CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE A S300

13. apríla 2022

Jan Baranek

Asi vás ten nadpis zaráža. Čo má spoločné celoplošné testovanie s „darovaním“ systému S300 Ukrajine. Má, jednu veľmi závažnú vec. Obidvoje je hazardom so životmi občanov Slovenska.

Teda bolo a je. Ten prvý hazard si dokázateľne vyžiadal životy tisícky obyvateľov SR. Zverejnil som pred časom graf z univerzity v Yale, ktorý to jasne a jednoznačne dokazuje, pričom to nie je iba môj názor, ale aj názor relevantných odborníkov. Teda najmä tých, ktorí sa na obrazovky mainstreamových médií nedostali. Toto samo o sebe by malo byť predmetom vyšetrovania OČTK. To, že nie je neznamená, že nebude. Prečo to je nanajvýš dôležité, poviem neskôr.

Druhým, až zločinecký aktom, ktorý možno prirovnať k priamemu ohrozeniu bezpečnosti SR, je tzv. „darovanie“ S300 Ukrajine. Tu sú podstatné, z hľadiska faktického, dve veci:

Tou prvou je vyhlásenie, ktoré povedala na brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová, cit.: „Takéto dodávky… by boli destabilizačným faktorom, ktorý rozhodne neprinesie Ukrajine mier… Z dlhodobého hľadiska by to mohlo mať oveľa nebezpečnejšie následky…“

Druhým je vyjadrenie ministra zahraničných vecí RF, Sergeja Lavrova, z 18.3. 2022, v ktorom varoval cudzie štáty pred presunom systémov protivzdušnej obrany sovietskej výroby S-300 na Ukrajinu. Ako vysvetlil Lavrov, tieto systémy sa nachádzajú na určitých územiach v súlade s medzivládnymi dohodami, ktoré zakazujú ich poskytovanie tretím krajinám.

Takže naši polopríčetní, aktivistickí politici opakovane vystavujú občanov Slovenska ohrozeniu. V prvom prípade je to dokázateľné. V druhom, čo sa týka S300, je to už geopolitický a bezpečnostný hazard.

Vráťme sa krátko do minulosti, kedy Poliaci chceli Ukrajine poslať stíhačky Mig29. Poliaci, v snahe vyhnúc sa priamej konfrontácii s Ruskom, chceli poslať Migy cez základňu USA v Nemecku Ramstein, s čím Pentagon nesúhlasil – a asi vedel prečo. Tu treba pripomenúť, že Poľsko má jednu z najsilnejších armád v Európe, ale napriek tomu, že historicky majú Poliaci krvavé oči, keď sa spomenie Rusko, Poliaci si na to skrátka netrúfli.

Nie som vojenský odborník, čo nevadí, to nie je ani Naď, napriek tomu si dovolím tvrdiť, že na miske váh ruského posudzovania, sú Migy a S300 zhruba na jednej úrovni. Skrátka to, čo si nedovolili predstavitelia krajiny, kde sa obyvatelia už rodia s geneticky naprogramovanou nenávisťou k Rusom, si dovolili predstavitelia 8x menšej krajiny, ktorej obyvatelia majú – v našom regióne, k Rusku najpozitívnejší vzťah.

Urobili to bez akejkoľvek konzultácie, bez akejkoľvek diskusie, svojvoľne, potuteľne. Zastupiteľská demokracia nemôže dávať a nedáva mandát na to, aby zástupcovia voličov len tak, iba na základe svojho aktivistického, amatérskeho a nahlúpleho názoru, vystavili celý národ riziku. Objavili totiž v sebe takú mieru nepríčetnosti, ktorú nemajú predstavitelia ani jedného štátu v EÚ. Týmto sa diskvalifikovali a zadefinovali, ako nehodní a neschopní vládnutia, ako sabotéri, ktorí zámerne, ľahkovážne, s idiotizmom im vlastným – ten nám preukázali dostatočne za dva roky, vystavili občanov Slovenska priamemu ohrozeniu a nepriamo krajinu zatiahli do konfliktu, s ktorým nemáme nič spoločné.

Tu totiž neexistuje ospravedlnenie. My, Slovensko, totiž nemáme s Ukrajinou podpísanú žiadnu zmluvu o vzájomnej pomoci v prípade vojenského konfliktu. Toto, čo urobila vláda SR je nad rámec akejkoľvek solidarity a ako vojenský trpaslík sme sa zaplietli do zástupnej vojny dvoch svetových veľmocí – to netvrdím ja, tvrdia to viacerí politici, naposledy som to počul od českého exprezidenta Klausa. Jediné vysvetlenie tohto je, že vláda SR poslúžila ako užitočný idiot administratíve USA, nehovoriac o tom, že S300, ktoré sme dodali Ukrajine, sú iba bezvýznamným príspevkom k jej obranyschopnosti, lebo tieto systémy, v omnoho väčšej miere Ukrajina vlastní a iba vyhoveli nepríčetným požiadavkám Zelenského, ktorý sa za každú cenu snaží zatiahnuť do konfliktu čo najviac krajín. Čo všetky krajiny, s výnimkou Slovenska, odmietli.

Takže, za takmer bezvýznamnú pomoc a zbytočne silácke gesto, sme si na seba privolali pozornosť a možnú odvetu Ruska. Navyše, tento „dar“ nesvedčí to o našej túžbe brániť demokraciu, lebo kleptokracia, ktorá na Ukrajine vládne, má od demokracie tak ďaleko, ako batalión Azov od Armády spásy. Svedčí to iba o jednom. Sú nekompetentní, sú vlastizradcovia, sú sabotéri slovenskej štátnosti. Tu sa dostávam k meritu veci.

Za prvé mnou spomenuté činy – plošné testovanie a následné prehajdákanie cca. miliardy €, ako aj za priame vystavenie Slovenska odvetným opatreniam Ruska a za nepriame zatiahnutie našej krajiny do vojnového konfliktu – a to úplne bezdôvodne, musia byť postavení protagonisti týchto nepochopiteľných činov pred súd. Čo už s nimi urobí ten, to je iná vec. Či ich odsúdi, oslobodí. Ale tento proces musí prebehnúť, inak Slovensko ako krajina nemôže pokračovať ďalej. Jednoznačne sa musíme vysporiadať s politikmi, ktorí majú na svedomí tisíce ľudských životov – mám na mysli celoplošné testovanie, ako aj s politikmi, ktorí Slovensko nepriamo zatiahli do vojnového konfliktu, pričom samotná krajina nebola nijak a nikým ohrozovaná a nenútili nás k tomu žiadne zmluvné záväzky. Je len zákonité, že v obidvoch prípadoch sa jedná o tých istých politikov. Už iba čerešničkou na torte je, že táto kriminálna vláda, po dnešku totiž nie je nič iné, chce dať občanom ohrozeným infláciou a zvyšovaním cien, po 100€, ale bez mihnutia oka sa zbaví zbraňového systému za cca 350 mil. €.

Totiž – minister Naď zavádzajúco tvrdí, že máme adekvátnu náhradu vo forme Patriotov. No ja neviem, počul som viacerých vysokých dôstojníkov a generálov Slovenskej armády, ktorí argumentovali celkom zrozumiteľne – Patrioty nemáme vo vlastníctve, nevieme ich obsluhovať, a sú tu iba dočasne. Navyše, podľa ich tvrdení, Patrioty nie sú schopné plne nahradiť systém S300.

Insitný minister obrany s mentálne znevýhodneným premiérom a so zrejme totálne dezorientovanou, alebo až príliš zorientovanou prezidentkou, urobili zo Slovenska krajinu, ktorá počínajúc dneškom nie je schopná vlastnými silami chrániť svoj vzdušný priestor. To iba kvôli pofidérnej solidarite s kleptokratickým, profašitickým režimom, ktorý adoruje nacistov, ktorého oligarchovia utiekli po invázii Ruska ako prví, namiesto toho, aby poslali do boja svoje nelegálne ozbrojené ochranky a súkromné ozbrojené sily. Čo zrejme našich ctiteľov demokracie vôbec nevyrušuje.

Mainstream, ako aj nevzdelaní, amatérski slovenskí politici, akosi rýchlo prijali názor, že na Ukrajine sa bojuje za demnokraciu a slobodu. Nie. Bojuje sa, ale nie za to. Je to niečo podobné, ako keď Hitler prepadol Poľsko. Jeden diktátor, predstaviteľ nacistického režimu, prepadol fašistickú krajinu. Lebo tou Poľsko, podľa všeobecných kritérií, vtedy bolo. No a dnes jeden autokrat prepadol krajinu, ktorej predstavitelia adorujú nacistov. Len pre vašu informáciu. Batalión Azov má takmer totožný znak, symbol, ako mala 2. tanková divízia SS Das Reich. To je presne tá, ktorú na Ukrajine oslavovali, napr. v Charkove, ako osloboditeľov, a ktorá neskôr zmasakrovala 642 mužov, žien a detí v Oradour-sur-Glane vo Francúzsku.

Mimochodom, Zelensky v rozhovore na Fox News priznal, že batalion Azov je už zaradený ako súčasť ukrajinskej armády… Slovenská politika nie že klesla na samotné dno. Také dno, kde padli naši politici, snáď ani neexistuje. Spreneverili sa najbazálnejšej zásade každého politika. Toto neurobil ani Hitler, ani Stalin. Aj títo arcizločinci konali v mene svojho národa.

Treba povedať pravdu – veľakrát to boli zločiny, čo „konali“. Ale ani jeden z nich nezradil svoj národ. Slovenskí politici to urobili. Bezprecedentne. Im nestačí informácia, že si to netrúfla spraviť ani jedna európska krajina. Tak, ako sme boli prví a jediní na svete v zločinnom celoplošnom kynožení vlastných ľudí, nazvanom „celoplošné testovanie“, tak sme aj prví v Európe v zločinnom zatiahnutí, aj keď nepriamo, Slovenska, do ozbrojeného konfliktu, ktorý sa nás priamo žiadnym spôsobom netýka. S plnou vážnosťou teraz musím povedať to, čo som vo videu, zverejnenom ešte pred tým, ako som sa dozvedel o „darovaní“ S300 na Ukrajinu povedal ako možnosť. Teraz to už možnosť nie je.

Táto vláda stratila legitimitu, stratila právo zastupovať národy Slovenska, stratila právo rozhodovať o osudoch národov Slovenska a svojou zločineckou aktivitou aktivizovala článok 32 Ústavy SR.

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Europoslankyňa Clare Dalyová kritizuje sankcie EÚ voči Rusku a tvrdí, že ide o „nástroj“ NATO

foto: screenshot Clare Daly írska poslankyňa Európskeho parlamentu, otriasla 7. marca európskym pokryteckým svetom v súvislosti s rusko-ukrajinskou krízou v priebehu zasadnutia ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Masové hroby v Buči boli už začiatkom marca vyhĺbené riaditeľom miestnej nemocnice

VIDEO: Vyvrátené! Žiadna Ruská armáda! Masové hroby v Buči nechal už začiatkom marca vyhĺbiť riaditeľ a primár nemocnice na pochovávanie zosnulých pacientov ...
NÁZOR

Lex atentát a právo na pokojné verejné zhromaždenie

ilustračné foto FB Platí ochrana práva na pokojné verejné zhromaždenie aj pre dúhové prajdy v konflikte a rozpore s Ústavou SR, jej ...
NÁZOR

Za dohodu a proti dohode WHO

Zasadnutie 77. Svetového zdravotníckeho zhromaždenia v Ženeve bolo ukončené  1. júna 2024. Pandemická dohoda prijatá nebola a rokovania k jej finálnemu ...
Aktualizované 14.6. 23:41
NÁZOR

Voľby do Europarlamentu – Štefan Harabin

Štefan Harabin zhodnotí eurovoľby nie len na Slovensku, ale aj v celej Európe. Spomenie aj mierový summit vo Švajčiarsku. V ...
Aktualizované 17.6. 01:05
NÁZOR

Americkí náckovia, ich provokačná politika a ohrozenie bezpečnosti Slovenska

Američanmi vedená vojna proti Rusku na Ukrajine dospieva do poslednej fázy. Ich provokácie s umiestnením dodávaného vojenského šrotu vo forme ...
Aktualizované 14.6. 07:48
NÁZOR

VZDELÁVAJME SA NEUSTÁLE PRE PROSPECH SLOVENSKA

Autor: Monika Sofiya Soročinová VZDELÁVAŤ SA JE POTREBNÉ NEUSTÁLE A TO NAJMÄ KEĎ TO MÁ BYŤ NA PROSPECH SLOVENSKA Minulý ...
NÁZOR

Nenávisť vytvárajú médiá | Danny Kollar

Kto je Danny Kollár? Množstvo nálepiek, ktoré sa mu ušli ako youtuber, influencer, informátor, dezinformátor, tvorca, extrémista… ale hlavne človek ...
NÁZOR

Pronárodné sily „prehrali“ voľby do Európskeho parlamentu a prečo?

AUTOR: EUGEN RUSNÁK Priznám sa, ani som veľmi nechcel komentovať výsledky volieb do Európskeho parlamentu, ale keďže mainstream znova robí z toho ...
Aktualizované 17.6. 01:27
NÁZOR

Radičová je jednou z falošných mediálnych akademických autorít

Nie tým, že by bola plagiátorka či kompilátorka, to nie(!) Ctím si a vážim usilovnosť a prácu osôb v akademickej ...
NÁZOR

Harabin: Dolinková rieši možnosť zmeny pohlavia?

Milí priatelia, pokiaľ je to pravda, voči tomuto svinstvu sa musíme rozhodným spôsobom zjednotene postaviť. Zuzana Dolinková (Hlas) o transsexuáloch: ...
Aktualizované 14.6. 11:36
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...