 v Poprade.

Po slávnostnom programe Vás pozývame na výstavu súťažných prác, ktorá bude v Artklube Tatranskej galérie k dispozícii do 19. marca 2023.


GRAND PRIX
Škola umeleckého priemyslu, Košice: Zuzana Tkáčová

Základné umelecké školy

1. miesto
SŠ sv. J.P. II. – ZUŠ, Poprad: Esther Di Tommasová, 13 rokov, Láska
SŠ sv. J.P. II. – ZUŠ, Poprad: Denisa Dulová, 13 rokov, Nesústredená
SŠ sv. J.P. II. – ZUŠ, Poprad: Miriam Petrenčíková, 16 rokov, Chaos v triede
SŠ sv. J.P. II. – ZUŠ, Poprad: Alžbeta Voščeková, 14 rokov, Vyliate myšlienky
SŠ Mierová, Svit: Zuzana Vernerová, 15 rokov, A blind man can´t understand

1. miesto – kolekcia prác
SŠ Mierová Svit – ZUŠ: Petra Šimonová, Kim Palada, Noemi Adamová, Diana Berkešová, Katka Hoclárová, 12-17 rokov

2. miesto
ZUŠ J. Fabiniho, Spišská Nová Ves: Dorota Mária Kočišová, 11 rokov, Netrpezlivosť
ZUŠ J. Fabiniho, Spišská Nová Ves: Laura Lacková, 14 rokov, Štastie

2. miesto – kolekcia prác
ZUŠ Smižany: Martin Oravec, Filip Robert Cook, Filip Bendík, Olívia Mikolajová, Martina Zekuciová, 11-15 rokov

3. miesto
ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa: Patrícia Fábová, 16 rokov, Peniaze hýbu svetom
ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa: Nina Greculová, 11 rokov, Znečistenie vôd

3. miesto – kolekcia prác
ZUŠ Štefánikova, Poprad: Alexander Lovay, Katarína Marhevková, Martina Marhevková, Tamara Neupauerová, Sára Štrbianová, Laura Valkovičová, 10-15 rokov
ZUŠ Spišské Podhradie: Sofia Mišagová, Filip Šulek, Simona Džugasová, Tadeáš Orinin, Liliana Ludrovská, Martin Valko, Michaela Mačeková, Patrícia Labudová, Terézia Hromjáková, Alžbeta Iľašová, Katarína-Estera Kiseľová, Anna Kotlárová, Adela Kalouseková, 6-15 rokov

Čestné uznania
ZUŠ Nám. Majstra Pavla, Levoča: Nina Bottcherová, 17 rokov, Krvavý mier
SZUŠ Bačkov: Nela Zákutná, 12 rokov, Obžerstvo aj počas narastajúcich cien
SZUŠ Jastrabie nad Topľou: Alexandra Molitorisová, 9 rokov, Kto veľa pije skončí v jame a kňaz s policajtom ho zakopú

Čestné uznania – kolekcie prác
ZUŠ Raslavice: Boris Droblienka, Oliver Ragančík, Karolína Kendrová 12-13 rokov

Stredné školy

1. miesto
ŠUP Kežmarok: Denis Gabčo, 17 rokov, Zdroj energie
ŠUP Prešov: Tara Maňková, 16 rokov, Freak
ŠUP Kežmarok: Alexandra Olšavská, 17 rokov, Kam až zájde energetická kríza?
ŠUP Prešov: Lucia Tarandová, 18 rokov, Covid

1. miesto – kolekcia prác
Škola Umeleckého Priemyslu Prešov: Alexandra Bakalárová, Lívia Halčáková, Viktória Chovancová, Šimon Kuba, Katarína Kuchárová, Peter Olšavský, Viktória Reisová, Romana Sedláková, Terézia Stanková, Eric Stefan-Tarengov, Kaja Šuligová
Škola Umeleckého Priemyslu Kežmarok: Denis Gabčo, Sofia Gajanová, Júlia Jušíková, Nikolas Vincent Kost, Júlia Kovaľová, Jakub Mereš, Lea Matiščíková, Kristína Pachová, Katarína Pjatáková, Debora Sarkizová, 15-18 rokov

1. miesto – kolektívna práca
ŠUP Kežmarok: Dominika Budošová, Zuzana Lizáková, Ema Malíková, Rafael Kučera, Erik Rafanides, Mojmír Štelbacký, 15 rokov, Podáš prst a stiahnu ti celú ruku, 1. miesto kolektívna práca

2. miesto
ŠUP Prešov: Simona Holotová, 18 rokov, Strihnime si
ŠUP Prešov: Šarlota Hučková, 18 rokov, Zamrznú, nezamrznú
ŠUP Prešov: Lea Kocúrová, 16 rokov, Gama žiarenie
ŠUP Ružomberok: Nina Veľasová, 17 rokov, Money Maker – riaditeľ najväčšej ropnej spoločnosti

2. miesto – kolekcia prác
Škola Umeleckého Priemyslu Ružomberok: Anna Gállyová, Alexandra Ligasová, Paulína Pomková, 18 rokov

3. miesto
ŠUP Ružomberok: Renáta Gavendová, 18 rokov, Čarodejnica
ŠUP Ružomberok: Oliver Kudlička, 18 rokov, Kolekcia karikatúr

3. miesto – kolekcia prác
SOŠ Drevárska Spišská Nová Ves: Jakub Kiseľ, Eva Máliková, 15-16 rokov 
Stredná Športová Škola PP: Dana Stanislavová a Sára Kalakajová, 15 rokov


Čestné uznania
SOŠ Elektrotechnická Liptovský Hrádok: Samuel Veselský, 18 rokov, Politická karikatúra
SOŠ Hotelová Vysoké Tatry: Šmigovská Bianka, Chaos
SOŠ Obchodu a služieb, Humenné: Kristína Roháčová, 16 rokov, Zdravá výživa
ŠUP Prešov: Šimon Šarišský, 17 rokov, Menu wasteland

Čestné uznania – kolekcie prác
SOŠ Pedagogická Prešov: Terézia Barnová a Aneta Jenčová, 17 rokov 
SŠ D. Tatarku Poprad: Zara Murín, Nela Schmidt, 12 rokov
Gymnázium Trebišovská, Košice: Samuel Štegena, Adam Šofranko, Jakub Zelinka, 11-12 rokov

Tešíme sa na Vás.

Anna Ondrušeková, riaditeľka

a kolektív pracovníkov Tatranskej galérie v Poprade

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Norimberg 2 už klope na dvere a vlastizradcovia ešte rýchlo poslúžia svojim satanášom

Vážení priatelia, dočasný premiér odvolanej slovenskej vlády, Judáš, Heger, oznámil pripravenosť vyhovieť želaniu  Zelenského dodať nacistickému režimu do Kyjeva stíhačky ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Slovenská spravodlivosť dostala po papuli

Anna Belousovová včera zhodnotila ako to momentálne chodí v slovenskom súdnictve a na svojom FB statuse napísala výstižne, ako to ...
Pozvánky

Pozvánka do Pribyliny: ZORE NAD KRIVÁŇOM

ZORE NAD KRIVÁŇOM – športovo-kultúrno-duchovné podujatie v Pribyline a na Kriváni Milí priaznivci, ponúkame vám možnosť navštíviť Pribylinu od piatka ...
Pozvánky

"Živé cyrilo-metodské dedičstvo" - filatelistická výstava v Budapešti

Filatelistická výstava ŽIVÉ CYRILO-METODSKÉ DEDIČSTVO v Budapešti pozýva zberateľov a priaznivcov umenia Na dvadsiatich paneloch sa odvíja príbeh od príchodu ...
Pozvánky

VERNISÁŽ FILATELISTICKEJ VÝSTAVY ŽIVÉ CYRILO-METODSKÉ DEDIČSTVO

VERNISÁŽ FILATELISTICKEJ VÝSTAVY ŽIVÉ CYRILO-METODSKÉ DEDIČSTVO v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku Autorom výstavy je filatelista Jozef Kútny z ...
Pozvánky

Živé cyrilo-metodské dedičstvo

Obecný úrad Mojmírovce, CYRILOMETODIADA, o. z., Nadácia PRO PATRIA a Klub filatelistov 52-46 Močenok Vás srdečne pozývajú na vernisáž filatelistickej výstavy ...
Pozvánky

Čarovná krajina

ČAROVNÁ KRAJINAPozvánka na vernisáž členov Zväzu slovenských fotografov Srdečne pozývame na „Reprezentačnú výstavu víťazných fotografií z 5 prvých miest medzinárodného ...
Pozvánky

Výstava obrazov "Nezabyvaj" v Alekšinciach

V Slovanskom dvore Slavica možno vzhliadnuť v najbližšiu nedeľu 24.9.2023 výstavu obrazov autora Tomáša Olijára „NEZABYVAJ“
Pozvánky

Mestská galéria Zlatý býk pozýva na otvorenie výstavy - autor: LACO MAJOROŠI

Aktualizácia Predstavujeme výtvarníka Ladislava Majorošiho V Michalovciach práve prebieha výstava obrazov Ladislava Majorošiho, maliara žijúceho a tvoriaceho v Sečovciach. Opýtali sme sa ...
Pozvánky

PSK pozýva: Kniha roka

Ocenenia knižným titulom a publikáciám spätým s Prešovským samosprávnym krajom budú na základe hodnotenia odbornej literárnej poroty udelené v štyroch kategóriách – ...
Pozvánky

ŽIVÉ CYRILO-METODSKÉ DEDIČSTVO v Budapešti

Ľubomíra Fallerová, Slovenská samospráva II. obvodu v Budapešti S predsedníčkou občianskeho združenia CYRILOMETODIADA Danielou Suchou sme sa po prvý raz stretli ...
Pozvánky

Pozvánka pod Duklu, bude paráda...

Najbližší piatok a v sobotu bude pripravený vo Svidníku veľmi zaujímavý program, na ktorý občianske združenie Kniha rodu pozýva svojich ...