OTVORTE OČI, alebo HISTÓRIA SA NÁM OPAKUJE A JE LEN NA NÁS, ČI SA AJ ZOPAKUJE

19. decembra 2020

Autor: Eddie W. Nicholas
Všetci dobre vieme o čo ide tomuto liberálnemu systému. Rozvrat spoločnosti, Európy a vojna s Ruskom. Keď sa pozrieš okolo seba, tak za posledných 30 rokov sme tu mali priemerne každý druhý rok nejakú epidémiu. Za posledných 30 rokov rozvrat krajín, vojny, ktoré NATO vyprovokovalo a začalo, vymyslené, len aby sa zmocnili krajín. Tam, kde chceli rozvrátiť krajinu si vymysleli diktatúru, chemické zbrane a potom? Ups… dali krátku správu, že nič také nenašli. A o tom to celé je. Nie o ľuďoch, ale o tom, ktorú krajinu môžu vycucať. Keď si pozrieš druh propagandy akú majú, tak vyvolávajú ňou napätie na oboch stranách.

Z psychologického hľadiska je len otázka času, kedy niektorá z tých 2 strán „vybuchne“. Presne toto robil Hit*er pred vojnou. Keď si pozrieš ako sa vojská NATO cielene zgrupujú okolo ruských hraníc, presne toto robil Hit*er pred 2. sv. vojnou. Keď si pozrieš ako EU „obsadzuje“ krajiny, presne toto robil Hit*er. A aby toho nebolo málo, tak EU schvaľuje zákony v identickom znení ako sa schvaľovalo v Nemecku za Hit*era. Možno sa Ti to zdá smiešne, ale ver, že to speje k jednému a to je vojna.
Taktiež migračná kríza je umelo vyvolaná kríza, ktorá má priniesť napätie v krajine, a je len otázka času, kedy a kde bude občianska vojna a tá prerastie do celosvetového konfliktu. Aj pred 2. sv. vojnou bola migračná kríza. A taktiež sa ľuďom nechcelo bojovať a tak si Hit*er vymyslel konflikt. Všetci vieme a je aj dokázané, ako bolo napadnuté Poľsko a čo za tým stálo. Nemeckí vojaci si dali poľské uniformy a napadli nemeckú posádku. Teraz sa deje to isté. V celej Európe sú demonštrácie, čiže je vyvolané napätie. Ukrajina a teraz Bielorusko. Za tým stojí rovnaká spoločnosť osôb. Chcú vyvolať tzv. Majdan kdekoľvek, aby mohli začať vojnu.
A to, čo sa deje na Slovensku, či mediálna propaganda, či velebenie nevzdelaných primitívov, dosadzovanie podľa politickej príslušnosti a nie podľa vedomosti, či nastolenie diktatúry, zinscenovania prevratov, obrovské nepokoje, dehonestovanie národov, zo „svojich ľudí“ urobil v médiách doslova géniov ak nie Bohov… to všetko robil Hit*er. Dnešné dni sú úplnou kópiou Goebbelsovej propagandy, kde malá skupina osôb sa snažila vzbudiť dojem väčšiny. Je to presne o tom, kto vlastní médiá. Samotný Goebbels povedal „Dajte mi do rúk médiá a ja z ľudí urobím stádo tupých svíň“, alebo „Dovtedy opakujte v médiách dookola to isté, aby si ľudia mysleli to, čo chceme, aby si mysleli“. Taktiež boli novinári, ktorí (nerozlišujem to, či boli nútení či donútení) písať také články. Boli spoluzodpovední za dianie v krajine, boli spoluzodpovední za vraždenie a genocídu. A pritom stačilo napísať pravdu. Hit*er bol tiež psychopat, narcis, bez akejkoľvek spätnej väzby na svoje slová či skutky. Taktiež mal mesiášsky syndróm… veci také podobné hádajte s kým.
A ak ani toto nestačí zober si jednu spoločnú vec. Všetci predstavitelia našej vlády a ich manželky majú jednu spoločnú vec. Prezidentka židovka zo Sorošovej mimovládky. 2 týždne pred voľbami o nej nikto nikdy ani nepočul a vyhrala. Matovičova žena, opäť židovka so Sorošovej mimovládky a 3 dni pred voľbami mali ešte 6 percent. A čo ešte majú spoločné okrem vierovyznania aj to, že sú zo Sorošovej mimovládky?

ESET pri oboch spočítal hlasy, ESET firma napojená na Sorošovu mimovládku. Náhoda? Ani náhodou! Strana, ktorá má 4 členov vyhrá voľby. Sulíkova žena, Šeliga… atd… to všetko sú osoby so Sorošovej mimovládky. Soroš chce presadiť, aby migranti obsadili Európu. A prvé, čo urobila prezidentka je to, že začala masívnu kampaň za migráciu!!!! Viete, ak by im chceli pomôcť, tak „vlejú“ financie do ich krajiny. Ale tu, jediné čo sa stane je to, že budú nepokoje, ozbrojené konflikty, znásilnenia, vraždy, krádeže… čiže vznikne napätie v krajine.


Pamätám si, ako sa v novembri 89 ľudia spojili. Neviem či si aj Ty vtedy žil, ale tiež som patril k tým, ktorí prišli na námestie a štrngali. Budaj, Kňažko, Havel. Rozprávali nám, že sa nemusíme báť nezamestnanosti, že nechcú sprivatizovať strategické podniky, že im ide len o to, aby sa dalo cestovať do zahraničia. Všetko ostane po starom a len sa otvoria hranice. Sociálne každodenné samovraždy, bezdomovci, v priemere každý druhý rok tu máme pandémiu, žiadne sociálne istoty, nie je tu vymožiteľnosť práva, exekútori… Krajina je teraz len torzom toho, čo bola. Stali sme sa otrokmi vo vlastnej krajine. Prvé čo sa stalo sa sprivatizovali strategické podniky, zlikvidovali sa fabriky, zlikvidoval sa poľnohospodársky priemysel a nastala cesta k tomu, kde žijeme teraz. Všade len západné korporácie, obrovská nezamestnanosť, zvyšovanie cien, keď si kúpiš byt doslova musíš živoriť, aby si prežil, každý rok sa zvyšuje vek odchodu do dôchodku. Celá tzv. sametová revolúcia bola len o tom, aby sa vyrabovala krajina a západ sa dostal bližšie k hraniciam Ruska. História sa nám opakuje. A o čom bol november 89? Ľudia dostali banány, Havel moc a Barrandov a západ nás totálne rozkradol a vyraboval !!!!

Ja neviem ako Ty, ale ja nechcem vidieť ako sa zabíjajú rodiny, priatelia, súrodenci, deti a to len preto, aby sa pár jedincov dostali k moci a k nerastnému bohatstvu Ruska. Je jedno, či si skutočný človek alebo vymyslený profil, v tej chvíli ako napíšeš berieš na seba rovnakú zodpovednosť ako ten, čo vydá rozkaz k zabíjaniu. A naši novinári? Vážil som si ich, ako pracovali, bádali, hľadali, celé hodiny, dni i týždne hľadali „špinu“. A teraz? dostali 10 mega a pozri sa čo sa píše. O tom ako prezidentka (tzv) randí, má psa a vyzýva na boj s Ruskom. Nepíše sa o daňových podvodoch, o pozemkových podvodoch, nepíše sa o mafiánskej minulosti, o zvrátenej sexuálnej orientácii, nepíše sa o tom, že hlavní predstavitelia krajiny sú prepojení na Sorošove mimovládky, ktoré rozvracajú krajiny. A prečo? Pretože nemôže a je cenzúra. Ak chceš, pokračuj v očierňovaní, neviem koľko máš rokov, ale ak otvoríš oči zistíš, o čo týmto v skutočnosti ide. Nie o nás, o Teba, o mňa, o občanov Slovenska, ale o rozvrat krajiny, vyvolanie napätia medzi ľuďmi. A ak chceš byť zodpovední za smrť ľudí v krajine, pokračuj v tom čo robíš. Ak niekto zomrie, už sa to nedá vrátiť späť a ak zomrie niekto blízky, ak aj Ty dostaneš povolávací rozkaz, veľmi ťažko sa to dá zvrátiť.

A aktuálna téma týchto dní. Povinné očkovanie. Nie som lekár a nerobím ani zdravotnícke výskumy, ale jedno viem z toho čo som čítal, že výroba a testovanie vakcíny, ktorá sa vpichne človeku, trvá aj niekoľko rokov. Ak nám chce vláda doslova nanútiť vakcínu, ktorá nie je testovaná a navyše aj firma, ktorá ju vytvorila nechce niesť žiadnu zodpovednosť, v praxi to znamená len jedno, že máme byť pokusné králiky a uvidí sa, ako na to ľudia budú reagovať. Už pred rokmi toto spravili a v jednej africkej krajine ľudia vymierali v tisícoch. Urobili si z ľudí pokusné zvieratá a to isté by chceli urobiť aj z nás.
Život a ani čas sa nedá vrátiť naspäť, ale vieme sa poučiť z minulosti a urobiť pre nás a našich potomkov lepšiu budúcnosť. Život nie je len to, čo je tu a teraz, ale život je o niečom oveľa viac. Nie každý dostal dar života a je len na nás, čo s týmto darom urobíme. Či ho necháme plynúť a necháme rozhodovať druhých za nás, alebo rozhodneme o našom živote, o našej budúcnosti, MY.
Ďakujem, že ste si to celé prečítali.

https://stop5g.cz/japonsko-odstupuje-od-rozvoje-5g-siti-kvuli-zdravi-obcanu/?fbclid=IwAR3U9hvVWIx6WIise5FR3nJD7hS164N7BYII2_ieGkhe-zJ2m52oUjbdonE

USA ZABILI VIAC AKO 20 MILIÓNOV ĽUDÍ (NÁRODNÝCH OBETÍ) V 37 KRAJINÁCH OD DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY.

https://presstv.sk/zpravy/usa-zabili-viac-ako-20-milionov-ludi-narodnych-obeti-v-37-krajinach-od-druhej-svetovej-vojny/?fbclid=IwAR2rObPVtffOTd5J0m3XHaXnOGJHU7TtuqrsYwWHRmYTVfPM-y2rm1NAWhk

Eduard Chmelár: Ak nás budú tlačiť do voľby USA alebo Rusko, volím Rusko

V kocke je to tak, ale nie celkom – Afganistan, Iraq, Líbia, Sýria, Kuwait, Juhoslávia, Kosovo, Hormúzsky prieliv, Juhočínske more, základne okolo Ruska…invázia za inváziou. A dnes Slovensko strčilo hlavu do slučky NATO ešte hlbšie!Je to hanba, ale ešte horšie je, že to môže byť aj katastrófa pre nás – vojna po boku Veľkého brata na frontovej línii – no treba nám to?! Pán Korčok a pán Naď sa hrajú na hrdinov – ale hrdinov sú plné cintoríny! Jedine Neutralita alebo spojenectvo so Slovanskými národmi nás môže zachrániť, ale na to páni nemajú gule alebo už majú hlavu v slučke.

DRUHÁ SVETOVÁ VOJNA: KTO JU FINANCOVAL? WALL STREET?

https://www.matrix-2001.cz/clanek/druha-svetova-vojna-kto-ju-financoval-wall-street-2284

Prevzaté:https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=118826576708098&id=112158460708243
Spracoval OZ Pán občan a kol.

obrázok.png

ANALÝZA A DISKUSIA O BEZPEČNOSTNÝCH OTÁZKACH

Výzva NATO a 5G

Polemika o 5G vyvrcholila začiatkom roku 2019. Mnoho spojencov sa začalo obávať bezpečnosti budúcich obchodných a vojenských komunikácií v rámci Aliancie predovšetkým – ale nielen – z dôvodu rizík, ktoré predstavujú dodávatelia, ktorí nie sú spojencami. Po mesiacoch diskusií a debát vedúci predstavitelia NATO na stretnutí v Londýne v decembri 2019 zdôraznili význam „bezpečnosti komunikácií vrátane 5G“ a uznali „potrebu spoliehať sa na bezpečné a odolné systémy“.

Čo je to 5G?

5G je „piata generácia“ v oblasti mobilnej komunikácie. V 80. rokoch 1G umožňoval hlasové hovory; správy prichádzali s 2G v 90. rokoch; 3G prinieslo obmedzené multimediálne, textové a internetové údaje v 90. rokoch a na začiatku 2000. rokov; a na konci 2000-tych rokov umožnili 4G a LTE skutočné dáta s prístupom k dynamickým informáciám pomocou rôznych zariadení („Long-term Evolution“, štandard na zlepšenie rýchlostí bezdrôtového širokopásmového pripojenia s cieľom uspokojiť rastúci dopyt).

S príchodom sietí 5G sa mobilná komunikácia zmení na radikálne odlišný model zameraný na vysokú hustotu, veľký objem, extrémne vysokú rýchlosť (20x), nízku latenciu alebo oneskorenie v prenose dát (10x) a energetickú účinnosť. Od komunikácie medzi dvoma slúchadlami, ako je napríklad telefón medzi telefónmi, umožní 5G prechod na komunikáciu medzi zariadeniami. To podporí nielen hlasové a digitálne konverzácie, ale aj rozsiahle zdieľanie údajov v reálnom čase, ktoré charakterizuje internet vecí, telemedicínu, chod inteligentných miest, ako aj výkon autonómnych automobilov.

Prečo sa v roku 2019 5G dostalo do centra pozornosti?

Zatiaľ čo na začiatku roku 2019 sa komunikácia 5G stala diskutovanou verejnou a politickou otázkou, cesta k 5G sa začala roky skôr vďaka pokroku v oblasti technológií, ako aj mnohostranným dohodám o štandardizácii.

Technologický pokrok zahŕňa zmeny v dizajne celej siete, ktoré umožňujú zvýšenie spektrálnej účinnosti prostredníctvom mnohých signálnych ciest (MIMO: viacnásobný vstup, viacnásobný výstup). Pokrok v elektromagnetickom inžinierstve umožňuje efektívny prenos dát vysoko odolných voči odrazu a rušeniu (tvarovanie lúčov a OFDM: multiplexovanie s ortogonálnym frekvenčným delením). Pokrok v softvéri pomáha zabezpečiť lepšiu kvalitu komunikácie pomocou algoritmov v pôvodnom aj prijatom dátovom toku (polárne kódovanie).

Dohody o štandardoch a technických otázkach dosiahnuté na rôznych fórach – vrátane svetového kongresu mobilných technológií organizovaného asociáciou Global System for Mobile Communications Association a Medzinárodnej telekomunikačnej únie – umožnili kolektívnemu pokroku celý priemyselný ekosystém.

Výsledkom bolo, že do konca októbra 2019 spustilo 50 mobilných operátorov komerčné služby 5G v 27 krajinách. V rokoch 2018 až 2019 navyše niekoľko európskych krajín vrátane Fínska, Talianska a Španielska usporiadalo aukcie viacpásmového spektra 5G – kľúčový krok pri zavedení sietí 5G.

Prečo je to dôležité?

Štyri hlavné dôvody spojené s telekomunikáciami sú základom zvýšenej pozornosti venovanej 5G.

Po prvé, telekomunikácie sú všeobecne povedané podporná technológia, ktorá môže riadiť ekonomický rast v celej ekonomike. Prognostické modely napríklad predpovedajú, že siete 5G dodajú medzinárodnej ekonomike bilióny dolárov ekonomickej hodnoty. Rovnako ako 4G rozpútala významnú vlnu technologickej transformácie – od iPhone a Google.maps po Instagram a Whatsapp cez Uber a Snapchat – očakáva sa, že 5G siete prinesú podobné efekty.

Po druhé, v telekomunikáciách vo všeobecnosti prevláda výhoda prvého účastníka: subjekty prichádzajúce na trh môžu nazhromaždiť obrovskú ekonomickú hodnotu a ponechať malý priestor pre konkurenciu. Aktéri – od spoločností po krajiny – majú teda silnú motiváciu upevňovať svoje postavenie a maximalizovať ekonomickú návratnosť.

Po tretie, telekomunikácie majú strategický rozmer: rýchlosť, kvalita a množstvo informácií sú pre konkurenciu v digitálnom svete rozhodujúce.

A konečne, vzhľadom na dôležitosť informácií o ústrednosti v moderných ekonomikách, sú telekomunikácie všeobecne a oprávnene považované za strategické odvetvie. Spoločnosti prenášajú súkromné a často citlivé informácie. Vlády zdieľajú rôzne typy údajov vrátane utajovaných skutočností.

Telekomunikácie novej generácie ovplyvnia všetky aspekty spoločnosti, od dopravy po zdravotnú starostlivosť, ako aj naše vojenské operácie.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg – Zasadnutie ministrov obrany, Brusel, 25. októbra 2019

5G a Čína

Ďalším dôležitým dôvodom, ktorý 5G priťahuje osobitnú pozornosť, je to, že poprednými hráčmi v tejto technológii nie sú západné, japonské alebo juhokórejské spoločnosti, ale skôr čínske spoločnosti ako Huawei a ZTE.

Nárast čínskych operátorov v tejto oblasti vysvetľuje niekoľko faktorov. Jedným z nich sú odborné znalosti a skúsenosti, ktoré získali pri neúspešnom uchádzaní sa o účasť v súťaži 3G pred viac ako desať rokmi. Následne čínska vláda zahájila veľké verejné investície v tejto oblasti a vyvinula koherentnú stratégiu, zatiaľ čo súkromné spoločnosti uskutočňovali výskum a patentovali svoje kľúčové technológie. Čínske spoločnosti tiež požívajú konkurenčnú výhodu, najmä keď pristupujú k zahraničným trhom na 5G: doma môžu rátať s rozsiahlou dostupnosťou optických vlákien, veľkým nasadením malých buniek, vyššou dostupnosťou spektra v nízkofrekvenčných pásmach a vyspelosťou 4G , ako aj obrovský domáci trh a nízke výrobné náklady.

Čínske, japonské a juhokórejské spoločnosti už dlho hrajú dôležitú úlohu na telekomunikačných trhoch po celom svete. V skutočnosti sú spoločnosti Huawei a ZTE z Číny, ako aj Nec (Japonsko) alebo Samsung (Južná Kórea) kľúčovými dodávateľmi v súčasných sieťach 4G. Úloha čínskych spoločností v komunikácii 5G má však veľmi odlišný význam.

S 5G – zahŕňajúcou masívnu komunikáciu medzi strojmi – nebude obvodová kybernetická ochrana účinná, pretože nebude možné udeliť prístup výlučne autorizovaným zariadeniam. Vo výsledku exponenciálne rastie riziko a potenciálna závažnosť útokov. Dôležitejšia úloha softvéru pri virtualizácii sietí tiež umožní integrátorom zariadení (tj. Potenciálne čínskym spoločnostiam) širší a hlbší prístup k sieťovým operáciám (tj k údajom), čo vyvoláva vážne otázky týkajúce sa dôvery a spoľahlivosti.

Inými slovami, zmeny v technológiách majú vážne politické dôsledky, najmä preto, že čínske spoločnosti majú priame politické väzby na svoju vládu vrátane spravodajskej komunity. Čínska vnútorná politika v oblasti veľkých dát – založená na rozsiahlom dohľade a obmedzenom súkromí – je v rozpore so systémami hodnôt, etiky a práva iných krajín.

A nakoniec, čínske spoločnosti boli v posledných rokoch opakovane obviňované z krádeže duševného vlastníctva a využívania počítačovej špionáže na prístup k chráneným informáciám. Testy na čínskych elektronických zariadeniach tiež často odhalili chyby zabezpečenia, vrátane zadných vrátok, ktoré môžu viesť k priamemu prenosu údajov do Číny.

Spojenci NATO a 5G

Do vlaňajšieho decembra NATO nezaujalo nijaké stanovisko k komunikácii 5G. Ani po stretnutí vedúcich predstaviteľov v Londýne skutočne nevznikla jednotná politika alebo pozícia. Pri pohľade na odpoveď spojencov môžeme identifikovať päť hlavných skupín: dotknutú osobu, zákonodarcov, nerozhodnutých, skeptikov a tých, ktorí sa najskôr ujímajú vlády.

Dotknutá

USA sú dodnes jedinou krajinou NATO, ktorá prijala účinné kroky na obmedzenie prístupu k svojej sieti 5G čínskym spoločnostiam ako Huawei alebo ZTE. Dôležité však je, že zákaz americkej administratívy ohlásený v máji 2019 ešte nenadobudol platnosť z dôvodu 90-dňových predĺžení, ktoré boli obnovené štyrikrát.

Kongres prijal niektoré návrhy zákonov so širokým konsenzom oboch strán – napríklad takzvaný zákon „rip and replace Act“ (zákon bol podpísaný prezidentom Trumpom v marci 2020) – ktorý núti spoločnosť Huawei a ďalšie čínske spoločnosti dodržiavať prísnejšie bezpečnostné kontroly alebo v r. v ostatných prípadoch podporujte západné spoločnosti v súťaži 5G.

Rovnakým spôsobom v máji 2020 americké ministerstvo obchodu oznámilo zmenu a doplnenie svojho zoznamu subjektov, v rámci ktorého spoločnosť Huawei podlieha individuálnym licenčným požiadavkám na vývoz. Cieľom rozhodnutia zameraného na akvizíciu polovodičov od spoločnosti Huawei je výrazne obmedziť konkurencieschopnosť spoločnosti. Spoločnosť Huawei nakoniec potvrdila, že takáto novela by ohrozila jej samotné prežitie. Podobne ministerstvo zahraničia USA spustilo „5G Clean networks“, plán stanovenia „čistej cesty“ pre spojencov USA, aby vylúčili čínskych dodávateľov zo svojich sietí.

Zákonodarcovia

Niektorí spojenci, napríklad Taliansko, nezadali zákaz čínskym výrobcom zariadení 5G, ale už sa zaviazali dodržiavať prísnejšie predpisy. Koncom roka 2019 talianska vláda schválila zákon, ktorým sa ustanovuje „Národný obvod kybernetickej bezpečnosti“, ktorým sa zaviedli prísnejšie pravidlá a postupy na hodnotenie bezpečnosti zariadení 5G.

Do rovnakej kategórie patrí Nemecko. Napriek vášnivej internej diskusii sa od federálnej vlády neočakáva zákaz čínskych spoločností z jej siete 5G. Deutsche Telekom už oznámil, že bude pokračovať v spolupráci s čínskymi poskytovateľmi 5G.

Nerozhodnutí

Pozície niektorých krajín NATO sa v priebehu času vyvíjali a postupne zaujali prísnejší postoj.

Česká republika podpísala 6. mája 2020 s USA spoločné vyhlásenie o bezpečnosti 5G, v ktorom uviedla zámer „posilniť našu spoluprácu v oblasti 5G“ a určiť, či je sieť „predmetom neprimeraného cudzieho vplyvu bez nezávislého súdneho preskúmania“.

Podobne po fáze počiatočného hodnotenia v januári 2020 grécka vláda spomalila zavádzanie infraštruktúry 5G z dôvodu „národnej bezpečnosti a ochrany kritickej infraštruktúry krajiny“.

Ďalším príkladom je Spojené kráľovstvo. Britská vláda pôvodne oznámila v januári 2020 35-percentný limit účasti spoločnosti Huawei v „inej ako základnej časti“ 5G siete, pričom ju úplne vylúčila z „základnej časti“. Neskôr, v máji 2020, zaujala Downing Street inú pozíciu a navrhla „klub 5G“ pozostávajúci z 10 demokracií (krajiny G7 spolu s Austráliou, Indiou a Južnou Kóreou), ktorý by vytvoril alternatívnych dodávateľov zariadení 5G a ďalších technológií, aby sa nemusel spoliehať na Čínu. .

Skeptici

Drvivá väčšina spojencov nebránila ani neobmedzila úlohu čínskych spoločností v ich 5G infraštruktúre.

Napríklad vo Francúzsku si Orange a Vodafone už vybrali pre svoje 5G siete Ericsson (Švédsko) a Nokia (Fínsko). Vláda aj spravodajská komunita napriek tomu naznačili, že nevidia žiadny pádny dôvod na vylúčenie ďalších zahraničných poskytovateľov. Rovnako belgická vláda oznámila, že zavedie obmedzenia iba pre „nespoľahlivých dodávateľov“. Ostatní spojenci, napríklad Kanada, zatiaľ neprijali nijaké rozhodnutie o čínskych spoločnostiach.

Prvotní adaptéri

A konečne, iná skupina krajín už prijala čínsku technológiu 5G a vzhľadom na vysoké náklady na obnovu infraštruktúry je nepravdepodobné, že by ustúpila. V rámci NATO sú to Maďarsko a Španielsko.

Pre Alianciu alebo niektorých jej spojencov je však dôležitých niekoľko osôb, ktoré najskôr adoptujú, hoci nie sú krajinami NATO. V Európe to je Írsko, ktoré je členom EÚ, a Srbsko, potenciálny budúci člen EÚ, a Švajčiarsko. Medzi štátmi Perzského zálivu sú ďalšími príkladmi Bahrajn, Kuvajt, Omán, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty, ktoré v rôznej miere hostia vojenské základne alebo personál rôznych spojencov NATO. V Ázii, Indonézii a na Filipínach patria medzi krajiny, ktoré prijali technológiu 5G spoločnosti Huawei.

Kde dalej?

Diskusia o 5G bude pokračovať v nasledujúcich mesiacoch a rokoch a je pravdepodobné, že táto otázka nadobudne ďalší význam, keď sa vojenská komunikácia začne meniť na 5G.

V budúcnosti bude mať predovšetkým pre NATO zásadný význam využitie týchto nových technologických príležitostí pre velenie a riadenie, komunikáciu, ako aj na iné účely. Bez komunikácie 5G bude na bojisku ťažké plne využívať veľké dáta, umelú inteligenciu a cloud computing.

Je dôležité, aby všetci spojenci ovládali diskusiu a porozumeli dôsledkom tohto prechodu: na hospodárskej, politickej a vojenskej úrovni. Je to nevyhnutné na zabezpečenie poskytovania výcviku, ako aj vývoja nových koncepcií prevádzky a vhodných zmien v obstarávaní a štruktúre síl.

Diskusia by mala byť zároveň podložená spoľahlivými technickými, hospodárskymi a strategickými úvahami (vrátane súdržnosti v rámci Aliancie). Z tohto dôvodu by sa modulárne architektúry – v ktorých otvorené rozhrania umožňujú vzájomnú integráciu zariadení od rôznych dodávateľov – mohli v nasledujúcich rokoch stať životaschopnou voľbou na zosúladenie rôznych požiadaviek a úvah. Bez jediného dominantného hráča by toto riešenie mohlo spojencom umožniť dosiahnuť bezpečnosť bez toho, aby sa znížila ich ekonomická efektívnosť, mať prístup k efektívnej a odolnej komunikačnej sieti bez prerušenia dodávok.


To, čo je uverejnené v NATO Review, nemusí nevyhnutne predstavovať oficiálny postoj alebo politiku členských vlád alebo NATO.

Preložené

Autori :

  • Andrea Gilli, Francesco Bechis
  •  30. septembra 2020

Relácia s odborníkmi o zdravotných dopadoch  5 G  :
https://hearthis.at/slobodnyvysielac/inforovnovaha-50-2020-12-15/

Lubo Schmida

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Toxikológ Hockertz: Schválenie koronovej vakcíny je „úmyselné hrubé ublíženie na zdraví“

Jedným z najuznávanejších kritikov rýchleho vývoja korónových vakcín je toxikológ prof. Stefan Hockertz.  Bol riaditeľom a profesorom Inštitútu experimentálnej a ...

Nasledujúci článok

Mestá a ObcePozvánkyVysoké Tatry

Najvyššie položené umelé klzisko na Slovensku už víta svojich nadšencov

Najvyššie položené umelé klzisko na Slovensku je už otvorené. V Starom Smokovci povedľa Resortu Hrebienok – mesto Vysoké Tatry. Vysoké ...
NÁZOR

Prečo došlo k atentátu na premiéra SR? – Štefan Harabin

Rozhovor na témy: Súdna rada – súčasný stav Vývoj v Ukrajinsko-Ruskom konflikte Vzťahy Rusko-Čína Prečo došlo k atentátu na premiéra ...
NÁZOR

Ustupovať či neustupovať? Byť či nebyť? VÝZVA!

Ilustračný obrázok: neustupuj Ustupovať či neustupovať? Byť či nebyť? VÝZVA! V súvislostiach s dnešným dianím okolo atentátu na Roberta Fica ...
NÁZOR

Reakcia k streľbe na Roberta Fica

Reakcia k streľbe na Roberta Fica Korporácie, média a politici? Kto stupňuje napijete? Čo ohrozuje demokraciu? Násilie, rozdeľovanie a šikana. ...
NÁZOR

Pohľad na Von der Leyenovú a digitálne euro – Milan Uhrík

Rozhovor s europoslancom Milanom Uhríkom na témy: Ako pomáha strana Republika kandidátom, ktorí sú na jej kandidátke do Europarlamentu s ...
Aktualizované 25.5. 12:29
NÁZOR

CENA PRE TATU ŠIMEČKU? Napľutie do tváre Slovákov!

Perly Martina M. Šimečku, zdroj: FB/Napalete PRIEMERNOSŤ NEMÁ ZMYSEL. Udelenie osobitnej novinárskej ceny „Osobnosť slovenskej žurnalistiky“ Martinovi M. Šimečkovi považujem ...
NÁZOR

Chcete počuť aká je situácia na východnom fronte?

Poďme si s JUDr. Harabinom oprášiť dejiny a pozrieť sa na fakty, ktoré sú výslednicou správania sa nielen našej bývalej, ...
Aktualizované 25.5. 03:11
NÁZOR

Štatút moderátora verejnoprávnej politickej debaty

OPAKOVANÝ PODNET RADE PRE MEDIÁLNE SLUŽBY Osoby bez verejného osobného názoru hoc aj v spore „zem je plochá či guľatá“. ...
Aktualizované 25.5. 10:08
NÁZOR

Ako ďalej financie v SR – Pavol Ľupták

Rozhovor na témy: Ako ďalej financie v SR? Siahne vláda na úspory občanov? Prečo všetci vysokopostavení poslanci SNS kandidujú aj ...
NÁZOR

Fico žije, nech žije Fico!

Moja viera a nádej hraničí s presvedčením, že Róbert Fico prežije a uzdraví sa. Všetko zlé je na niečo dobré. Ako človák, ľudská osoba ...
NÁZOR

Atentát na premiéra Fica v slovenskom, európskom a svetovom konceptuálnom rozmere

Ak nešlo Fica zastaviť šeligovským (Kuciak 2018) alebo Šimečkovským prevratom v uliciach, ani pri parlamentných či prezidentských voľbách, prišla na rad ...