Na obranu Matoviča

15. februára 2021

Michal Dieneš …neviem čo napísať do úvodu, aby to nebolo dlhé. V nedeľu na STV odznelo, že vládne strany si chcú peniaze na obnovu po korone deliť podľa dosiahnutých volebných výsledkov.  Oni sú naozaj už súdnosti zbavení? V socialistickej armáde, na margo takýchto zázrakov prírody, sa zvyklo hovoriť, že (dotyčný) je trafený, nie veľmi, ale presne.

Alebo: ako je tá korona dobre zorientovaná. Nemci, od dnešnej nedele, umožnia bratom Čechom vstup na svoje územie len ak sú zdravotníkmi, alebo pracujú v poľnohospodárstve. Sluhov a hlupákov potrebujeme, príďte, ničoho sa nebojte! Vaše mozgy sme skúpili už dávnejšie. Alebo sa mýlim?

AKO SA ZBAVIŤ MATOVIČA?

 Mnohí by chceli, však. Aj ja. Úvodom musím zdôrazniť, že obdivovateľov USA sklamem. Odmietam americký spôsob. Známy od čias kolonizácie: fyzická likvidácia človeka. Kennedym počínajúc a Bushom st. končiac, len na Fidela Castra naplánovali stovky atentátov, cez 600, ale uvádzajú sa aj čísla cez 800. Ako skončili s chilským prezidentom Allendem je známe tiež. Do akcie za dolár-demokraciu sa zapojili všetky kráľovské dvory našej slávnej EÚ. Financovali, organizovali, ohovárali, a potom udreli. Vraždili, mučili, zabíjali. Ženám do vagín živých potkanov, masové masturbácie; hrôza hrôz! A že násilie a zločiny fungujú ďalej, Venezuela je dôkazom; a nie len ona. Jeden zo spôsobov je zopakovať Novembrový. Ak to bolo legitímne vtedy, vraj za totality, prečo by, za demokracie, nemohla byť repríza? Umelci sú zvyknutí, že vydarené diela sa hrajú, pokiaľ je s nimi zábava.

Aby sa ušetrilo v nákladoch, opäť zapojiť VPN-károv a KDH-ákov. Je to ich dielo. Nech vstanú zo svojho roztrúseného popolčeka. A oprášia svoje sorosovské heslá a transparenty. Kedy, ak nie teraz, Nie sme ako oni; či nedajbože Havel na Hrad!

Mikloško s Čarnogurským môžu nachystať sviečkovú.

Pomohla by aj STV. Denne, asi na Trojke, môže pripomínať barikády, a na nich statočné boje o lepší zajtrajšok. Zaspomínať na rečníkov, aj takých na jedno použitie; agent a hokejista Šťastný bol len jeden z nich! A detaily. Na heslá, na to nadšenie, na tváre! Dá sa predpokladať, že niektoré zábery budú Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zakázané. Aby nedošlo k vážnemu poškodeniu zdravia u divákov, ktorí by sa na záberoch mohli poznať. Ďalšie zábery neprejdú cez Ústav pamäti národa, napr. ako sa demonštrujúci domáhajú Viac socializmu. Alebo zábery zo štrajkujúcich závodov, mnohé už nie sú! Predstava, že NAKA a agenti SIS obsadzujú STV, už po prvej časti; taká škoda!

Kto príde do ulíc a na námestia? Tí istí, alebo takí istí ako v slávnom Novembri! Vtedajší vitálni 30, 40 a 50-níci, krikľúni a nefachčenkovia, sú osobitne očakávaní. Ak udržia meč a moč, a ich vydobyté dôchodky im umožnia jednodňový výlet aspoň do okresu, tribúny sú ich. Nech národ tľapká hrdinov. A hneď im môžu pichnúť aj jedného pfizera A pani Čaputová osobne udelí medailu zo zvyškov menového zlata! Pravda, pokiaľ ho už Anglicko neprešustrovalo  Mladšie ročníky, najmä vtedajší vysokoškoláci, dnes niečo po 50-ke, pokiaľ majú ešte prácu, budú vítaní rovnako; srdcervúco i na medailu. Podmienkou je, aby si vedeli vypočítať termín odchodu do dôchodku; s presnosťou na jedno desaťročie. Veď sú študovaní. A čo deti , či vnúčence týchto revolučných gárd? Tam to bude asi zložitejšie. Veď len v Anglicku ich robí okolo sto tisíc, ďalšia stovka sú opatrovateľky a slúžky v Rakúsku a Nemecku; a čo ešte zvyšok sveta? Veď aj v takých USA chcú bohatí žiť a nepracovať?!

 Zbaviť sa náná-videného Matoviča nebude tak ľahké, drahá. Vedia to aj drogovo nezávislí speváci. On nie je len fyzická osoba, On je systém! Stelesňuje ho i završuje, integruje totalitu i totalitarizmus. Dva príklady za všetky: na špicu špeciálnej prokuratúry si dohodnú človeka, ktorý je vo výkone (podmienečného) trestu, pochybne získal vzdelanie, prax, bezpečnostnú previerku, a i.; veď to poznáte. Okrem opozície nikomu zo sudcov a prokurátorov (!), či orgánov činných v urválkovom konaní to neprekáža. Kde je stavovská hrdosť a česť? Elementárna úcta k právu, morálke, k občanovi. Zákonodarná, výkonná a súdna moc – piliere slobody a demokracie; a zdravého rozumu – stečené v jednej žumpe. Povedané s klasikom dialektiky Heglom, aby mal pokoj od tupých a mocných, je to najvyššie štádium Absolútnej idey, jej Top.

Povedané s ľudom, prokurvatúra.

Alebo košický ústav srdcových a cievnych chorôb. Špičkového kardiochirurga, profesora medicíny, s prirodzenou autoritou na pracovisku, vyhodia a dajú tam hutníka! A ten, na kameru, úplne nadrzovku vyhlási, že to berie a, že to zvládne. Slušnosť, úcta, pokora; kde to sme? Môže byť primárom chirurgie lekár, ktorý si pri prvej operácii odreže svoj prst? Akí voliči budú mať o jeho služby záujem? Sprostí volia a vyberajú: sprostých! Lebo tak je nastavený systém. Alebo je iné pozemské vysvetlenie? Existuje aspoň jedna oblasť, jeden jediný príklad kde je to iné; kde sme prekonali deň a noc spred 31 rokov? Prvý a zásadný krok, aby sa mohol zmeniť terajší stav spoločnosti, jej tragicky nastavené vývojové tendencie – teda dnešok a zajtrajšok -je pravdivo pomenovať veci?

Kto prizná, že novembrový prevrat bol omyl? Puč, podvod a najväčšia tragédia v našich dejinách, porovnateľná s holokaustom u Židov? Ich zbavili majetku v arizácii, nás v privatizácii. Aby to bolo v súlade so zákonom, parlamenty pokropili! Rovnako falošné boli aj heslá. Majetok komunistov treba vrátiť ľudu! A založili Fond národného majetku. Pravdivosť bola rovnaká ako nápis na koncentračných táboroch: Práca oslobodzuje. Irónia, výsmech, poníženie, smrť. Ide Slovensko inou cestou? Aká je to sloboda a demokracia, ak najprv musíte odovzdať svoj národný majetok do cudzích rúk, a ten najdôležitejší do cudziny? Obyčajná sprostosť!

Okrem málo rozvinutej KSS niet nikoho, čo by mal aspoň guličky. Ani Smer. To vo svojich začiatkoch vedel rozlíšiť, čo bolo na socializme dobré, a čo prezrelo, dnes si už nič nepamätá. Zaplietli sa, a presobášili. Ako kráľovské dvory. Odbory? Stačí sa pozrieť pod akými farbami a symbolmi bojujú za svoje lepšie a dokonalejšie, teda nežné vykorisťovanie. Ani nevedia, že bola nejaká Krompašská vzbura, že sa do robotníkov pravidelne strieľalo, že ani Február 48 nespadol z neba len tak, z roztopaše komunistov. A vidiek? Už nemáme ani roľníkov! Ani družstvá aké tu boli dávno pred socializmom. Nech si aspoň prečítajú Hečkovo Červené víno; Farmári! Bojujú len za peniaze, ako žoldnieri. Kto dá viac, tomu nastavia priazeň. Ako by mohli na úrodných poliach stáť sklady či montážne dielne, ak by ich bránili? Zem naša živiteľka, to nie je len heslo z éry socializmu, to je pravda božia. A je jedno, či ste veriaci, alebo ateista. Nepotrvá dlho, príde čas, že budeme čakať na zázrak, aby sa blatníky a iné plechy premenili na chleba. A žiadna SMS-ka do Kány Galilejskej nepomôže! Ani pápežská.

 A mládež, buditeľka rána? Tej predhodili cestovanie, hypotéky, existenčné starosti, drogy, primiešali LGBT a iné zvrátenosti. Spravili z nej bezpohlavný Eurojugent. Je bez iskry, bez elánu, mŕtva. Úpadok vzdelania, individualizmus, ľahostajnosť, pestovaná neúcta k histórii, i jej neznalosť, životné ciele stavané na súbore pomýlených hodnôt atď. Apatickí rodičia, až príde ich čas, zaplačú. Kto nie? Vlastenectvo, vôľa brániť, žiť a pracovať pre krajinu svojich predkov, je minulosťou. Dobrá správa je v tom, že tento darebácky a zločinecký režim padne aj sám. Ak sa majstrom, osobitne lockgaunerom podarí udržať sympatické tempo vykorisťovania, testovania a pfizerovania, čoskoro bude po problémoch. Nie len, že nebude korona, nebude ani Slovensko. Lebo Slovensko je už dobyté, a bude aj dobité. (?)

Ak máte poruke Ústavu, pozrite si, začína hymnou: To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo, ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu, aby sa prebralo. Nebol Janko Matúška extrémistom? Potom je ešte taká útla knižočka, napísali ju dvaja mladí muži, približne vo veku v akom Einstein publikoval teóriu relativity, Marx a Engels. A ňou globálne, už vtedy, vystrašili celý svet kapitálu, zástancov vojen, násilia a vykorisťovania: lebo proletári nemajú čo stratiť, len svoje putá. A čo výrok jedného košického novinára: Komunisti, máme sa zle, bojujte za nás!

Hlupákom stačí kapitalizmus. Múdri a čestní ľudia chcú viac

14. február 2021

 PhDr. Michal Dieneš, CSc.

Karol Fajnor Miško nemýliš sa. Prof. Husár sa snaží a píše ministrom návod čo má vláda robiť. Ale to je akoby si sviniam perly hádzal. Oni nevedia, lebo poväčšine predstavujú produkt „moderného“ školstva a ešte sú to aj plagiátori. Takže tam nemá význam hľadať makroekonómov a hlavne hospodárov. Ale sa presne zaradili kde patria. Pozri aj zlodeji si delia lup spravodlivo podľa svojho vkladu. Nuž táto banda zlodejov robí to isté. Oni preto, že nemajú plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja a nechápu, že štátny rozpočet nie je súkromná banka vlády, tak to berú ako svoj majetok. A dostatočný počet hlupákov to ešte aj podporuje. Čiže tým povedali že budú „čestne“ rozkrádať podľa volebných výsledkov. No neteš sa človeče. Nikdy ani v tomto svinskom systéme, som si nemyslel že tak rýchlo veľká časť ľudí zdegeneruje.

Ladislav Hraško: Áno Miško, potešil ma hlavne ten optimizmus v totálne pesimistickom prostredí. Veď ako sa hovorí,  optimista je zle informovaný pesimista, alebo žeby pesimista bol oklamaným optimistom?

Miško správne. Do nich!  Aj básnik Jiří Wolker tasil pero a pre spravodlivosť iných šiel sa biť…

Milan Macejka: Bohužiaľ toho, s prepáčením debila, volilo množstvo debilov-slovákov. Tým chcem povedať, že idiotizmus je slovenský fenomén. Pozdravujem Vás priatelia!

Ladislav Hraško: Nie. Nesúhlasím úplne s Vami. Volili, nedovolili? Myslím, že tí, ktorých ste tak nelichotivo označili, tak tí volili predovšetkým zmenu! Ak zmena bola imperatívom posledných parlamentných volieb,  tak po roku si dajme otázku, aký mali voliči reálne výber? Liberáli (SAS, ZA ĽUDÍ a PS-SPOLU) boli na väčšinou konzervatívnom  Slovensku odmietnutí. Ja hovorím chvála Bohu. Národné ambície (SNS, ĽSNS a z časti OĽANO) boli absolútne roztrieštené. Neschopné reflektovať potreby Slovenska. Kresťanská časť elektorátu  bola intenzívne „riedená“ Matovičovými  sľubmi  –  medovými  motúzmi,  akejsi quasi, a to na báze  kresťanskej platformy v rámci nereálneho ideového zoskupenia. Naviac OĽANO-KÚ  za asistencie katastrofálneho à la „s bubnom na zajace“ prístupu Hlinu v čele KDH sa národné ambície nemohli stať atraktívné pre slovenského voliča. Socialná demokracia zastúpená SMEROM-DS bola tá, o ktorej zmenu sa voliči pokúsili. No a ostáva Kollarova SME RODINA, čo o nej? Neviem,  zrejme nič. Ak môžeme s istou rezervou označiť niektorých voličov debilmi či idiotmi, tak sú to práve voliči SME – RODINY. Zamyslíme, zanalyzujme túto najnovšiu skúsenosť a poučme sa! Najpotrebnejšia vlastnosť slovenského voliča pre budúcnosť, bude múdrosť rozhodnúť sa pre to čo chce. Teda nie pre to čo nechce. Naučme sa voliť budúcnosť, nie negovať minulosť. A to je všetko! Teda skúsme voliť tak,  aby sme sa po voľbách sami necítili ako permanentní idioti!

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:  SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Matovič žongluje v kresle premiéra ako opica s granátom

Matovič má bez najmenších pochybnosti na svedomí 5812 úmrtí občanov Slovenska. Minimálne z vedomej nedbanlivosti, čo bez najmenších pochybnosti zakladá ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

V kanadskom médiu nazvali Slovensko nacistickým experimentálnym táborom

„Slovenská vláda teraz núti každých 7 dní testovať celú populáciu na covid!“ hlása titulok kanadských Breaking News. Keby navyše tvorcovia článku ...
NÁZOR

Slovensko sa musí začať urýchlene pripravovať na rozpad EU – Pavol Peter Kysucký

Neexistujú nepriateľské krajiny, len západné skorumpované globalistické vlády NWO V súčasnej EU sú združené štáty Západnej civilizácie a aj slovanskej ...
NÁZOR

Mier, láska v srdci a zlatý základ = SUVERÉN - ŽIVÝ ČLOVEK = Nová éRA prichádza

Ľubo Mier Schmida, ktorý pracoval v OSN ako poradca pre východ a západ sa presnejšie predstavil v úvode. Poznáme sa z ...
Aktualizované 11.12. 01:29
NÁZOR

Špeciálna prokuratúra pod vedením Lipšica a jeho poskokov pokračuje vo svinstvách (dôkazoch)

V centrále strany SMER – SD sa dnes konala tlačová beseda v zložení právnikov, ktorí tri roky upozorňovali na to, ...
Aktualizované 11.12. 01:05
NÁZOR

Kartelovými dohodami IKAR a PANTA RHEI je nutné sa zaoberať

V demokratickej spoločnosti, ktorá má v Ústave zakotvený zákaz cenzúry a slobodný prístup k informáciám je nemysliteľné, aby o prístupe ...
NÁZORSpravodajstvo

Muž v pozadí, ktorý pomáhal burcovať ľudí – Jaroslav Sedlák

Muž v pozadí, ktorý pomáhal burcovať povedomie ľudí proti vláde Matoviča a Hegera. Lietajúci Záhorák, ktorý v Košiciach v Banskej ...
Aktualizované 11.12. 12:41
NÁZOR

Leopardy horia na Ukrajine ako zápalky. Rusko vojnu vyhrá a NATO sa rozpadne - Ján Čarnogurský

Diskusia na palete s bývalým premiérom a predsedom Slovensko-ruskej spoločnosti Jánom Čarnogurským. V úvode hovorí o svojom vzťahu k Rusku, ...
NÁZOR

Čarovné Slovensko - Ľubomír Schmida

Ľubomír Schmida známy ako kreatívny a rozhľadený umelecký fotograf svetového významu Ľubomír získal desiatky ocenení doma aj najmä zahraničí, je ...
NÁZOR

Bude izraelský národ naveky zatratený?

Kresťanstvo je považované za náboženstvo spasenia, ktoré očakáva od Ježiša Nazaretského. Podľa biblie Boh uzavrel zmluvu s Izraelitmi, ktorí sa ...
NÁZOR

Ako by som reformoval FDA - Dr. Robert Malone

Dr. Robert Malone hovorí o tom, ako by reformoval FDA – Americký úrad pre potraviny a liečivá Čo by bolo ...
NÁZOR

Štefan Harabin: Kriminálnik Lipšic a podvodník Mazák už mali byť dávno odvolaní

Diskusia na palete s bývalým predsedom Najvyššieho súdu, exministrom spravodlivosti a kandidátom na prezidenta SR Štefanom Harabinom. Na úvod zdôraznil, ...