Vlna ZASTRAŠOVANIA trestným stíhaním za PROPAGÁCIU VOJNY podľa § 417 Trestného zákona. Nedajte sa znova oklamať!

1. marca 2022

NEJDE O PODNECOVANIE, PROPAGÁCIU ANI PODPORU VOJNY V ZMYSLE § 417 TRESTNÉHO ZÁKONA IBA PRETO, ŽE TO MOMENTÁLNE VYKRIKUJE ŠTÁTNA MOC A DEZINFORMAČNÉ MÉDIA. PRÁVO STOJÍ INAK…

Verejne sa pripájam a podporujem stanovisko JUDr. Štefana Harabina, uverejnené na jeho FB dňa 25.2.2022 (viď. nižšie). Pokiaľ by orgány činné v trestnom konaní ho mali chúťky za to trestne stíhať, pripájam sa ako „spolupáchateľ“. 

Vážení spoluobčania, v súvislosti s konfliktom Ukrajina vs. Rusko sa Slovenskom z rôznych strán šíri vlna ZASTRAŠOVANIA trestným stíhaním za propagáciu vojny podľa § 417 Trestného zákona voči tým osobám, ktoré zastávajú kroky prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina. Či už formou publikovania článkov, stanovísk, alebo o tom iba diskutujú, avšak opačne, než je aktuálny názor vlády a prezidentky Slovenskej republiky.  

Ide o rovnaký mechanizmus ZASTRAŠOVANIA ako pri Covide-19 trestným a priestupkovým stíhaním za opačný, než Covidový názor.

Boli to manévre, ktoré sa zatlačením do kúta nasadených náhubkov, odovzdávaním telesných vzoriek a prijímaním experimentálnych látok osvedčili. A v skutočnosti nešlo o nič viac, než manévre, a smrteľný vírus príchodom Putina zanikol.

Takto ale právo a právny štát nefunguje.

Vážení priatelia, nedajte sa zastrašiť trestnosťou vašich výrokov týkajúcich sa podpory ruskej strany v tomto konflikte. Právne veci stoja inak, nejde o § 417 Trestného zákona.

VYSVETLENIE (SKUTKOVÝ STAV):

V prvom rade je treba uviesť, že mojim úmyslom je zachovať mier a v tomto podporím každú osobu a každý subjekt, aj keď jedná spôsobom, ktorý sa niekomu nepáči, v aktuálnom čase politickým autoritám Slovenskej republiky. Planéta Zem nie je majetkom EU, ani US jastrabov, teda globálnych korporátnych záujmov (inak povedané fašizmus) pre ktorých dnes kmitá celé slovenské politbyro, ale je daná aj iným subjektom.JUDr. Štefan Harabin, FB, 25.2.2022: 

Urobil by som presne to isté, čo PUTIN v súvislosti s udalosťami na UKRAJINE. 
Je povinnosťou Rusov pacifikovať nacistov, ktorí genocídne od roku 2014 zavraždili 15 tisíc vlastných civilistov.
Nie je možné tolerovať používanie sily svetovým ZLOM. Silu musí niekedy rázne použiť aj svetové DOBRO. 
FICO, vždy k AMERIČANOM servilný, kolosálne klame, keď tvrdí, že PUTIN porušil medzinárodné právo. Zrejme nepozná článok čl. 51 Charty OSN, alebo má zjavnú traumu, že práve on 2. septembra 2014 dal nacistom na Ukrajine reverzný plyn“.

Hlavné správy (HS), 28.2.2022, článok: 


Katastrofa sa neodohráva iba na Ukrajine ale aj na Slovensku. Museli sme prikročiť k určitým opatreniam. Vysvetľujeme prečo.

Vážení čitatelia. V piatok v neskorých večerných hodinách bol v NR SR prijatý zákon, ktorý v súvislosti s vojnou na Ukrajine zaviedol okrem praktických nástrojov na zvládanie náporu ukrajinských utečencov aj možnosť vypnúť nepohodlné weby a vláda vyhlásila kvôli týmto utečencom krízovú situáciu.

Polícia k tomu na svojom facebooku dodáva, že občanom teraz hrozí doživotie, a to podľa § 417 Trestného zákona, kto za krízovej situácie v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na desať až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.

Nevieme jednoducho, či v takejto krízovej situácii môžeme napríklad kritizovať slovenskú vládu, EÚ alebo USA. Nevieme, ako vlastne môžeme informovať o prebiehajúcej vojne. Nevieme tiež, či ak publikujeme vyjadrenia ruských predstaviteľov, či to je šírenie vojnovej propagandy alebo nie. No jednoducho netušíme čo sa reálne skrýva a čo reálne nastoľuje právny rámec paragrafu 417 Trestného zákona“.

Poznámka JUDr. Adriany Krajníkovej: 
Obava HS zo zastrašovania je (ľudsky) oprávnená a skutok zastrašovania je naplnený. 

Plus.noviny.sk, 26.2.2022, článok: 


Danko, Blaha, Belousovová, Chmelár či Harabin môžu za ruskú propagandu dostať 10 až 25 rokov, vyjadril sa expert.

BRATISLAVA/Na dôležitý paragraf 417 Trestného zákona upozornil, okrem iných, aj advokát Peter Kubina. Ten priamo hovorí o ohrození mieru, ale aj šírení propagandy. Podľa odborníčky na trestné právo Lucie Kurilovskej sa trestná sadzba pohybuje na rozmedzí 1 až 10 rokov.

Ruská propaganda sa podľa odborníkov objavuje v statusoch bývalého predsedu parlamentu a lídra SNS Andreja Danka, ale aj bývalej poslankyne Anny Belousovovej, či Jána Čarnogurského. Práve kandidát na exprezidentka sa objavil v relácii Správy a komentáre na RTVS za čo verejnoprávne médium čelí kritike zo strany politikov. Následne RTVS opustil aj šéf spravodajstva Vahram Chuguryan.

Podľa experty na trestné právo Lucie Kurilovskej napĺňa šírenie propagandy podstatu trestného činu. Samozrejme, že paragraf 417 Trestného zákona sa týka každého, kto narúša mier a šíri propagandu. Podľa politického analytika Grigoriho Mesežnikova šíria propagandu všetci spomínaní politici. 

Neznalosť neospravedlňuje

Peter Kubina na svojom profile zverejnil, že v našom platnom a účinnom Trestnom zákone máme už dlhé roky tento „nenápadný paragraf“. Kubina zároveň uviedol, že v rámci kurzu trestného práva sa na právnickej fakulte obvykle ani nestihne prebrať. Trvalý mier je samozrejmosťou a opak si nevieme ani len predstaviť.

„Po tomto týždni si ten opak už nemusíme predstavovať, stačí si zapnúť správy alebo si urobiť výlet do susednej krajiny. Preto v súčasnej situácii je tento paragraf aj u nás veľmi aktuálny. Myslím si, že veľmi veľa statusov a videí od viacerých politikov a iných verejne činných osôb z posledných dní a týždňov by sa do neho v pohode vmestilo, a to aj bez obuváku a so slušnou rezervou,“ napísal advokát Kubina, ktorý zároveň do tejto škatuľky pridal aj tzv. alternatívne média. 

„Rovnako aj obsah mnohých dezinformačných webov, ktoré svojou činnosťou robia presne to, čo tento paragraf popisuje. Len neviem, či ho poznajú a považujú za súčasť platného právneho poriadku aj tie orgány, ktoré majú v právomoci a v popise práce odhaľovať a stíhať trestné činy. Ale nikdy nie je neskoro prečítať si zákon a konať v súlade s ním. Kto začne?“ uzavrel Kubina, ktorý už predtým upozornil aj na to, že povinné očkovanie je v súlade s Ústavou SR“.

Expertom na trestné právo, v spojení s redakciou „judikujúc“ rozsudky konkrétnych ľudí na 25 rokov, je táto osoba:

Poznámka JUDr. Adriany Krajníkovej:
Advokát vykonáva činnosť spôsobom cez zahraničné združenie – spoločnosť Dentons Europe CS LLP, je vedúcim organizačnej zložky. Do 24.2.2021 bol jej vedúcim JUDr. Daniel Lipšic.

Kontaktná stránka advokáta Slovenskej advokátskej komory, ktorú uvádza na verejnom zozname SAK (podľa toho, ako som ju našla v čase vyhľadávania) nie je v slovenskom jazyku, iba v anglickom a iných zahraničných mutáciách.

Na tomto webovom profile menovaný advokát uvádza svoje zameranie na právne služby vo veciach bankových, finančných a realitných transakcií. Jeho skúsenosti zahŕňajú poradenstvo ohľadne pôžičiek, realít, pákových akvizícií, činnosti v otázke exportu, všeobecných korporátnych finančných transakciách a pod. Občas prednáša na Univerzite Komenského na témy ohľadne bankovníctva, financií a ústavného práva. 

Expert na trestné právo posiela na 25 rokov do basy veľmajstra trestného zákona Harabina. Takto nejak sa vyrábajú dezinformácie a vytvára dojem „odborníkov“ na všetko a podľa potreby. Na spôsob „expertov“ pandemických komisií.

Generálny prokurátor, JUDr. Maroš Žilinka, FB, 28.2.2022:

Poukazuje na § 392, § 419a Trestného zákona, nie však na § 417 Trestného zákona.

Poznámka JUDr. Adriany Krajníkovej:
Čítajte „experti“ aj (!) medzi riadkami!

Polícia SR, FB, 27.2.2022:
CELÁ EURÓPSKA ÚNIA BOJUJE PROTI RUSKÝM DEZINFORMÁCIÁM: AKO SA MÔŽETE ZAPOJIŤ VY?
Josep Borrell, Podpredseda Európskej komisie a Vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku, práve vyhlásil, že celá Európska únia bojuje a bude bojovať proti ruským dezinformáciám.

Policajný zbor vrátane NAKA, odboru počítačovej kriminality a ďalších útvarov a bezpečnostných zložiek proti ruským hoaxom bojuje na dennej báze.

O konkrétnych postupoch voči konkrétnym osobám nemôžeme informovať z taktických dôvodov, ale už teraz môžeme povedať, že pri niektorých hoaxeroch dochádza k precitnutiu, že oni to tak nemysleli.

Ako nám vy môžete pomôcť?
-sledujte Hoaxy a podvody – Polícia SR, kde sa na obsahu podieľajú všetky bezpečnostné zložky
-dajte o tejto stránke vedieť svojej rodine a známym
-posielajte tejto stránke v súkromných správach tipy na hoaxy (príjem správ bude znovu otvorený zajtra)
SME ČLENMI EURÓPSKEJ ÚNIE, SME V TOM SPOLU, BOJUJEME AJ V ONLINE PRIESTORE!

Polícia SR – hoaxy a podvody, 28.2.2022:
DATABÁZA PRORUSKEJ PROPAGANDY
– Informácie sú odstupované všetkým bezpečnostným zložkám v SR
– Polícia upozorňuje občanov, podľa §417 Trestného zákona, kto za krízovej situácie v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na desať až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.
– Zoznam nie je z taktického hľadiska úplný, niektoré osoby na ňom neboli uvedené zámerne, aby nezistili, že sa proti nim začalo konať.
– Zoznam je aktualizovaný, t. j. mohli z jeho predošlej verzie vypadnúť profily, ktoré sa v propagande buď prestali angažovať, alebo boli zrušené, alebo z taktických dôvodov polície.

Ďalej nasleduje zoznam (!) ľudí, avšak sofistikovaným (lstivým) spôsobom cez označenie ich facebookových profilov alebo skupín,nie mien, a takto sú ako v lágri rozdelení na:
I. Mimoriadne nebezpečné účty
II. Proruskí trolovia
III. Užitoční babráci

Poznámka JUDr. Adriany Krajníkovej:
Keďže facebookové profily po kliknutí zverejnia osobu, štátny orgán ju týmto vystavil poškodeniu mena a občanov vystavil vzájomnej nenávisti.

Do osobitnej pozornosti dávam, že platí prezumcpia neviny a tu si štátne orgány dovolili ju úplne zašliapnuť. Kam sa ešte chceš dostať, spoločnosť?!

Krásavec, ktorý robí tieto zoznamy si (asi) neuvedomuje, že jedného dňa sa situácia zákonite zmení (je to zákon prírody a toku dejín) a na zozname bude on. Preto, lebo on tento zoznamový systém „odlišných“ občanov vytvoril.

Súhrn zmeny zákona o Policajnom zbore:

A TERAZ K VECI PRÁVNE: (A BEZ PANIKY, O KTORÚ SA SNAŽIA ZASTRAŠOVATELIA):

Čl. 17 ods. 2 Ústavy SR: Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.

§ 417 Trestného zákona: Ohrozenie mieru
(1) Kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov. 
(2) Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1 
a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) za krízovej situácie.

Definícia skutkovej podstaty (doc. JUDr. Ingrid Mencerová, PhD. a kolektív, učebnica Trestné právo hmotné, osobitná časť, 2. aktualizované a prepracované vydanie, Heuréka 2018):

Podnecovanie k vojne je akákoľvek činnosť zameraná na vyvolanie nálady na riešenie rozporov medzi národmi prostredníctvom vojny.

Propagáciou vojny je akákoľvek činnosť zameraná na rozširovanie, hlásenie alebo odporúčanie myšlienok, zásad a princípov o potrebe, prospešnosti alebo správnosti riešiť rozpory medzi národmi alebo štátmi vojnovými prostriedkami.

Inak podporuje vojnovú propagandu páchateľ vtedy, keď poskytuje propagátorom vojny po materiálnej a morálnej stránke potrebnú pomoc, alebo túto pomoc získava pre propagátorov, resp. prívržencov vojny.

Každý trestný čin musí vykazovať 4 základné znaky (objekt, objektívnu stránku, subjek, subjektívnu stránku – táto sa nazýva úmysel).

Základným znakom skutkovej podstaty trestného činu podľa § 417 Trestného zákona Ohrozenie mieru je v prvom rade úmysel narušenia mieru.

Verejné prejavy podporujúce kroky prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina, či už formou webov, článkov, vysielaní, komentárov a pod. by museli mať úmysel narušiť mier. 

Vážení „experti“, nerobte zo seba ešte väčších idiotov, že občania Slovenska podporujú túto situáciu s úmyslom narušenia mieru. Ak také osoby sú, najskôr ich zavrite do blázninca, pretože nevedia čo činia, v opačnom prípade sami choďte na centrálny príjem, pretože máte vážne nedostatky nielen v oblasti práva, ale už vo vnímaní reality a diania. 

Svojou „expertnou“ činnosťou provokujete a ZASTRAŠUJETE občanov aby sa báli využívať svoje zaručené práva a slobody a to myslenia a svedomia podľa čl. 24 ods. 1 Ústavy SR, kde každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie, a čl. 26 ods. 1, 2, 3 Ústavy SR o slobode prejavu, práva prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu a zákaze cenzúry. 

Takže áno, v záujme zachovania mieru AJ JA podporujem súčasné kroky prezidenta RF Vladimíra Putina proti nacistom kdekoľvek na svete, t. č. na Ukrajine.

Sú to kroky  v prospech Ukrajiny a celého sveta, nie naopak. Aj zásah proti nemeckým nacistom v 2. sv. v. bol legitímny a bohužiaľ, vyžiadal si množstvo nevinných obetí. Podpora takéhoto zásahu a útoku voči tomu, kto mier narúša, nie je trestným činom. 

Môj úmysel, ako aj úmysel Štefana Harabina, Andreja Danka, Anny Belousovovej, Jána Čarnogurského (vychádzajúc z ich prejavov, s ktorými som sa oboznámila) a rovnako zmýšľajúcich ľudí v záujme mieru nie je predmetom skutkovej podstaty § 417 Trestného zákona.

A opak tohto úmyslu skúste dokázať. „Experti„. Ono sa to ľahko vrieska a píše do médií na STRAŠENIE bežných ľudí, ale preukázať v hlave úmysel podľa citovaného paragrafu, v kontexte TEXTU VYLUČUJÚCEHO NARUŠENIE MIERU, je iná liga… To len ako poznámka obhajcu s vyše 20 ročnou praxou v trestnom práve (na rozdiel od kolegu „experta“).

Otázka znie, kam až situácia s „vyháňaním diabla“ zájde. Právne povedané, to, čo robí Rusko (odhliadnuc tu od toho, či to objektívne správne je, alebo nie), je z hľadiska úmyslu a pohnútky páchateľa trestného činu § 417 Trestného zákona právne irelevantné. Právne relevantné je to, s akým úmyslom koná „páchateľ“. Ak ten koná a šíri informácie v úmysle zachovania mieru (a vyvráťte mu tento úmysel v hlave, pokiaľ sa sám k opaku neprizná), nejde o predmetný trestný čin. Zvlášť a najmä v predmetných prípadoch, keď úmysel narušenia mieru je z kontextov prejavov absolútne vylúčený!

Predmetom stíhania „páchateľa“ nie je úmysel Putina (aj keby bol akýkoľvek, a samozrejme, Naď a Čaputová ho poznajú), ale „páchateľov“ úmysel, aj keby interpretovanú situáciu nesprávne navnímal. 

Pokiaľ autor výrokov vníma dianie ako mierovú misiu (aj keby ňou nebola), je to jeho právo na pohľad a na jeho referovanie, dokonca je to rámec jeho schopností, ktoré mu nemožno uprieť, pretože nikoho nemožno „presvedčiť“ a trestať, ako má veciam rozumieť a hodnotiť ich. Alebo zasadne inkvizíia, ktorá bude súdiť správne a nesprávne názory a pochopenie veci?  

Spoločnosť je na nebezpečnom ľade zahrávania sa so slobodou myslenia a dokonca so schopnosťou chápania, rozumenia, vnímania.

V tejto informačnej vojne orgánov Polície SR a „expertov“ ide o ZASTARŠOVANIE osôb zo strany štátu, médií a servilných brigádnikov. Voči ich konaniu dávam do pozornosti:

§ 360b ods. 1 písm. b) Trestného zákona: Nebezpečné elektronické obťažovanie: Kto úmyselne prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, počítačového systému alebo počítačovej siete podstatným spôsobom zhorší kvalitu života iného tým, že ho dlhodobo ponižuje, zastrašuje, neoprávnene koná v jeho mene alebo dlhodobo inak obťažuje.

§ 419 Trestného zákona: Teroristický útok
(1) Kto v úmysle poškodiť ústavné zriadenie alebo obranyschopnosť štátu, narušiť alebo zničiť základnú politickú, hospodársku alebo spoločenskú štruktúru štátu alebo medzinárodnej organizácie, závažným spôsobom zastrašiť obyvateľstvo alebo donútiť vládu štátu alebo iný orgán verejnej moci alebo medzinárodnej organizácie, aby niečo konala, opomenula alebo strpela 
a) hrozí spáchaním útoku alebo spácha útok ohrozujúci život, zdravie človeka alebo jeho osobnú slobodu, 
b) zničí, znefunkční alebo poškodí verejné zariadenie, dopravný systém, telekomunikačný systém, informačný systém, vrátane závažného bránenia vo fungovaní informačného systému alebo prerušenia fungovania informačného systému, pevnú plošinu na podmorskej plytčine, energetické zariadenie, vodárenské zariadenie, zdravotnícke zariadenie alebo iné dôležité zariadenie, verejné priestranstvo alebo majetok, alebo takým konaním hrozí, 
c) naruší, znefunkční alebo preruší dodávku vody, elektrickej energie alebo iného základného prírodného zdroja s cieľom vydať ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví alebo cudzí majetok do nebezpečenstva škody veľkého rozsahu, alebo takým konaním hrozí, 
d) zmocní sa lietadla, lode, iného prostriedku osobnej dopravy alebo nákladnej dopravy alebo pevnej plošiny na podmorskej plytčine, alebo nad takým dopravným prostriedkom alebo pevnou plošinou vykonáva kontrolu, alebo zničí alebo vážne poškodí navigačné zariadenie alebo zasahuje do jeho prevádzky, alebo oznámi nepravdivú informáciu, čím ohrozí život alebo zdravie ľudí, bezpečnosť takého dopravného prostriedku, alebo vydá cudzí majetok do nebezpečenstva škody veľkého rozsahu, alebo takým konaním hrozí, 
e) požaduje, vyrobí, získa, prechováva, vlastní, drží, dovezie, vyvezie, prevezie, dá prepraviť, dodá alebo inak použije výbušninu, jadrový materiál, rádioaktívnu látku, chemickú látku, biologický agens alebo toxín, strelnú zbraň, jadrovú zbraň, rádiologickú zbraň, biologickú zbraň, chemickú zbraň alebo inú zbraň, bojový prostriedok alebo materiál obdobnej povahy, alebo robí výskum a vývoj jadrovej zbrane, biologickej zbrane, chemickej zbrane alebo inej zbrane alebo bojového prostriedku alebo výbušniny, alebo zariadenia na výrobu, úpravu, skladovanie alebo použitie jadrových materiálov, rádioaktívnych látok, chemických látok alebo biologických agensov a toxínov, alebo takým konaním hrozí, alebo 
f) vydá ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví, alebo cudzí majetok do nebezpečenstva škody veľkého rozsahu tým, že spôsobí požiar alebo povodeň alebo škodlivý účinok výbušnín, plynu, elektriny alebo iných podobne nebezpečných látok alebo síl alebo sa dopustí iného podobne nebezpečného konania, alebo také nebezpečenstvo zvýši alebo sťaží jeho odvrátenie alebo zmiernenie, alebo takým konaním hrozí, potrestá sa odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie. 
(2) Trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 
a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb,
b) na chránenej osobe,
c) voči ozbrojeným silám alebo voči ozbrojeným zborom,
d) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
e) za krízovej situácie.

*** *** ***

Neidealizujem si Rusko, ale ani Ameriku, ani Francúzsko, a už vôbec nie Slovensko. Ideál nie je. Napriek tomu iný priestor na život nemáme a Slovensko je naša drahá domovina, ktorú sme zdedili po predkoch. Spravujme si ju sami, inak skončíme ako Ukrajina, ktorá sa otočila bratovi a vbehla do náručia hollywoodskeho úsmevu…

Treba poznať dejiny a súvislosti, v danej situácii rozumieť, že zásah je proti nacistom a v záujme zachovania mieru. A takto konanie prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina vnímam ja, a takéto konanie na ochranu slobody človeka a mieru budem vždy podporovať. Aj zásah proti nacistom v 2. sv. v. si vyžiadal množstvo nevinných obetí, preto však podpora tohto zásahu nie je trestným činom. Ak pre niekoho obete Donecka a Luhanska nie sú obeťami, a títo ľudia nemajú právo na mier a slobodu, to je už jeho bezcitné videnie sveta. Všetko so všetkým súvisí…

S mojim poznaním trestného práva až komicky vyznieva zastrašovanie trestným oznámením napr. voči JUDr. Štafanovi Harabinovi, kde chcem vidieť toho „experta“, ktorému sa podarí voči jeho slovám vykvalifikovať skutkovú podstatu trestného činu § 417 Trestného zákona, podotýkam v úmysle a s pohnútkou narušiť mier (bez toho to fakt chlapci a dievčatá nepôjde).

Chcem vidieť toho „experta“, ktorý po rannej káve v úrade vymyslí uznesenie voči majstrovi trestného práva a obviní ho z podnecovania k vojne alebo podpore vojnovej propagandy. V úmysle narušenia mieru…!!!! …takže, do toho, molodci! 

Pán doktor sa musia otcovsky usmievať nad mládežou v policajných uniformách, s tímom prokurátorov nabudených do procesného útoku… Ak sa prestane usmievať, sám do tohto útoku vypáli.

Samozrejme, uvedená absencia úmyslu platí u všetkých ktorí konajú síce v „domnení expertov“ podľa § 417 Trestného zákona, ale bez úmyslu narušenia mieru.

úmysle zachovania mieru si môžem hovoriť čo chcem, vrátane podnecovania k vojne (aj keď to bez ďalšieho kontextu hlúpo znie, ale z hľadiska práva to trestné nie je), propagovania vojny alebo inak podporovať vojnovú propagandu. Pri podpore vojny ide o úmysel narušiť mier, nie o samotnú podporu vojny.

V podstate takto sa konalo a koná zo strany USA a NATO vo všetkých ich vojnách vedených v úmysle zachovania mieru. Takže, …? O čo ide vážené slovenské politbyro?  

Osobne som za mier, som absolútne proti vojne. Avšak z praxe viem, a zo života to vieme všetci, že ak si zatlačený do kúta, jediná obrana je už len útok. Ten sa rozvinie do bitky, vo veľkom rozmere do vojny. A tá je v záujme zachovania vlastného života, vo veľkom v záujme zachovania mieru. 

Je mi nesmierne ľúto nevinných obetí na každej strane sporu, vrátane doterajších obetí na Donbase a Luhansku, ktorých je na tisíce, tie však Čaputová ani “hrdina s modrou knižkou” Naď nevidia. Sú až také sociopatické hyeny…?

MIER a POKOJ nech je s nami. Nie je to klišé, ale môj do minulosti siahajúci pozdrav, nad ktorým sa mnohí usmievali a nechápali, prečo to používam.

Ak si zatlačený do kúta, za ten mier treba (aj) bojovať, iná cesta nie je. Veď Amerika to pozná najlepšie… Vojny za mier a slobodu sú ich „prednosťou“, podpora takýchto vojen trestná nie je. Však, ZuČa, či Polícia SR?

Keď „autorita“  nie je schopná uspieť v argumentoch,
násilne všetko zatvára (komunikáciu a osoby), 
čím dokazuje, že pravdu nemá.

 ZÁKONNÉ ZHRNUTIE

S poukazom na čl. 17 ods. 2 Ústavy SR, § 417 Trestného zákona sa skutku ohrozenia mieru dopustí ten, kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu.

Skutku sa nemôžete dopustiť, ak uvedneý úmysel nemáte. „Dokázať“ niekomu úmysel, ktorý nemá, je už vec inkvizície, nie právneho štátu.

Pokiaľ hoc aj „podnecujete“ k vojne, vojnu „propagujete“ alebo inak „podporujete“ vojnovú propagandu, avšak bez úmyslu narušiť mier, dokonca naopak, s úmyslom zachovania mieru, takéto konanie trestné nie je. Dokazuje sa vina, nie nevina…

Odporúčam spravodajským portálom obnoviť diskusiu (ak ju z obavy pred § 417 Trestného zákona vypli), a ak niekto vojnu glorifikuje v úmysle narušiť mier, tohto psychopata ohláste. Najskôr to bude provokačný Zuzofil nasadený za účelom vypnutia „nebezpečnej stránky“. Najhoršie je zľaknúť sa a robiť to, čo psychopat tyran chce… Najlepšou obranou je útok, tak túto škodnú proste ohláste, ale ľuďom v komunikácii nebráňte, inak tým robíte službu tyranovi.

Podpora vojenských krokov v úmysle zachovania mieru nie je trestným činom. Presne tak, ako to uviedol JUDr. Štefan Harabin: „Nie je možné tolerovať používanie sily svetovým ZLOM. Silu musí niekedy rázne použiť aj svetové DOBRO“. A dobro je MIER, či…?

*** *** ***

Keďže situácia sa stupňuje, prosím podporte finančne moje občianske združenie, pretože inak nebudem vedieť konať verejne.

Ako advokátka mám pozastavený výkon advokácie, takto vám právnu pomoc neviem poskytnúť, zároveň ma týmto SAK odsrihla od zdroja príjmov, čo má negatívny vplyv aj na túto verejnú činnosť, s ktorou sú spojené náklady.

Jediná cesta sú príspevky a dary pre združenie. A moje hodiny dennej a nočnej práce s interným aj externým tímom, ktorému ďakujem. Týmto ľuďom však považujem za korektné hradiť minimálne ich náklady a obetavú stratu času.

Podporovateľom ďakujem, a to v mene všetkých, pretože táto činnosť je pre vás všetkých. Je to činnosť pre našu spoločnosť a na to je potrebné sa zložiť. Inak nás prekričia „paragrafmi 417“ a inými, k veci neadekvátnymi nezmyslami..

OBČIANSKE ZDRUŽENIE – OCHRANA ĽUDSKÝCH PRÁV A ZÁKLADNÝCH SLOBÔD

A o tom, ako to celé začalo je kniha GENOCÍDA SLOVENSKÉHO NÁRODA 2020, I. diel. Knihu si môžete objednať kliknutím na obrázok:

JUDr. Adriana Krajníková 

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

UKRAJINA vs. RUSKO = USA. Úmyselná agresia, alebo štvanica bez znalosti dejín a faktov?

CÍTIME SA BYŤ OHROZENÍ, ALE ÚTOK NEPREDPOKLADÁME. NIE, TO NIE JE ÚRYVOK ZO ZDRAVOTNEJ DOKUMENTÁCIE NEZNÁMEJ ROZPOLTENEJ OSOBY, ALE SLOVÁ MINISTRA ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

V.V. PUTIN: ďalší úspešný krok vysokej šachovej partie

Názor ekonóma: Rusko znovu posilnilo svoju moc a nech teraz niekto skúsi povedať, že Putinje hlupák a že nie je ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Aktualizované 29.5. 15:55
Spravodajstvo

Český premiér Fiala vo štvrtok udelí Jensovi Stoltenbergovi Rad Tomáša Garyka Masaryka

Lídri šestice krajín EÚ v spoločnom pražskom vyhlásení potvrdili záväzok pokračovať vo vojenskej podpore Ukrajiny. Do českej „muničnej iniciatívy“ sa ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...