Sekcia "Vydania e-novín" bude od 1. mája 2012 sposplatnená.
Mäsokombinát NORD
Koža T
Podtatranský kurier
Podtatranský kurier
Social icon RSS feed

Víťazom Jarnej klasiky Fejes

Autor: MNÝ | 29. 5. 2012V sobotu o 11.hodine odštartoval v Starom Smokovci 12. ročník cyklistických pretekov Jarná klasika. Na 118 km dlhú trať sa vydalo 174 pretekárov zo štyroch krajín. Náročná trať viedla cez T. Kotlinu, Sp. Belú, Kežmarok, Žakovce, Hôrku, Hranovnicu, Štrbu, Vyšné Hágy a Starý Smokovec do cieľa na Hrebienku. V cieli klasifikovali 147 pretekárov. Trať ako prvý zvládol časom 3:13:53 Gábor Fejes z Maďarska pred minuloročným víťazom Pavlom Polievkom zo Slovenska, ktorý zaostal za víťazom o 27 sek. Na treťom mieste špurtoval Michal Malejka z Poľska. Pretekov sa zúčastnil aj najznámejší popradský cyklista, bývalý majster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza.

Už o dva mesiace presnejšie, 28.júla sa stretnú priaznivci cyklistiky v Starom Smokovci znovu na ďalšom ročníku Tatry Tour. Preteky sa pôjdu ako otvorené majstrovstvá strednej európy. Trať dlhá 197 km bude viesť okolo Tatier, cez Št. Pleso, L. Mikuláš, Zuberec, Oravicu, Zakopané, Lysú Poľanu, Tatranskú Lomnicu do cieľa v Starom Smokovci. Pre menej zdatných cyklistov je pripravená 72 km trať zo Starého Smokovca na Lysú Poľanu a späť.

Výsledky Jarnej klasiky 2012:

A (18-23): Fejes, Malejka, Subovits-SK, B (24-39): Papieř-CZ, Kurowski-PL, Rusina-SK, C (40-49): Polievka, Kovačik-SK, Szafraniec-PL, Glajza-SK, D (50-54): Urbanski-PL, Olejár-SK, Habera-SK, E (55+): Lipczynski-PL, Majerník-CZ, Olckow-PL, Z (ženy 18+): Jaseková-SK, Radomanska-PL, Matušková-CZ

  

Tlačiť
Kľúčové slová článku: šport,jarná klasika,Fejes,Polievka,cyklistika
Súvisiace a zaujímavé články

IMG článok
IMG článok
IMG článok
IMG článok

Babička SPIŠA
Počasie


Zdroj: In-počasie

Denný horoskop


Zdroj: moneo.sk

My a Facebook


Newsletter

Zadajte prosím Váš email, ak si želáte odoberať novinky.

052/446 85 53
kurierpp@gmail.com
© 2012 Podtatranský kurier | Všetky práva vyhradené
CMS | Created by neoWeb s.r.o., Poprad