Viete správne držať tašku?

28. marca 2024

33 hriechov kandidáta Korčoka

Z desiatky kandidátov boli v prvom kole voľby prezidenta SR ako kohúti na „smetisku SR“ prví dvaja. Jeden z postupujúcich sa rád nálepkuje prívlastkom „demokratický a občiansky.“ Vraj „občiansky kandidát,“ ktorý  navštevuje protivládne protesty a „chce byť prezident všetkých občanov.“  Smiať sa, plakať? Nie, neostane nič iné len si nad týmto výrokom „kandidáta“ poklepkať po čele…

Ako sa „dodržiava“ zákon

V minulosti (2020-2022) sme tu mali viac výsmechom (vy)volených: napríklad Výsmech (vy)volených na kvadrát (Je špajza naozaj prázdna?) V roku 2024 sa nám rozplývajú blahom, aké by to bolo super, keby práve oni vládli.

Podľa mojej mienky bude Slovensko na svojom čele (skôr či neskôr) potrebovať osobu rozvážnu, právne „podkutú,“ ktorá mala počas rokov „pandémie mozgu“ NEMENNÝ postoj k situácii a „opatreniam,“ ktoré sme na Slovensku mali…              

Ako kope umierajúci kôň? (Všetci prezidenti naši) Nemyslite si, že som nekritickým obdivovateľom jednej strany, ale zaráža ma, keď (vraj) občiansky kandidát Ivan Korčok, ktorý bol prítomný aj na protestoch, si z dodržiavania zákona robí… minimálne dobrý deň…

Korčok na hulváta porušuje zákon! Prezidentský kandidát Ivan Korčok čelí veľkej kritike. Navštevuje stredné školy počas svojej predvolebnej kampane. Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky upozorňuje, že predvolebná kampaň na školách je nezákonná!

Podľa § 151 ods. 2 tzv. školského zákona sa v školách a v školských zariadeniach zakazuje činnosť politických strán a politických hnutí a ich propagácia. Týmto paragrafom Ministerstvo školstva SR reagovalo na stretnutie kandidáta Ivana Korčoka so študentmi gymnázia v Snine – Korčok na hulváta porušuje zákon: Kampaňuje medzi študentami na stredných školách! Ministerstvo reaguje 

Diskusia? Míting? Stretnutie?

Nazvite si to ako chcete, avšak na pôde školy to nemá skutočne čo robiť…!

33 malérov kandidáta Korčoka

V slovenskej politike sa už stalo akýmsi pravdilom, že každý vie na každého niečo.

33 FAKTOV O EXTRA-NEBEZPEČNOM HADOVI – kandidátovi na prezidenta SR, na portáli cz24 uvádza konkrétne zahraničnopolitický expert Marián Ďuriš, zostavil a uverejnil na svojom účte na sociálnej sieti Telegram 33 faktov o exministrovi zahraničných vecí SR Ivanovi Korčokovi.

„Aj vzhľadom na uvedené skutočnosti materiál uverejnený na sociálnej sieti Telegram uverejňujeme v plnom znení:“ (uvádza portál)

Podporoval odovzdanie S-300 na Ukrajinu, čím oslabil obranyschopnosť SR!

Korčok a mäsiarka z Balkánu FB
 1. Podporoval odovzdanie Migov Ukrajine
 2. Obhajoval zásah USA v Iraku aj bez rezolúcie OSN.
 3. Živil z našich daní mimovládky a projekty ako Globsec.
 4. Povedal, že Matovičova koalícia mala „využiť túto krajinu“, keď bola ústavná väčšina.
 5. Vraj v zahraničnej politike nikdy nezaváhal.
 6. Vyhlásil, že Hegerova vláda dosiahla „veľké výsledky“. Aké to boli, nepovedal.
 7. Odmietal predčasné voľby, ktoré vtedy chcela väčšina Slovákov.
 8. Loboval za dohodu DCA, ale podpis prenechal ministrovi obrany, hoci za druhú stranu podpisoval minister zahraničia. Prečo, keď bola dohoda vraj tak skvelá?
 9. Ľudí, ktorí mali iný pohľad na DCA, vidí ako extrém a radikálov.
 10. A občanov, ktorí nechcú amerických vojakov na Slovensku, označil za zmätených.
 11. Stiahnutie z postu veľvyslanca v USA domov na ministra Matovičovej vlády mal najprv odmietnuť. Údajne ho presvedčila vidina kandidatúry do paláca.
 12. Rýchlostný rekord spravili archívy, ktoré odmietli správy o spolupráci s ŠtB. Samozrejme, každý verí, že za pár hodín preskúmali milióny spisov, vrátane spisov dávno zmiznutých.
 13. Pri spomienke na SNP a uctení si padlých mu prekážalo „podávanie rúk“ s ruským veľvyslancom, lebo jeho štát vedie operáciu na území iného štátu. Podľa tejto logiky si teda ako slovenský veľvyslanec v USA, dva roky s nikým ruku nepodal. Alebo podal?
 14. Označil za absurdné, žeby niekto na Slovensku nechcel jednotky NATO.
 15. Navrhoval zrušiť vízový režim pre ruských občanov bez rozdielu.
 16. Povedal, že sa treba „vysporiadať“ s odmietavým názorom Slovákov na prijímanie migrantov.
 17. Vyhlásil, že Brusel nám nechce poslať migrantov, čo je vo svetle Nového paktu dosť tragikomické vyjadrenie.
 18. Podporuje dúhové partnerstvá. Mimochodom, v ten deň mu vyjadrilo podporu KDH.
 19. Podporuje ho aj PS, SaS, Demokrati, Piráti, palác, mainstream a tretí sektor.
 20. Chce dávať „viac kompetencií Únii“, vrátane obrany.
 21. Zrejme nepovie nie WHO, lebo do Bruselu chcel dávať kompetencie aj v oblasti zdravotníctva a pandemického manažmentu.
 22. Slovensko podľa neho nepotrebuje v Únii právo veta.
 23. Rozbíjal V4 hrubými výrokmi voči tým, ktorí nekonali podľa predstáv Bieleho domu a Európskej komisie.
 24. Podporoval vydieranie konzervatívnych vlád vo V4 blokáciou eurofondov.
 25. Hoci sú sankcie neúčinné a pre Slovensko nevýhodné, označil ich za povinnú odpoveď.
 26. Vyzval na odpojenie sa od ruského plynu s tým, že Slováci si vraj musia utiahnuť opasky a „podieľať sa na kríze.“
 27. Ako prvý sa inšpiroval stanoviskom Bieleho domu, že venezuelský prezident nie je zvolený Maduro, ale opozičník Guaidó.
 28. Rovnaký postup použil pri Bielorusku a na GLOBSECu vyzdvihol Svetlanu Cichanovskú.
 29. A 700 tisíc zo štátneho poslal bieloruskej opozícii. Nemohol ich poslať napr. našim krajanom vo Vojvodine, ktorí sa stále držia slovenských koreňov?
 30. Všetko začína dávať zmysel, keď označil M. Albrightovú za „láskavú obrankyňu demokracie“? Tú, kvôli ktorej padali prvé bomby na Juhosláviu, aj na Slovákov v meste Sombor.
 31. A Nikoho neprekvapuje, že mu robia poradcov dzurindovské kádre, ktoré prelety amerických bombardérov schvaľovali.
 32. No vedel sa prispôsobiť každej vláde. Pri porovnaní 90. rokov, cez milénium až po súčasnosť je chameleón dosť veľkorysý termín.

Hlúposť či arogancia?

„Ja snáď neverím vlastným očiam! Na prezidenta čoho Korčok kandiduje? Na prezidenta SR alebo prezidenta EÚ? Pretože v týchto vyjadreniach je jeho rétorika zjavne protislovenská a maximálne pro EÚ.

Poviem vám, zaútočiť  pred prezidentskými voľbami na svoj vlastný štát, ako jeden z horúcich kandidátov, to chce buď poriadnu mieru odvahy alebo skôr poriadnu mieru hlúposti a arogancie,“ napísal nahnevane Igor Melicher, štátny tajomník Ministerstva obrany SR na sociálnej sieti na margo výrokov Ivana Korčoka o možnosti zrušenia práva veta  pre SR v Európskej únii. Melicher následne popísal, prečo považuje podobné vyjadrenia za problém. „Pre Slovensko, ako aj pre jednotlivé členské štáty EÚ je právo veta jediným účinným nástrojom na obhajobu národných záujmov a základná ochrana pred prípadným zneužívaním moci zo strany Európskej komisie voči členským štátom. Zrušenie práva veta by tak bolo začiatkom konca EÚ.

Ľudia ako Korčok sú však ukážkovým príkladom nohsledov a ich správanie sa už nikdy nezmení. Aj Korčok bude robiť všetko pre to, aby slušne vyhovel nadnárodným “lídrom” aj keby to malo razantne ublížiť Slovensku,“ uzavrel štátny tajomník.

Korčokove percentá: Konšpirácia, alebo skutočný problém?           

Po sčítaní pätiny, resp. tretiny všetkých hlasov, Korčok zaostával o 12-15% za Pellegrinim! Preto tu bol uverejnený status s vyjadrenou istotou, že toto už nemôže byť prekonané a predsa sa to stalo! Nikto nikdy na Slovensku z volebných favoritov nedobehol, resp. ani z ďaleka neprekonal takýto výsledok po sčítaní tretiny všetkých voličských hlasov! Boli to vždy rozdiely 2-4 percentá, ale nie 12, nebodaj 15%!!

Už 10% spočítaných hlasov, predstavuje vzorku skoro pol milióna ľudí a z tejto vzorky sú pozície už jasné a spravidla sa veľmi nemenia až do konečného sčítania. Tak sa dialo aj v sčítaní u všetkých kandidátov, ktorým percentá rástli alebo sa menili presne v štatistických odchýlkach, no len u Korčoka sa udialo niečo, čo sa ešte neudialo zrejme ani v zahraničí, pretože takéto niečo bezprecedentné, som doteraz ešte nikde nezachytil, z priebehu sčítavania hlasov kdekoľvek! Je prakticky nemožné, aby po sčítaní tretiny národa, kedy je prakticky už rozhodnuté a percentá sú zastabilizované, Korčok zaostával za Petrom Pellegrinim o 12%, no napokon to o 5% vyhral!

Viete správne držať tašku? Ivan to vie najlepšie…

Ako sa teda správne drží taška?

Som presvedčený, že by bol Ivan Korčok najradšej, keby sa táto téma nezačínala. Nebudem ju teda začínať, ale nahradím slová memečkom o funkčnom pôsobení tohto kandidáta v minulosti z archívu… Verím, že niečo aj z tohto textu ovplyvní vašu voľbu! Osobne k rozhodnutiu o svojej voľbe pomaly prichádzam…

Štefan Michalík    
   
       

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Harabin mal pravdu o porušení prezumpcie neviny, Kýblovi zrušili doživotie

Štefan Harabín Milí priaznivci, právo, zákonnosť a ústavnosť som dodržiaval vždy, či pri vrahoch, či v procese prezidentských volieb. Absencia ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

PREZIDENTSKÁ DILEMA – Tibor Eliot Rostas

Voliči ctiaci morálne princípy a zásady stoja pred druhým kolom prezidentských volieb pred dilemou. Ako sa k nej postaviť a ...
NÁZOR

Kto dosadzuje úradníkov do EÚ – ten vládne EÚ! Kto to však je - prekvapivé odhalenie! A hlavne, čo tým sleduje!

Motto: Josif V. Stalin – Kadry rešajut vsjo! – Politicky správne vybraný a ideologicky zocelený káder znamená vyriešenie 90% všetkých našich úloh! (Zdroj ...
NÁZORSpravodajstvo

EUROVOĽBY BUDÚ EXISTENČNOU OTÁZKOU

 AUTOR: ZEM&VEK My a ani ja konkrétne sme nevstúpili do politiky. Naopak. My sme jej súčasťou od májových dní 2012 – ...
Aktualizované 19.4. 23:46
NÁZOR

Pripamätúvanie osudov Slovákov v Poľsku

V júli 2024 bude 104 rokov od historického momentu, keď sa na základe rozhodnutia Najvyššej rady veľvyslancov v belgickom meste Spaa ...
NÁZOR

Niekoľko pozdravov IVANOVI KORČOKOVI od Zoroslava Kollára

Dobrý večer pán Korčok! Niekoľko pozdravov venovaných od Zoroslava Kollára a rozhovor na ZVTV – Kto je Korčok? – História ...
NÁZOR

KORČOK PREHRAL – NA PRÍSĽUBY PELLEGRINIHO TREBA DOHLIADAŤ – Tibor Eliot Rostas

Dodrží Peter Pellegrini svoje sľuby a predsavzatia? Dohľad nad nimi budeme vykonávať… Nezávislé médiá a občania Slovenska musia veľmi pozorne ...
Aktualizované 17.4. 00:48
NÁZOR

Štefan Harabin: "Fico je nekonzistentný"

Štefan Harabin reaguje na aktuálne témy: ⚠️Irán, Izrael ⚠️Balkán ⚠️Ukrajina a Slovensko ⚠️Róbert Fico a jeho nekonzistentnosť ⚠️Peter Pelegrini falšoval ...
NÁZOR

Systém kolabuje - Prof. Peter Staněk

Prof. Peter Staněk, filozof, ekonóm, analytik a vizionár Prof. Peter Staněk sa v rozhovore s historikom Dr. Josefom Skálom a ...
NÁZOR

Eurovoľby - prečo podporovať národných kandidátov? - Štefan Harabin

Témy: Zlučiteľnosť funkcie predsedu parlamentu a prezidentského kandidáta. „Ak si chceme úrad prezidenta vážiť, tak tam musia byť také osobnosti, ...
NÁZOR

Venované politickej mŕtvole Lucii Ďuriš Nicholsonovej

Monika Sofia Soročinová na svojom FB statuse včera venovala otvorený odkaz bezvýznamnej persóne, ktorá zasmradila našu politickú scénu, zbalila kufre ...