Vážený pán predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Časovaná bomba sa volá Čaputová

5. októbra 2023
Šéf Hlasu Peter Pellegrini počas povolebného rokovania so Zuzanou Čaputovou, bude drahá nevesta. Ale ešte drahšia môže byť cena, ktorú zaplatí, 3. októbra 2023

S obavami sledujem Vaše rozhovory s inými politickými subjektmi. S obavami preto, lebo pripúšťate spoluprácu aj s takými, ktoré sú v protipóle Vášho politického programu. Ako nová strana ste v krátkej dobe získali popularitu vďaka vášmu volebnému programu. Váš volebný program bol a je pre mnoho ľudí Slovenskej republiky príťažlivý. Faktom je, že je i dosť náročný a budete mať mnoho práce, aby ste ho naplnili v zmysle vašich predsavzatí pre občanov tejto spoločnosti. Ale dá sa to. Prekážok sa netreba báť. Je jasné, že vaša strana sama naplnenie týchto cieľov nedosiahne. Potrebuje k tomu podporu programovo príbuzných strán, novokreovanej vlády, poslancov NR SR, širokej podpory samosprávy a množstva ďalších, či už štátnych alebo verejných inštitúcií.

V týchto voľbách vaša strana dostala dôveru z toho dôvodu, že po sklamaniach s minulými vládami sa od vás očakáva náprava. A nie iba z vašej strany. Volič dal najavo, že si želá vašu spoluprácu so Smerom-SD. Obe strany majú sociálne cítenie a programy, ktoré dávajú tušiť, že sa Slovensko môže dostať z marazmu, ktorý majú na svedomí minulé vlády Matoviča, Hegera a Ódora. Hlas-SD a Smer-SD sa môžu navzájom dopĺňať v plnení svojich programov. To, čo je dôležité, je skutočnosť, že nesiete spoločnú zodpovednosť za ďalší vývoj spoločnosti, ktorá sa nachádza na historickej križovatke svojho smerovania. K Vašim stranám sa môžu pridať i SNS a KDH. Bola by to ideálna zostava pre napĺňanie predstáv voliča o ich budúcnosti. Táto spolupráca znamená slobodu, nezávislosť, suverenitu a zvrchovanosť štátu. Hocijaká iná alternatíva znamená pokračovanie v chaose a porobe nášho štátu.

Rozumiem tomu, že sa rozhovormi zo Smerom-SD snažíte vyrokovať pre vás čo najvýhodnejšie podmienky. Vaše rozhovory však musia prebiehať korektne na základe vzájomne výhodnej spolupráce, ale i dôvery. Pokiaľ existujú vo vašom vzťahu so Smerom-SD nejaké osobné nezhody, treba ich čím skôr konštruktívne vyriešiť. Hľadajte to, čo vás spája a nie to, čo vás rozdeľuje. Spomeňte si na tri Svätoplukove prúty. Len pomocou spolupráce, jednoty a svornosti dosiahnete spoločné ciele.

Nemá zmysel sa hrať ani na subjekt, ktorý sa v prípade vášho rozhodnutia môže prikloniť k Progresívnemu Slovensku. (PS.) Voliči, ktorí vám dali hlas, vás na tento krok neoprávňujú a bolo by veľkým sklamaním, keby ste zavrhli spoluprácu so Smerom-SD a šli by ste do koalície so stranou PS. Týmto krokom by ste dali najavo, že vám vôbec nešlo o naplnenie vízií vo vašom programe, ale iba o získanie politickej moci. Vaši voliči by tento skutok vyhodnotili ako zradu ich záujmov a dôvery, ktorú vám dali. James Freeman Clarke, americký teológ a spisovateľ už v roku 1870 napísal v eseji „Wanted a Statesman“:

„Rozdiel medzi politikom a štátnikom je v tom, že politik myslí na budúce voľby, kým štátnik na budúce generácie.“ Politik rozmýšľa nad úspechom jeho strany, štátnik nad dobrom krajiny.“

Som si vedomý i toho a dúfam, že Vy tiež, že sú na vás vyvíjané zákulisné tlaky, aby Vás za každú cenu odradili zo spolupráce so Smerom-SD. Tieto tlaky pochádzajú predovšetkým z PS, strany, ktorá nie je svojim vlastným pánom, ale má svoje riadiace orgány v zahraničí. Obaja vieme kde. Vedia to i občania a voliči SR. Okrem toho tieto tlaky prichádzajú aj z rôznych končín sveta od militantných predstaviteľov západných štátov, ktorí sa snažia udržať SR na uzde a politicky ovládať smerovanie nášho štátu. Ide o hrubé a špinavé zasahovanie do záležitostí Slovenskej republiky. Občania netúžia byť rukojemníkmi Západu pri presadzovaní ich politiky na našom území. Západ nezaujíma napr. zlá hospodárska situácia na Slovensku, chudoba, rozvrátené školstvo, zdravotníctvo a iné vitálne problémy Slovenska. Zatiaľ som nezaznamenal žiadny ohlas zo západného zahraničia, ktorý by uznal, že práve toto sú hlavné dôvody prečo predchádzajúce vlády padli. Západ si želá našu porobu, občania Slovenskej republiky slobodu. Vy spolu so Smerom-SD, SNS a prípadne KDH máte možnosť vrátiť Slovensku dôstojnosť, úctu a svojou spoločnou činnosťou si získať doma i vo svete prirodzenú autoritu.

Strana PS je vám i vašim voličom programovo cudzia. Je nástrojom v rukách cudzieho štátu, ktorý sa Slovensku snaží ukradnúť jeho identitu, nezávislosť a zvrchovanosť. Program PS je pre občana SR škodlivý, nevhodný, urážajúci našu kultúru, tradíciu i skutočné hodnoty. V otázkach, ktoré najviac trápia obyvateľov Slovenska populistický a nesplniteľný. Chcete ísť do spolupráce s touto stranou? Strana PS nie je nič inšie, iba pokračovateľ bývalých vlád, ktoré majú na svedomí dnešný marazmus.

Položili ste si otázku ako by vyhodnotil vašu prípadnú koalíciu so stranou PS občan a volič SR? Ak dospejete k záveru, že to vyhodnotí ako zradu záujmov Slovenska, nemýlite sa. Tu nepomôže žiadna slovná ekvilibristika, ktorou by ste sa eventuálne mohli pokúsiť vysvetliť tento krok vašim voličom. Jednoducho zásadné veci sa vysvetliť nedajú. Fakty vždy zostanú faktami, aj pri pokuse ich obísť, alebo nimi rétoricky ohýbať spoločnosť pre splnenie politických ambícií. To jednoducho nejde.

Takže ešte raz apelujem, vážený pán predseda strany Hlas-SD, na váš zdravý rozum v nádeji, že budete rešpektovať prianie vašich voličov a volebný program, ktorý ste im ponúkli. Neverím, že ste schopní zapredať Slovenskú republiku a postaviť sa do jedného radu s politikmi ako sú Matovič, Šimečka alebo sa stať následníkom politiky Hegera, Naďa, Mikulca, Grӧhlinga a iných sluhov Západu. Zajtra si pripomenieme 79. výročie Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie. Je to pamätný deň Slovenskej republiky. Odkaz obetí Dukly a vojnových veteránov je jasný. Bojujte za mier a slobodu. Dne je tento odkaz viac ako aktuálny.

Vládu z vôle vašich voličov a väčšiny Slovenska, je potrebné vytvoriť čím skôr. A to preto, lebo tiká časovaná bomba. Slovenská prezidentka Čaputová poskytla predsedovi Smer-SD R. Ficovi na vytvorenie vlády 14 dní.  Potom sa môže stať, že právo na ďalšie rozhovory o kreovaní vlády mu zoberie. Verte tomu, že to urobí. Nevadí jej, že po vyslovení nedôvery vláde v decembri 2022 sama úmyselne odďaľovala  vypísanie predčasných volieb z dôvodu prípravy strany PS na masívny útok v predčasných voľbách nielen proti Smeru-SD, ale i vašej strane Hlas-SD ako i iným proslovenským stranám. Natiahla čas o viac ako deväť mesiacov! Týmto spôsobom prezidentka Čaputová hrubo zasiahla do prirodzeného zaužívaného demokratického procesu a dala jasne najavo, že jej ide politickú moc v prospech strany Progresívne Slovensko a nie o riešenie zlého stavu v spoločnosti.

Zákon nič nehovorí o tom, že nová vláda má byť vytvorená do 14 dní. Zrazu sa pani prezidentka ponáhľa. Kam? Jednoducho dúfa, že vaši oponenti budú vytvárať v spoločnosti také prostredie rôznymi zákulisnými praktikami, aby vaša spolupráca so Smerom-SD nebola možná. To všetko za aktívneho zasahovania Západu a korporátnych médií do záležitostí Slovenskej republiky. Neviem či si to uvedomujete, ale prezidentka dala Smeru-SD de facto ultimátum. Je to pasca, ktorej sa musíte vyhnúť a urýchlene vytvoriť vládu s proslovenskými stranami tak, aby bola schopná plniť aj vaše ciele vo vašom programe. Nesiete veľkú zodpovednosť za vaše rozhodnutie a sám i s predstaviteľmi vašej strany rozhodnete, či si vás národ bude ctiť, alebo vás zatratí.

S úprimným pozdravom z mesta SNP Ivan Štubňa

VIDEO: Baránek o zmŕtvychvstaní Roberta Fica & Petrovi Pellegrinim ako najsvalnatejšom politikovi na Slovensku vďaka oportunistickému KDH, ktorého prevrátené hodnoty, kvôli ochote vládnuť s extrémistami z Progresívneho Slovenska, sú absolútne nekompatibilné s kresťanstvom a kultúrou života

Majiteľ prieskumnej agentúry Polis, publicista a politický analytik Ján Baránek vo svojom videoblogu ostro komentuje výsledok parlamentných volieb na Slovensku a zostavovanie novej vlády.

Viac vo videu:

Majiteľ prieskumnej agentúry Polis, publicista a politický analytik Ján Baránek vo svojom videoblogu ostro komentuje výsledok parlamentných volieb na Slovensku a zostavovanie novej vlády.

Viac vo videu:

Cirkevný sudca, duchovný otec doc. ThDr. ICLic. Štefan Mordel vo svojom liste adresovanému predsedovi KDH Milanovi Majerskému sa pýta „To naozaj uvažujete, žeby ste sa mohli spriahnuť s Progresívnym Slovenskom a uvaliť na náš národ tak veľké nebezpečenstvo? Nečítali ste ich predvolebný program a nič neviete o Agende 2030, ktorý je programom globalistov na ovládanie sveta? Naozaj nič o tom neviete?“

Viac v článku TU.

zdroj:

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Slovenský volič ukázal, že chce alternatívu, prezident Pavel sa choval nehorázne, myslí si Petr Drulák

V aktuálnom rozhovore s českým politológom Petrom Drulákom rozoberáme výsledky parlamentných volieb na Slovensku: Ako hodnotiť volebnú kampaň, zasahovali českí ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Štefan Harabin: O migrácii a volebných výsledkoch

Harabin: „Dlhodobo sa tu zavádza verejnosť, nikto nemá len tak právo žiť, tam kde sa mu zachce. O povolení na ...
NÁZOR

Sorosovskí presstitúti o atentáte na Fica a na Trumpa informujú v úplnej zhode

Milí priaznivci, všimli ste si tu zhodu sorosovských presstitútov pri informovaní o atentáte na Fica a na Trumpa? Po atentáte ...
NÁZOR

Corbettov report: Prečo sa svet rúca a čo s tým môžeme urobiť?

Máte niekedy pocit, že sa všetko zrazu rúca? Vedeli ste však, že pre tento jav existuje názov? A že je ...
NÁZOR

Teším sa na vzácnu chvíľu, kedy sa zo škaredých lariev vykľujú „krásne“ motýle

ilustračné foto: Pixabay Plán využitia Ukrajiny, ktorý zákerne pripravili USA a Veľká Británia bol naozaj zlovestný. Chceli vojensky napadnúť Rusko práve ...
Aktualizované 21.7. 20:58
NÁZOR

Svetoznámy americký profesor odhalil, prečo vypukla rusko-ukrajinská vojna?

V relácii Tuckera Carlsona svetoznámy profesor Jeffrey Sachs podrobne opísal, ako Spojené štáty vyprovokovali Rusko k invázii na Ukrajinu. „Nie ...
NÁZOR

Európska únia a Nato hynú ako organizácie

Ak sa dnes spomenie Európska únia, tak skoro každého napadne len vojna proti Ruskej federácii a sankcie. To je jej ...
NÁZOR

Čo tu smrdí?- prof. Jaroslav Turánek

Profesor Jaroslav Turánek vysvetľuje čo to tu SMRDÍ v štáte dánskom… prečo musel končiť? Jedná sa o likvidáciu vedcov na ...
NÁZOR

TRUMP bude VŽDY PROAMERICKÝ - JUDr. Štefan Harabin

JUDr. Štefan Harabin o atentáte na Donalda Trumpa: JUDr. Štefan Harabin: „TRUMP bude VŽDY PROAMERICKÝ, na to netreba zabúdať“ Bývalý ...
NÁZOR

NAPĽULA NÁM DO OČÍ...

ZA VÍŤAZSTVO VO VOĽBÁCH DO NR SR, VO VOĽBÁCH PREZIDENTA AJ VO VOĽBÁCH DO EP NÁM VLÁDNA KOALÍCIA POĎAKOVALA NAOZAJ ...
NÁZOR

Vatikán je obchodná organizácia - Pavol Peter Kysucký

Ing. Pavol Peter Kysucký, technológ, filozof a spisovateľ napísal niekoľko filozofických kníh v ktorých pojednáva napríklad o teórii synchronicity, ktorej ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...