Harabin: Som hrdý na svoj výrok o ruskej špeciálnej vojenskej operácii a zopakujem ho ešte tisíckrát

21. mája 2023

„Štátne orgány zamlčujú konkrétne fakty,“ reaguje exminister Štefan Harabin na vyhlásenie Úradu verejného zdravotníctva o úrovni radiácie na Slovensku. V prehľade hlavných udalostí týždňa pre neČT24 tiež pripomenul „právnu analýzu“ k darovaniu migov Ukrajine a zrušenie svojho účtu na Facebooku.

Odbor radiačnej ochrany Úradu verejného zdravotníctva dnes uviedol, že radiačná situácia na Slovensku je v súčasnosti štandardná. Podľa polície sú informácie o zvýšenej úrovni radiácie hoax. Ako by ste sa k tomu vyjadrili vy? Upokojí táto informácia verejnosť?

JUDr. Harabin: Samozrejme, že naše štátne orgány v súvislosti s rusofóbnou politikou, ktorá panuje v rámci celej EÚ, tak zamlčujú konkrétne fakty. Takže výstupom príslušného úradu sa niet čo čudovať. Takýto úrad je absolútne spolitizovaný a jednoducho nájdu tam hlupáka, ktorý podpíše všetko, čo je v rozpore s realitou.

Američania cestou mimovládok eliminujú odborníkov na Slovensku

To súvisí s celkovou koncepciou ovládania štátnych marionetiek v priestore jednak východnej Európy a celej Európskej únie. Teda sú to štáty, ktoré sú pod sférou vplyvu USA. Američania presadzujú svoje záujmy takým spôsobom, že cestou mimovládok a cez nejakých facebookových trollov a aktivistov eliminujú odborníkov, profesionálov, ľudí so skúsenosťami a dosadzujú do riadiacich štruktúr jednoducho hlupákov.

Veď to vidíte napríklad aj na tom, keď Američania dosadili do úradu špeciálneho prokurátora zlodeja, ktorý je nakoniec vo výkone trestu odňatia slobody Daniela Lipšica. V prípade, že Američania by mali ohrozené záujmy na území Slovenska, tak pre svoje potreby dokážu dosadiť do úradu predsedu Najvyššieho súdu alebo Ústavného súdu aj desaťnásobného alebo dvadsaťnásobného vraha. Im to je jedno. Veď tieto praktiky aplikujú na trh v celej Latinskej Amerike a všade vo svete.

Takže minister spravodlivosti na Slovensku vám vydá certifikované potvrdenie, že Špeciálny súd je úplne nezávislý a náčelník NAKA vám vydá potvrdenie, že policajti NAKA nikdy nekonali pod vplyvom politických pokynov. Toto je jednoducho pamflet, ktorý sa neopiera o odborné profesionálne analýzy.

Tento týždeň Jaroslav Naď uverejnil právnu analýzu týkajúcu sa dodávky stíhačiek MIG-29 na Ukrajinu. Môžete túto analýzu zhodnotiť z právneho hľadiska?

Z právneho hľadiska môžem analýzu ohodnotiť, ale právnu analýzu, nie politický pamflet. Tu zase vidíte, že pod touto analýzou nie je nikto podpísaný. Tam je uvedené, že ide o úradníkov alebo štátnych zamestnancov ministerstva obrany. Ale ktorých? Veď Naď nenašiel ani jedného odvážlivca, ktorý by tam sprítomnil svoje meno a priezvisko, lebo každý vie, že to sú politické žvásty.

Naďa a spol. čaká Leopoldov s vysokými trestnými sadzbami

Z hľadiska právneho vám môžem povedať jednu vec. Článok 102 ods. 1 písmeno a) Ústavy hovorí v prvej vete, že Slovenskú republiku navonok zastupuje prezident republiky, čiže celá zahraničná a obranná politika je v rukách prezidenta a navyše prezident je vrchný veliteľ ozbrojených síl. Druhá veta hovorí, že zmluvy dojednáva a ratifikuje prezident republiky. On iba dojednávanie môže zveriť do rúk vlády. To je jedno, či s dôverou, či bez dôvery. Ale samotná ratifikácia je v rukách prezidenta. Čiže takúto zmluvu obchodno-darovaciu alebo darovaciu môže ratifikovať len prezident republiky a keď ju neratifikoval, tak zmluva je neplatná.

Naď si môže urobiť analýzy pre svojich hlupákov a pre svoje auditórium, ktoré sa otreli o právo tak, ako ja som sa teraz, keď som bol na Kube na dovolenke, otrel o mušle v Karibskom mori.

Ďalšia vec, že prezident republiky ratifikuje všetky zmluvy. Na niektoré zmluvy potrebuje súhlas parlamentu alebo referendum. V tomto prípade Čaputová nepovedala, či ratifikovala túto zmluvu. Keď ju ratifikovala, tak ona je zodpovedná, pretože aj pri ratifikácii prezidentom republiky táto konkrétna zmluva o dodávkach MiGov by nemohla byť platná, pretože je tu výhrada ruskej strany, ktorá jasne povedala, že dodávka MiGov tretej strane sa môže realizovať iba po súhlase ruskej strany, čo sa nestalo. Ale keby aj súhlas ruskej strany bol, tak je tu medzinárodnoprávna zásada o absolútnom embargu dodávok zbraní do konfliktnej oblasti. Čiže ani z toho titulu, keby aj všetko bolo splnené, nemohla by len Čaputová ratifikovať takúto zmluvu.

Je dobre, že Naď uverejnil nejaké analýzy, pretože máme konkrétne dôkazy na členov vlády preto, aby sa následne vyvodila trestnoprávna zodpovednosť za zneužívanie právomoci verejného činiteľa. A čaká ich Leopoldov s vysokými trestnými sadzbami, pretože v krátkom čase nastúpi právo a právna zodpovednosť za všetky trestné činy.

Som hrdý na svoj výrok o ruskej špeciálnej vojenskej operácii a zopakujem ho ešte tisíckrát

Tento týždeň Facebook zrušil váš účet. Na ktorých platformách teraz môžeme čítať alebo počúvať vaše postrehy?

Na druhý deň po začatí špeciálnej vojenskej operácie z ruskej strany v zmysle článku 51 Charty OSN na Ukrajine som napísal príspevok. V ktorom som konštatoval, že na mieste Putina by som urobil presne to isté, čo urobil Putin. Pretože je povinnosťou Ruskej federácie zlikvidovať všetkých ukronacistov a banderovcov, ktorí od roku 2014 zavraždili vyše 14 tisíc detí, žien a starcov, čiže civilistov na Donbase. Vtedy Facebook tento príspevok vymazal. Napokon som bol za tento príspevok trestne stíhaný a urobili mi aj domovú prehliadku. Ďalej sa vo veci nekonalo, pretože ja som povedal, že na príspevok som hrdý a nebolo potrebné mi zobrať ani notebook, ani mobil, pretože ja sa k tomuto výroku hlásim a som na neho hrdý a zopakujem ho ešte 1000 krát a neporušil som žiadnu právnu normu Slovenskej republiky, čiže ide o vyfabrikované trestné stíhanie. To je v rámci toho spôsobu vládnutia Američanov na území Slovenska, že teda odstavíme schopných odborných profesionálov od riadiacich štruktúr štátu a keď teda ešte nebudú spokojní, tak začneme im vypínať weby a začneme ich aj dokonca trestne stíhať. Následne mi Facebook zrušil stránku.

Mainstreamové a verejnoprávne médiá ma nazývajú antisystémovou osobou, ktorej neumožnia povedať ani o trestnom práve nič, hoci som 40 rokov robil trestné právo. Ale o trestnoprávnych otázkach ako medzinárodnom zatykači na Putina tam hovoria impotenti, ktorí, keby ste im dali úlohu napísať jednostranové rozhodnutie o peňažnom treste, tak by maturovali dva roky. Čiže chcem povedať, že ma nepustia nikde, tak som založil YouTube kanál, kde mám asi 45 tisíc stálych odberateľov, tiež fungujem na Instagrame, Twitteri, TikToku a samozrejme na Telegrame. Existujú tu aj alternatívne médiá. InfoVojna, televízia Slovan, Slobodný vysielač, Zem a Vek, eREPORT, kde som pravidelným hosťom. Takže sa nenudím v otázkach šírenia pravdy.

Myslím si, že aj práve vďaka alternatívnym médiám. Napríklad keď GLOBSEC robil prieskumy verejnej mienky vo vzťahu k udalostiam na Ukrajine, k Rusku, Putinovi, tak zistili také čísla, ktoré ich doslova vystrašili, keď zistili, že 75 percent názorov na území Slovenska je pozitívnych k Rusku a jasne vedia, že kyjevský režim sú fašistickí Banderovci, ktorí sa dostali k moci teroristickým protiústavným pučom. Tak to je aj vďaka alternatívnym médiám a vďaka osobám na Slovensku, ktoré sa neboja hovoriť pravdu. A keď GLOBSEC hovoril o 75 percentách, tak to je minimálne cez 85. No a z toho sú všetky americké marionety a všetci kuklovodi absolútne mimo a sú nervózni.

Ďakujeme za rozhovor.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Ako sa dostať z krízy

Národná rada obnovy – konferencia profesionálov: Noveský, Štefan, Koller, Bohuš, Havel, Staněk, Jandejsek… 19.5. 2023 v Českom Juhomoravskom meste Vracov ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Od zajtra kontroly na hraniciach, koná sa Globsec!

Vážení priatelia, Globsec je zločinecká sorošovsko-NATOvská mimovládka podporujúca zabíjanie Slovanov na Ukrajine. JUDr. Štefan Harabin Od stredy 24. mája pre ...
Aktualizované 5.6. 23:30
NÁZOR

Ideme nesprávnou cestou – Peter Vačok

Táto cesta nie je v súlade ani s Ústavou, ani s prezumpciou neviny Zavlečenie Kováča ml., útek z Leopoldova spojený ...
NÁZOR

Európska únia prináša extrémizmus | Peter Drulák

Prečo nie je možné, aby nadnárodná byrokracia diktovala, čo sa bude diať na úrovni národných štátov. Rozhovor s profesorom Ing. ...
NÁZOR

Odlíš sa alebo zomri | Ján Semaňák

Rozhovor s podnikateľom Jánom Semaňákom, zakladateľom vydavateľstva TORDEN a zakladateľa likérky a tvorca značky TATRA TEA. Ako zakladal nápoj Tatratea? ...
NÁZOR

So Štefanom Harabinom na TV Slovan

Milí priatelia, v televízii Slovan som dnes, okrem iného hovoril, ako americko-sorošovský agent ÓDOR (v preklade nepríjemný zápach) zasmradil slovenskú ...
Aktualizované 5.6. 10:37
NÁZOR

Z médií sa stal nástroj na vymývanie mozgov. Nebojte sa!

MUDr. Soňa Peková: Mainstream vo vede je plný falše a informácií, ktoré nie sú pravda! Z médií sa stal nástroj na ...
NÁZOR

Stretnutie priaznivcov infovojny v Jure/Hronom

V Jure nad Hronom sa konalo opäť stretnutie priaznivcov infovojny: video 2. časť, v ktorej je zaznamenané vystúpenie JUDr. Štefana ...
NÁZOR

Posledný klinec do rakvy západnej hegemónie

Ruská špeciálna vojenská operácia na Ukrajine spustila skutočné tektonické procesy po celom svete. Už teraz je zrejmé, že hovoríme nielen ...
NÁZOR

Ľuboš Blaha k X. výročiu Zem&Vek

Luboš Blaha oslavoval 10. výročie časopis Zem a vek. Bolo mi cťou, že som mohol krátko vystúpiť a zablahoželať Tiborovi ...
NÁZOR

Žiadna pandémia tu nebola & chcú úplnú kontrolu - Dr. Michael Yeadon

Dr. Michael Yeadon, bývalý šéf výskumného oddelenia pre Pfizer nedávno prehovoril na demonštrácii v Londýne. Skvele zhŕňa všetko, čím sme si prešli ...